Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

+16
Admin
Borimama
Kinga
májusvan
Izis
kremma
gabirvasz
Bironella
olgi
anettanyu
kisboszi
Iris
csilluk
Memő
Cirmocska
rekubek
20 posters

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 3 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  kremma Fri Mar 11, 2011 11:19 pm

gabirvasz wrote:Nekem még csak pár hónaposak a Little Lamb pelusaim, de ezek is egyre keményebbek. Pedig nagyon megszerettük őket. Ecetet még nem próbáltam az öblítésnél, vajon az segítene? A másik dolog, hogy amikor pisisek, akkor elég büdösek lesznek, pedig eleinte nem voltak azok. Vagy ez a bambusz alaptulajdonsága, és szokjam meg ezt a szagot?
Én próbálkoztam ecettel, de nekem nem számított semmit. Lehet nem tettem eleget. Amúgy azt is olvastam, talán pont a LL pelusok használati utasításnál, hogy az ecet rontja a pelusokat...mások meg erre szavaznának...szóval ki kell próbálni, ha jó puha lesz tőle akkor hajra Smile
A szaggal én is úgy vagyok mint te, de én a bambusznak tulajdonítottam.
Ami nekem nem tetszik ebben a pelusban, hogy hiába írja, hogy majdnem 19 kilós gyerkőcre jó, az én fiamra kicsike, most 12 kilós. Ez az egyetlen, amit vakargat le magáról, a többit elviseli. Megpróbálom őket kimosni alacsonyabb hőfokon ecettel, lehet bejön és megpuhulnak. De eléggé kétlem, hogy a tépőzáras része engedne valamit.

kremma

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2011-03-01

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 3 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Sat Mar 12, 2011 8:39 am

kremma wrote:
gabirvasz wrote:Nekem még csak pár hónaposak a Little Lamb pelusaim, de ezek is egyre keményebbek. Pedig nagyon megszerettük őket. Ecetet még nem próbáltam az öblítésnél, vajon az segítene? A másik dolog, hogy amikor pisisek, akkor elég büdösek lesznek, pedig eleinte nem voltak azok. Vagy ez a bambusz alaptulajdonsága, és szokjam meg ezt a szagot?
Én próbálkoztam ecettel, de nekem nem számított semmit. Lehet nem tettem eleget. Amúgy azt is olvastam, talán pont a LL pelusok használati utasításnál, hogy az ecet rontja a pelusokat...mások meg erre szavaznának...szóval ki kell próbálni, ha jó puha lesz tőle akkor hajra Smile
A szaggal én is úgy vagyok mint te, de én a bambusznak tulajdonítottam.
Ami nekem nem tetszik ebben a pelusban, hogy hiába írja, hogy majdnem 19 kilós gyerkőcre jó, az én fiamra kicsike, most 12 kilós. Ez az egyetlen, amit vakargat le magáról, a többit elviseli. Megpróbálom őket kimosni alacsonyabb hőfokon ecettel, lehet bejön és megpuhulnak. De eléggé kétlem, hogy a tépőzáras része engedne valamit.

Úgy tudom az ecet akkor árthat a pelusoknak, ha az ember áztatja őket benne. Ha öblítéshez használod, az nem kellene gondot okozzon.
A Little Lamb 2-es méretű pelenkák felső súlyhatára 17 kiló (38 font).

Ha mosás után tiszta, jó szagúak a pelusok, de miután a gyerek egyet belepisil szagosak lesznek (ha erős szagot éreztek, az enyhe pisiszag normális), az vizeletlerakódásra utal. Ezt pedig az okozza, hogy a mosáshoz vagy túl kevés vizet, vagy túl kevés mosószert használtatok. Ha túl kevés a mosás során a víz vagy a mosószer, a vizelet feloldódik, de nem tűnik el teljes mértékben a pelusokból. A Bummis honlapján található pelusmosási útmutató szerint a modern mosógépek vízhasználatát nagyon lecsökkentették, annak érdekében, hogy minél környezetbarátabbak legyenek, és ez gondot okozhat a pelusok mosásánál. Azt is írja, hogy úgy lehet a mosógépet megtrükközni, hogy több vizet használjon, ha az ember a pelusok közé egy-két vizes törülközőt is betesz a gépbe, valamint arra is oda kell figyelni, hogy ne legyen a mosógép nagyon megtömve mosáskor. A Bummis útmutató szerint nem elég többször öblíteni a pelusokat, a mosás során felhasznált víz mennyiségét kell növelni.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 3 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  gabirvasz Sat Mar 12, 2011 9:23 am

Réka, köszönjük a részletes tájékoztatást! Annyira azért nem vészes a helyzet, de akkor most jön az ecet, az alacsony hőfok, és a vizes törölközők. Hátha még jobb lesz.
gabirvasz
gabirvasz

Hozzászólások száma : 53
Join date : 2011-02-07
Age : 43
Tartózkodási hely : Nagysolymos

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 3 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Izis Sun Mar 13, 2011 9:45 pm

Mi most vettünk 5 db zsebes mosható pelust, amihez jár egy egy betét is.
Mivel nem értek a mosható pelenkákhoz, meg szeretném kérdezni, h. miért kell több betét legyen egy pelenkához, ha használat után az egész pelenkát így is úgy is mosni kell?
Elnézést, ha nagy hülyeséget kérdeztem, de én aztán zöldfülű vagyok a javából.
Izis
Izis

Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011-02-10
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 3 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Izis Sun Mar 13, 2011 10:00 pm

Visszaolvastam és láttam egy ilyent, h. eldobandó ökopelus. Ezt hol lehet kapni? Esetleg van vmi márka is?
Izis
Izis

Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011-02-10
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 3 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Vendég Sun Mar 13, 2011 10:04 pm

Izis, mi ezt hasznaljuk http://www.naty.com/uk/Products/tabid/55/Default.aspx - szeretjuk Smile

Vendég
Guest


Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 3 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Mon Mar 14, 2011 8:53 am

Izis wrote:Mi most vettünk 5 db zsebes mosható pelust, amihez jár egy egy betét is.
Mivel nem értek a mosható pelenkákhoz, meg szeretném kérdezni, h. miért kell több betét legyen egy pelenkához, ha használat után az egész pelenkát így is úgy is mosni kell?
Elnézést, ha nagy hülyeséget kérdeztem, de én aztán zöldfülű vagyok a javából.

Azért jó, ha több betéted van, mert akkor szükség esetén többet is betehetsz a pelusba egyszerre. Smile
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 3 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Izis Mon Mar 14, 2011 5:48 pm

Igen .. végül is logikus. Nem gondoltam rá, h. lehet egy betét nem lesz elég.
Még lenne egy kérdésem a mosással kapcsolatban. Láttam itt mindenki nagyjából géppel mos. Na most már 5 pelenkáért nem hiszem, h. érdemes elindítani a gépet. A kézi mosást hogy kell csinálni? Mennyi ideig és miben kell áztatni és mivel jó mosni őket?
Izis
Izis

Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011-02-10
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 3 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Mon Mar 14, 2011 6:18 pm

Szerintem az is megoldás lehet, ha kiöblíted őket kézzel, és mondjuk a gyerek ruháival együtt mosod.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 3 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  kremma Tue Mar 15, 2011 1:55 pm

Izis wrote:Mi most vettünk 5 db zsebes mosható pelust, amihez jár egy egy betét is.
Mivel nem értek a mosható pelenkákhoz, meg szeretném kérdezni, h. miért kell több betét legyen egy pelenkához, ha használat után az egész pelenkát így is úgy is mosni kell?
Elnézést, ha nagy hülyeséget kérdeztem, de én aztán zöldfülű vagyok a javából.
A plusz betét csak akkor szükséges, ha a kicsike nagy pisikálós. Mármint szimplán, a betét nélkül kifolyik a pipi vagy túl nagy rá anélkül a pelus és azért lesznek balesetek. Én sokáig csak szimplán használtam a pelenkákat... most, hogy Áron megnőtt szükségessé vált a plusz betét is.

kremma

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2011-03-01

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 3 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Izis Tue Mar 15, 2011 2:08 pm

A pelenkák egy betéttel jönnek és lehet, h elég is lesz, mert mostanában sokkal kevesebbet pisikál.
Ezeket a betéteket is kell néha lanolinozni?
Izis
Izis

Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011-02-10
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 3 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  csilluk Tue Mar 15, 2011 5:43 pm

Lanolinozni csak a gyapjú külsőt kell, semmi mást. A lanolintól nem engedi át a vizeletet. A betétet semmiképp se lanolinozd, mert nem szívja fel a folyadékot Smile.
Azt ki kell tapasztalni, hogy mennyi betétet teszel egyszerre. A betétek pár mosás után lesznek csak igazán nedvszívóak, addig akár szükség lehet a két betétre is. És ahogy nő a gyermek, nő a vizelet mennyisége is. A másik előnye, ha több betéted van, hogy a külső sokkal hamarabb megszárad, és így használhatod a plusz betéttel, míg a másik szárad.

csilluk

Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011-02-06
Age : 47
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 3 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Izis Tue Mar 15, 2011 8:44 pm

köszönöm a válaszokat.
Lassan-lassan kezd tisztulni a dolog.('Very Happy')
Izis
Izis

Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011-02-10
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 3 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  májusvan Wed Mar 16, 2011 1:08 pm

Nekem plusz betétként nagyon jól bevált a prefold és főleg télen nagy szolgálatot tett, mert a külsők néha kétszer is sorra kerültek így, míg a betét száradt addig ment vissza a gyerekre prefolddal (de átmenetileg egyebet is lehet használni betétként, pl. tetrát összehajtogatva, ha úgysem pisil most sokat, de az azért nem szív annyit), azt összehajtogattam és ugyanúgy bele a zsebbe. Mondjuk most nyáron már elég hamar fognak száradni a betétek is gondolom.

májusvan

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2011-02-05
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 3 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Izis Wed Mar 30, 2011 12:55 pm

Ismét van kérdésem... Minél jobban ásom magam a dolgokba annál több kérdésem van.
A mosással kapcsolatban szerintetek egy Denk mit DM és mosószer és Gallseife kombinációja megfelel?
Izis
Izis

Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011-02-10
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 3 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Sat Apr 02, 2011 1:13 pm

Izis wrote:Ismét van kérdésem... Minél jobban ásom magam a dolgokba annál több kérdésem van.
A mosással kapcsolatban szerintetek egy Denk mit DM és mosószer és Gallseife kombinációja megfelel?

Nekem jól hangzik. Én is használtam régebb Denk mit mosószert. Azt hiszem nem különösebben öko, de jó.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 3 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Izis Sat Apr 02, 2011 8:48 pm

És most mit használsz?
Izis
Izis

Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011-02-10
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 3 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Sun Apr 03, 2011 8:41 am

Izis wrote:És most mit használsz?

Mostanáig a környezetbarát háztartásos topikban is említett G1 mosóport használtam (épp elfogyott), és épp azon vacilálok, hogy rendeljek-e egy újabb dobozzal. Az 5 kg mosópor kb 5 hónapig volt elég, úgy hogy kb naponta mosok 1 adagot.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 3 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Bironella Sun Apr 10, 2011 4:51 pm

Sziasztok.
Éppen 3 hete kezdtem el moshatózni és nagyon meg vagyok elégedve.Egyelőre BM prefoldot használok nagy sikerrel,eddig még nem folyt ki belőle semmi,viszont az eldobhatóból,amit még éjjelre használok,a pisi szinte minden éjjel kifolyik,egészen a hónaljáig vizes....

Jó múltkor kérdeztem a mosásról,folt eltávolításról.Végül nem akkor mostam ki őket,amikor hideg volt,így nem tudtam tesztelni a fagy jótékony folteltávolító hatását,helyette a napocska fehérített.szépek lettek.
Most pedig az igazi használatban a natrium-perkarbonátot és a gallszappant hívom segítségül.Gyönyörű,foltmentes és patyolat fehérek a prefoldok.

Lenne egy kérdésem,hogy mennyire kell szorosra rakni a tépőzárat?Legtöbbször amikor veszem le a pelust,akkor megvan a helye a pelenka comb és hasi részénél,mintha belevágna a bőrébe.Viszont mikor ráteszem a tiszta pelust,akkor mindig ellenőrzőm,hogy nem legyen túl szoros.Ha megvan a helye vajon azt jelentheti,hogy szorítja a babát?

Bironella

Hozzászólások száma : 23
Join date : 2011-02-08
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 3 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Tue Apr 12, 2011 9:06 pm

Bironella wrote:Sziasztok.
Éppen 3 hete kezdtem el moshatózni és nagyon meg vagyok elégedve.Egyelőre BM prefoldot használok nagy sikerrel,eddig még nem folyt ki belőle semmi,viszont az eldobhatóból,amit még éjjelre használok,a pisi szinte minden éjjel kifolyik,egészen a hónaljáig vizes....

Jó múltkor kérdeztem a mosásról,folt eltávolításról.Végül nem akkor mostam ki őket,amikor hideg volt,így nem tudtam tesztelni a fagy jótékony folteltávolító hatását,helyette a napocska fehérített.szépek lettek.
Most pedig az igazi használatban a natrium-perkarbonátot és a gallszappant hívom segítségül.Gyönyörű,foltmentes és patyolat fehérek a prefoldok.

Lenne egy kérdésem,hogy mennyire kell szorosra rakni a tépőzárat?Legtöbbször amikor veszem le a pelust,akkor megvan a helye a pelenka comb és hasi részénél,mintha belevágna a bőrébe.Viszont mikor ráteszem a tiszta pelust,akkor mindig ellenőrzőm,hogy nem legyen túl szoros.Ha megvan a helye vajon azt jelentheti,hogy szorítja a babát?

Úgy tapasztalom én is, hogy hagy valamennyi nyomot a pelenka a baba bőrén. Amíg nem nagyon piros, szerintem nincs miért aggódni. Ha túl lazán teszed rá a tépőzárat az sem jó, mert akkor kifolyhat a tartalma...
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 3 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Izis Tue Apr 12, 2011 9:52 pm

Megérkeztek a pelenkák és be is vetettük őket. Very Happy
nagyon puhák és nagyon szépek.
Ma délután 4 órát volt rajta. Igaz, h. egy kicsi kifolyt, épp annyi, h kissé benedvesítette a bodyt az egyik felén, de attól még pozitívan értékelem a dolgot.
Lehet,h. én hibáztam vmit, mert a zsebben lévő betéten kívül még tettem egy törölköződarabot - a pelenkára. Ezt lehet, nem kellett volna vagy legalább is a zsebbe kellett volna tegyem. Lehet nem jól helyeztem el és ezért folyt ki egy kicsi.
Annyira megtetszett, h. megreszkíroztam éjjelre is. Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz reggel. Most már a betétet és a törölközőből készült prefoldot a zsebbe tettem. Most néztem meg. Még száraz. Hátha sikerül nem átázni reggelre.
Bironella - nem akarom népszerűsíteni az eldobható pelenkákat, de azt hiszem minden gyereknek más válik be. Az ami a barátnőmnél teljesen jól működött, nálam totál csőd volt. Minden egyes alakommal minden kifolyt belőle. Aztán pont az vált be, amit ő nekem annak idején nem tanácsolt.
Na de remélem, a moshatókkal ilyen problémám nem lesz.
Izis
Izis

Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011-02-10
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 3 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Kinga Wed Apr 13, 2011 3:46 pm

Az elmúlt napokban össze-visszakeresgéltem, most eeeekkora a fejem bom
Tessék mondani, miért van olyan óriási árkülönbség pelenka és pelenka között? Az egyik 3o lej, a másik 8o... És mi a jobb, amiben van némi műszál, vagy ami tiszta pamut? És jól értem, 3 része van a mosható pelenkának: maga a pelenka, a betét, és egy külső? És miért van neki ennyi része? Very Happy Na jó, a betétet értem, de ha a külső vízhatlan, és azért van, mert különben kifolyna, akkor ennyi réteg alatt szellőzik egyáltalán a bőre? Attól is összezavarodtam, hogy max. 3 óránként cserélni kell, más meg azt szereti, hogy átalussza benne az éjszakát a kölök. Meg hogy azért jobb, mert nem lesz pelenkakiütés, de közben mégis kipirosodik, ha nem cseréli időben az ember. Esetleg tudtok olyan oldalt, ahol mindez össze van foglalva? Nem akarom visszavetni itt az elmélyült beszélgetést Smile
(Offtopikolás ez itt, de nagyon támogatnám, h tartsunk Szeredában pelenkalobogtató, -tapogató, -hasonlítgató délutánt is! lol! )
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 3 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Bironella Wed Apr 13, 2011 10:54 pm

Én főleg ezeket az oldalakat böngésztem:
-http://moshatopelus.blogspot.com/search/label/mos%C3%A1s
-http://zitamama.freeblog.hu/archives/2008/04/01/Moshato_pelenka/
-http://hordozoanyu.blogspot.com/search/label/moshat%C3%B3%20pelenka

Tényleg sokat számít,ha élőben is meg tudod tapogatni,nézegetni a pelusokat.
Én több helyről vettem a pelusainkat.Használtat és újat is és az eladóktól mindig kértem egy beszámolót,saját tapasztalatot a különböző pelenka típusok használatáról.Így egy kicsit beleláttam,ki,hogy,milyent,mennyit,mit használ.Igazából akkor derül fény és kérdés egy csomó mindenre,amikor a saját gyerekeden kezded használni,de addig is bele lehet merülni a böngészésbe.

Bironella

Hozzászólások száma : 23
Join date : 2011-02-08
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 3 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Borimama Tue Apr 19, 2011 12:17 am

Kinga wrote:Az elmúlt napokban össze-visszakeresgéltem, most eeeekkora a fejem bom
Tessék mondani, miért van olyan óriási árkülönbség pelenka és pelenka között? Az egyik 3o lej, a másik 8o... És mi a jobb, amiben van némi műszál, vagy ami tiszta pamut? És jól értem, 3 része van a mosható pelenkának: maga a pelenka, a betét, és egy külső? És miért van neki ennyi része? Very Happy Na jó, a betétet értem, de ha a külső vízhatlan, és azért van, mert különben kifolyna, akkor ennyi réteg alatt szellőzik egyáltalán a bőre? Attól is összezavarodtam, hogy max. 3 óránként cserélni kell, más meg azt szereti, hogy átalussza benne az éjszakát a kölök. Meg hogy azért jobb, mert nem lesz pelenkakiütés, de közben mégis kipirosodik, ha nem cseréli időben az ember. Esetleg tudtok olyan oldalt, ahol mindez össze van foglalva? Nem akarom visszavetni itt az elmélyült beszélgetést Smile
(Offtopikolás ez itt, de nagyon támogatnám, h tartsunk Szeredában pelenkalobogtató, -tapogató, -hasonlítgató délutánt is! lol! )

Pelenka és pelenka közötti különbséget a anyag minősége, összetétele, vastagsága, a pelenka fazonja és nem utolsó sorban a márkája és gyártási helyszíne határozza meg. A pelenka csak abban az esetben áll pelenka+külsőből, ha egy vízhatlan külsőbe (PUL vagy gyapjú) teszel prefoldot, betétet vagy nadrágpelenkát. Vannak más megoldások is, mint az all-in-one és a zsebes pelenkák.

Nem kell 3 óránként cserélni, ez attól függ mekkora a gyerek, mennyit pisil, milyen típusú pelenka van rajta. Én éjszakára 12 órát hagyom a lányomon a pelust, mert ő végigalussza az éjszakát. Ennyit viszont csak nadrágpelenka+külső bír ki.

A fenék pirosodás nálunk megszünt, amikor áttértünk a moshatóra. Néha fogzáskor van enyhe pirosság, de azt vékony réteg Sudocream pár óra alatt eltünteti.


Borimama

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2011-04-19

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 3 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Borimama Tue Apr 19, 2011 12:24 am

Izis wrote:Mi most vettünk 5 db zsebes mosható pelust, amihez jár egy egy betét is.
Mivel nem értek a mosható pelenkákhoz, meg szeretném kérdezni, h. miért kell több betét legyen egy pelenkához, ha használat után az egész pelenkát így is úgy is mosni kell?
Elnézést, ha nagy hülyeséget kérdeztem, de én aztán zöldfülű vagyok a javából.

A zsebes pelusba ha nem teszed be a betétet a zsebbe, hanem felé akkor ha csak kicsit pisi lesz a betét nem muszáj kimosd az egész pelenkát, hanem megszáríthatod a külsőt és aznap ismét használhatod. Ilyenkor jön jól a második betét. Vagy ha sokat pisil a baba és fokozni szeretnéd a nedvszívást.

Borimama

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2011-04-19

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 3 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum