Természetes szépségápolás

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Természetes szépségápolás

Post  kata on Thu Feb 17, 2011 10:06 pm

Cirmocska wrote:Jövök én is beszámolni. Smile Kb. két és fél éve kezdtem vegyszermentesíteni az egész háztartást, azóta alig vásároltam az azelőtt megszokott "bolti" tisztítószerekből, kozmetikumokból. Természetes szappanokat használunk, shea vajat és kókuszolajat (ez utóbbit én mindenre, egyszerűen imádom!), minden terméknek megnézem az össztetételi listáját, mielőtt megveszem, és... igencsak szigorúan válogatok. Férjem dezodorát és hajhabját még nem sikerült lecserélni, nem is stresszelem vele, de a gyerekeknek és magamnak csak "tiszta" termékeket vásárolok. Illetve magam készítek popsikrémet (bár ez már a múlté, rég nem pelenkázok), körömvirágbazsamot, ajakápolót, sőt, napozókrémet is... és nagyon élvezem! Smile

a recepteket hol talaltad?
kata

Hozzászólások száma : 33

Back to top Go down

Post  gabirvasz on Fri Feb 18, 2011 9:31 am

Mi fürdetéskor kamillateát használunk, olcsó és egyszerű megoldás. Többek között a családorvos ajánlotta, amikor Kata bepöttyösödött. Ő említette, hogy az egyik vezető babakozmetikum-gyártó cég (hogy ne legyen antireklám se...) termékeivel nagyon sok rossz tapasztalat van.
gabirvasz

Hozzászólások száma : 53

Back to top Go down

Post  anettanyu on Fri Feb 18, 2011 9:45 am

rekubek wrote:

Engem valami jó házilag készíthető arclemosó, bőrradír recept érdekelne. Valakinek van ötlete?

Bőrradírnak a kávézacc egész jól beválik.
anettanyu

Hozzászólások száma : 66

Back to top Go down

Post  anettanyu on Fri Feb 18, 2011 9:55 am

gabirvasz wrote:Mi fürdetéskor kamillateát használunk, olcsó és egyszerű megoldás. Többek között a családorvos ajánlotta, amikor Kata bepöttyösödött. Ő említette, hogy az egyik vezető babakozmetikum-gyártó cég (hogy ne legyen antireklám se...) termékeivel nagyon sok rossz tapasztalat van.
Mi is szorgalmasan főztük a kamillateát kb Sára 6 hónapos koráig, aztán sima vízben fürdettük. Igazából most is, de néha babafürdetőt is használok, kis lelkiismeretfurdalás közepette, mert tudom, hogy van benne egy csomó vegyszer.
Mi is próbálunk vegyszermentesíteni, de csak lépésenként haladunk.
anettanyu

Back to top Go down

Post  Kinga on Fri Feb 18, 2011 10:00 am

kata wrote: a recepteket hol talaltad?

Ez engem is érdekel! Meg az is, hogy hol szerzitek be ezeket az összetevőket, pl kókuszolaj? Én tavaly orbáncfűolajat kerestem (harciasan készülve a természetes szülésre...), hát, mit mondjak, Bp-n se kaptam, végül Pécsen, az n-ik kis gyógynövényesnél akadt egy.

Még az érdekelne, hogy mivel küzdötök a víz keménysége ellen? Itt Csíkban - de ha jól meggondolom, nemcsak itt, hanem eddig az összes városban, ahol éltem - nagyon kemény a víz. Ezt mindenféle vizsgálat nélkül egész egyszerűen úgy vettem észre, hogy egy sátorozás alkalmával egy héten át patakban mosdottam (szappannal!), és meg se kottyant, hogy nem krémezem az arcom, pedig itthon 5 perc után húz, ha nem kenem be.
Kinga

Hozzászólások száma : 116

Back to top Go down

Post  gabirvasz on Fri Feb 18, 2011 10:09 am

Mi is szorgalmasan főztük a kamillateát kb Sára 6 hónapos koráig, aztán sima vízben fürdettük.

Miért hagytátok abba? Egyesek szerint szárítja a baba bőrét, hát mi ezt nem látjuk egyelőre, nagyon szép a bőre.
gabirvasz

Hozzászólások száma : 53

Back to top Go down

Post  brigit&z on Sat Feb 19, 2011 8:19 pm

Talán nem ide kellene írnom, de használ-e közületek mosódiót, mosószódát vagy Ecoball-t? Mennyire hatásosak? Köszi

brigit&z

Hozzászólások száma : 32

Back to top Go down

Post  rekubek on Sun Feb 20, 2011 8:02 am

brigit&z wrote:Talán nem ide kellene írnom, de használ-e közületek mosódiót, mosószódát vagy Ecoball-t? Mennyire hatásosak? Köszi

Ez megérdemel egy külön topikot, ide nyitottam. Smile
rekubek

Hozzászólások száma : 371

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Post  anettanyu on Mon Feb 21, 2011 10:22 am

gabirvasz wrote:
Mi is szorgalmasan főztük a kamillateát kb Sára 6 hónapos koráig, aztán sima vízben fürdettük.

Miért hagytátok abba? Egyesek szerint szárítja a baba bőrét, hát mi ezt nem látjuk egyelőre, nagyon szép a bőre.

Én sem vettem észre, hogy száritaná a bőrét, de igazság szerint sokkal gyorsabb és egyszrűbb kiereszteni a csapból a melegvizet, mint a teát megfőzni, aztán hűtögetni. Lustaságból hagytuk abba. Rolling Eyes
anettanyu

Back to top Go down

Post  Kinga on Mon Feb 21, 2011 11:00 pm

Lányok, jól meggyűlt a bajom ezzel az antalvalival lol! Kihordtam a laptop mellé az összes gyerekkencét, ami van a háznál, mindent végigolvastam... Leírom az eredményt, ha van kedvetek, szálljatok be, állítsuk össze a biztonságos és a kerülendő termékek listáját!! Persze néhány összetevőben nem vagyok biztos, mert kicsit hasonlít a neve a veszélyesek közt felsoroltakra, de nem pont ugyanaz... Question Na de hátha lesz itt, aki okosabb nálam Very Happy

Bübchen Milk - van benne Propylene Glycol, ami állítólag olyan, mint a fagyálló folyadék. Illatanyagot is tartalmaz.
Nivea Shampoo & Bath - Sodium Myreth Sulfate - sajnos nem tudom eldönteni, h ez a szulfát mennyire káros, hasonlít a neve a SLS-hez, de a fene tudja... Question Tartalmaz glicerint és illatanyagot is.
Babydream (Rossmann) Pflegeöl - illatanyagot tartalmaz. Van benne egy Hydrogenated Palm Glycerides Citrate nevű cucc, ami ugyan nincs rajta az antalvali listán, de nem hangzik jól Smile
Babydream (Rossmann) Extrasensitive Öl-Bad - a Glyceryl Caprylate nevű, szintén glicerinnek hangzó összetevőn kívül, úgy tűnik, ez tiszta.
Weleda körömvirágolaj - a címke szerint kizárólag szezámolajat és körömvirág-kivonatot tartalmaz.
Sajnos DM-es Babylove hirtelen nem került a házban, pedig kíváncsi lettem volna!
Amúgy a Babydream termékeken van egy kis címke: öko-test sehr gut - tudja valaki, hogy ez a minősítés mit jelent? Mármint nem szó szerint, mert azt én is értem, hanem hogy mi a jelentősége?

Ajaj, találomra megnéztem a saját krémeim egyikét, a méregdrágán vett Palmers kakaóvajas krémet: Petrolatum, Mineral Oil... Evil or Very Mad

UPDATE: ezen az oldalon le lehet ellenőrizni az összetevők rizikófaktorát
Kinga

Back to top Go down

shea-vaj

Post  Kinga on Tue Feb 22, 2011 10:08 am

Lányok, tudja valaki közületek, hogy mi a súly és az űrtartalom aránya a shea-vaj esetében? Smile Egyes gyártók a ml-t, mások a grammot tüntetik fel, így nehéz összehasonlítani az árakat.
Kinga

Back to top Go down

Post  rekubek on Wed Feb 23, 2011 9:19 am

Kinga wrote:Lányok, tudja valaki közületek, hogy mi a súly és az űrtartalom aránya a shea-vaj esetében? Smile Egyes gyártók a ml-t, mások a grammot tüntetik fel, így nehéz összehasonlítani az árakat.

Kinga, jót kérdeztél. Laughing Ha gondolod azt meg tudom mérni, hogy egy 100 ml-s sheavaj mennyit nyom dobozostól.
rekubek

Back to top Go down

Post  Kinga on Wed Feb 23, 2011 9:46 am

rekubek wrote:
Kinga wrote:Lányok, tudja valaki közületek, hogy mi a súly és az űrtartalom aránya a shea-vaj esetében? Smile Egyes gyártók a ml-t, mások a grammot tüntetik fel, így nehéz összehasonlítani az árakat.

Kinga, jót kérdeztél. Laughing Ha gondolod azt meg tudom mérni, hogy egy 100 ml-s sheavaj mennyit nyom dobozostól.

Léccilécci! lol!
(Amint látjátok, én most fedezem fel a spanyolviaszt, jobban mondva a shea-vajat Smile )
Kinga

Back to top Go down

Post  rekubek on Thu Feb 24, 2011 8:25 am

Na mértem, és úgy látom kb mindegy, hogy ml vagy gramm. A 100 ml-s tégely kb 120 grammot nyomott, a 200 ml-s szintén pár tíz grammal többet mint 200. Very Happy
rekubek

Back to top Go down

Post  Vendég on Sun Feb 27, 2011 10:02 am

a tegnap kaptam 100%os bio shea vajat cheers

Vendég
Guest

Back to top Go down

Post  rekubek on Mon Feb 28, 2011 7:02 pm

Barbara wrote:a tegnap kaptam 100%os bio shea vajat cheers

Nagyszerű! Majd számolj be, hogy neked beválik-e. Very Happy
rekubek

Back to top Go down

Post  májusvan on Tue Mar 01, 2011 11:55 pm

Engem természetes habfürdő érdekelne, a gyereknek persze - szerintetek létezik ilyesmi?

májusvan

Hozzászólások száma : 69

Back to top Go down

Post  Kinga on Wed Mar 02, 2011 9:52 am

Valaki használt közületek szezámolajas shea-vajat? Ilyet. Megosztanátok a tapasztalataitok róla?
Kinga

Back to top Go down

méhviasz

Post  Kinga on Tue Mar 08, 2011 11:21 pm

Akik gyártottatok már otthon kencéket: használtatok-e méhviaszt (több recept is írja), és ha igen, honnan szereztétek be? Azt sem tudom, hogy ugyanolyan méhviaszra van-e szükség, mint amiből gyertyát is szoktak önteni. Meg hogy hogyan lehet ráismerni, hogy az a viasz valóban méhviasz, és nem vernek át... Question
A másik kérdésem a tartósítás. Nem tudom eldönteni, hogy szükséges-e tartósítani ezeket a home made kencéket. A sheavajról azt írják, nem szükséges hűtőben tartani, mert attól nem fog tovább elállni. Ugyanakkor sok recept írja, h E-vitamint vagy propoliszt használ a tartósításhoz. A romlékonyság mellett szól az is, h ezeket a luxuskozmetikumokat általában neten árusítják, gondolom, mert a bolti forgalmazás sokkal hosszabb raktározási időt feltételez.
Azért kérdezősködöm ilyenekről, mert már úton van felém néhány nyalánkság Smile
Kinga

Back to top Go down

Post  rekubek on Wed Mar 09, 2011 9:25 am

A méhviasz témához nem tudok hozzászólni.
Tudomásom szerint a sheavaj megkezdése után 1 évig jó, sőt utána is, csak 1 év után kezd veszíteni jó tulajdonságaiból. A tartósítással kapcsolatban meg úgy gondolom, hogy egyszerre nem érdemes nagy mennyiséget csinálni, hanem csak annyit, amennyi pár hónapra elég, és akkor nem szükséges.
rekubek

Back to top Go down

Post  Kinga on Wed Mar 09, 2011 10:05 pm

Megosztanátok néhány tutti receptet? Főleg krémek érdekelnének, az arányok, hogy hogyan lehet többé-kevésbé ugyanazokból az alapanyagokból hidratáló arckrémet, vagy zsírosabb kézkrémet készíteni. Próbáltatok-e desztillált vizet keverni a sheavajhoz, és ha igen, milyen lett az eredmény? Hát méhviaszt?
A legújabb felfedezésem, amellyel megreformáltam a fürdésünket lol! : olívaolajat öntök a fürdőkádba, zuhanyrózsával forró vizzel egyenletesen szétoszlatom a víz színén, és ebben pancsolunk. Utána nem kell semmiféle kence sem Máténak, sem nekem. Érdekesmód nem marad meg az olajos érzet sem, pedig amikor beleülsz, elsőre olyan, mintha a vasárnapi tyúkhúslevesben merülnél meg Wink)
Dezodort, bevallom, én már évek óta nem használok, csak nagyon ritkán. És mióta Máté megszületett, parfümre sincs szükség, úgyis tejszagú vagyok, meg hajfixálóra sincs szükség, úgyis belebökizik, majd jól meg is tépi Laughing
Kinga

Back to top Go down

Post  Izis on Thu Mar 10, 2011 11:26 pm

Ma megjött a shea vajunk. Ki is próbáltam és elsőre nagyon meggyőző volt. A gond csak annyi lenne, h. kicsit igen kemény és nehezen kenhető. Hogyan lehetne puhítani? Most feltettem egy kicsit a fűtőtestere, és akkor már jobb volt, de nem hiszem, h. ez hosszú távon jót tenne neki. Popsikrémnek csak úgy önmagában használtátok vagy valami mással kell összekeverni?
Na és még szó volt a kávézaccról, mint bőrradír: ezt is csak úgy önmagában használjátok vagy belekeveritek vmi krémbe?

Izis

Hozzászólások száma : 88

Back to top Go down

Post  anettanyu on Fri Mar 11, 2011 9:37 am

Izis wrote:
Na és még szó volt a kávézaccról, mint bőrradír: ezt is csak úgy önmagában használjátok vagy belekeveritek vmi krémbe?

A kávézaccot csak úgy önmagában használom. Egyébként eszembe jutott még egy bőrradírnak való: kukoricadara szódabikarbónával összekeverve. Ezt még a lagzinkra készülődve hallottam a varrónőtől, aki a menyasszonyi ruhámat készítette. Akkor használtam is néhányszor, tetszett is, de arcra nem próbáltam.
anettanyu

Back to top Go down

Post  rekubek on Fri Mar 11, 2011 10:11 pm

Izis wrote:Ma megjött a shea vajunk. Ki is próbáltam és elsőre nagyon meggyőző volt. A gond csak annyi lenne, h. kicsit igen kemény és nehezen kenhető. Hogyan lehetne puhítani? Most feltettem egy kicsit a fűtőtestere, és akkor már jobb volt, de nem hiszem, h. ez hosszú távon jót tenne neki. Popsikrémnek csak úgy önmagában használtátok vagy valami mással kell összekeverni?

A sheavajat úgy szoktam használni, hogy egy keveset kiveszek a tenyerembe, ott megmelengetem, és utána kenem. Popsikrémnek lehet önmagában is használni, én nem szoktam keverni mással, de biztos lehet.
rekubek

Back to top Go down

Post  rekubek on Fri Mar 11, 2011 10:12 pm

Kinga wrote:Megosztanátok néhány tutti receptet? Főleg krémek érdekelnének, az arányok, hogy hogyan lehet többé-kevésbé ugyanazokból az alapanyagokból hidratáló arckrémet, vagy zsírosabb kézkrémet készíteni. Próbáltatok-e desztillált vizet keverni a sheavajhoz, és ha igen, milyen lett az eredmény? Hát méhviaszt?
A legújabb felfedezésem, amellyel megreformáltam a fürdésünket lol! : olívaolajat öntök a fürdőkádba, zuhanyrózsával forró vizzel egyenletesen szétoszlatom a víz színén, és ebben pancsolunk. Utána nem kell semmiféle kence sem Máténak, sem nekem. Érdekesmód nem marad meg az olajos érzet sem, pedig amikor beleülsz, elsőre olyan, mintha a vasárnapi tyúkhúslevesben merülnél meg Wink)
Dezodort, bevallom, én már évek óta nem használok, csak nagyon ritkán. És mióta Máté megszületett, parfümre sincs szükség, úgyis tejszagú vagyok, meg hajfixálóra sincs szükség, úgyis belebökizik, majd jól meg is tépi Laughing

Tuti receptekért Cirmocskát ostromold, tudom, hogy ő szokott ezt-azt kutyulni. Idea

Különben meg lol! lol!
rekubek

Back to top Go down

Post  Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics