Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Problemak, ellenjavallatok?

+5
májusvan
Cirmocska
Iris
rekubek
Kinga
9 posters

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Problemak, ellenjavallatok? Empty Problemak, ellenjavallatok?

Post  Vendég Tue Feb 08, 2011 11:25 am

Valahanyszor hordozasrol olvasok, sosem esik szo arrol kinek nem ajanlott, illetve mi a teendo olyankor ha valaki nem hordozhat. Soha senki sem panaszol hatfajasrol, gatproblemakrol vagy terd esteleg labfej problemakrol. Ha meg netalan megis akkor a valasz altalaban kiemrul egy annyiban, hogy valoszinu rosszul van felkotve a baba vagy rossz a hordozoeszkoz. De vajon tenyleg igy van minden esetben? Tenyleg minden anyukanak, apukanak ajanlott a hordozas?
Mi van ha valakinek oszteoporozisa van (igen mar ilyen fiatal korban is jelentkezhet) vagy izuleti hipermobilitasa, vagy gerincserve? Nekem eleg komoly csipo problemam volt ami miatt sajat magamat sem birtam masfel evig cipelni, nemhogy meg plussz 7 - 9 - 10 kilot.
Szerintem erdemes erre is odafigyelni, tul azon hogy a babanak jo ha hordozzak.
Kivancsi lennek, hogy hordozos szakemberek errol hogyan velekednek. A kepzesuk soran szo esik-e arrol, hogy milyen problemakkal nem ajanlatos hordozni? Illetve beszelgessunk arrol, mi a megoldas abban az esetben ha valaki nem tud hordozni.

Vendég
Guest


Back to top Go down

Problemak, ellenjavallatok? Empty Re: Problemak, ellenjavallatok?

Post  Kinga Tue Feb 08, 2011 12:36 pm

Barbara, a saját bőrömön tapasztalom, mennyire fontos, amit felvetettél! Nálam 2oo7-ben a mágneses-rezonancián fedeztek fel két sérvet a lumbális és szakrális zóna határán, miután évek óta sokat fájt a derekam. A doki akkor azt mondta, még nem olyan nagyok, hogy műtétre legyen szükség, próbáljam "szinten tartani". Tisztában vagyok vele, hogy a hordozás ilyen értelemben abszolút nem tesz jót Sad. Elölhordozáskor húzta a hasamat is, főleg, hogy a császármetszés utáni hegg nem szívódik fel pikk-pakk, illetve mióta elrúgta a 6 kilót, úgy érzem, mintha egyenesen a gátizmomra volna ráakasztva a súly. Azért kezdtem mégis hordozni, mert a purec folyton karban akart lenni, méghozzá függőlegesen és ringatva, amit még annyira sem bírtam. Míg egész pici volt, napközben sokszor úgy aludt, hogy felkötöttem a hasamra, ráültem a labdára, és rugóztam vele Smile. Vagy táncoltam mosogatás közben, hogy azzal is haladjak, és bömbi se legyen. A helyzet azóta jobb, amióta a hátamra tudom venni, így könnyebb ellentartani, és haladni is jobban tudok. Jó, az is megér egy misét, hogy mennyit ropog az ember dereka, amíg egymaga feltornássza a púpjára a gyereket... Bondolinóban hordozom, így elég könnyű észrevenni, ha nem stimmel a kötés (lötyög, vagy nem egyforma hosszú szára marad), szóval szerintem esetünkben nem a helytelen hordozás a hátfájás oka.
Alternatívaként, gondolom, a kenguru-módszert lehetne alkalmazni, amit a koraszülötteknél - bár nálunk ez sem működne, mert Máté egyszerűen nem hajlandó a hasán fekve aludni.
Na de szóljanak a szakik Smile
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Problemak, ellenjavallatok? Empty Re: Problemak, ellenjavallatok?

Post  rekubek Tue Feb 08, 2011 12:49 pm

Én sem vagyok szaki, és a hátam sem fáj egyelőre, de a józan paraszti eszemmel az jut eszembe a téma kapcsán, hogy vajon nem jobb-e a fájós hátú, problémás anyukának, ha hordozóeszközbe teszi a babát, mint ha ölben cipeli? Nem tudom erre mit mondana egy szakorvos, de az biztos, hogy ahol kisbaba van a háznál, nem lehet elkerülni azt, hogy a baba ölben legyen, és szerintem amikor kendőben vagy más kétvállas hordozóeszközben van, a súly sokkal egyenletesebben oszlik el és terheli a gerincet, mint amikor ölben teszi-veszi az ember. Mit gondoltok?
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Problemak, ellenjavallatok? Empty Re: Problemak, ellenjavallatok?

Post  Iris Tue Feb 08, 2011 1:32 pm

Nem olvastam végig a hsz-kat...
Ilyen problémám nem volt mostanig: egy rossz mozdulattal vettem le a gyereket és úgy fáj a bal vállam- lapockám,hogy alig birok irni,akaromat megemelni...
Mi a francot csináljak?
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Problemak, ellenjavallatok? Empty Re: Problemak, ellenjavallatok?

Post  Cirmocska Tue Feb 08, 2011 2:25 pm

Iris, én ilyenkor (rossz mozdulat, húzódás után) azt szoktam csinálni, hogy megpróbálom azonnal - mély, egyenletes légzés közepette - teljesen ellazítani a fájó izmokat, ez általában segít. Azt tapasztaltam, hogy ha rögtön kilazítom, és hagyom egy kis időt pihenni az ilyen húzódásokat, akkor teljesen elmúlik a fájdalom, ha viszont rámozdítok, még jobban megerőltetem, nagyon el tud húzódni a fájdalom. Sajnos, ennél jobbat nem tudok mondani... de én évek óta így csinálom, hátha neked is segít!
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Problemak, ellenjavallatok? Empty Re: Problemak, ellenjavallatok?

Post  Cirmocska Tue Feb 08, 2011 2:36 pm

Barbara wrote:Valahanyszor hordozasrol olvasok, sosem esik szo arrol kinek nem ajanlott, illetve mi a teendo olyankor ha valaki nem hordozhat. Soha senki sem panaszol hatfajasrol, gatproblemakrol vagy terd esteleg labfej problemakrol. Ha meg netalan megis akkor a valasz altalaban kiemrul egy annyiban, hogy valoszinu rosszul van felkotve a baba vagy rossz a hordozoeszkoz. De vajon tenyleg igy van minden esetben? Tenyleg minden anyukanak, apukanak ajanlott a hordozas?
Mi van ha valakinek oszteoporozisa van (igen mar ilyen fiatal korban is jelentkezhet) vagy izuleti hipermobilitasa, vagy gerincserve? Nekem eleg komoly csipo problemam volt ami miatt sajat magamat sem birtam masfel evig cipelni, nemhogy meg plussz 7 - 9 - 10 kilot.
Szerintem erdemes erre is odafigyelni, tul azon hogy a babanak jo ha hordozzak.
Kivancsi lennek, hogy hordozos szakemberek errol hogyan velekednek. A kepzesuk soran szo esik-e arrol, hogy milyen problemakkal nem ajanlatos hordozni? Illetve beszelgessunk arrol, mi a megoldas abban az esetben ha valaki nem tud hordozni.

Megpróbálok majd válaszolni a kérdéseidre, de szükségem van hozzá némi időre. A jelenlegi tudásommal nem érzem eléggé kompetensnek magam ezen a téren, szeretnék utánanézni, kérdezni egy kicsit.

A képzésen konkrétan nem volt szó arról, hogy milyen problémákkal nem ajánlott hordozni, meg szoktuk kérdezni az anyukát, hogy mit mond az orvosa a problémájáról. Vannak helyzetek, amikor tényleg nem szabad hordozni egy anyukának, viszont olyan problémák is vannak, amelyek esetén a háton való hordozás kifejezetten javallott, jótékony hatású!

Már meglévő problémát előhozhat a hordozás, de újat kialakítani - helyes hordozás - nem fog.

Kicsit körbejárom még a témát, hátha okosabb leszek. study
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Problemak, ellenjavallatok? Empty Re: Problemak, ellenjavallatok?

Post  Iris Tue Feb 08, 2011 3:52 pm

Attól féltem nem tudok majd hordozni,alig birtam az MT-be belerakni a gyereket,tartani,emelni a karom-és láss most sokkal jobb...
Lehet,hogy az MT tette Razz ?
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Problemak, ellenjavallatok? Empty Re: Problemak, ellenjavallatok?

Post  Kinga Tue Feb 08, 2011 10:49 pm

Visszatérve az eredeti felvetéshez. Mondok egy meredeket, ne harapjátok le a fejem Smile
Az néha engem is zavar, hogy ha fájtatja az ember a hátát, akkor rögtön rámondják, hát igen, mert rosszul hordozod a gyereket. Ez kicsit olyan, mint amikor a jólalvó babák szülei állítják, hogy akinek felébred a gyereke éjjel, az nem tanította meg következetesen aludni... Van benne egy adag "bőcsködés", ahogy azt errefelé mondanák Laughing. Pedig egyértelmű, hogy akinek gerincbántalma vagy ízületi problémája van, annak a hordozás nem lehet jó - Barbara, erről neked a fiziós tanulmányaiddal bizonyára jobb tudásod van. Persze Rékának igaza van abban, hogy ha már cipeled a kölköt, akkor inkább hordozóban, egyenletes súlyelosztással, egész testre terhelve, mint kézben. De azt hiszem, hosszabb sétára érdemes elővenni és bocsánatot kérni a babakocsitól.
Ti láttatok már olyat hordozó használati utasításában, hogy "kérje ki orvosa véleményét" vagy hasonló?
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Problemak, ellenjavallatok? Empty Re: Problemak, ellenjavallatok?

Post  Vendég Fri Feb 11, 2011 10:57 am

Kinga, nem harapom le a fejed - en is reszesultem negativ megjegyzesekben amiert babakocsizok mikozben a babakocsit jarokeretkent (is) hasznaltam.
Ha lesz masodik babam, nagy valoszinuseggel (az orvosok szerint) ujbol hasonlo problemaim lesznek es ujbol korlatozottan hordozhatok csak. Viszont egy izgo mozgo, aktiv elsogyerek mellett mint amilyen Daniel ez sokkal nehezebb lesz mint amikor csak egy gyerekem volt. Ezert keresek alternativ megoldasokat - de lehet ezek nem is leteznek. Minden esetre ha vannak (vagyunk) meg hasonlo helyzetben szivesen olvasom ki hogyan oldja meg a hasonlo problemait.

Reka, kosz a tippet, en inkabb olyan esetekre gondolok amikor egy az egyben (hosszabb - rovidebb ideig) ellenjavallot a hordozas ...

Vendég
Guest


Back to top Go down

Problemak, ellenjavallatok? Empty Re: Problemak, ellenjavallatok?

Post  májusvan Fri Feb 11, 2011 11:06 am

Engem még érdekelne az is, hogy például nőgyógyászati problémákkal mint sülyedés és hasonlók, vagy például sérvvel mennyire ajánlott a hordozás.
Kicsit azt érzem hogy erről valamiért nem esik szó - az egy dolog, hogy nagyon nagyon hiperszuper jó dolog a hordozás, de jó lenne ha tárgyilagosan tudnánk viszonyulni a témához és tényleg utánajárni ezeknek a dolgoknak.
Rólunk annyit, hogy én kb egy éves koráig hordoztam elég intenzíven a fiamat, de utána már azért nem volt annyira jó és áttértünk a babakocsira. Apa hordozta utána is, kisebb távokon én is de nagyobb sétákra már babakocsival mentünk, megyünk. Az volt viszont az előnye ennek a késői babakocsizásnak, hogy élvezte, soha nem sirt benne, nem akart feltétlanül kiszállni és ilyesmik - a hasonló korú babakocsis gyerekekkel elllentétben.

májusvan

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2011-02-05
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Back to top Go down

Problemak, ellenjavallatok? Empty Re: Problemak, ellenjavallatok?

Post  Cirmocska Fri Feb 11, 2011 11:15 am

Ezek a dolgok engem is érdekelnek, de a képzésen ilyesmikre nem tértünk ki részletesebben. Fogom javasolni továbbképzés-témának, és... addig is jövök majd, ha okosabb leszek. study
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Problemak, ellenjavallatok? Empty Re: Problemak, ellenjavallatok?

Post  Izis Fri Feb 11, 2011 2:32 pm

Jaj lányok nem is tudjátok mennyire örvendek ennek a témának.
A mamamin próbáltam választ találni erre, de sajnos egyáltalán nem voltam megelégedve a válaszokkal.
Nekem is az a gondom, h. az utóbbi időben nagyon fáj a hátam, főleg reggel. Van úgy, h még a lélegzetem is elakad.
Maga a hátfájás nem lep meg, mert csúnya gerincferdülésem van és régebb is fájt, de egy ideje határozottan rosszabb. Viszont nem tudom, h. a hordozás mennyire befolyásolja ezt.
A másik problémám, h. a terhesség utolsó felében megjelent, majd visszahúzódott aranyerem is az utóbbi időben újra megjelent.
Addig is megpróbálom figyelni magam és ha észreveszek valamit magamon, akkor mindenként beszámolok róla.
Izis
Izis

Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011-02-10
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Problemak, ellenjavallatok? Empty Re: Problemak, ellenjavallatok?

Post  májusvan Fri Feb 11, 2011 2:47 pm

Izis wrote:
A mamamin próbáltam választ találni erre, de sajnos egyáltalán nem voltam megelégedve a válaszokkal.


Ezt én is tapasztaltam, és egy kicsit úgy érzem ez tabutéma, és az is meglep, hogy a képzésen erről nem sok szó esik.
Úgy gondolom, hogy ha valakinek gondja van az nem azt jelenti, hogy a hordozást okolja, vagy azt próbálja lejáratni hanem hogy megoldást keres a bajára és mivel nem vagyunk egyformák így a megoldások sem lehetnek egyformák, és elképzelhetőnek tartom, hogy vannak helyzetek amikor nem javasolt - erről viszont beszélni kell.
Azért kényes téma ez, mert ugye most próbáljuk népszerüsíteni a babahordozást itt nálunk, és nem vet túl jó fényt a dologra ha a másik oldalról is szó esik de ez szeritnem ez veszélyes, mert annyira elfogultak nem lehetünk mi hordozó anyukák sem, hogy fontos emberi tényezőket ne vegyünk figyelembe.
Próbáltam nagyon érthetően megfogalamzni - remélem tényleg azt értitek belőle amit mondnai akarok.

májusvan

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2011-02-05
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Back to top Go down

Problemak, ellenjavallatok? Empty Re: Problemak, ellenjavallatok?

Post  Vendég Fri Feb 11, 2011 3:20 pm

májusvan wrote:
Izis wrote:
A mamamin próbáltam választ találni erre, de sajnos egyáltalán nem voltam megelégedve a válaszokkal.


Ezt én is tapasztaltam, és egy kicsit úgy érzem ez tabutéma, és az is meglep, hogy a képzésen erről nem sok szó esik.
Úgy gondolom, hogy ha valakinek gondja van az nem azt jelenti, hogy a hordozást okolja, vagy azt próbálja lejáratni hanem hogy megoldást keres a bajára és mivel nem vagyunk egyformák így a megoldások sem lehetnek egyformák, és elképzelhetőnek tartom, hogy vannak helyzetek amikor nem javasolt - erről viszont beszélni kell.
Azért kényes téma ez, mert ugye most próbáljuk népszerüsíteni a babahordozást itt nálunk, és nem vet túl jó fényt a dologra ha a másik oldalról is szó esik de ez szeritnem ez veszélyes, mert annyira elfogultak nem lehetünk mi hordozó anyukák sem, hogy fontos emberi tényezőket ne vegyünk figyelembe.
Próbáltam nagyon érthetően megfogalamzni - remélem tényleg azt értitek belőle amit mondnai akarok.

En ertem Smile es tulajdonkeppen hasonlo szandekkal nyitottam meg ezt a temat - szoval orulok, hogy engem is ertenek Very Happy Amugy igen, en is azt ereztem, hogy tabutemahoz nyulok, kicsit izgultam is amikor megirtam az elso bejegyzest (eleg paradox kotodoen nevelok oreben arrol beszelni, hogy kinek mikor nem tesz jot a hordozas). Tulajdonkeppen egy jol kepzett fizioterapeuta (aki szamara a hordozas is ismeros) hozza tudna szolni a temahoz de egyelore belolem ugy nez ki megsem lesz az. Viszont Cirmoska, szerintem is jo otlet tovabbkepzeskent ezt a temat felvetni hiszen a helyes hordozas nem csak a babanak hanem az anyukanak is ugyanolyan fontos.

Vendég
Guest


Back to top Go down

Problemak, ellenjavallatok? Empty Re: Problemak, ellenjavallatok?

Post  rekubek Fri Feb 11, 2011 3:47 pm

Én is örülök ennek a témának, és nagyon várom, hogy szülessen valami szakértői válasz is a kérdésre, mert engem is többször kérdeztek már hátfájással, egyéb problémákkal küszködő anyukák, és nem nagyon tudtam mit válaszoljak.
A legtöbb amit hordozós oldalakon a témával kapcsolatban olvastam annyi volt eddig, hogy akinek gondja van, kérdezze meg az orvosát, és kövesse annak a javaslatait. Kérdés viszont, hogy ez a szakember mennyire ért a hordozáshoz. Question
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Problemak, ellenjavallatok? Empty Re: Problemak, ellenjavallatok?

Post  Cirmocska Fri Feb 11, 2011 4:31 pm

Azt javasolnam, alljunk meg egy szora. Ugy erzem - babahordozasi tanacsadokent, - hogy az itt felvetett kerdesek nagy resze meghaladja az en kompetenciamat.

Ha azt kerdezed tolem, hypotonias ujszulottet, vagy eppen sarban fetrengo ketevest hogyan koss kendobe, tudok valaszolni. El tudom mondani neked, mi a kulonbseg a savoly es az atlasz szoves kozott, mit tud a gyapju vagy eppen a rami, es meg tudlak tanitani pl. ikreket hordozni- egy vagy ket kendoben, ahogy szeretned. Nem az en hataskorom viszont megmondani, hogy gerincferdulessel, porckorongservvel vagy eppen mehsullyedessel hordozhatsz-e, ezt az orvosodnak kell eldonteni (ortoped, nogyogyasz, barki). Es biztos lehetsz abban, hogy nem fogom az orvosod ellenjavallata mellett raderoltetni a hordozast- tehat nem "nyomatjuk", nem tukmaljuk ra senkire!

En, ha tanacsadast vagy tanfolyamot tartok, elsosorban egeszseges anyukakra szamitok, egeszseges babakkal. Aki tudja magarol, hogy nem hordozhat, az tobbnyire nem jon el... Ezert sem irja a hordozok hasznalati utasitasa sem, hogy kerd ki az orvosod velemenyet.

Amiben tudok, abban szivesen segitek. Amit nem tudok, annak utanajarok, vagy segitek utanajarni. De nem vagyok orvos...

Ertitek, mi akarok mondani?
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Problemak, ellenjavallatok? Empty Re: Problemak, ellenjavallatok?

Post  olgi Fri Feb 11, 2011 6:07 pm

Én is úgy gondolom, hogy ez az orvosok hatásköre, a szakorvosoké (nőgyógyász, ortopédus, reumatológus). Szerintem a hordozós tanácsadó legfejjebb annyit tehet, hogy tanácsolja a szakorvosi konzultaciót.
olgi
olgi

Hozzászólások száma : 24
Join date : 2011-02-05
Age : 49
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Problemak, ellenjavallatok? Empty Re: Problemak, ellenjavallatok?

Post  Cirmocska Fri Feb 11, 2011 10:17 pm

Olgi, köszönöm, jól esik a megerősítés! flower Kezdtem már rosszul érezni magam, amiért nem tudom megmondani, hogy porckorongsérvvel hordozhat-e egy anyuka... Embarassed
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Problemak, ellenjavallatok? Empty Re: Problemak, ellenjavallatok?

Post  Izis Fri Feb 11, 2011 11:23 pm

Igen, normális körülmények közt tényleg a szakorvost kéne megkérdezni ilyen esetekben, de sajnos én nagyon is valószínűnek tartom, h. ha te a panaszaid mellet elmondod, h. még egy gyereket is cipelsz magadon rögtön rávágják, h. igen ezt azonnal abba kell hagyni.
Például én anno úgy jártam, h. mikor kb. 10 hetes volt a lányom iszonyúan kezdett fájni a vállam, de annyira, h. már őt sem tudtam tartani és sokszor szinte sírva ébredtem meg, annyira rossz volt. Akkor kezdtem el csak pár hete hordozni és igen csak megijedtem, h. lehet attól van. Közben rájöttem, h.épp akkor fájt a vállam, ha nem vettem magamra. Mivel a fájdalom csak nem szűnt elmentem a fizioterápiára. Természeten nem említettem, h. hordozok mert féltem, h. rá fogják fogni a hordozásra.
Azt viszont mondtam, h. nem rég született a lányom. Erre az orvos azt mondta, h igen a vállfájás attól van, h szülés után hirtelen megváltozik a test súlypontja. Na akkor világos lett, h. miért nem fájt mikor hordoztam. Mert kvázi a szülés előtti helyzetbe került vissza a testem. De vajon ezt mondták volna, akkor is ha előrebocsájtom, h. hordozok?
Izis
Izis

Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011-02-10
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Problemak, ellenjavallatok? Empty Re: Problemak, ellenjavallatok?

Post  Izis Fri Feb 11, 2011 11:35 pm

Jaj Cirmoska szerintem nem kell rosszul érezned magad azért mert nem tudsz ezekre a kérdésekre választ adni.
És nem is hiszem, h. bárki is ezen a fórumon ezert hibáztathatna.
De lehet, h. közösen megtaláljuk majd a megfelelő válaszokat.
Izis
Izis

Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011-02-10
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Problemak, ellenjavallatok? Empty Re: Problemak, ellenjavallatok?

Post  Vendég Sat Feb 12, 2011 3:18 pm

Cirmoska, ne erezd hulyen magad, de tenyleg. En csupan azt akartam kihangsulyozni, hogy talan nem minden esetben ajanlott a hordozas es ezt jo szem elott tartani. Kotodoen nevelok koreben ugy ereztem nagyon nagy nyomasnak voltam kiteve ezt illetoen, amit egy ideig eleg rosszul eltem meg. Altalaban nem kerdeztek meg tolem miert nem hordozok, csak biraltak. Ugyanakkor az, hogy ki mennyire egezseges ilyen szempontbol eleg szurke terulet sok esetben. Nalam egyertelmu volt pl, hogy nem birom, hiszen nem tudtam jarni, de lehetnek olyan problemak ahol a negativ kovetkezmenyek csak hosszutavon erezhetoek majd. Ezert talan sok anyukanak meg sem fordul a fejeben az hogy eloszor kikerje az orvos tanacsat.
Nem volt celom kampanyt hirdetni sem a hordozas ellen sem a hordozasi tanacsadok ellen, csak azt tartottam fontosnak hogy szem elott tartsuk nem tud mindenki vagy nem ajanlatos mindenkinek a hosszabb - rovidebb tavon valo hordozas. Ennyi. Nem tudom amugy ki az a szakember akinek ehhez ertenie kene. Nekem logikusan ez a fizioterapia szakteruletehez tartozik de nem art ha hordozasi tanfolyamon is elhangzik- de ez csak egy otlet, lehet tevedek.

Vendég
Guest


Back to top Go down

Problemak, ellenjavallatok? Empty Re: Problemak, ellenjavallatok?

Post  Iris Sat Feb 12, 2011 5:36 pm

A Hoppediz útmutatójában azt irja, hogy azokban a kultúrákban ahol a ygermeket hordozzák,a hátfájás ismeretlen fogalom.
Ugyanakkor én is csatlakozom az ott felhozott személyes példához: nekem is scoliozisom (igy irják?) van (erre a babahordozással kapcsolatos infók kutatása kapcsán jöttem rá a napokba) és amióta Gergőt hordozom nem fáj a hátam Very Happy , csakugyan felér egy tornával.

A súlyosabb esetekben a Hoppe útmutatója is azt javasolja kérd ki az orvosod véleményét.
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Problemak, ellenjavallatok? Empty Re: Problemak, ellenjavallatok?

Post  Kinga Wed Feb 16, 2011 5:49 pm

Sajnos a derékfájás és az ízületi bántalom egyre inkább népbetegség, ezért muszáj számolni vele. Ha a szakorvost kérdezed, szerintem is egyből azt fogja rávágni, hogy ne hordozz, makk egészséges anyukának is... Azt hiszem, amikor "azokról a kultúrákról" beszélnek a hordozás kapcsán, akkor olyan fejlődő országokra gondolnak, amelyekben a 8-12 órás ülőmunka és a babakocsi is ismeretlen fogalmak Very Happy. És nem tartom kizártnak, hogy néhány éven belül a nagy hordozógyártók olyan eposzi hosszúságú használati utasításokat fognak készíteni, mint a mikrókhoz, amelyben arra is kitérnek, hogy ne szárítsd benne a macskát Smile).
Cirmocska, szerintem annyit tudsz tenni, hogy megkérded a hordozni vágyótól, hogy fáj-e valamije Smile, és annak függvényében mutatsz neki ilyen vagy olyan hordozási stílust!
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Problemak, ellenjavallatok? Empty Re: Problemak, ellenjavallatok?

Post  Cirmocska Wed Feb 16, 2011 9:42 pm

Azt hiszem, ha fáj valamije, azt közli ő magától- én pedig természetesen figyelembe veszem az ilyen "apró" részleteket! Smile
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Problemak, ellenjavallatok? Empty Re: Problemak, ellenjavallatok?

Post  Memő Thu Feb 17, 2011 1:27 am

Nekem Scheuermann betegségem és scoliosisom is van, de nem gondoltam egy percig sem arra, hogy esetleg ezért nem hordoznék, sőt jó hogy olvastam, hogy Iris neked még jót is tesz a háton hordozás. Én amitől első sorban tartok az a gátizmom megterhelése. Nem hittem volna soha, hogy nekem ilyen gyenge gátam van, most érzem a várandósággal. Kíváncsi vagyok, hogy mit fogok érezni előlhordozás során és vajon megszünnek-e a jelenlegi problémáim szülés után vagy "fenntartom őket" az előlhordozással? Elől hordozni pedig mindenképp fogok, nem akarom kihagyni az életemből.

Cirmocska, biztos vagyok benne, hogy senki nem várta el tőled, hogy kétlábonjáró betegséglexikon legyél és nyomjad a megoldásokat, csak ez is egyfajta igény és jó lenne az oktatóidnak előterjeszteni, hogy minimális szinten, de érdemes ezzel a kérdéskörrel is foglalkozni. Nem gyógytornász leszel, sem ortopéd szakorvos, ezzel mindenki tisztában van, de mivel te leszel az egyetlen profi hordozási tanácsadó csak utadba fog kerülni egy-két problémás eset is és neked is külön sikerélmény, ha segíteni tudsz. Azzal is egyetértek, hogy nagyon sok szakember nem ért a hordozáshoz, idióta divatnak tartja stb és könnyen lebeszélnék panasz esetén az anyákat a hordozásról, ezért is jó, ha olyannal tudják ezeket a kérdéseiket megosztani az anyukák, aki abszolút tisztában van a hordozás technikájával, pszichológiájával stb.

Memő

Hozzászólások száma : 84
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Nyárádremete/Marosvásárhely/Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Problemak, ellenjavallatok? Empty Re: Problemak, ellenjavallatok?

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum