Természetes szépségápolás

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic View next topic Go down

Természetes szépségápolás

Post  rekubek on Tue Feb 08, 2011 9:25 am

Mióta anya lettem, fokozottan odafigyelek arra, hogy kiszűrjem azokat a dolgokat, amik károsak lehetnek az egészségre- az enyémre vagy a család bármely tagjára. Gondolom más is így van ezzel Smile Arra gondoltam, hogy ebben a topikban arról beszélgethetnénk, hogy milyen egészséges, természetes alternatívákat találtatok a káros hozzátevőket tartalmazó bolti kozmetikumokra.

Kezdem is a sort néhány példával: sheavajból és kakaóvajból készített dezodort használok, ami nem tartalmazza a bolti dezodorok többségében megtalálható aluminíum vegyóületeket. A receptet egy román nyelvű blogon találtam, lefordítva közzé is tettem itt
Tusfürdő helyett természetes szappanokat használunk.

rekubek

Hozzászólások száma : 371

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Re: Természetes szépségápolás

Post  Iris on Tue Feb 08, 2011 5:33 pm

Hű,te Réka de jó dolgokat irsz!!
Ezt kipróbálom.
Amúgy shea vaj,kókuszolaj - arcra ez most nagyon bevált.

Iris

Hozzászólások száma : 124

Back to top Go down

Post  kata on Tue Feb 08, 2011 6:36 pm

Mar nagyon regota keszulok az izzadsag-gatlot elkesziteni. Te mibe teszed? Nem fogja meg a ruhadat? mert a shea vaj kicsit zsiros. Legyszi ird le a receptet,mert mar nem tudom hova mentettem le.koszi
kata

Hozzászólások száma : 33

Back to top Go down

Post  rekubek on Thu Feb 10, 2011 7:31 am

kata wrote:Mar nagyon regota keszulok az izzadsag-gatlot elkesziteni. Te mibe teszed? Nem fogja meg a ruhadat? mert a shea vaj kicsit zsiros. Legyszi ird le a receptet,mert mar nem tudom hova mentettem le.koszi

Üres dezodoros stick-be szoktam önteni, de ha tiszta sheavajból készíted, teheted egy tégelybe is, mert puhább lesz (én kakaóvajat is használtam, attól keményebb). A receptet belinkeltem az első hozzászólásban, ott a blogomon. Smile
rekubek

Back to top Go down

Post  rekubek on Thu Feb 10, 2011 7:34 am

Iris wrote:Hű,te Réka de jó dolgokat irsz!!
Ezt kipróbálom.
Amúgy shea vaj,kókuszolaj - arcra ez most nagyon bevált.

Én is szeretem a shea vajat és a kókuszolajat arcra, kézre, ajakápolóként használni. Ágnes is imádja kenegetni magát, a szúnyogcsípésre vagy bármilyen kiütésre sheavajat kér, olyan vicces. bounce

Engem valami jó házilag készíthető arclemosó, bőrradír recept érdekelne. Valakinek van ötlete?
rekubek

Back to top Go down

Post  kata on Thu Feb 10, 2011 3:35 pm

Megtalaltam a receptet,koszi Smile meg uj vagyok a forumozasban Smile
az arclemoso engem is nagyon erdekel.
kata

Back to top Go down

Post  olgi on Thu Feb 10, 2011 5:17 pm

Már régóta foglalkoztat engem is a dezodor téma. Kíváncsi vagyok, mennyire véd az az izzadástól? Elég naponta 1x felkenni? Hagy nyomot a ruhán?
olgi

Hozzászólások száma : 24

Back to top Go down

Post  kata on Thu Feb 10, 2011 5:43 pm

van egy kerdesem ,de nem tudom hova irjam. Tud-e valaki olyan kremrol ami segiti a mellet szoptatas utan. Mert az enyem elegge megereszkedett. Azert tudom,hogy ezen mar csak az segit ha fejreallok, vagy felvarratom,de azert megis kivancsi lennek, hogy nincs-e olyan krem ami egy kicsit segitene azon hogy helyrealljon.
kata

Back to top Go down

Post  Cirmocska on Thu Feb 10, 2011 5:53 pm

Kata, mióta nem szoptatsz?

Hozzászólások száma : 250

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Post  kata on Thu Feb 10, 2011 5:59 pm

Cirmocska wrote:Kata, mióta nem szoptatsz?

7.5 honapja. Sajnos eleg koran abba kellett hagynom, Dori 10.5 honapos volt, begyulladtak a veseim,es csak az eros antibiotikumok hasznaltak. Amugy nem hiszem , hogy a kisasszony hajlando lett volna -e meg szopizni, mert neki ez mar a vegen egy nagy jatek volt, amikor anyat agyba-fobe lehetett harapni a kis eles fogaival, es jot lehetett kacagni rajta..

Az utobbi ket-harom honapban ereszkedtek meg, en ugy latom. Meg olyan puhak lettek es kicsik. Olyan fura erzes ez nekem, mert nem ehhez vagyok hozzaszokva. De gondolom ezzel nem vagyok egyedul. Amin gondolkozom, az a torna.Talan az meg erositheti a mellizmokat.
kata

Back to top Go down

Post  rekubek on Thu Feb 10, 2011 6:03 pm

olgi wrote:Már régóta foglalkoztat engem is a dezodor téma. Kíváncsi vagyok, mennyire véd az az izzadástól? Elég naponta 1x felkenni? Hagy nyomot a ruhán?

Azt hiszem alkati kérdés is hogy ki mennyire izzad, de nekem nagyon bevált ez a dezodor. A terhesség alatt is, egész nyáron használtam, és jó volt, naponta egyszer felkentem és kitartott egész nap (azelőtt próbáltam vagy két bolti bio dezodort is, de egyikkel sem bírtam ki egy egész napot), most meg hordozom Domit, tornázni is szoktam, és továbbra sincs gond. Nem vettem észre, hogy nyomot hagyna a ruháimon. Jól beszívódik amúgy a bőrbe, szerintem nincs is ahogy nyomot hagyjon. Melegen ajánlom!
Very Happy
rekubek

Back to top Go down

Post  olgi on Fri Feb 11, 2011 6:10 pm

Mindenképp szeretném kipróbalni, hamarosan kell rendelnem majd alapanyagokat.
Hajmosásra van valakinek bevállt szere?
olgi

Hozzászólások száma : 24

Back to top Go down

Post  kisboszi on Sat Feb 12, 2011 2:00 pm

kata wrote:van egy kerdesem ,de nem tudom hova irjam. Tud-e valaki olyan kremrol ami segiti a mellet szoptatas utan. Mert az enyem elegge megereszkedett. Azert tudom,hogy ezen mar csak az segit ha fejreallok, vagy felvarratom,de azert megis kivancsi lennek, hogy nincs-e olyan krem ami egy kicsit segitene azon hogy helyrealljon.

Nem fejre kell állni, hanem négykézláb ereszkedni s akkor olyan mint tizenévesen Razz
kisboszi

Back to top Go down

Post  rekubek on Sat Feb 12, 2011 2:04 pm

kisboszi wrote:
kata wrote:van egy kerdesem ,de nem tudom hova irjam. Tud-e valaki olyan kremrol ami segiti a mellet szoptatas utan. Mert az enyem elegge megereszkedett. Azert tudom,hogy ezen mar csak az segit ha fejreallok, vagy felvarratom,de azert megis kivancsi lennek, hogy nincs-e olyan krem ami egy kicsit segitene azon hogy helyrealljon.

Nem fejre kell állni, hanem négykézláb ereszkedni s akkor olyan mint tizenévesen Razz

lol! lol!
rekubek

Back to top Go down

Post  kata on Sat Feb 12, 2011 2:34 pm

kisboszi wrote:

lol! lol! lol!
kata

Back to top Go down

Post  Iris on Sat Feb 12, 2011 5:24 pm

Lányok ,ne vicceljetek - engem is érdekel Razz

Iris

Hozzászólások száma : 124

Back to top Go down

Post  rekubek on Sat Feb 12, 2011 6:11 pm

Szerintem a rendszeres torna többet segíthet bármilyen kenceficénél. Mit szóltok?
rekubek

Back to top Go down

Post  kata on Sat Feb 12, 2011 6:16 pm

rekubek wrote:Szerintem a rendszeres torna többet segíthet bármilyen kenceficénél. Mit szóltok?

azt hiszem ez lenne a legjobb modszer, csak mostanaban tul lusta vagy elfoglalt vagyok a tornahoz. Gondoltam hatha tud valaki egy megoldast a lustaknak is Embarassed
kata

Back to top Go down

Post  Cirmocska on Sat Feb 12, 2011 6:52 pm

Adjunk értelmes választ is a kérdésre... Smile A mell elvileg regenerálódik a szoptatás után. El kell telnie némi időnek ahhoz, hogy a zsírszövetek újra felépüljenek, de utána már (majdnem) a régi lesz a melled.

Hozzászólások száma : 250

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Post  kata on Tue Feb 15, 2011 4:13 pm

rekubek wrote:Mióta anya lettem, fokozottan odafigyelek arra, hogy kiszűrjem azokat a dolgokat, amik károsak lehetnek az egészségre- az enyémre vagy a család bármely tagjára. Gondolom más is így van ezzel Smile Arra gondoltam, hogy ebben a topikban arról beszélgethetnénk, hogy milyen egészséges, természetes alternatívákat találtatok a káros hozzátevőket tartalmazó bolti kozmetikumokra.

Kezdem is a sort néhány példával: sheavajból és kakaóvajból készített dezodort használok, ami nem tartalmazza a bolti dezodorok többségében megtalálható aluminíum vegyóületeket. A receptet egy román nyelvű blogon találtam, lefordítva közzé is tettem itt
Tusfürdő helyett természetes szappanokat használunk.

a shea vajbol melyiket hasznaltad? "unt shea rafinat", "nerafinat" vagy a "baza de crema" melyik a legalkalmasabb ezek kozul szerinted a dezodornak?
kata

Back to top Go down

Post  rekubek on Tue Feb 15, 2011 6:42 pm

[/quote]

a shea vajbol melyiket hasznaltad? "unt shea rafinat", "nerafinat" vagy a "baza de crema" melyik a legalkalmasabb ezek kozul szerinted a dezodornak?[/quote]

Finomítatlan bio sheavajat szoktam használni, az a legjobb Smile
rekubek

Back to top Go down

Post  Vendég on Tue Feb 15, 2011 9:14 pm

rekubek wrote:Szerintem a rendszeres torna többet segíthet bármilyen kenceficénél. Mit szóltok?
A tornaval kapcsolatosan, ugy tudom, hogy a mellizom gyakorlatoknak tejapaszto hatasuk van - csak ovatosan ezzel amig szoptattok.

Vendég
Guest

Back to top Go down

Post  rekubek on Tue Feb 15, 2011 9:18 pm

Barbara wrote:
A tornaval kapcsolatosan, ugy tudom, hogy a mellizom gyakorlatoknak tejapaszto hatasuk van - csak ovatosan ezzel amig szoptattok.

Valószínű igazad van. Kata amúgy azt hiszem azt kérdezte, hogy szoptatás után hogyan tudná újra formába hozni a melleit. Smile
rekubek

Back to top Go down

Post  Vendég on Tue Feb 15, 2011 10:57 pm

Reka, ezt neked irtam, hiszen te emlitetted, hogy tornaszol. Nekem egy evvel a szoptatas abbahagyasa utan ujbol beindult a tejem, eppen akkor kezdtem el kondi terembe jarni es a gyakorlatokat eloiro fizioterapeuta figyelmeztetett, hogy ha szoptatok meg akkor mellozzem a mellizom gyakorlatokat.

Vendég
Guest

Back to top Go down

Post  rekubek on Wed Feb 16, 2011 9:51 am

Barbara wrote:Reka, ezt neked irtam, hiszen te emlitetted, hogy tornaszol. Nekem egy evvel a szoptatas abbahagyasa utan ujbol beindult a tejem, eppen akkor kezdtem el kondi terembe jarni es a gyakorlatokat eloiro fizioterapeuta figyelmeztetett, hogy ha szoptatok meg akkor mellozzem a mellizom gyakorlatokat.

Köszi Barbara, és bocs a félreértésért. flower
Igen, lassan elkezdtem tornázni, de akkor a mellizom gyakorlatokat mellőzöm ezután is Smile
rekubek

Back to top Go down

Post  Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics