Szoptatás éjszaka, alvási gondok

View previous topic View next topic Go down

Szoptatás éjszaka, alvási gondok

Post  blueeyes on Sat Dec 17, 2011 1:26 pm

Nem igazán tudom, hová talál a kérdésem, szoptatással is kapcsolatos, meg alvással (jobban mondva nem alvással) is - szeretném, ha megosztanátok a tapasztalataitokat az éjjeli szoptatással kapcsolatosan. Dávid 2 hét múlva 1 éves lesz, mégis rendületlenűl megébred minden éjjel, legalább 4-szer és csakis szoptatással tudom vissza-altatni Shocked Nem igazán lenne gond ezzel, azon kívűl, hogy vannak éjjelek amikor óránként szoptatok, másnap holtfáradt vagyok és Dávidnak is hajnalfelé már fáj a hasa, annyit szopott Sad

Ti hogy vagytok ezzel? Mikor kezdett a gyerkőc ritkábban szopizni éjjel? Hogyan viselitek/viseltétek a fáradtságot? Megjegyzem, hogy ez már lassan 1 éve megy nálunk és együtt-alvók vagyunk...
blueeyes

Hozzászólások száma : 50

Back to top Go down

Re: Szoptatás éjszaka, alvási gondok

Post  Admin on Sat Dec 17, 2011 4:32 pm

Szerintem többen járunk hasonló cipőben, ezért gondoltam megér egy külön topikot az éjszakai szoptatás, alvás, nemalvás kérdése.
Én egy 13 hónapost szoptatok, és ő is éjjelente többször ébred szopizni. Azonban nem tudom azért-e, mert már második gyerek és hozzászoktam, vagy más okból, de engem ez különösebben nem akadályoz meg abban, hogy kipihenjem magam. Nálunk úgy van, hogy este elalváskor külön fektetem, de amikor először ébred, átköltözöm mellé, és általában ott is ébredek. Reggel nem is szoktam emlékezni arra, hogy hogyan mentem át hozzá, mikor, és hogy hányszor ébredt. Nem mondom, sokszor ébredek úgy (illetve ébreszt valamelyik gyerek reggel 7-8 között), hogy jaj de aludnék még, de általában gond nélkül kibírom a napot. Smile
Ágnes kb kétéves koráig ébredt éjszaka, egyéves-másfél éves kora után ritkábban, néha megajándékozott egy-egy átaludt éjszakával is Smile, és azóta alussza át az éjszakát, mióta nem szopik. Úgyhogy tudom, hogy még Domival is vár ránk legalább fél-egy évnyi éjszakai ébredés.
Amikor nappal nagyon rám tör a fáradtság, beteszek Ágnesnek egy Micimackót, én pedig bebújok az ágyba Domival, és szoptatok, ez általában nagyon pihentető szokott lenni, akkor is ha nem alszom, csak elnyúlok.
Lenke, te nem tudnál nappal beszúrni egy kis alvást a babával együtt, hogy többet tudj pihenni?

Admin
Admin

Hozzászólások száma : 33

http://zsebibaba.forumgratuit.ro

Back to top Go down

Post  blueeyes on Sat Dec 17, 2011 4:57 pm

Szóval ti is így vagytok, gondoltam én, hogy a szoptatott babák egy (nagy) része ilyen "jó" alvó... Mi is így alszunk, az ágyába fektetem (a mi ágyunk mellé), onnan az első ébredésnél átveszem, mert könnyebb szoptatni, nem kell felkeljek hozzá. Sokszor én sem tudom hányszor kelt, azonban vannak napjaim amikor megérzem a fáradtságot...

De igen, néha lefekszem amikor ő is alszik, azonban ez kábé heti egyszer sikerül.
blueeyes

Back to top Go down

Post  hevicus on Sat Dec 17, 2011 6:22 pm

Luca igaz hogy meg csak 5 honapos, de o is csak szopival alszik vissza karhanyszor is eberd. Tudom, hogy sokszor nem is ehes, de ha valami megzavarja az almaban es felebred akkor nincs mese, huz kettot majd alszik tovabb. Amugy ezt nemreg kezdte csak el, 3 honapig olyan jo alvo volt, hogy össze se tudtam fogni a szamat oromomben Smile na de most jon a fogzas idoszaka, ugyhogy fel vagyok keszulve a legrosszabbakra...

hevicus

Hozzászólások száma : 30

Back to top Go down

Post  Kinga on Sun Dec 18, 2011 4:06 pm

Nálunk is a fogzás hozta el az all-night-long-anyacumizást. Sajnos azóta sem akarja abbahagyni Sad( Ebben az a rossz, hogy akármilyen szívesen is szoptatom, az éjszakák nagyon lestrapálnak, és egyrészt minden bajom lett a fáradtságtól, másrészt nappalra sincs elég erőm, türelmem se hozzá, se az egyéb teendőkhöz. S miközben rendületlenül keresem a megoldást, sajnos tudom, hogy a helyzet esetleg (de nem biztos!) akkor fog javulni, amikor magától elhagyja a cicit, mert ha elválasztom, azzal még nem oldom meg az alvás-kérdést, max. elbonyolítom.
Sleep
Kinga

Hozzászólások száma : 116

Back to top Go down

Post  anettanyu on Sun Dec 18, 2011 11:16 pm

Egy ideje már képtelen vagyok este több, mint fél órán keresztül szoptatni, ahhoz, hogy elaludjon az 1 éves és 8 hónapos nagylányom, ráadásul éjszaka is n-szer visszaaltatni cicivel. Ezért úgy döntöttünk, hogy megpróbáljuk az apaaltatást. Vagyis apa altatja el este és ő kel fel (azóta egyre ritkábban van rá szükség), ha megébred. Eleinte nem ment túl gördülékenyen. Néhány napig külön szobában aludtunk és sirva követelte a cicit én meg a másik szobában itattam az egereket... Most már újra egy ágyban alszunk (apa került középre) és, ha felébred rendszerint kap egy kis vizet és visszaalszik.
Bár ahhoz, hogy ezt végig tudjam csinálni kellett egy pocaklakó...
anettanyu

Hozzászólások száma : 66

Back to top Go down

Post  csilluk on Mon Dec 19, 2011 11:26 am

Bence is szopik még, de az éjszakát 2 éves 2 hónapos korától átalussza. És ha nagy ritkán megébred sem jut eszébe cicit kérni. Ezen eleinte nagyon csodálkoztam, de nem mondhatnám, hogy nem örültem neki. Addig mindenkitől azt hallottam, hogy amig szopik nem fogja átaludni az éjszakát. Azóta már azt mondom, hogy ez gyerekfüggő, mint sok minden más is. Másféléves koráig rengeteget kelt éjjel, de valahogy nem éreztem lestrapálva magam tőle. Akkor lett nehezebb, amikor dolgozni kezdtem két éves korában. Akkor a munka miatt kimaradt szopikat éjjel pótolta, na akkor érztem fáradtnak magam, tetőzve egy lelkiismeretfurdalással, mert "elhagytam". De 2 hónap múlva magától hagyta ki az éjszakai szopit. A csúcs az volt, hogy ő aludt én meg rendszeres időközönként ébredtem még egy ideig Smile. Aztán megtanultam én is újra átaludni az éjjelt. Very Happy

csilluk

Hozzászólások száma : 51

Back to top Go down

Post  blueeyes on Mon Dec 19, 2011 1:53 pm

Köszönöm a tapasztalat-osztást! Tehát akkor legalább még fél évnyi nehéz éjszakára számíthatok, igaz? Sad Lehet, hogy inkább örülnöm kellene, hisz a nagyja lejárt már.
blueeyes

Back to top Go down

Post  Cirmocska on Tue Dec 20, 2011 4:39 pm

Rontsam kicsit a statisztikát? Very Happy Janka két éves, 8 hónapos, és még mindig csak és kizárólag cicin hajlandó elaludni. Éjszaka is kéri, ált. csak egyszer, de olyan is van, hogy majdnem egész éjszaka szopizik...
Én is örülnék már, ha leszokna róla, de a közeljövében nem sok esélyt látok rá.

Hozzászólások száma : 250

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Post  Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top