Problemak, ellenjavallatok?

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Re: Problemak, ellenjavallatok?

Post  Cirmocska on Thu Feb 17, 2011 9:11 am

Eufóriát, bolgogságot, büszkeséget, csupa jót fogsz érezni az elől hordozás során, eszedbe sem fog jutni, hogy van gátad. Tapasztalatom szerint a legtöbb ember nem érzi, hogy terhelné a gátját, ha valamit éreznek, az a hátuk, a válluk vagy a derekuk a legtöbb esetben. Én is simán bírtam még Jankát elől 8 kilósan is, a gondom inkább az volt, hogy már nem láttam át a buksija fölött. Smile

Hozzászólások száma : 250

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Post  Vendég on Thu Feb 17, 2011 9:29 am

A gat olyankor terhelodik jobban, amikor a relaxin hatasara korosan fellazulnak a csipoizuletek - ez az un. symphysiolysis betegseg. Emo, errol irtam neked privit is. Ilyenkor az izmokra sokkal nagyobb feladat harul, en konkretan emiatt nem tudtam hordozni.

Vendég
Guest

Back to top Go down

Post  vadszelvesz on Thu Feb 17, 2011 1:27 pm

De jó topik! Úgy örülök neki!

Hozzátennék meg egy fajta panaszt ami meggátolta a hordozást egy ismerősömnél: a légszomj!

Szerette volna kipróbálni a hordozást, mentem hozza nagy lelkesedéssel a kendőmmel, rákötöttem a babáját előre, és 5 percet sem bírta, le kellett vegyük mielőtt rosszul lesz....Plusz neki is gerincproblémai vannak, emiatt a batyupántos hatihordozast sem bírta... Sad

Szóval szomorúan bar de azt kellett mondjam neki h akkor ez a dolog nem neki való.Pedig tetszett neki, szívesen hordozta volna a babáját, de sajnos nem ment.ha meg ugye nem szorítjuk meg rendesen a kendőt, akkor az nem jó sem a babának, sem az anyának.
vadszelvesz

Hozzászólások száma : 29

Back to top Go down

Post  Cirmocska on Thu Feb 17, 2011 1:37 pm

vadszelvesz wrote:De jó topik! Úgy örülök neki!

Hozzátennék meg egy fajta panaszt ami meggátolta a hordozást egy ismerősömnél: a légszomj!

Szerette volna kipróbálni a hordozást, mentem hozza nagy lelkesedéssel a kendőmmel, rákötöttem a babáját előre, és 5 percet sem bírta, le kellett vegyük mielőtt rosszul lesz....Plusz neki is gerincproblémai vannak, emiatt a batyupántos hatihordozast sem bírta... Sad

Szóval szomorúan bar de azt kellett mondjam neki h akkor ez a dolog nem neki való.Pedig tetszett neki, szívesen hordozta volna a babáját, de sajnos nem ment.ha meg ugye nem szorítjuk meg rendesen a kendőt, akkor az nem jó sem a babának, sem az anyának.

Ez nekem is új! Shocked Nem volt túl szorosra kötve a kendő? És csak egyszer próbáltátok? Mellkaspántos hátit nem próbáltatok? Milyen gerincproblémája van? Bár ez, gondolom, a csípőhordozást mindenkép kizárja...

Back to top Go down

Post  vadszelvesz on Thu Feb 17, 2011 1:47 pm

Cirmocska wrote:
vadszelvesz wrote:De jó topik! Úgy örülök neki!

Ez nekem is új! Shocked Nem volt túl szorosra kötve a kendő? És csak egyszer próbáltátok? Mellkaspántos hátit nem próbáltatok? Milyen gerincproblémája van? Bár ez, gondolom, a csípőhordozást mindenkép kizárja...

nem, nem volt túl szoros, a mellkaspánt is szorította, és azt mesélte h a menyasszonyi ruháját is alig bírta magán, ki kellett bontsak a fűzőjét.

a gerincproblémája nem tudom miféle, de azt mondta a terhesség alatt rosszabbodott neki.
vadszelvesz

Back to top Go down

Post  Vendég on Thu Feb 17, 2011 2:13 pm

Vadszelvesz, nem lehet, hogy ennek az ismerosodnek valami pszihologiai problemaja van? Nincs valami fobiaja pl?

Vendég
Guest

Back to top Go down

Post  vadszelvesz on Thu Feb 17, 2011 2:15 pm

Barbara wrote:Vadszelvesz, nem lehet, hogy ennek az ismerosodnek valami pszihologiai problemaja van? Nincs valami fobiaja pl?

annyira nem közeli ismerősöm h ezt tudjam.

a fóbia lenne a légszomja oka?
vadszelvesz

Back to top Go down

Post  Cirmocska on Thu Feb 17, 2011 2:24 pm

Akkor valószínűleg tényleg jobb neki a babakocsi...

Back to top Go down

Post  Kinga on Fri Feb 18, 2011 6:12 pm

Azt vettem észre, hogy időnként fejfájásom lesz a hordozástól... Ne röhögjetek (nagyon), komolyan mondom! Egy darabig nem kapcsoltam össze a hordozást a fejfájással, azt hittem, egyszerűen a fáradtságtól lüktet az agyam, meg amúgyis az a típus vagyok, akinek gyakran fáj a feje. Aztán a masszőröm - ez milyen jól hangzik! pedig csak kétszer voltam - rákérdezett, hogy sokat cipelem-e a gyereket, mert a váll-, nyak- és koponyaalapi(?) izmok túlerőltetése, begörcsölése is okozhat fejfájást. Ezt követően jobban odafigyeltem, bizony azt vettem észre, hogy tényleg összefügg. Most mind azon töröm a fejem, hogyan lehetne ezt elkerülni. Alig várom, hogy kipróbálgassam a különböző, kendős hátihordozást, hátha van olyan kötésmód, ami számomra előnyösen osztja el a terhelést, nem úgy, mint a Bondolino. Kicsit arra emlékeztet ez a cipelős fejfájást, mint amikor a böhöm nagy hátizsákkal mentem Kváron az állomástól a Hasdeuig Smile
Kinga

Hozzászólások száma : 116

Back to top Go down

Post  Cirmocska on Fri Feb 18, 2011 7:56 pm

Nehéz eset vagy, Kinga. Smile Hány kilós most Máté? És milyen magasra szoktad kötni? Mennyi időt hordozod egy huzamban? A magasság pl. elég sokat számíthat. Más ötletem hirtelen nincs...

Back to top Go down

Post  Cirmocska on Fri Feb 18, 2011 8:01 pm

Bár az avatarodon úgy látom, kb. jó magasságba van kötve a kissrác. Nem egészen értem... De tényleg ki kéne próbálnod többféle kötést, többféle magasságban- hátha találsz egyet, ami kényelmesebb!

Back to top Go down

Post  Vendég on Fri Feb 18, 2011 8:15 pm

Kinga, egy masik megoldast jelenthet a specifikus izmok erositese. Sajnos nem tanultam sem a hat sem a vall / kar izmait, igy pontosan nem tudom melyek azok az izmok amelyek szerepet kapnak a hordozasban de egy jo gyogytornasz tudna neked erre megfelelo gyakorlatokat adni. Vagy ha valaki meg tudna nevezni nekem ezeket az izmokat tudok neked gyakorlatokat kuldeni, ehhez van szakirodalmam.

Vendég
Guest

Back to top Go down

Post  Kinga on Fri Feb 18, 2011 9:24 pm

Cirmocska wrote:Nehéz eset vagy, Kinga. Smile Hány kilós most Máté? És milyen magasra szoktad kötni? Mennyi időt hordozod egy huzamban? A magasság pl. elég sokat számíthat. Más ötletem hirtelen nincs...

Tudom lol! De tényleg ne úgy vedd, mintha neked most meg kellene oldanod mindannyiunk problémáját, egyrészt, másrészt az ilyen panaszok, riscurile meseriei, ahogy Réka is írta, együttjárnak a gyermekkel. Tudnék arról is óbégatni, hogy milyen kék-zöld a lábszáram a babakocsi fel-le hordásától a lépcsőn stb.
A kérdésekra válaszolva: a Bondolino derékpántját a lehető legszorosabbra húzom, tehát kb köldök fölött, és kb 2 órát sétálunk, ha már nekiindultunk Smile.

Last edited by Kinga on Fri Feb 18, 2011 10:10 pm; edited 1 time in total
Kinga

Back to top Go down

Post  Cirmocska on Fri Feb 18, 2011 10:08 pm

Akkor próbálg meg lejjebb engedni! Úgy kicsit másképp oszlik a súly, kicsit terhel derékra is, kevésbé vállra. Egy próbát megér! Smile

Back to top Go down

Post  Memő on Mon Feb 21, 2011 1:58 pm

Barbara wrote:A gat olyankor terhelodik jobban, amikor a relaxin hatasara korosan fellazulnak a csipoizuletek - ez az un. symphysiolysis betegseg. Emo, errol irtam neked privit is. Ilyenkor az izmokra sokkal nagyobb feladat harul, en konkretan emiatt nem tudtam hordozni.

Barbara, tökéletesen értettem eddig is, hogy miről van szó, de én a gátam alatt nem a szeméremcsontomat értem, mert azt külön veszem, hisz az a medenceövhöz, a csontos medencéhez tartozik, a gát pedig maga az "alj nélküli vödör" izmos alátámasztása. Szóval nekem szó szerint is a gátammal van probléma, leszámítva a szeméremcsonti és keresztcsonti fájdalmaimat. Amíg jó nagy nem lett a pocakom, mármint a méhem addig nem találkoztam azokkal a tünetekkel amik most egy kicsit megijesztenek (és előbb volt az "inkontinencia" mint a szeméremcsonti fájdalom). Nagyon kellemetlen erről írni, de marha gyengék az izmaim, alig bírom tartani a vizeletem, egy kis köhögés, nevetés, tüsszentés rögtön elindítja a csapot és nagyon-nagyon kellemetlen. Soha nem volt nekem ilyen. Most az utóbbi időben megint nekifogtam hányni és az erős hasprés a vizeletet is kiviszi belőlem, szóval én a gátproblémát erre értettem, hogy nagyon meggyengült odalenn minden, és az előlhordozás lehet, hogy még gyengít ezen, vagy ki tudja.

Memő

Hozzászólások száma : 84

Back to top Go down

Post  Vendég on Mon Feb 21, 2011 2:18 pm

Emo, en ugy tudom, hogy ezek a problemak mind osszefuggnek es egytol egyig a symphysiolysis tunetei. De ezt csak igy a tavolbol es lathatatlanban jegyzem meg, konnyen lehet, a te esetedben nem errol van szo (bar a tunetek mind egybevagnak). Tenyleg jo lenne ha fel tudnal keresni egy erre szakosodott fizioterapeutat. A hordozas eseten meg erezni fogod szerintem hogy birod-e vagy sem. Addig is kitartast, mar nincs sok hatra Smile

Vendég
Guest

Back to top Go down

Post  Memő on Mon Feb 21, 2011 2:44 pm

Felkeresni egy erre szakosodott fizioterapeutát ha akarnék se tudnék, márcsak azért is nem, mert a gát területével még a nőgyógyászok sem igazán foglalkoznak (komolyan), nemhogy ők. Egyetlen egy olyan orvossal találkoztam aki ezt komolyan vette és nagyon jól tudta, hogy mi is a gát, mi a legfőbb funkciója, milyen tüneteket okozhat a gyengülése és azt tornával milyen jól lehet korrigálni (ellentétben a szikepárti nőgyógyászokkal) és ő történetesen urológus szakember, ja és mellékesen nő.

Memő

Back to top Go down

Post  Kinga on Mon Feb 21, 2011 3:09 pm

Intimtorna, lányok, lehetőleg olyan oktatóval, akinek gyógytornász az alapképesítése.
Kinga

Back to top Go down

Post  Memő on Tue Feb 22, 2011 10:56 am

Kinga, voltam intimtorna tanfolyamon is (Kriston-féle), Barbara is írt gyakorlatokat, esténként szoktam gyakorolni, de semmi változást nem érzek és ez egyáltalán nem tud motiválni.

Memő

Back to top Go down

Post  Vendég on Tue Feb 22, 2011 11:15 am

Emo, kitartast! Tokeletesen aterzem a helyzeted, en is nagyon nagyon lassan jottem helyre (masfel ev) a rendszeres fizioterapia ellenere. Viszont ha nem vegeztem volna rendszeresen a gyakorlatokat akkor lehet meg rosszabb allapotba kerultem volna. Ennek van egy ilyen vetulete is sajnos. Jarni tudsz fajdalommentesen?

Vendég
Guest

Back to top Go down

Post  Memő on Tue Feb 22, 2011 12:27 pm

Igen tudok, de ha sokáig lábon vagyok, sokat gyalogolok akkor kezdem nagyon érezni a csontjaimat. Legfőképp akkor fáj (akkor viszont annyira, hogy hangosan jajgatok), ha át kell gurulnom egyik oldalamról a másikra az ágyban, vagy ha nem figyelek oda és egy kicsivel nagyobb terpeszben szállok le az ágyról, akkor tényleg nagyon fáj.

Memő

Back to top Go down

Post  Memő on Mon May 02, 2011 9:12 am

Nem valószínű, hogy a Születés Hetén a hordozós programokon részt tudok venni, ezért itt kérdezek. Csegét három hetesen a hátamra kötöttem, mert egyszerűen nem tudtam semmit sem mozdítani a házban, ha magára hagytam. Ez ment a hatodik hétig, majd előre kötöttem. Úgy a háti, mint az elől hordozás nagyon terheli a gátamat (még a gátmetszésem is lüktetni kezd), lehet ilyen érzékenyebb fajta vagyok, de érzem, mintha valami nyomulna ki a hüvelyemen, sőőőt amikor hordozok pecsételő vérzésem van (mindig, van mikor több, van hogy kevesebb). Hallottál ilyenről? Vajon a többlet súly a kiváltó ok, vagy nőgyógyászati bajom lehet (Isten őrizzen, mert nőgyógyásznak még egyszer nem akarom széttenni a lábam). Nem szívesen hagynám abba a hordozást, nagyon tetszik, szeretem, Csege is hamar megnyugszik, elalszik rajtam, sokat segít a kendő abban, hogy végezni tudjam a házi/kerti munkát, nélküle nagyon nehéz lenne.

Memő

Back to top Go down

Post  Vendég on Mon May 02, 2011 1:36 pm

Emo, en egy gyogytornaszhoz fordulnek - azzal egyutt amit a terhesseged ideje alatt fennallo panaszokrol irtal nekem ez fizioterapias problemanak tunik.

Vendég
Guest

Back to top Go down

Post  Cirmocska on Fri May 06, 2011 11:24 pm

Emoke - remelem, talalkozunk holnap! - en azt javasolnam, egy intim torna trenert keress fel! Nagyon osszevagnak az altalad emlitett dolgok a M. Emese eloadasan elhangzottakkal, nekem meggyozodesem, hogy o tudna segiteni!

Back to top Go down

Post  Memő on Wed May 18, 2011 7:05 pm

M. Emese tréningjé már két éve elvégeztem, egy hétvége volt. Egy-két dologra emlékszem még, de akkor ott alig éreztem, hogy mit mozgatok és mit nem, szóval ez az intim torna nekem olyan sötétben tapogatózás, csinálom, de fogalmam sincs, hogy jól-e és úgy veszem észre totál hatástalan.

Barbara, ezzel a problémával nem hiszem, hogy egy gyógytornász jól meg tudna küzdeni, ha a gerincemmel nem tudtak semmit sem kezdeni. Itt a szaktudás nem olyan szintű mint ahogy azt gondolod.

Memő

Back to top Go down

Post  Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top