Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Természetes szépségápolás

+12
Izis
májusvan
brigit&z
anettanyu
gabirvasz
Kinga
kisboszi
Cirmocska
olgi
kata
Iris
rekubek
16 posters

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Természetes szépségápolás - Page 5 Empty naptej

Post  brigit&z Thu May 24, 2012 10:44 am

Megjott a nyar, vagy legalabbis elobb-utobb itt lesz, ti mivel veditek gyerkoceitek boret?

brigit&z

Hozzászólások száma : 32
Join date : 2011-02-13
Age : 44
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 5 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  Kinga Sun May 27, 2012 3:28 pm

Ha van kedved otthon kutyulni, akkor a híres-neves antalvalis fényvédő rázókeverék nagyon jó. Ha nincs, akkor a DM-ben megjelent egy új, Alverde naptej gyerekeknek, aminek okés az összetétele, továbbítom az elemzését a kvári listáról:

"Ingredients
Aqua, Titanium Dioxide, Cocoglycerides, Helianthus Annuus Seed Oil*, Isoamyl Laurate, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Glycerin, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Helianthus Annuus Seed Cera,
Magnesium Sulfate, Olea Europaea Fruit Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Alumina, Stearic Acid, Parfum**, Glyceryl Caprylate, Alcohol, Levulinic Acid, Tocopherol, p-Anisic Acid, Sodium Levulinate, Geraniol**, Taraxacum Officinale Extract, Limonene**
*ingredients from certified organic agriculture
**from natural essential oils
=
víz, titánium-dioxid (fizikai fényvédő, ez okés), kókuszzsír, napraforgó (mag) olaj, izoamil-laureát (bőrpuhító, nem szerepel a káros anyagok listáján) , Poly-2 és Poly-3… (emulgeátor, nem szerepel a káros anyagok listáján), , glicerin (nedvszívó, vízelvonó, kisebb koncentrációban nedvesen tartó alkotórész - ha egy kozmetikai készítményben nem az első három összetevő közt szerepel, akkor jótékony hatású- ha az első három összetevőben jelen van, és a termék nem certifikáltan organikus, és/vagy nincs külön feltüntetve a töménysége, akkor vízelvonó, bőrkárosító hatású lehet), napraforgó viasz(?- ezt nem tudtam a fejemben helyére tenni, de szerintem ez sem lehet problémás), keserűsó (stabilizátor), olivaolaj, jojobaolaj, alumínium-oxid (molekulaméretéből adódóan nem tud felszívódni, azon kevés alumínium vegyületek közé tartozik, ami nem annyira káros), sztearinsav (koemulgeátor és gélképző, ez is okés), parfüm (ha nem lenne csillagos, akkor ez problémás lenne, így okés), kaprilsav-észter (konzisztencia javító zsírkomponens, emulgeáló, ezzel sincs baj), alkohol (szárít, de mivel a felsorolás végén van – az első a legnagyobb arányú komponens az INCI-ben, és így tovább - , nem hiszem, hogy ez „érződne”), levulinsav (baktériumellenes, okés) , E vitamin (antioxidáns, bőrvédő tulajdonságú, pl. UV-sugárzással szemben, nedvességmegtartó – ha növényi, akkor nagyon jó, ha szintetikus, kerülendő – kivétel ha nagyon a felsorolás végén van, mert akkor tartósítószerként „elmegy” – itt szerintem ez „elmegy”), ánizssav (ánizsban található, antiszeptikus anyag, okés) , gerániumolaj, levulin (okés) , gyermekláncfű kivonat, limonén (citrusokból kivont terpén, növényi)"
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 5 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  brigit&z Thu May 31, 2012 11:04 am

Kutyulni lenne kedvem, csak nincsenek meg a hozzavaloim, de ezt a DM-est megnezem, nagyon koszonom.

brigit&z

Hozzászólások száma : 32
Join date : 2011-02-13
Age : 44
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 5 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  rekubek Thu May 31, 2012 11:48 am

Én tavaly Eco Cosmetics márkájú, 30-as faktorú krémet használtam az egész családnak, idén a gyerekeknek ugyancsak Eco Cosmetics, 45-ös faktorú lesz. Az összetétele jó, titán dioxidos.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 5 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  brigit&z Mon Jun 04, 2012 10:30 am

Kinga wrote:Ha van kedved otthon kutyulni, akkor a híres-neves antalvalis fényvédő rázókeverék nagyon jó. Ha nincs, akkor a DM-ben megjelent egy új, Alverde naptej gyerekeknek, aminek okés az összetétele, továbbítom az elemzését a kvári listáról:

"Ingredients
Aqua, Titanium Dioxide, Cocoglycerides, Helianthus Annuus Seed Oil*, Isoamyl Laurate, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Glycerin, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Helianthus Annuus Seed Cera,
Magnesium Sulfate, Olea Europaea Fruit Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Alumina, Stearic Acid, Parfum**, Glyceryl Caprylate, Alcohol, Levulinic Acid, Tocopherol, p-Anisic Acid, Sodium Levulinate, Geraniol**, Taraxacum Officinale Extract, Limonene**
*ingredients from certified organic agriculture
**from natural essential oils
=
víz, titánium-dioxid (fizikai fényvédő, ez okés), kókuszzsír, napraforgó (mag) olaj, izoamil-laureát (bőrpuhító, nem szerepel a káros anyagok listáján) , Poly-2 és Poly-3… (emulgeátor, nem szerepel a káros anyagok listáján), , glicerin (nedvszívó, vízelvonó, kisebb koncentrációban nedvesen tartó alkotórész - ha egy kozmetikai készítményben nem az első három összetevő közt szerepel, akkor jótékony hatású- ha az első három összetevőben jelen van, és a termék nem certifikáltan organikus, és/vagy nincs külön feltüntetve a töménysége, akkor vízelvonó, bőrkárosító hatású lehet), napraforgó viasz(?- ezt nem tudtam a fejemben helyére tenni, de szerintem ez sem lehet problémás), keserűsó (stabilizátor), olivaolaj, jojobaolaj, alumínium-oxid (molekulaméretéből adódóan nem tud felszívódni, azon kevés alumínium vegyületek közé tartozik, ami nem annyira káros), sztearinsav (koemulgeátor és gélképző, ez is okés), parfüm (ha nem lenne csillagos, akkor ez problémás lenne, így okés), kaprilsav-észter (konzisztencia javító zsírkomponens, emulgeáló, ezzel sincs baj), alkohol (szárít, de mivel a felsorolás végén van – az első a legnagyobb arányú komponens az INCI-ben, és így tovább - , nem hiszem, hogy ez „érződne”), levulinsav (baktériumellenes, okés) , E vitamin (antioxidáns, bőrvédő tulajdonságú, pl. UV-sugárzással szemben, nedvességmegtartó – ha növényi, akkor nagyon jó, ha szintetikus, kerülendő – kivétel ha nagyon a felsorolás végén van, mert akkor tartósítószerként „elmegy” – itt szerintem ez „elmegy”), ánizssav (ánizsban található, antiszeptikus anyag, okés) , gerániumolaj, levulin (okés) , gyermekláncfű kivonat, limonén (citrusokból kivont terpén, növényi)"

Utanaolvastam az antalvalis kencenek, s csak dicserik, ugyhogy nagyon gondolkodoba ejtett a dolog, meginkabb elkapott a kutyulhatnek...TE hasznaltad mar? mik a tapasztalatok? es honnan szerezted be a hozzavalokat? az antalvalis forumon mind gyogyszertarat emlitenek, vajon itt is beszerezheto pl. cink oxid stb. gyogyszertarban? tengerre keszulunk ket kicsivel, ezert vagyok igy raallva a temara...Koszi az infot, Brigi

brigit&z

Hozzászólások száma : 32
Join date : 2011-02-13
Age : 44
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 5 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  Kinga Mon Jun 04, 2012 11:02 am

Brigi, nálunk tavaly az egész család ezt használta, megjártuk vele a tengert is, senki sem égett le, pedig érzékeny, fehér a bőrünk. Igaz, nem is ültünk ki a déli napra pácolódni. Ami tagadhatatlan, de kibírható hátrány: könnyen kicsapódik, ezért nem szabad mindig az egész üvegnyit magaddal vinni kirándulni v a partra, kisebb adagokra kell osztani; ha krémezés után rögtön vízbe mész, lemegy az egész, mert nem vízálló (bár ezen valszeg lehetne segíteni egy kis méhviasz hozzákutyulásával); a család egy része (kinek melyik Smile ) hülyének fog nézni...
Beszerzés:
- az olajakat, illókat és kakaóvajat megtalálod bioboltban vagy neten, Elemental.ro, Biomonde.ro stb. Körömvirágolajat otthon is lehet készíteni (nyakon öntöd a szárított körömvirágot pl olívával, és napos helyen érleled néhány hétig).
- mészvíz helyett desztillált vizet használtam
- titándioxidot és cinkoxidot itt találsz.
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 5 Empty Kakaóvaj?

Post  Kinga Wed Jun 20, 2012 10:29 am

Lányok, friss infóra van szükségem: hol érdemes most kakaóvajat venni? Finomítatlant, csakis.
(Az egyik csíki bioboltban láttam Mosómami kakaóvajat, azt írja rajta, hogy finomítatlan, de pasztillás, és ezért gyanús nekem, hogy mégiscsak finomítva volt. 44 lej egy elég nagy doboznyi, kb 2oo g, ez megintcsak gyanús, bár persze örülnék, ha tényleg lehetne ennyiért kapni. Próbáltam utánanézni a gyártónak, de semmi infót nem találtam róla. Valaki?)
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 5 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum