Gyarapodás

View previous topic View next topic Go down

Gyarapodás

Post  Kir on Mon Feb 07, 2011 10:54 am

Sziasztok!

Azonnal be is mutatkozom, lehet rossz a sorrend, de először kérdezek.
ELnézést.

No, a választ máris tudom: a gyarapodásra nincsen "szabály".

A kérdésem inkább annyi, hogy mit lehet mondani egy olyan házidokinak, meg annak az aszisztensnőjének. Ahogy bemegyek, rögtön megmérik és elmondják, h "jaaaaajjjjj, hát ez nagyon keveet hízott" és fejcsóválva aggódnak, h nem akarok tejport adni, pedig a lányom NAGYON kevesett gyarapodik.

Nagyvonalakban mondom is:
született: 3400 gr-mal
vissza volt esve 3150-ig, ez volt minimumja.
1 hónaposan volt 3900
2 hónaposan 4400
3 hónaposan 4900
és most, 4 hósan kb 5300

Nemsokára megyünk az oltás miatt, hát megint nagy aggódás lesz.

Egyébként a csajom nagyon aktív, nézi a kezecskéit, az emberkéket maga körül, mosolyog.
Szóval engem most nem kell kimondottan vigasztalni, inkább egy tanács, h mi a fenével nyugtassam az aggódó háziorvost és a nővért?

Köszi és puszik!

Kir

Hozzászólások száma : 19

Back to top Go down

Re: Gyarapodás

Post  mokuspar on Mon Feb 07, 2011 2:33 pm

Szerintem nem kell vigasztalni oket, felesleges. Szerintuk ugyis Ok tudjak jobban, nekik van igazuk es ezt mindig hangoztatni fogjak. Ha magyarazkodsz megjarhatod, hogy eled toljak a suly- es magassag novekedesi gorbe tablazatot es azzal fognak ervelni. Razz ez nalunk megtortent. Egyebkent a mi drnonk egy nagyonis okes a tobbi ismerthez viszonyitva, de mi is mindig fennakadunk a szuron. Cool Szerinte 4 hosan mar kellett volna hozzataplalnom es mar alig kene szopizzunk! (9 hosok vagyunk epp), sooot papiron mar 2 honapja kezembe adta a "menulistat" es adagot.
Mi is epp keszulodunk "meglatogatni", ferjem kerdezgeti, hogy mit fogok mondani majd ha kiter a szopira? bounce hat.....megprobalok illedelmes lenni! cheers
mokuspar

Hozzászólások száma : 67

Back to top Go down

Post  Cirmocska on Mon Feb 07, 2011 4:42 pm

"És még meddig akar szoptatni, Anyuka?" "Addig, amíg a gyerek igényli..." Twisted Evil (Ez nálunk Janka 4 hós kora óta minden alkalommal elhangzik.)

Hozzászólások száma : 250

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Post  kicsike on Mon Feb 07, 2011 10:50 pm

addig mig kakil, es naponta van 5-6 pisis pelusa, addig jol fejlodik, nem kell aggodni, nem minden baba kell aranyosan dundi legyen, hurkakkal. A dokino mondjon amit akar, Te menj haza es szoptasd csak tovabb. Amugy a szoptatas, szerintem, maganugy,de azert meg mindenki megkerdezi, h meg szoptatsz? Nahat,..hogy lehet ez? Mar reg le kellett volna szoktassad, meg mar reg bilibe kellene kakiljon, meg tarsai Mad
kicsike

Hozzászólások száma : 16

Back to top Go down

Post  Vendég on Tue Feb 08, 2011 11:02 am

Nekunk is mindig azt mondta a vedono, hogy amig megvan a napi 5 - 6 pisis kakis pelus es jokedvu a gyerek addig nem kell aggodni. Nalunk havonta van rutinellenorzes a baba elso eveben, mindig osszehasonlitjak a baba sulyat es hosszat az atlaghoz, Daniel mindig alul teljesitett de ennek ellenere minket mindig megnyugtattak, hogy nincs gond, hogy ezek csak atlagok es az ettol valo elteres meg siman belefer a normalitasba Smile Az otthoni orvosok, benyomasom szerint nagyon sokszor a szakmai tudasuk hianyat leplezik ezzel az arroganciaval es merevseggel.

Vendég
Guest

Back to top Go down

Post  vadszelvesz on Tue Feb 08, 2011 1:59 pm

Az én lányom 3800g-al született, mégis alig volt meg a duplázás 1 éves korara.A hazidokink szerencsére soha nem aggódott emiatt, hiszen gyarapodás mindig volt, meg ha kevés is.Látta h egészséges, vidám, izgága gyerek, meg én kérdezgettem néha h nem túl kevés a havi 3-4oog???O meg csak mindig mosolygott, h nem latom milyen szép gyerek, vidám, örökmozgó, mit akarok meg???Szóval én azt tudnám tanácsolni, ha aha hazidoki a szerinte kevés gyarapodás miatt mindenképpen felírja a tápszert, attól meg azt nem muszáj kiváltani meg odaadni egy jól szopó és szépen fejlődő babának, meg ha a súlygyarapodása lassabb is, mint mait a doki elvár, attól meg nincs rá szüksége.
vadszelvesz

Hozzászólások száma : 29

Back to top Go down

Post  Enci on Tue Feb 08, 2011 7:20 pm

A kérdésem inkább annyi, hogy mit lehet mondani egy olyan házidokinak, meg annak az aszisztensnőjének. Ahogy bemegyek, rögtön megmérik és elmondják, h "jaaaaajjjjj, hát ez nagyon keveet hízott" és fejcsóválva aggódnak, h nem akarok tejport adni, pedig a lányom NAGYON kevesett gyarapodik.

Nagyvonalakban mondom is:
született: 3400 gr-mal
vissza volt esve 3150-ig, ez volt minimumja.
1 hónaposan volt 3900
2 hónaposan 4400
3 hónaposan 4900
és most, 4 hósan kb 5300

Nemsokára megyünk az oltás miatt, hát megint nagy aggódás lesz.

Egyébként a csajom nagyon aktív, nézi a kezecskéit, az emberkéket maga körül, mosolyog.
Szóval engem most nem kell kimondottan vigasztalni, inkább egy tanács, h mi a fenével nyugtassam az aggódó háziorvost és a nővért?

Köszi és puszik!

Szinte egy cipőbe járunk, annyi különbséggel hogy nekem peteském van, Ő is 3400al született, 3100-ra esett vissza, 1 hósan volt 3800, 2 hósan 4500, 3 hósan 5000 és itt egy kerek hónapra le is állt a hizása, a gutta kerülgetett hogy mi lehet a baj, mindenféle online szakértő véleményét kikértem, a dokinéni az idegeimet megette hogy éheztetem szegény fiam, adjak neki tápot, hagyjam a fenébe a szopit (!!), hiába mondtam én neki hogy rengeteget zabál(napi 1600 is előfordult, de rendszerint 1200-akat, ebből reggel az első szopi 250-300 két mellből, erre azt mondta nem jó a mérlegem...hihetetlen dokik vannak), pisi-kaki van jól, jókedvű, mozgékony, meg hogy én is ilyen csenevész voltam, Ő csak fújta a magáét hogy akkor sincs tejem és adjak tápot. Ha rá hallgatok már tejem rég nem lenne és valszeg a fiam sem hizott volna egy dekát sem. Egyszerűen ez a fiam tempója, most 5 hósan 6 kiló, tehát behozta a lemaradást, lehet nem fog fél évesre duplázni de őszintén nem is érdekel. Egy baba sem olvassa a statisztikát hogy mikor mekkorák kéne legyenek és nem a nagykönyv szerint hiznak, ha jókedvűek és egészségesnek látszanak, pisi-kaki van bőven(az jön ki ami bement elven) akkor semmi baj, minden babának más a növekedési tempója. A dokikat meg nem lehet nyugtatni, próbáltam én is mindenféleképpen, már azt csinálom hogy ráhagyok mindent, meghallgatom, egyik fülemen be a másikon ki s úgyis úgy nevelem ahogy én akarom, tömni meg nem fogom amig van tejcsi Smile

[/quote]
Enci

Hozzászólások száma : 5

Back to top Go down

Post  C.Orsolya on Tue Feb 08, 2011 10:46 pm

vadszelvesz wrote:Az én lányom 3800g-al született, mégis alig volt meg a duplázás 1 éves korara.A hazidokink szerencsére soha nem aggódott emiatt, hiszen gyarapodás mindig volt, meg ha kevés is.Látta h egészséges, vidám, izgága gyerek, meg én kérdezgettem néha h nem túl kevés a havi 3-4oog???O meg csak mindig mosolygott, h nem latom milyen szép gyerek, vidám, örökmozgó, mit akarok meg???Szóval én azt tudnám tanácsolni, ha aha hazidoki a szerinte kevés gyarapodás miatt mindenképpen felírja a tápszert, attól meg azt nem muszáj kiváltani meg odaadni egy jól szopó és szépen fejlődő babának, meg ha a súlygyarapodása lassabb is, mint mait a doki elvár, attól meg nincs rá szüksége.

Na hát mi se állunk túl jól, de azért ennél kicsit jobban növögetett Szonyó. Most 13 hónapos és 76OOg, már hetek óta, sőt votl 2 hét ami alatt alig fogadott el szilárd ételt (én meg már kezdtem pánikba esni) és fogyott, most hogy ujra eszeget vissza hízta. Szopi van bőven, főleg éjjel Shocked Nem szeretem a gyerekorvosom, asszem ő sem engem, amikor a 12 hónapos oltását kapta és megmérték egy szóval se jelezte hogy valami baj volna a súlyával, pedig 296Oal született, és kb 9kg kéne már legyen. De mi még mindig a 9-12 hónapos ruhákat hordjuk, és csak nemrég lett 74 cm.
Én is panikoltam egy ideig ezeken a dolgokon (nem evés, kicsi súly) aztán megjött az eszem.
Persze, ez nem azt jelenti hogy nem kell oda figyelni a gyerek jelzéseire ... van hogy tényleg baj van.

C.Orsolya

Hozzászólások száma : 28

https://picasaweb.google.com/orsolyacamerzan

Back to top Go down

Post  vadszelvesz on Wed Feb 09, 2011 8:32 am

C.Orsolya wrote:
vadszelvesz wrote:Az én lányom 3800g-al született, mégis alig volt meg a duplázás 1 éves korara.A hazidokink szerencsére soha nem aggódott emiatt, hiszen gyarapodás mindig volt, meg ha kevés is.Látta h egészséges, vidám, izgága gyerek, meg én kérdezgettem néha h nem túl kevés a havi 3-4oog???O meg csak mindig mosolygott, h nem latom milyen szép gyerek, vidám, örökmozgó, mit akarok meg???Szóval én azt tudnám tanácsolni, ha aha hazidoki a szerinte kevés gyarapodás miatt mindenképpen felírja a tápszert, attól meg azt nem muszáj kiváltani meg odaadni egy jól szopó és szépen fejlődő babának, meg ha a súlygyarapodása lassabb is, mint mait a doki elvár, attól meg nincs rá szüksége.

Na hát mi se állunk túl jól, de azért ennél kicsit jobban növögetett Szonyó. Most 13 hónapos és 76OOg, már hetek óta, sőt votl 2 hét ami alatt alig fogadott el szilárd ételt (én meg már kezdtem pánikba esni) és fogyott, most hogy ujra eszeget vissza hízta. Szopi van bőven, főleg éjjel Shocked Nem szeretem a gyerekorvosom, asszem ő sem engem, amikor a 12 hónapos oltását kapta és megmérték egy szóval se jelezte hogy valami baj volna a súlyával, pedig 296Oal született, és kb 9kg kéne már legyen. De mi még mindig a 9-12 hónapos ruhákat hordjuk, és csak nemrég lett 74 cm.
Én is panikoltam egy ideig ezeken a dolgokon (nem evés, kicsi súly) aztán megjött az eszem.
Persze, ez nem azt jelenti hogy nem kell oda figyelni a gyerek jelzéseire ... van hogy tényleg baj van.

Hat sajnos nem irtam fel h Vivi hány kilos volt 1 évesen, de azt tudom h nem volt 8 kg, a nagy születési súlya miatt pedig a duplázás nekünk 7600kg , azt egy kicsivel meghaladtuk 1 évesen.De o ugy latszik azt örökölte h kicsi termet kicsi súly, en sem vagyok egy nagydarab, tudod, nincs mit varjak a gyerektől sem.Szóval a genetikát is érdemes figyelembe venni, mikor azt nézzük hogyan gyarapszik a gyermekünk.
vadszelvesz

Back to top Go down

Post  vadszelvesz on Wed Feb 09, 2011 12:32 pm

Szerintem a kis sulynovekedes nem egyertelmuen jelzi azt h baj volna a gyerekkel, sok mas tenyezot is figyelembe kell venni, az oroklott dolgokat is, hogy mennyit volt beteg, egyeb teren hogy fejlodik, hiszen lehet h egyik honapban a hossza no meg tobb centivel , a sulya pedig all, en ezt nem neveznem gyarapodas nelkuli honapnak.De hogy mas peldat is mondjak, olyan is elofordul, hogy nagyobb mozgasformak elsajatitasakor sem hiznak a kicsitk sokat, vagy eppenhogy fogynak: egyszeruen lemozogjak amit esznek, meg nem ernek ra enni, ilyenkor van az is h nappal keveset szopna/esznek, ejjel meg bepotoljak.Az en fiam mikor elkezdett onalloan jarni 2 hetig nem evett semmit csak szopott, fogyott is 100g-ot abban a honapban.Igy vele a 9kg-ot nem ertuk el 1 eves korara.Most sem egy nagy sulyu, 14 kg korul van 4 evesen, de gyereknek en is eppen ilyen vekonyka rosszevo voltam mint o, nincs mit varjak tole.Vivi most tobb mint 1 honaja nem beteg es kivalo az etvagya, ugyan nem mertuk de szemmel lathatoan hizott, es a ruhait is kezdi kinoni, mi is 74-80-asban jarunk.Amugy azt tapasztaltam h minden evben van egy periodus mikor a fiam csak hosszra no:megpedig ilyenkor telen.Osszel vettunk neki nadragokat az ovira, es 2 honap mulva rovidek lettek ra.Es a cipomerete is ilyenkor valtozik.Talan azert mert oszi szuletesu, nem tudom, de ezalatt a 4 ev alatt mindig ezt tapasztaltam h az őszi gatyait tavszra kinotte.

Na jo sokat irtam, irjatok ti is
Wink
vadszelvesz

Back to top Go down

megnyugodtam :)

Post  Kir on Wed Feb 09, 2011 2:49 pm

Köszi, lányok, eddig sem voltam túl ideges, de mégis megnyugodtam.

Minden pelus nagyon pisis és kaki is naponta több van és a csajszimon szemmel látható a fejlődés. Immár nem agyalok többet. Ha a házidoki tejport akar írni, akkor megmondom, h ne fogyassza a tintáját.

Ja és a genetika: férjem kóró-típus, 185 cm és ehhez 65 kg! Én is vékony voltam egész életemben.

A fiam pedig, aki majdnem 4 éves 16 kg, legalább másfél éve ennyi, de magasságban rengeteget nőtt. Magasabb néhány 5 évesnél (110 cm). Kicsit félek is, remélem nem lesz 210 cm felnőtt korára. De ha akkora lesz, akkor majd úgy szeretjük Smile

Kir

Back to top Go down

Post  Izis on Sun Feb 13, 2011 10:45 pm

Mi már túlestünk pár evési gondon és a tapasztalatom az, h. ha pisi és kaki van nincs gond. Viszont szerintem a legjobban mindig a kakira kell figyelni. Ha az nem megfelelő színű és állagú, akkor baj van.
Én a szoptatáshoz sokat nem értek, de egyet biztosan tudok nektek mondani, ha a gyerek a szopitól éhezne, akkor egész nap üvöltene és kb egy hét után zöldes lenne a széklete. Mi egy hétig éheztünk, aztán kértem a tejport.
Nálunk is felírják a tejport? Receptre?
Izis

Hozzászólások száma : 88

Back to top Go down

Post  csilluk on Mon Feb 14, 2011 1:23 pm

A zöldes széklet nem jelent éhezést. Sőt, legtöbbször arra utal, hogy túl gyorsan áthalad rajta az étel. Anyatejeseknél, gyarapodás mellett, nem tulajdonítanak jelentőséget a széklet színének, állagának.

csilluk

Hozzászólások száma : 51

Back to top Go down

Post  Cirmocska on Mon Feb 14, 2011 1:42 pm

csilluk wrote:A zöldes széklet nem jelent éhezést. Sőt, legtöbbször arra utal, hogy túl gyorsan áthalad rajta az étel. Anyatejeseknél, gyarapodás mellett, nem tulajdonítanak jelentőséget a széklet színének, állagának.

Másra gondol Izis...

Hozzászólások száma : 250

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Post  Kir on Mon Feb 14, 2011 10:13 pm

Igen, Izis, amikor a fiam volt pár hós, felírták. 2oo7 nyarán. De kellett vadászni. Mentünk a recepttel naponta, mert többször volt elfogyva, mint nem.

Ja: Tibikém is 3 hétig kizárólag csak anyatejet kapott, szegénykém 32oo gr-al született és 3 hetesen elérte a 285o gr-ot. És 58 cm volt, tehát csont s bőr... Plusz üvöltött a kajáért...

No de most sem tudom, h mi volt a baj, de ő nem tudott szopni!

Most J-val sztem minden rendben... csak ezek a grmos táblázatok mondjanak le Sad

Kir

Back to top Go down

tulsuly?

Post  egybabazo on Wed Sep 21, 2011 8:52 am

Sziasztok!

Mi a masik veglethez tartozunk. Emma 2 honapos korara duplazta meg a szuletesi sulyat. Havonta ugyanis 2 kg-ot no. Most ott tartunk, hogy 6 honaposan tobb mint 11 kg es 80 cm. Ezert nap mint nap megkapom a fejmosast az orvosoktol es a "kedves" ismerosoktol. Idezem: "taplalasi hiba", amit csinalok, az igeny szerinti szoptatas csak egy hobort, egy uj divat, majd nehany ev mulva rajonnek, hogy hulyeseg, egy csecsemo nem tudhatja mennyi az eleg, tehat "tuletetem".
Mar a diabetologian is voltunk. Ha cukorbeteg lennek, akkor cukros lenne a tej, es attol lehetne a nagy gyarapodas. De a cukorszintem rendben van. Ez utan gyermek-endokrinologushoz akarnak kuldeni, hogy kizarjak a pajzsmirigyalulmukodest. Felesleges torturanak tartom.
Vannak meg ilyen nagy babak? Vagy csak mi vagyunk ilyen extrem esetek?
egybabazo

Hozzászólások száma : 14

Back to top Go down

Post  mokuspar on Wed Sep 21, 2011 9:59 am

Én a "túletetéshez" és "a csecsemő nem tudhatja mennyi az elég" részhez szólnék annyit, hogy tudtommal anyatejes baba nem lehet túletetett, ugyanis a fölösleg, ha lehet így nevezni, kiürül.
Egyébként a 11 kg-os súlyt a 80 cm-hez én nem tartom olyan óriásinak,sőt arányos. Egy 6 hónapos babához nagy valóban a méret,de a súly a cm-hez nem. Ezért nem lehetséges, hogy családi vonásként valamelyik felmenőtől hozza ezeket a méreteket és ezért csupán nagyobb az átlagnál?
mokuspar

Hozzászólások száma : 67

Back to top Go down

Post  rekubek on Fri Sep 23, 2011 1:16 pm

Szia egybabázó. Nekem is nagyobb gyerekeim vannak az átlagnál. Domokos fiam most tíz hónapos múlt és kb 12 kiló, ő is gyorsan gyarapodik. Igény szerint szopik, s mióta elkezdtem vele a hozzátáplálást, azt is nagyon élvezi. Szoptatom, igyekszem egészséges ételeket adni neki, ezen kívül nem nagyon látom, hogy mit tehetnék.
Ágnes lányom is nagy a súlyához képest- ő majd négyévesen 28 kiló. Sehogy sem tudtam megfékezni a súlygyarapodását, amíg be nem vezettem egy diétát- nem eszünk semmi cukrot, fehér lisztet, krumplit stb. Úgy gondolom, hogy amíg picik és csak szopnak, rendben van a nagy ütemű súlygyarapodás, de ezeknél a gyerekeknél érdemes fokozottan odafigyelni a hozzátáplálás során, és igyekezni minél egészségesebb étkezési szokásokat kialakítani.
rekubek

Hozzászólások száma : 371

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Post  Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top