Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albirea rufelor- natural- cu ce anume?

2 posters

Go down

Albirea rufelor- natural- cu ce anume? Empty Albirea rufelor- natural- cu ce anume?

Post  Alma Fri Feb 11, 2011 2:11 pm

Buna fetelor,

De vreun an am trecut numai pe detergent ecologic lichid. Insa rufele albe, nu-mi ies destul de albe. Voi ce trucuri naturale folositi? Ce si cum ar tebui sa mai folosesc? Mersi pt. idei.

Alma

Hozzászólások száma : 38
Join date : 2011-02-08
Age : 48
Tartózkodási hely : Brasso

Back to top Go down

Albirea rufelor- natural- cu ce anume? Empty Re: Albirea rufelor- natural- cu ce anume?

Post  Cirmocska Fri Feb 11, 2011 2:23 pm

Ti-as recomanda percarbonatul de sodiu! Ce fel de detergent folosesti?
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Albirea rufelor- natural- cu ce anume? Empty Cum anume?

Post  Alma Fri Feb 11, 2011 2:28 pm

Buna Cirmocska,

Folosesc de la Sodasan: Color Sensitive- parfumfrei fur sensible Haut.
Cum anume sa folsosesc percarbonatul de sodiu?

Multam, A.

Cirmocska wrote:Ti-as recomanda percarbonatul de sodiu! Ce fel de detergent folosesti?

Alma

Hozzászólások száma : 38
Join date : 2011-02-08
Age : 48
Tartózkodási hely : Brasso

Back to top Go down

Albirea rufelor- natural- cu ce anume? Empty Re: Albirea rufelor- natural- cu ce anume?

Post  Cirmocska Fri Feb 11, 2011 10:04 pm

Tocmai din gama Sodasan am cumpărat şi eu percarbonat de sodiu (numele "oficial" al produsului este înălbitor ecologic de rufe prin oxigenare (sau aşa ceva), componentul principal fiind percarbonatul de sodiu), şi se adaugă la spălat împreună cu detergentul! Se poate folosi şi la scoaterea petelor, eu l-am folosit la spălatul scutecelor.
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Albirea rufelor- natural- cu ce anume? Empty Re: Albirea rufelor- natural- cu ce anume?

Post  Alma Sat Feb 12, 2011 8:32 am

Multumesc pt. numele produsului.L-am si comandat.Revin in cateva zile cu "deznodamantul".

Cirmocska wrote:Tocmai din gama Sodasan am cumpărat şi eu percarbonat de sodiu (numele "oficial" al produsului este înălbitor ecologic de rufe prin oxigenare (sau aşa ceva), componentul principal fiind percarbonatul de sodiu), şi se adaugă la spălat împreună cu detergentul! Se poate folosi şi la scoaterea petelor, eu l-am folosit la spălatul scutecelor.

Alma

Hozzászólások száma : 38
Join date : 2011-02-08
Age : 48
Tartózkodási hely : Brasso

Back to top Go down

Albirea rufelor- natural- cu ce anume? Empty Re: Albirea rufelor- natural- cu ce anume?

Post  Cirmocska Sat Feb 12, 2011 9:36 am

Alma wrote:Multumesc pt. numele produsului.L-am si comandat.Revin in cateva zile cu "deznodamantul".

Cirmocska wrote:Tocmai din gama Sodasan am cumpărat şi eu percarbonat de sodiu (numele "oficial" al produsului este înălbitor ecologic de rufe prin oxigenare (sau aşa ceva), componentul principal fiind percarbonatul de sodiu), şi se adaugă la spălat împreună cu detergentul! Se poate folosi şi la scoaterea petelor, eu l-am folosit la spălatul scutecelor.

Te asteptam! Smile
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Albirea rufelor- natural- cu ce anume? Empty Reusita!

Post  Alma Sat Feb 19, 2011 1:17 pm

Am incercat percarbonatul de sodiu, adaugandu-l la spalare, alaturi de detergentul lichid. Si trebuie sa admit ca rufele albe au iesit si mai albe, decat fusesera inaintea spalarii.Multumesc pt. pont.A functionat recomandarea! Very Happy

Alma

Hozzászólások száma : 38
Join date : 2011-02-08
Age : 48
Tartózkodási hely : Brasso

Back to top Go down

Albirea rufelor- natural- cu ce anume? Empty Re: Albirea rufelor- natural- cu ce anume?

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum