Hogyan mondjunk nemet?

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Hogyan mondjunk nemet?

Post  p-emi on Mon Feb 07, 2011 1:19 pm

Lanyom 16 honaposan felfedezi a vilagot, minden erdekli, probalgatja a hatarokat. Ami nagyon jo. De vannak hatarok amiket nem haghat at, vannak dolgok amiket nem csinalhat, es sokszor 1001szer elmondom, h nem szabad, de csakazertis kiprobalja 1002ikre is hogy nem szabad?
Mondok egy peldat: a tuzhely gombjait nem forgathatja, tudja nagyon jol, de mikor olyanja van odamegy es elforgatja. Elveszem a kezet, elmondom h nem szabad, de megegyszer hozzanyul, megint elveszem a kezet, elmondom h nem szabad, de ezt eljatszuk 5-6szor 10szer, es csakazertis megint odanyul. A kezere nem utok, de nem tudom hogy ertessem meg vele, h amit nem szabad azt nem szabad? Ertem en h probalgatja a hatarokat, de jobb szeretnem ha tavol maradna a tuztol. Nallatok hogyan mukodik ez?

p-emi

Hozzászólások száma : 56

Back to top Go down

Re: Hogyan mondjunk nemet?

Post  Vendég on Mon Feb 07, 2011 5:40 pm

Emi, mindezt lejatszodik nalunk is, a tapasztalat az hogy hosszu ido utan egyszer csak abbahagyja. Nalunk a viragfold kiturasa es szetszorasa volt az elso olyan cselekedete aminek hatart szabtam. Valahanyszor odament mindig elvittem onnan, szoltam, hogy ezt nem lehet es helyebe felajanlottam valami mas tevekenyseget. Hosszu hetekig, talan honapokig jatszottuk ezt el amig aztan egyszercsak spontanul abbamaradt. Most, hogy mar nagyobb azt is elmondom neki, hogy miert nem - pl kalyhahoz kozeledve jelzem, hogy forro - megegeti a kezet ha odanyul. Ideig oraig hat aztan kezdi elorol. Egyelore remenykedek, hogy akarcsak a viragfold kiszorasa eseten a kitartasom meghozza a vart eredmenyt Twisted Evil

Vendég
Guest

Back to top Go down

Post  juditt on Tue Feb 08, 2011 3:07 pm

Ez a téma engem is foglalkoztat már elég rég, ugyanis a kislányom is szeret a tűzhely gombjaival játszani, sőtt, mi azzal kezdtük hogy folyton a szájába tette a földet a virágcserépből. De legyen szó a mobil telefonnal való játszásról (amit én nem adok oda neki) vagy a könyvek lapjainak a kitépéséről, egy nap mindig akad néhány olyan dolog amit muszáj neki megtiltanom. Én már rég eldöntöttem hogy nem leszek olyan anyuka aki folyton figyelmezteti a gyermeket h ez nem szabad meg az nem szabad. Ezért mindig megpróbálom elvonni a figyelmét. Adok neki egy másik játékot, vagy elviszem onnan és hancurozunk vagy cicázunk (ezek a kedvenc játékai). Persze azt is elmondom neki h ezt nem szabad, de természetesen 'azért is' újrakezdi. Ez sokszor akkor fordul elő ha unatkozik, tehát fel akarja kelteni a figyelmünket hogy foglalkozzunk már vele is egy kicsit.
juditt

Hozzászólások száma : 5

Back to top Go down

Post  kicsike on Tue Feb 08, 2011 4:12 pm

Hat ez nalunk is tema, mert tenyleg vannak dolgok, amiket nem lehet. De mindig nem terelhetem el a figyelmet, mert csak azert is az erdekli Mad , vagy mert epp szoptatom a kicsit es persze o nem akar konyvet nezegetni vagy szopizni(mondjuk azt en sem szorgalmazom,h pont annyiszor, mint ahanyszor a kicsi), na olyankor van, h felmegy a pumpam. persze unatkozik, de 24-bol 24-et nem szorakoztathatom a dragamat, meg feltekeny is.....
Tobbgyerekes anyukak Ti hogy csinaltatok, valakinek valami otlete? Idea
kicsike

Hozzászólások száma : 16

Back to top Go down

Post  juditt on Tue Feb 08, 2011 5:25 pm

huu, na ez engem is erdekel, mert 3 honapos terhes vagyok a masodikkal, Zsuzsikam meg most csak 17 honapos:)
juditt

Hozzászólások száma : 5

Back to top Go down

Post  Iris on Tue Feb 08, 2011 5:25 pm

határozott NEM, amiből érzi a gyermek,hogy az tényleg NEM!!! és pont!
Nálunk a mai napig beválik. Tudják, érzik inkább, hogy ilyenkor nem viccelek!

Iris

Hozzászólások száma : 124

Back to top Go down

Post  Iris on Tue Feb 08, 2011 5:27 pm

ja,azt azért hozzátenném, hogy pl. a lakást úgy alakitottam át annak idején, hogy minél kevesebbet kelljen tiltani. Most is azt tervezem. Igy nyugodtan felfedezheti a világot.

Iris

Back to top Go down

Post  kata on Tue Feb 08, 2011 9:36 pm

a tuzhelyes tema nalunk is megvan. Csak az en lanyom csavargatas kozben azt mondogatja " Nem-nem" es tekeri tovabb...
A hatarozottsag szerintem is jo, neha nalunk is bevalik, neha meg a gyors figyelem eltereles.
kata

Hozzászólások száma : 33

Back to top Go down

Post  Vendég on Tue Feb 08, 2011 9:37 pm

Iris, az en fiam (2 eves) legtobbszor rohogni kezd ha hatarozottan raszolok / megtiltok neki valamit, minel hatarozottabb vagyok szamara annal viccesebb a helyzet. Ez vajon mitol van?

Vendég
Guest

Back to top Go down

Post  Iris on Tue Feb 08, 2011 9:50 pm

Az én tapasztalatom az,hogy a tiltások is csak akkor működnek, ha a szülő, a tiltó személy, belső szándéka, intenciója valóban határozott. Valahol itt van a kutya elásva...
Az, hoyg azt mondod, "minél határozottabb vagyok" - mintha lennének fokozata a határozottságodnak.Vagy rosszul értem?

Iris

Back to top Go down

Post  Vendég on Tue Feb 08, 2011 10:17 pm

En, ugy erzem eleg hatarozott vagyok, vagyis komolyan gondolom, hogy pl a gazcsapot nem szabad kinyitni. De most, hogy mondod a "minel hatarozottabb" megjegyzes alatt a hangero fokozasara gondoltam tulajdonkeppen - vagyis minel hangosabb vagyok Daniel annal viccesebbnek tartja a helyzetet, de akkor lehet, hogy a hangerore reagal es nem a mondanivalomra, nem?

Vendég
Guest

Back to top Go down

Post  Iris on Tue Feb 08, 2011 10:33 pm

Én úgy gondolom,hogy nem a hangerőn van a lényeg,hanem,hogy mennyire komolyan gondolod - az a bizonyos intenció. És erre elég egy határozott nem, mondjuk én azt is el tudom képzelni,hogy amikor ezt mondom meg is fogom a gyereket és elviszem. A gázcsappal csakugyan nem lehet játszani.

Iris

Back to top Go down

Post  rekubek on Wed Feb 09, 2011 8:35 am

Barbara wrote:En, ugy erzem eleg hatarozott vagyok, vagyis komolyan gondolom, hogy pl a gazcsapot nem szabad kinyitni. De most, hogy mondod a "minel hatarozottabb" megjegyzes alatt a hangero fokozasara gondoltam tulajdonkeppen - vagyis minel hangosabb vagyok Daniel annal viccesebbnek tartja a helyzetet, de akkor lehet, hogy a hangerore reagal es nem a mondanivalomra, nem?

Azt én is tapasztalom, hogy a hangerő fokozása nem sokat nyom a latban Ágnesnél. Csak az a baj, hogy sokszor nem tudom, hogy mivel hassak rá- elmagyarázom szépen, százszor, nem használ, hangosan rászólók- jó, kimondom: kiabálok - az sem használ.Embarassed ...Jó lenne ha sikerülne bizonyos helyzetekben egy szóval megfékeznem, mert nem mindig tudok odaugrani, hogy megfogjam és elvigyem a veszély helyéről.
Kíváncsi vagyok, hogy ti hogyan fegyelmeztek, hogyan valósítjátok meg a pozitív fegyelmezést (positive discipline- Sears). A szándék bennem is megvan, de néha elborul az agyam.
rekubek

Hozzászólások száma : 371

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Post  kicsike on Wed Feb 09, 2011 1:21 pm

A szándék bennem is megvan, de néha elborul az agyam. [/quote]
jo hallani, akarom mondani, olvasni, hogy masnak is neha elborul az agya, mert az enyem is elszokott Embarassed. Nem vagyok buszke ra, de neha, biza osszejon egy jo kis kiborulas. Lelkiismeret furdalasom is van rendesen. De valaki azt mondta nekem, hogy neha jobb egy elborul az agyam, mint, h eroszakot tegyel magadon, es mosolyogj akkor is, mikor orditani volna kedved, mert a gyermek ugyis erzi a belso feszultseget es azt is, ha ideges vagy, na szoval egyenes adasba vesz teged. Nekem ilyen a termeszetem, neha kiabalok, maskor foldet maszok a gyerkoccel, ezt kell elfogadjam. Csak neha nehez, mikor minden azzal van tele, h mekkora az anyak felelossege....Sajat magunkkal kell egyenesbe jojjunk, s akkor rendben lesz minden.

Na hogy megvilagosodik az ember, ha irni kezd Laughing
kicsike

Hozzászólások száma : 16

Back to top Go down

Post  C.Orsolya on Fri Feb 11, 2011 11:36 am

juditt wrote:huu, na ez engem is erdekel, mert 3 honapos terhes vagyok a masodikkal, Zsuzsikam meg most csak 17 honapos:)

Jupiii!!!! Gratulálok!

C.Orsolya

Hozzászólások száma : 28

https://picasaweb.google.com/orsolyacamerzan

Back to top Go down

Post  Izis on Fri Feb 11, 2011 2:05 pm

A Nemmel nekünk is, jobban mondva nekem is az a gondom, h. nevet rajtam. Pedig sokszor úgy mondom, h. a lehető legérthetőbb és világosabb legyen. És az esetek többségében még sem válik be. Ezzel szemben az öcsém, akinek még nincs gyereke, csak ránéz és a gyerek rögtön abbahagyja, sőt volt olyan is, h. elsírta magát. Pedig tényleg egy hang nem jött ki a száján. Még csak meg sem mozdult: csak ránézett. A poén pedig az, h. ugyan ez a hatás volt a szomszédgyerekek esetében is, pedig azok már nagyobbak. Vajon mit tud ő jobban mint én?
Izis

Hozzászólások száma : 88

Back to top Go down

Post  Vendég on Fri Feb 11, 2011 2:34 pm

Izis wrote:A Nemmel nekünk is, jobban mondva nekem is az a gondom, h. nevet rajtam. Pedig sokszor úgy mondom, h. a lehető legérthetőbb és világosabb legyen. És az esetek többségében még sem válik be. Ezzel szemben az öcsém, akinek még nincs gyereke, csak ránéz és a gyerek rögtön abbahagyja, sőt volt olyan is, h. elsírta magát. Pedig tényleg egy hang nem jött ki a száján. Még csak meg sem mozdult: csak ránézett. A poén pedig az, h. ugyan ez a hatás volt a szomszédgyerekek esetében is, pedig azok már nagyobbak. Vajon mit tud ő jobban mint én?
Izis, nem tudom, hogy arrol van szo hogy o jobban tud/csinal valamit mint te. A baratnom kisfiara (2 es fel eves) nekem is eleg ha csak komolyan ranezek es egybol erti hogy ott es most nem szabad - de ez egyaltalan nem valik be a fiamnal pl ....

Vendég
Guest

Back to top Go down

Post  Izis on Fri Feb 11, 2011 11:46 pm

Lehet, h. azért, mert egy idegentől nem tudják mire számíthatnak a következő percben, de rólad tudják vagy érzik, h. nem bántod, h. nincsenek veszélyben melletted, bármit is tesznek?
Izis

Hozzászólások száma : 88

Back to top Go down

Post  p-emi on Mon Feb 14, 2011 9:58 pm

Na erre az en lanyom nez nez nagy szemekkel, ztan megint csak megprobalja Shocked

Iris wrote:határozott NEM, amiből érzi a gyermek,hogy az tényleg NEM!!! és pont!
Nálunk a mai napig beválik. Tudják, érzik inkább, hogy ilyenkor nem viccelek!

p-emi

Back to top Go down

Post  p-emi on Mon Feb 14, 2011 10:02 pm

En ugy gondolom inkabb az agyam boruljon ki e kiabaljak, vagy kiadjam valamikepp a duhom, minthogy a gyereket megverjem tetteert.....
[quote="rekubekA szándék bennem is megvan, de néha elborul az agyam. [/quote]

p-emi

Back to top Go down

Post  p-emi on Mon Feb 14, 2011 10:04 pm

Nallunk is van ilyen, ha apa raszol akkor barmit abahagy, ezen mar en is gondolkodtam, apa azt mondj, hogy nem vesz engem komolyan.......
pedig en komolyan mondom....

Izis wrote:A Nemmel nekünk is, jobban mondva nekem is az a gondom, h. nevet rajtam. Pedig sokszor úgy mondom, h. a lehető legérthetőbb és világosabb legyen. És az esetek többségében még sem válik be. Ezzel szemben az öcsém, akinek még nincs gyereke, csak ránéz és a gyerek rögtön abbahagyja, sőt volt olyan is, h. elsírta magát. Pedig tényleg egy hang nem jött ki a száján. Még csak meg sem mozdult: csak ránézett. A poén pedig az, h. ugyan ez a hatás volt a szomszédgyerekek esetében is, pedig azok már nagyobbak. Vajon mit tud ő jobban mint én?

p-emi

Back to top Go down

Post  Iris on Tue Feb 15, 2011 10:18 am

Izis wrote: Ezzel szemben az öcsém, akinek még nincs gyereke, csak ránéz és a gyerek rögtön abbahagyja, sőt volt olyan is, h. elsírta magát. Pedig tényleg egy hang nem jött ki a száján. Még csak meg sem mozdult: csak ránézett. A poén pedig az, h. ugyan ez a hatás volt a szomszédgyerekek esetében is, pedig azok már nagyobbak. Vajon mit tud ő jobban mint én?
Ez az a bizonyos intenció... A gyerek érzi,hogy a felnőtt mély meggyőződésből teszi.
Én a munkahelyemen tapasztalom ugyanezt, 14-21 év közötti fiatalokkal dolgozom,mind problémás eset. Soha nem kell kiabálnom, a büntetés nem a kenyerem - és mégis hallgatnak rám, komolyan vesznek. Igazságos vagyok, ezt tudják, kisebb vicceket,amely senki határát nem sérti elfogadok,illetve azt sem várom el tőlük,h most meg se moccanjanak... De, ha valami olyant tesznek ami nem helyes, nem félek lépni, tisztában vannak,hogy viseleni fogják a következményeket. Ebből nem engedek.

Iris

Back to top Go down

Post  zsu30 on Tue Feb 15, 2011 3:47 pm

Kíváncsi vagyok, hogy ti hogyan fegyelmeztek, hogyan valósítjátok meg a pozitív fegyelmezést (positive discipline- Sears). A szándék bennem is megvan, de néha elborul az agyam. [/quote]

Sajnos, nekem is néha elborul, amire nem vagyok büszke, utána meg furdal a lelkiismeretem. Anna sem mindig érti a nemet, sőt, csakazértiscsinálom alapon meg sem hallja a magyarázatomat, sőt kijelenti, "nem figyelek rád" vagy "ne nézz". Ez olyankor jelentkezik, amikor rám van szüksége, jelzi, hogy vele foglalkozzak. Próbálok olyankor hagyni mindent és belekezdeni valami játékba, csak vele foglalkozni és ez működik. És játék közben elismétli, hogy "anya azt mondta, hogy" ezt s ezt nem szabad mert...
Persze, ha meglesz a második Question
zsu30

Hozzászólások száma : 7

Back to top Go down

Post  p-emi on Wed Feb 16, 2011 1:00 am

zsu30 wrote:

Kíváncsi vagyok, hogy ti hogyan fegyelmeztek, hogyan valósítjátok meg a pozitív fegyelmezést (positive discipline- Sears). A szándék bennem is megvan, de néha elborul az agyam.

Sajnos, nekem is néha elborul, amire nem vagyok büszke, utána meg furdal a lelkiismeretem. Anna sem mindig érti a nemet, sőt, csakazértiscsinálom alapon meg sem hallja a magyarázatomat, sőt kijelenti, "nem figyelek rád" vagy "ne nézz". Ez olyankor jelentkezik, amikor rám van szüksége, jelzi, hogy vele foglalkozzak. Próbálok olyankor hagyni mindent és belekezdeni valami játékba, csak vele foglalkozni és ez működik. És játék közben elismétli, hogy "anya azt mondta, hogy" ezt s ezt nem szabad mert...
Persze, ha meglesz a második Question [/quote]

En ezt megertem, csak mikor mar orak ota fozok, mert kozben ott zsong korulottem, es akkor meg csakazertis megcsinalja, minden csak nem leulni vele jatszani akarok..... Sad

p-emi

Back to top Go down

Post  vadszelvesz on Wed Mar 16, 2011 2:20 pm

Arra lennek kivancsi hogyan mondjak ugy nemet hogy komolyan is vegyenek?

Vivi meg viccnek veszi ha mondom, vicces neki ahogy probalom megakadalyozni h tiltott dolgot csinaljon.Nala neha mukodik h hirtelen szolok ra, mintegy megijeszem mielott hozzanyul pl. a wc-hez vagy olyasmihez amirol tudja h nem szabad, olyankor gyorsan elszalad onnan.De legkozelebb ugyanugy megprobalja.Maskor pedig tudja h nem szabad az uvegebol kilocsolni a vizet, es csakazert is megteszi, hiaba szolok ra h ne tegye, mire odaerek jol kilocsolja.es vigyorog hozza....

Gergo pedig dacol, fule botjat sem mozgatja ha szolok hozza, karmirol legyen szo, ha kerek vmit, ha tiltok vmit egyre megy, meg sem hallja.Nem tudom hogy szoljak hozza hogy hatast erjek el nala.

Tippekre volna szuksegem, mindket gyerekemhez....
Question
vadszelvesz

Hozzászólások száma : 29

Back to top Go down

Post  Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top