Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

+16
Admin
Borimama
Kinga
májusvan
Izis
kremma
gabirvasz
Bironella
olgi
anettanyu
kisboszi
Iris
csilluk
Memő
Cirmocska
rekubek
20 posters

Page 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 6 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Wed Apr 11, 2012 8:24 pm

Ez egy újonnan megjelent pelenka. Csíkban gyártják, zsebes, egyméretes. Én kaptam egyet tesztelésre, de nem tudtam kipróbálni, mert Domira nem tudom már ráadni (15 kiló körül van és combos). Így ránézésre jól meg van varrva. Egy tetrapelenkát kaptam hozzá betétként. Ha valakinek vannak plusz betétjei vagy tetrái, amivel tömje, akkor jó lehet, egy tetra nem sokat bír. Még annyit állapítottam meg így ránézésre, hogy a tépőzár kicsit keskeny és gyenge, a többi tépőzáras zsebes pelenkán amiket használok kb kétszer szélesebb a tépőzár és erősebb (nehezebb szétszedni, ami főleg nagyobb, mozgékonyabb gyereknél szempont). A külső rétegként használt poliuretán is más, mint amik az általam eddig használtakon van, nem tudom az mennyit bír. A pelus belső rétege flanel.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 6 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Anomano Thu Apr 12, 2012 7:04 am

Én is arra gondoltam, hogy pl. a még nem használt éjjeli pop-in betétekkel kitömöm, ezzel javitva a nedvszivását (bár azt sem tudom a flanel mit enged át), igaz, mi még kicsik vagyunk, de ha csak feljavitva használható, akkor az ára megközeliti a pop-in-ét. Egy próbát megér, rendelek egyet, s majd megirom.

Réka, kérdeznélek, Bazsónak a kakaskája vége kicsit bepirosodott a bambuszbelsős pelustól, valószinű irritálja, mert a harmadik mosás után a pelusbelső kicsit megkeményedett, szörnyű a mi vizünk itt Kézdin, olyan kemény, teszek lágyitót, golyót s mindenfélét, úgyis. Ecetet nem tettem eddig az öblitővizbe, azt olvastam, hogy lehet tenni, de mennyit, az gondolom puhitaná. A minky-vel nem volt semmi baj. Köszi!
Anomano
Anomano

Hozzászólások száma : 15
Join date : 2012-03-02
Tartózkodási hely : Kézdivásárhely

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 6 Empty Trezy pelus

Post  Anomano Wed Apr 18, 2012 9:58 am

Kipróbáltam a Trezyt, nekünk egyelőre bevált, mert még kicsik vagyunk, anyatejesek, gyakran cseréltem az eldobhatóst is, igy a moshatóst magától értetődően, bár néha bealszik három órára,de akkor sem piros a popsi, igaz, a vizeletmennyiségünk egyelőre még nem túl nagy, kakiban pedig egy percig sem birja, akár moshatós, akár eldobhatós a pelus. A tépőzár valóban gyengébb, mint pl. a pop-iné, de erősebb, mint amit én üzletben vásároltam házi használatra, kiváncsi vagyok, ha mozogni kezd, hogy birja, viszont a pelus képlékenyebb, mint a pop-in, ezért lehet nem feszül majd annyira. Ez is tetszik, hogy nagyon kicsi a csomag, most, hogy még picik vagyunk, ez előny. Majd, ha még növünk, irok...
Anomano
Anomano

Hozzászólások száma : 15
Join date : 2012-03-02
Tartózkodási hely : Kézdivásárhely

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 6 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Fri Apr 20, 2012 6:15 am

Anomano wrote: Réka, kérdeznélek, Bazsónak a kakaskája vége kicsit bepirosodott a bambuszbelsős pelustól, valószinű irritálja, mert a harmadik mosás után a pelusbelső kicsit megkeményedett, szörnyű a mi vizünk itt Kézdin, olyan kemény, teszek lágyitót, golyót s mindenfélét, úgyis. Ecetet nem tettem eddig az öblitővizbe, azt olvastam, hogy lehet tenni, de mennyit, az gondolom puhitaná. A minky-vel nem volt semmi baj. Köszi!

Bocs, hogy csak most reagálok erre. Az ecetet nem nagyon ajánlom a bambuszpelushoz, illetve a gyártó nem ajánlja, mivel rövidítheti a pelus élettartamát. Próbáld meg kézzel jól átgyúrni a pelust miután megszáradt, hátha attól felpuhul kicsit.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 6 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Anomano Fri Apr 20, 2012 10:20 am

rekubek wrote:
Anomano wrote: Réka, kérdeznélek, Bazsónak a kakaskája vége kicsit bepirosodott a bambuszbelsős pelustól, valószinű irritálja, mert a harmadik mosás után a pelusbelső kicsit megkeményedett, szörnyű a mi vizünk itt Kézdin, olyan kemény, teszek lágyitót, golyót s mindenfélét, úgyis. Ecetet nem tettem eddig az öblitővizbe, azt olvastam, hogy lehet tenni, de mennyit, az gondolom puhitaná. A minky-vel nem volt semmi baj. Köszi!

Bocs, hogy csak most reagálok erre. Az ecetet nem nagyon ajánlom a bambuszpelushoz, illetve a gyártó nem ajánlja, mivel rövidítheti a pelus élettartamát. Próbáld meg kézzel jól átgyúrni a pelust miután megszáradt, hátha attól felpuhul kicsit.

köszi, Réka, nap, mint nap találok valamit, amit esetleg nem szabadna tennem, remélem, mig belejövök, nem mennek tönkre a pelusok. Persze, hát olvastam én is, hogy semmilyen biológiai mosószert nem alkalmazhatok, akkor öbliteni sem, logikus. A bambusznak jobb, ha nem áztatom, csak kiöblitem és úgy vizesen teszem félre?
Anomano
Anomano

Hozzászólások száma : 15
Join date : 2012-03-02
Tartózkodási hely : Kézdivásárhely

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 6 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Fri Apr 20, 2012 10:21 am

Szerintem jobb ha nem úsznak vízben a mosásig. Más hozzá tud szólni esetleg? mit tapasztaltatok?
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 6 Empty Büdös pelenkák

Post  Kinga Fri May 11, 2012 4:44 pm

Lányok, a zsebes pelusaink egy ideje nagyon büdösek. Hiába mosószoda, ecet, teafaolaj, napon szárítás. Amint az első adag pisi belemegy, és nedves lesz, elkezd förtelmes szagot árasztani. Tapasztaltatok hasonlót? Mit érdemes kipróbálni?
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 6 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  hevicus Fri May 11, 2012 8:03 pm

Kinga wrote:Lányok, a zsebes pelusaink egy ideje nagyon büdösek. Hiába mosószoda, ecet, teafaolaj, napon szárítás. Amint az első adag pisi belemegy, és nedves lesz, elkezd förtelmes szagot árasztani. Tapasztaltatok hasonlót? Mit érdemes kipróbálni?

Igy jartam en is a Pop-inekkel Kinga! Nekem olyan eros ammonia szagot arasztottak, hogy szegeny LUca mar messzirol buzlott. Azt hittuk, hogy valami fertozese lehet. Aztan utana olvastam es eppen Reka egyik blogbejegyzeseben talaltam arra hogy lehetseges, hogy a pelenkak a vizeletlerakodastol olyan vizesek. Amit en csinaltam: csak magara sima vizzel mostam ki a pelenkakat (oblitesnek ecetet tettem) 60 fokon ketszer egymas utan. Ez segitett. Adtam hozza meg plusz vizet, regi tipusu a mosogepunk, igy amugy is sok vizzel dolgozik. Mosas elott meg kioblitem a pelusokat. Eddig bevallt. Hatha nektek is segitene.

Szep estet!


hevicus

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2011-12-15
Age : 39
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 6 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Sat May 12, 2012 7:11 am

Kinga, szerintem is vizeletlerakódás lehet. Olvasd el mit ír a Bummis honlapján erről.http://www.bummis.com/us/en/detergent-residue.php
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 6 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Kinga Mon May 14, 2012 8:16 pm

Kipróbáltam a kétszeri 6o fokos mosást, sajnos ez sem bizonyult elégnek. Sad
Rékubék, most látom a te válaszod (off: az utóbbi időben vmiért nem küld a fórum figyelmeztető emailt az új hozzászólásokról), igen, előfordulhat, hogy kevés vizet használ a gép, mert takarékos... Megpróbálom kimosni még néhányszor tiszta vízzel, ecettel, hátha. Elég szomorú lennék, ha ki kéne dobni az alig tíz hónapot használt pelenkákat. Sad(
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 6 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Wed May 16, 2012 8:50 am

(ha nem kapsz figyelmeztető e-maileket az azért lehet, mert leiratkoztál róluk Smile)
A mosógépet úgy lehet megtrükközni hogy több vizet használjon, ha nem mosol túl sok pelust egyszerre, és bedobsz közéjük egy vizes törülközőt is, aminek jó súlya van. Általában hány fokon szoktad mosni a pelusokat? Ha csak 40 fokon, az is okozhatja a problémát. A mosószóda-ecet kombót megpróbálhatod lecserélni valami normális mosószerre, nem feltétlenül öko-ra.
Remélem megoldódik Smile
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 6 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Kinga Wed May 16, 2012 11:30 am

Amikor mas ruhakkal egyutt mosom a pelenkakat, Arielt/Persilt hasznalok, de akkor 40 fokon n mosom valoban. Amikor csak pelust, akkor 60on, szodaval. Asszem be fogom aztatni oket egy kad forro vizbe, mososzerrel...
(off: nem iratkoztam le, magatol szelektal, Vicuset kikuldte, a te elso valaszod nem, a legutobbit igen... Hepcias Smile )

UPDATE! Smile
Beáztattam a kádba, persze nem egy teli kádba, csak úgy kb. bokáig érő forró vízbe, mosószerrel, majd kb 3o perc múlva betettem a mosógépbe, hosszú programra, 6o fokon, és oda már nem tettem több mosószert, csak ecetet az öblítéshez. Mission accomplished! lol!
Köszi a tippeket!!!
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 6 Empty éjszakara milyen pelus?

Post  Anomano Thu May 24, 2012 7:42 pm

Sziasztok!

Éjszakára milyen pelust használtok?
Anomano
Anomano

Hozzászólások száma : 15
Join date : 2012-03-02
Tartózkodási hely : Kézdivásárhely

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 6 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Fri May 25, 2012 6:27 am

A fiam sokat pisil éjszaka, és kb 12 órát van rajta az éjszakai pelus, úgyhogy muszáj volt találnom egy bombabiztos kombinációt. Ez vált be: Little Lamb nadrágpelenka, belé egy félbehajtott Pop-in éjszakai betét, kívül pedig PUL külső- Bummis vagy Blueberry, s ha nem vagyok lusta lanolinozni, akkor gyapjúkülső a PUL helyett.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 6 Empty Bambuszbetét?

Post  Kinga Wed Jun 20, 2012 10:34 am

Újabb kérdéssel fordulok hozzátok. Úgy tűnik, a zsebes pelus (dupla, mikrofibrás betéttel) kezd kevés lenni ahhoz, amennyit Máté pisilni bír... Smile Nem nagyon van büzsém egy újabb nagy beruházásra, ezért azon morfondírozom, hogy a meglévő PUL-külsőkhöz szerezzek jobb nedvszívóképességű betéteket. Bambuszbetétet lehet kapni külön, nadrágpelenka nélkül? Vajon ez a kombináció érdemben növelné a pelenka "teljesítményét"?
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 6 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Wed Jun 20, 2012 10:46 am

Bambuszbetétet lehet kapni külön is, és elképzelhető, hogy az elég is lenne a nedvszívás növelésére. Használhatsz a mikroszálas betétek helyett bambusz vagy pamut prefoldot (Econobum, Flip, Bummis prefi) , azok is többet bírnak.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 6 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Kinga Thu Jun 28, 2012 3:12 pm

Réka, nagyon köszönöm a tippet! Előkotortam a flanelből készült régi bökirongyokat, prímán bevállnak mint pelenkabetét. Idea
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 6 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Thu Jun 28, 2012 3:58 pm

Örülök, hogy megoldódott a probléma Smile
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 6 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Anomano Sat Jul 07, 2012 9:52 am

Valaki összehasonlitaná nekem a Bumgenius Freetime-ot a zsebes Bumgeniussal?

Köszi
Márta
Anomano
Anomano

Hozzászólások száma : 15
Join date : 2012-03-02
Tartózkodási hely : Kézdivásárhely

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 6 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum