Karikás kendő

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Go down

Karikás kendő

Post  Iris on Sun Feb 06, 2011 1:22 pm

Mi nemrég fedeztük fel, bizonyos helyzetekben, rövid távra praktikus megoldás. De szomorúan olvasom,sajnos csak hazai (román,magyar) babahordozós oldalakon egyaránt, hogy a hordozókendőnél "felsőbbrendűnek" tartják...
Szerintetek?
Iris

Hozzászólások száma : 124

Back to top Go down

Re: Karikás kendő

Post  rekubek on Sun Feb 06, 2011 1:25 pm

Igen, ezt én is sok helyen láttam, de egyáltalán nem értek vele egyet. Sokkal kevésbé lehet egy karikás kendőt kihasználni, mint a hordozókendőt. Ugye nem lehet vele normálisan háton hordozni, fél vállra terhel. Csípőre jó, de ennyi. Smile
rekubek

Hozzászólások száma : 371

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Post  Cirmocska on Sun Feb 06, 2011 1:30 pm

Jó dolog a karikás kendő, ez nem vitás. De a hordozókendőnél - véleményem szerint - csak az tarthatja "felsőbbrendűnek", aki a kendőt nem ismeri, és/vagy nem tudja használni. A karikást valóban egyszerűbb viselni, sőt, nagyon dekoratív is, hátránya viszont, hogy sokkal kevesebb hordozási pozíciót, módot tesz lehetővé, mint a hordozókendő, s mint ilyen, hosszabb távú, illetve életmódszerű hordozásra nem alkalmas.
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Post  Iris on Sun Feb 06, 2011 1:43 pm

Réka, én is erre jutottam szerény tapasztalatom alapján... Sőt, nagyobb súlynál kimondottan fárasztó.
És épp ezért nem tartom helyénvalónak nem hiteles infókat közölni a karikásokról, mégpedig úgy,hogy a hordozókendőt - amely kihasználási lehetőségei a legsokoldalúbbak- lekicsinyeljük Mad

"De a hordozókendőnél - véleményem szerint - csak az tarthatja "felsőbbrendűnek", aki a kendőt nem ismeri, és/vagy nem tudja használni."- vagy kihasználja,az anyukák tapasztalatlanságát ... Másképp kell a kendőt használni, de nem lehetetlen megtanulni - gyakorlatot igényel,j ó ha van akitől tanácsot kérni - nem vitatom, de nem lehetetlen. De, ha az amúgy is bizonytalan kezdő kendőző olyat olvas,pl. hogy nyáron megfulladhat a gyerek benne - tuti, hogy ki sem próbálja. Hosszútávon meg a karikásról és ezzel együtt a babahordozásról az lesz a véleménye, hogy fárasztó, inkább a babakocsi. Sad
Iris

Back to top Go down

Post  Cirmocska on Sun Feb 06, 2011 1:48 pm

Iris wrote:
"De a hordozókendőnél - véleményem szerint - csak az tarthatja "felsőbbrendűnek", aki a kendőt nem ismeri, és/vagy nem tudja használni."- vagy kihasználja,az anyukák tapasztalatlanságát ... Másképp kell a kendőt használni, de nem lehetetlen megtanulni - gyakorlatot igényel,j ó ha van akitől tanácsot kérni - nem vitatom, de nem lehetetlen. De, ha az amúgy is bizonytalan kezdő kendőző olyat olvas,pl. hogy nyáron megfulladhat a gyerek benne - tuti, hogy ki sem próbálja. Hosszútávon meg a karikásról és ezzel együtt a babahordozásról az lesz a véleménye, hogy fárasztó, inkább a babakocsi. Sad

Látod, ez nem jutott eszembe. Embarassed Igazat beszélsz.
Cirmocska

Back to top Go down

Post  mokuspar on Sun Feb 06, 2011 4:56 pm

Mi "karikások" voltunk a nyáron és tapasztalatom szerint pici babánál, meg elől hordózással jól működik. Aztán ha növöget a pici csomag és közben elkezd nyüzsögni, meg pláne rájön arra, hogy lábacska megfeszítve egyenlő a kendőből való kibújással akkor már kevésbé lesz praktikus. Télen már nem találom előnyösnek benne hordozni és nagyobb súly esetén, fél vállon fárasztó is. A hosszú kendővel szemben nem találom előnyösebbnek, inkább jó kiegészítője lehetne annak.
mokuspar

Hozzászólások száma : 67

Back to top Go down

Post  Iris on Sun Feb 06, 2011 5:00 pm

mokuspar wrote:hogy lábacska megfeszítve egyenlő a kendőből való kibújással akkor már kevésbé lesz praktikus
ezt nem igazán értem Rolling Eyes , nekem az a tapasztalatom, ha a kendő helyesen van feltéve, meghúzva, nem tud kibújni belőle (én csak csipőre használtam és már nagyobb babánál..)
Iris

Back to top Go down

Post  Cirmocska on Sun Feb 06, 2011 5:05 pm

Én el tudom képzelni, hogy a baba a lába összezárásával ki tudja lazítani annyira a karikást, hogy az már ne tartsa elég biztosan!
Cirmocska

Back to top Go down

Post  Iris on Sun Feb 06, 2011 5:07 pm

Ha elől van? Nem?
Iris

Back to top Go down

Post  Cirmocska on Sun Feb 06, 2011 5:15 pm

Elol nem probaltam a karikas kendot, azt tenyleg csak picike babaval tudom elkepzelni (ugy, mint a hulahopp kotest). Viszont pl. a hati batyubol is ki tudja rugni magat egy ugyes baba a fent emlitett technikaval (nyilvan, kiesni nem fog belole, de kenyelmetlen lesz a kotes), a karikasnal pedig meg a popsi alatt keresztezett szarak sem tartjak. De ismetlem, nem tapasztalat, csak teljesen el tudom kepzelni egy "onallosodo" babanal.
Cirmocska

Back to top Go down

Post  mokuspar on Sun Feb 06, 2011 5:18 pm

Én sokat kísérleteztem, videókat is megnéztem, hátha én húzom rosszul be a kendőt, de bármilyen szorosra volt állítva, ahogy elege lett a kendőből kisterpeszét lefeszítette és már csak popsitól volt "felfüggesztve". Amugy a karika jól tartotta az anyagot, más helyzetben nem lazult a kendő. Oldalhordozással már nem próbálkoztam.
mokuspar

Back to top Go down

Post  Iris on Sun Feb 06, 2011 5:33 pm

Feltettem a hátamra a karikással ... egyáltalán nem kényelmes és nem éreztem biztonságosnak sem... ha nem tartja a lábát terpeszbe, hanem összehúzza, úgy van ahogy irtátok, popsitól felfüggesztve és igen,el tudom képzelni,h kicsúszhat...
Én letennék a hordozásról, ha igy kellene cipeljem G.-t- mert ez számomra cipelés...
Most értem,miért nyomatják a csipőn, elől hordozást a karikásban...
Lényeges infók maradnak ki.
Iris

Back to top Go down

Post  Cirmocska on Sun Feb 06, 2011 5:38 pm

Iris wrote: Feltettem a hátamra a karikással ... egyáltalán nem kényelmes és nem éreztem biztonságosnak sem... ha nem tartja a lábát terpeszbe, hanem összehúzza, úgy van ahogy irtátok, popsitól felfüggesztve és igen,el tudom képzelni,h kicsúszhat...
Én letennék a hordozásról, ha igy kellene cipeljem G.-t- mert ez számomra cipelés...
Most értem,miért nyomatják a csipőn, elől hordozást a karikásban...
Lényeges infók maradnak ki.

Azért nyomatják, mert karikás kendőt bárki tud készíteni, bármilyen anyagból, és a tapasztalatlan anyukát tényleg könnyű - ahogy te is írtad - elrettenteni a "bonyolult" kötéseket igénylő, "több réteg" szövött anyagtól, amiben nyáron "túlmelegszik" a gyerek... Csípőre, és rövid távra ideális hordozóeszköz a karikás kendő. De egyetlen hordozónak semmiképp, mert akkor tényleg bababkocsi lesz a vége.
Cirmocska

Back to top Go down

Post  Iris on Sun Feb 06, 2011 5:57 pm

Egyértelmű számomra: a karikás csipőn hordozásra, rövid időre praktikus tud lenni. Ennyi.
A többi: igazad van Sad
Iris

Back to top Go down

Post  Cirmocska on Sun Feb 06, 2011 6:03 pm

Kétségkívül megvannak a maga előnyei is, de nem korrekt a hordozókendő rovására reklámozni, ez tény. Egyébként én is be fogok szerezni egyet oktatós-gyakorlós kendőnek! Smile

És az erszény? Használ közületek valaki babaerszényt? Kíváncsi lennék a tapasztalataitokra!
Cirmocska

Back to top Go down

Post  mokuspar on Sun Feb 06, 2011 6:19 pm

Háton nem tartom én sem biztonságosnak karikásban, nem is próbálkoztam. Talán sikeres lehet, ha már annyira nagy a gyerek, hogy szólni tud mielőtt kiszállna...úgy viszont lehet már nem kényelmes számomra. A karikást legfőképp oldalhordozásra, ajánlják ill elől, míg a baba pici és úgy is válik be a legjobban.
mokuspar

Back to top Go down

Post  Cirmocska on Sun Feb 06, 2011 6:21 pm

Nem szoktak szólni, mielőtt kiszállnak. tongue
Cirmocska

Back to top Go down

Post  rekubek on Sun Feb 06, 2011 6:23 pm

Én használtam erszényt Ágnessel néha. Az is, mint a karikás, rövid távra praktikus, amikor kis időre felkapod a gyereket, mert nem kell kötözgetni. Egyszer elmentem vele a postáig erszényben, és egyszer bevásárolni...mind a kétszer megbántam. Az erszény a mozgásban is akadályozott (az egyik vállamra rá volt húzva). Háton is kipróbáltam erszénnyel, csak a próba kedvéért, nagyon nem éreztem biztonságosnak.
Ágnes amúgy nagyon szerette az erszényt, vagy amikor kendővel csípőre kötöttem, de hát sajnos hosszú távon nem megoldás egyik sem.
rekubek

Hozzászólások száma : 371

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Post  mokuspar on Sun Feb 06, 2011 6:25 pm

Közben elmaradtam az írással, lemaradtam a fejleményekről és ua írtam le újból amit ti. bocs I love you
Erszényt nem használtam, de azt olvastam róla, hogy hasonló a karikáshoz csak fix a mérete, kicsit talán bonyolítja a helyzetet, hogy méretre szabott és ha nő a baba akkor cserére lesz szükség vagy ha nyári ruhához volt méretezve, télihez ismét nem jó. Ugyancsak elől, oldalt ajánlatos hordozni vele.
mokuspar

Back to top Go down

Post  Iris on Sun Feb 06, 2011 6:29 pm

mokuspar wrote: Talán sikeres lehet, ha már annyira nagy a gyerek, hogy szólni tud mielőtt kiszállna...
Gergő nem beszél, de tudom mikor akar kiszállni a kendőből és azt is, hogy mikor akarja, h feltegyem Razz
Iris

Back to top Go down

Post  májusvan on Sun Feb 06, 2011 9:57 pm

Karikás kendőt én sosem próbáltam még, de eléggé ugyanazt gondolom amit írtatok róla, főleg, hogy volt itt egy anyuka aki miután kipróbálta a kendőmet úgy döntött, hogy az neki nem megfelelő és vett karikást hazai készítőtől, de nem nagyon vált be nekik, pont azért amiket írtatok, hamar "kinőtte" a baba, nem volt kényelmes, stb.

Mi rövid távra, "gyorsan felveszem a gyerkőt" célra erszényt használtunk, saját készítésü darab, de bevált, egész picin mondjuk nem használtuk. Könnyü volt felvenni, viszonylag kényelmes csípőnhordozáshoz, férjem is használta, de azért szeritnem is a kendő az igazi és lehet úgy kötni, hogy ne legyen nyáron sok réteg, de ezt te jobban tudod Cirmocska Very Happy . Szerintem egy erszény hasznos lehet, karikás kendőre nem ruháznék be azt hiszem, bár kipróbálom majd ha lesz alkalom.

májusvan

Hozzászólások száma : 69

Back to top Go down

Post  Iris on Sun Feb 06, 2011 10:02 pm

májusvan wrote: karikás kendőre nem ruháznék be azt hiszem...
Én is igy gondoltam.... De pl. reggel,mikor oviba inditom a nagyokat könnyebb karikásba tenni Gergőt, mint feldobni a hátamra Laughing
Pizsamára való erszényt nem akarok.

Iris

Back to top Go down

Post  májusvan on Sun Feb 06, 2011 10:13 pm

Iris wrote:
májusvan wrote: karikás kendőre nem ruháznék be azt hiszem...
Én is igy gondoltam.... De pl. reggel,mikor oviba inditom a nagyokat könnyebb karikásba tenni Gergőt, mint feldobni a hátamra Laughing
Pizsamára való erszényt nem akarok.

Laughing Megértem, de pizsamára való méret az kb annyi mint egy két réteg ruhára nem? Ennyire nem ástam bele magam. Úgy tudom van állítható méretű erszény is, de élőben nem láttam olyant sem.
Nekünk jó volt, mert nyári ruhára egy méretet tudtunk használni férjemmel így összesen egy erszényt varrtam magunknak, terveztem, hogy majd ahogy nő a gyerkőc varrok másikat, de nem került rá sor. Ma miután felébredt ölben akart lenni, de főztem éppen, felajánlottam az erszényt, de nem akarta így nem is tudom jó lenne-e még ugyanaz a méret.

Más, nekem eszembe sem jutott, hogy erszényt pl háton is lehetne használni? Hogy? confused

májusvan

Hozzászólások száma : 69

Back to top Go down

Post  Iris on Sun Feb 06, 2011 10:27 pm

májusvan wrote:[ Úgy tudom van állítható méretű erszény is, de élőben nem láttam olyant sem.

Ezek nem a táskához hasonlóak,olyan melyet ki is vontak forgalomból?

Iris

Back to top Go down

Post  Iris on Sun Feb 06, 2011 10:35 pm

[quote="májusvan"][quote="Iris"]
májusvan wrote:

Más, nekem eszembe sem jutott, hogy erszényt pl háton is lehetne használni? Hogy? confused
http://www.youtube.com/watch?v=OWcKR4CKyj4

Iris

Back to top Go down

Post  Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Back to top