Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mei Tai hordozó

+7
Alma
Kir
Izis
brigit&z
rekubek
Cirmocska
Iris
11 posters

Go down

Mei Tai hordozó Empty Mei Tai hordozó

Post  Iris Sat Feb 12, 2011 5:22 pm

A tegnap a babahordozós klubban MT-et próbálunk.
Nekem nagyon tetszenek, ma az MT-ben mentünk sétálni, amelyet "tesztre" kaptunk és nagyon kényelmes hosszú távon is.
Szóval MT rajongók is leszünk.
Más valaki még Razz ?

(muszáj volt ilyen hülye topic cimet adjak- annyi, hogy Mei Tai nem volt elég...)
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Mei Tai hordozó Empty Re: Mei Tai hordozó

Post  Cirmocska Sun Feb 13, 2011 4:23 pm

Én is a közelmúltban lettem MT-tulajdonos, és most határozottan élvezek MT-ban hordozni. Smile De a pántok hosszát tekintve kétsékgívül kényelmesebb a csatos, ill. hosszúság ide vagy oda, a nagy szerelmem csak a kendő marad. bounce

Egyébként - komolyra fordítva a szót - kabát fölé kényelmesebbnek találom a mei tai-t annyiban, hogy a hosszú vállpántok miatt könnyebb belerázni a gyereket a hordozóba.
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Mei Tai hordozó Empty Re: Mei Tai hordozó

Post  rekubek Sun Feb 13, 2011 5:48 pm

Én is szeretem a mei tai-t. Ágnessel sokat használtuk. Használtam párnázatlan és párnázatlan derekút, normál és totyogó méretűt. A párnázatlan derekú Amerikából rendelt mei tai-ommal megjártam, mert egy mosáskor összegyűrődött az egyik vállban a bélés, és utána már nem volt az igazi. Domit még nem tettem mei tai-ba, de biztos vele sem fogom kihagyni bounce
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Mei Tai hordozó Empty Re: Mei Tai hordozó

Post  brigit&z Sun Feb 13, 2011 7:39 pm

Zalán fiamat eddig nem hordoztam, illetve igen ----sokat----- ölben Smile , viszont a második babával szívesen kipróbálnám, ti melyik hordozót ajánlanátok, melyik a leginkább "kihasználható" és a használata sem bonyolult?

brigit&z

Hozzászólások száma : 32
Join date : 2011-02-13
Age : 44
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Mei Tai hordozó Empty Re: Mei Tai hordozó

Post  Iris Sun Feb 13, 2011 9:09 pm

A hordozókendőt tudod a legjobba kihasználni, egy kis gyakorlás és nem bonyolult használni..,
.
És akkor ez alkalommal jegyezném meg,hogy mennyire számit, hogy valaki aki ért hozzá megmutassa. A pénteki klub alkalmával jöttem rá, hogy nem úgy kötöttem a kendőt ahogy kell mikor pici volt cherry
Lesz hamarosan háti tanfolyam,kiváncsi vagyok milyen hülyeségeket csinálok itt is Embarassed bounce
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Mei Tai hordozó Empty Re: Mei Tai hordozó

Post  rekubek Sun Feb 13, 2011 9:11 pm

brigit&z wrote:Zalán fiamat eddig nem hordoztam, illetve igen ----sokat----- ölben Smile , viszont a második babával szívesen kipróbálnám, ti melyik hordozót ajánlanátok, melyik a leginkább "kihasználható" és a használata sem bonyolult?

Szerintem a leginkább kihasználható a szőtt hordozókendő. Ezt már újszülött kortól lehet használni, akár 15 kilóig is, amíg bírod tulajdonképpen. A használatát meg kell tanulni, de nem ördöngös dolog, csak egy kis türelem kell hozzá.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Mei Tai hordozó Empty Re: Mei Tai hordozó

Post  Izis Sun Feb 13, 2011 10:12 pm

Mi is kendősök vagyunk és pénteken próbáltunk először mei-tait. Igaz, h. csak két próbára sikerült rávenni a leányzót, na de ez is elég volt, h. egész hétvégén ezen gondolkodjak. Már mint egy ilyen beszerzésén, ugyanis bizonyos helyzetekben kifejezetten előnyösebbnek találtam, mint a kendőt. De azért a kendőt nem hagyjuk.
Izis
Izis

Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011-02-10
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Mei Tai hordozó Empty Re: Mei Tai hordozó

Post  Kir Fri Feb 18, 2011 10:49 am

Meg ne kövezzetek, nekem van egy saját magam által varrt MT-m. Próbálgatom mostanság és kényelmes, meg minden, de én eddig a kendőre szavazok. Sőt ilyen kis babával rugalmasra Smile - Most mondjam azt, h hálistennek lassan nő a csajom? hehe...

Azonban hamarosan profi MT-t is fogok próbálni Wink

Kir

Hozzászólások száma : 19
Join date : 2011-02-07
Age : 46
Tartózkodási hely : Kolozsvár

Back to top Go down

Mei Tai hordozó Empty Imadjuk a Mei tai-t!

Post  Alma Fri Feb 18, 2011 4:09 pm

Ida lanyomat 4 honapos kora ota parnazott mei tai-ban hordozom.Eloszor a hasamon, most mar majd 2 evesen mar a hatamon. Szerintem nem is lehetett volna kitalani egyszerubb hordozot, ugy a nyari, mint a teli hordozashoz. Nagyon konnyen felteszem, es ugyan-ugy, 2 mozdulat es le is vettem magamrol. Very Happy

Alma

Hozzászólások száma : 38
Join date : 2011-02-08
Age : 48
Tartózkodási hely : Brasso

Back to top Go down

Mei Tai hordozó Empty Re: Mei Tai hordozó

Post  Orsi Tue Mar 01, 2011 9:49 pm

Van-e valakinek Liliputi mei-tai hordozoja.Vagy tudtok-e valamit a minosegerol? confused

Orsi

Hozzászólások száma : 29
Join date : 2011-02-08
Age : 39
Tartózkodási hely : Marosvasarhely

Back to top Go down

Mei Tai hordozó Empty Re: Mei Tai hordozó

Post  rekubek Wed Mar 02, 2011 8:44 am

Orsi wrote:Van-e valakinek Liliputi mei-tai hordozoja.Vagy tudtok-e valamit a minosegerol? confused

Én egyszer láttam élőben Liliputi mei tai-t. Az általam eddig használt mei tai-okhoz képest meglepően vékonynak, könnyűnek, csúszósnak tűnt az anyaga. Arra én is kíváncsi lennék, hogy mennyire kényelmes. Próbálta valaki?
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Mei Tai hordozó Empty Re: Mei Tai hordozó

Post  Kinga Wed Mar 02, 2011 9:55 am

Mágnesnek olyan van! Ha ma összefutunk, szólok neki, h lépjen be ide, és számoljon be róla. Úgy tudom, szereti. A népmesés nekem is irtóra tetszik (nyálcsorgatós szmájli).
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Mei Tai hordozó Empty Re: Mei Tai hordozó

Post  Orsi Wed Mar 02, 2011 11:48 pm

Keresgelve a neten rabukkantam egy gyonyoru meitaira. Alomszepek, a hunbaba mei taiokrol lenne szo, de sajnos nem ertek hozza, hogy supan keprol megiteljem. Szerintetek milyenek?
Jo, persze azon kivul hogy nagyon szepek. Valaki ismeri, esetleg probalta oket?

Orsi

Hozzászólások száma : 29
Join date : 2011-02-08
Age : 39
Tartózkodási hely : Marosvasarhely

Back to top Go down

Mei Tai hordozó Empty Re: Mei Tai hordozó

Post  rekubek Thu Mar 03, 2011 7:47 am

Orsi wrote: Keresgelve a neten rabukkantam egy gyonyoru meitaira. Alomszepek, a hunbaba mei taiokrol lenne szo, de sajnos nem ertek hozza, hogy supan keprol megiteljem. Szerintetek milyenek?
Jo, persze azon kivul hogy nagyon szepek. Valaki ismeri, esetleg probalta oket?

Én forgalmaztam őket egy ideig és használtam is. Jók.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Mei Tai hordozó Empty Re: Mei Tai hordozó

Post  magnes Fri Mar 04, 2011 12:18 am

Sziasztok!

Nekem Liliputi MT. van, valóban. És nagyon szeretem. Szép is kényelmes is. Villő lányom a kendő mellett ebben alszik nap mint nap, jó nagyokat.
Viszonyítási alapom nagyon nincs, (próbáltam ugyan jobb minőségűt is, a Csillukáét, de az nem volt olyan hosszas hogy a különbséget felfedezhettem volna köztük).
Amúgy nagyon strapabíró, ugyanis az első utazója a fiam volt, aki akkor már 4 éves is elmúlt és apa hátára kötözve gombászni indultak. (az apa háta nem nagyon bírta, viszont a Mt. igen)
Én nagyon jó szívvel ajánlom bárkinek.
Sziasztok
magnes
magnes

Hozzászólások száma : 5
Join date : 2011-02-10
Age : 46
Tartózkodási hely : csíkszereda

Back to top Go down

Mei Tai hordozó Empty Re: Mei Tai hordozó

Post  Orsi Fri Mar 04, 2011 11:48 pm

Koszi szepen a leirast.Annyi szebbnel szebb es jobbnal jobb MT van hogy nehez eldonteni melyik csatlakozzon hozzank. legszivesebben mindenikbol beszereznek egyet. I love you

Orsi

Hozzászólások száma : 29
Join date : 2011-02-08
Age : 39
Tartózkodási hely : Marosvasarhely

Back to top Go down

Mei Tai hordozó Empty Re: Mei Tai hordozó

Post  magnes Sat Mar 05, 2011 5:31 pm

Nézd meg ezt az oldalt(ha még nem láttad). Mióta megmutatták ezt nekem, azóta ezek a favoritjaim,állítólag nagyon nagyon jó minőségűek is. http://www.kleinsmekker.dk/
magnes
magnes

Hozzászólások száma : 5
Join date : 2011-02-10
Age : 46
Tartózkodási hely : csíkszereda

Back to top Go down

Mei Tai hordozó Empty Re: Mei Tai hordozó

Post  Izis Thu Apr 07, 2011 8:02 pm

Csak nekem tűnik úgy vagy tényleg könnyebb egy nagyobb súlyú gyereket - 10 kg felett - mei taiban hordozni, mint kendőben?
A másik kérdésem, h a háti kötéskor a hosszú szárak pozíciója mennyire fontos?
A klubban úgy kötöttük, h szépen a fenekén jött kisimítva. Egyedül ez nekem többnyire nem jön össze. Nagy baj, ha a feneke alatt megy, mint a batyunál?
Izis
Izis

Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011-02-10
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Mei Tai hordozó Empty Re: Mei Tai hordozó

Post  Cirmocska Thu Apr 07, 2011 10:19 pm

Izis wrote:Csak nekem tűnik úgy vagy tényleg könnyebb egy nagyobb súlyú gyereket - 10 kg felett - mei taiban hordozni, mint kendőben?
A másik kérdésem, h a háti kötéskor a hosszú szárak pozíciója mennyire fontos?
A klubban úgy kötöttük, h szépen a fenekén jött kisimítva. Egyedül ez nekem többnyire nem jön össze. Nagy baj, ha a feneke alatt megy, mint a batyunál?

Sokan picihez is konnyebbnek talaljak a mei tai-t, en nem tudom, hogy konnyebb-e. Smile
A vallpantokat tobbfelekeppen lehet vezetni, en ugy gondolom, a feneken teritve tamasztanak a legjobban, ill. igy a legstabilabb a gyerek tartasa. Vannak, akik a fenek alatt vezetik hatra a szarakat, nagyobb gyereknel is. Ez esetben viszont nem ugy futnak a szarak, mint a batyunal (lab folott, lab alatt), hanem csak a labacskak/popsi alatt. Vajon, ertheto, amit irok? Erre gondoltal?
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Mei Tai hordozó Empty Re: Mei Tai hordozó

Post  rekubek Sat May 28, 2011 1:15 pm

Izis wrote:Csak nekem tűnik úgy vagy tényleg könnyebb egy nagyobb súlyú gyereket - 10 kg felett - mei taiban hordozni, mint kendőben?
A másik kérdésem, h a háti kötéskor a hosszú szárak pozíciója mennyire fontos?
A klubban úgy kötöttük, h szépen a fenekén jött kisimítva. Egyedül ez nekem többnyire nem jön össze. Nagy baj, ha a feneke alatt megy, mint a batyunál?

Így, hogy Domi fiam is meghaladta a tíz kilót, elővettem a Hajtka mei tai-t, és könnyebbnek tűnik benne mint a kendőben, és a nagy melegben jól esik, hogy nagyon hamar fel tudom kötni, és nem izzadok le amíg a kendőt rendesen felkötöm (azért hiányzik a kendőzés és nem kizárt, hogy megint előkerül Smile).
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Mei Tai hordozó Empty Re: Mei Tai hordozó

Post  Memő Tue Jun 07, 2011 3:02 pm

Orsi, nekem Liliputi mt-m van. Én vagyok a második gazdája, de a sorban csak a negyedik hordozó, ugyanis Csege születéséig még két babát hordoztak benne (kölcsön adtam). Én tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Egyáltalán nem csúszik, könnyen, gyorsan köthető (mint minden mt) és nagyon tetszik, hogy ebben a nagy melegben nem fűtöm külön magam a kendővel is. Igaz a színei megkoptat, de jól tart, nincs összegyűrődve sehol, szóval anyagminőség igen jó. A Hunbabát nem igazán ismerem, mert nem hordoztam benne sokat, de masszívabb mint a Liliputi, úgy gondolom elnyűhetetlen.

Memő

Hozzászólások száma : 84
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Nyárádremete/Marosvásárhely/Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Mei Tai hordozó Empty Re: Mei Tai hordozó

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum