Kötelező ("védő")oltások

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic View next topic Go down

Kötelező ("védő")oltások

Post  mokuspar on Tue Feb 15, 2011 10:38 pm

Érdekelne mások tapasztalata, véleménye, hozzáállása, bármi a kötelező védőoltásokról, ill. velük kapcsolatosan.
Nálunk betegségből kifolyólag elmaradt a 6 hós oltás, -de nemcsak, mert a 4 hónapos is megkésett- a napokban gondolkodtunk a lemaradás behozásán ( 9 hónaposak lettünk) erre újból lebetegedtünk( tulajdonképpen első alkalom amikor nem oltás után történik). Crying or Very sad
Tapasztalatom szerint eddigi oltásainkat követően 1-2 héten belül le is tepert hol orrfolyás, hol piros torok, sőt légcsőhurut. Ami nem véletlen!
Aztán amint hallom az a bizonyos 6 hónapos oltás szinte mindenkit belázasít, úgyhogy egyelőre az elnapolásán gondolkodunk Embarassed Rolling Eyes Embarassed
mokuspar

Hozzászólások száma : 67

Back to top Go down

Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Iris on Wed Feb 16, 2011 5:10 am

1. Romániában nincsenek kötelező védőoltások,csak javasoltak: http://www.sfatulmedicului.ro/Legislatia-medicului/legislatia-privind-vaccinarile_3462
"(2) Schema de vaccinare recomandata pentru copii si adolescenti este prevazuta in anexa care face parte integranta din prezenta ordonanta si in Programul national de imunizari aprobat prin ordin al ministrului sanatatii."
2. Mi merészek voltunk és cherry nem olttatuk be. Csak a szülészeten kapta meg a 2 oltást, senki nem kérdezte,hogy akarjuk-e vagy sem...

Iris

Hozzászólások száma : 124

Back to top Go down

Post  rekubek on Wed Feb 16, 2011 9:55 am

mokuspar wrote:Érdekelne mások tapasztalata, véleménye, hozzáállása, bármi a kötelező védőoltásokról, ill. velük kapcsolatosan.
Nálunk betegségből kifolyólag elmaradt a 6 hós oltás, -de nemcsak, mert a 4 hónapos is megkésett- a napokban gondolkodtunk a lemaradás behozásán ( 9 hónaposak lettünk) erre újból lebetegedtünk( tulajdonképpen első alkalom amikor nem oltás után történik). Crying or Very sad
Tapasztalatom szerint eddigi oltásainkat követően 1-2 héten belül le is tepert hol orrfolyás, hol piros torok, sőt légcsőhurut. Ami nem véletlen!
Aztán amint hallom az a bizonyos 6 hónapos oltás szinte mindenkit belázasít, úgyhogy egyelőre az elnapolásán gondolkodunk Embarassed Rolling Eyes Embarassed

Én is éppen ma akartam ezt a témát megnyitni itt a fórumon, hogy megkérdezzelek benneteket is a véleményetekről. Domi még nem kapta meg a 2 hós oltását, mert éppen akkor Ágnes beteg volt, és hamarosan ő is elkapta. Most már jól van, és lassan ideje lenne megkapja az oltást, de mind csak halogatom a védőnő felhívását....Olvastam nemrég a kétezeregy kiadó könyvéből a diteper és gyermekbénulás elleni oltásokra vonatkozó részeket, és hát, mit mondjak, nem jött meg a kedvem a beadatásukhoz, sőt, a frász kerülget akárhányszor az oltásra gondolok. Megkérdeztem egy újszülöttgyógyász barátnőmet is erről, szerinte ezzel nem szabad játszani, mert a diftéria, szamárköhögés nagyon kellemetlen betegségek, és még léteznek...Szóval teljes bizonytalanságban vagyok. Nem tudom mit tegyek. Question
rekubek

Hozzászólások száma : 371

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Post  Apuka on Wed Feb 16, 2011 10:38 am

Az rendben hogy csak ajánlott és nem kötelező,de vajon később lesz gond ha nincs beoltva,gondolok az ovódára, iskolára.Hallottam már olyanról hogy óvodába beíratáskor kérték a könyvecskét és probléma hogy hiányzott az oltásokból.
Apuka

Hozzászólások száma : 24

Back to top Go down

Post  Iris on Wed Feb 16, 2011 10:50 am

Igen,ezen én is gondolkodtam...

Iris

Hozzászólások száma : 124

Back to top Go down

Post  kata on Wed Feb 16, 2011 10:54 am

Na ez jo kis tema Very Happy
Mi annak idejen sokat erdeklodtunk a temaban, meg amikor Dori pocaklako volt ,elmentunk egy ujszulott orvoshoz, hogy vilagositson fel minket. Mi eleg oltas ellenesek lettunk. A ferjem rengeteget olvasott a temaban,es azt a konkluziot vontuk le, hogy bizony lehet szamos mellekhatasa is. MInden oltaskor a frasz kerulgetett minket is. Nyaron az egy evest ket reszletben kapta mert mi is csusztunk az oltasokkal,hol betegseg miatt, hol, mert mi igy akartuk. Mindket egy eves szuri utan eltelt par nap es az en gyermekem lazas lett es ment a hasa. Egy alkalommal olyan lazas, hogy alig tudtuk levinni.
Sajnos Romaniaban en ugy tudom kotelezoek az oltasok. Ha nem adatod be a gyereknek, nem veszik be az oviba es az iskolaba. Tehat nem kotelezo, de a vegen ugyis be kell adasd, mert nincs mas valasztasod. Szerintem tul sok oltas van. Ha megnezitek,mas orszagok oltasi menetet sokkal kevesebb felet kell beadni a cseppsegeknek.En ugy gondolom, tul sokminden ellen oltjak be a kicsiket egy eves korukig es ez megviselheti a kis szervezetuket. Mert mi is egy oltas ? egy lebutitott virus tulajdonkeppen. Es a gyerek azert lazasodik be mert elkezd a szervezete vedekezni a virus ellen.
kata

Hozzászólások száma : 33

Back to top Go down

Post  Vendég on Wed Feb 16, 2011 1:34 pm

Kata, felenk is sok az oltas, csak eppen mas ellen oltanak. BCG peldaul mar nem letezik, mivel tbc sincs Hollandiaban.. Viszont a Prevenar benne van az ajanlott csomagban mikozben ha jol tudom Romaniaban a szulonek kell megvennie. Hogy milyen orszagban mi ellen oltanak az nagyreszt azon is mulik, hogy melyek az ott gyakran elofordulo betegsegek. No meg ebbe gondolom beleszolnak a piszkos anyagiak is. H1N1 ideje alatt itt oltottak az egeszen kicsi gyerekeket is, a holland kormany megvette a Pfeizertol az oltoanyagot mig Romania ugy tudok hosszu ideig a sajat oltasan dolgozott aztan kozben lejart a jarvanynak titulalt hiszteria (szerencsere).

Vendég
Guest

Back to top Go down

Post  Kinga on Wed Feb 16, 2011 4:40 pm

Én nem bírtam kiigazodni oltás-ügyben, egyszerűen nincsenek olyan ismereteim, amelyek alapján magabiztosan ki mernék állni a pozitív vagy negatív hatásai mellett. Ezért megpróbálom a kecskét is jóllakatni, és a káposztát is megőrizni: oltás előtt adom a prücsöknek a homeopátiás oltáskivezetőt. A homeopata szerint ez olyan, mintha előre "szólnál" a szervezetnek, és a megkapott információnak köszönhetően az oltás nem sokkolja a szervezetet. Őszerinte a legfontosabb hatása az, hogy kivédi az oltásnak köszönhető autizmust és mindenféle fejlődési rendellenességeket - én egyelőre annak is örülök, hogy a fiam nem lázasodott be, nem nyűgösödött meg. Na de ne szóljam el magam, egyelőre csak a 2 hósan vagyunk túl (amit 3 hósan kapott meg, halasztottuk), jövő héten megyünk a következőre, remélem, azt is jól viseli majd.
Tudomásom szerint pl Mo-n még gyakrabban oltanak, ott nem kéthavonta kell ismételni, hanem havonta.
Másfelől viszont azon is morfondírozom, hogy nem kellene-e a Rota-vírus ellen beoltatnom (a homeopata szerint eszembe ne jusson Embarassed ).
Kinga

Hozzászólások száma : 116

Back to top Go down

Post  kata on Wed Feb 16, 2011 5:38 pm

Kinga wrote:Én nem bírtam kiigazodni oltás-ügyben, egyszerűen nincsenek olyan ismereteim, amelyek alapján magabiztosan ki mernék állni a pozitív vagy negatív hatásai mellett. Ezért megpróbálom a kecskét is jóllakatni, és a káposztát is megőrizni: oltás előtt adom a prücsöknek a homeopátiás oltáskivezetőt. A homeopata szerint ez olyan, mintha előre "szólnál" a szervezetnek, és a megkapott információnak köszönhetően az oltás nem sokkolja a szervezetet. Őszerinte a legfontosabb hatása az, hogy kivédi az oltásnak köszönhető autizmust és mindenféle fejlődési rendellenességeket - én egyelőre annak is örülök, hogy a fiam nem lázasodott be, nem nyűgösödött meg. Na de ne szóljam el magam, egyelőre csak a 2 hósan vagyunk túl (amit 3 hósan kapott meg, halasztottuk), jövő héten megyünk a következőre, remélem, azt is jól viseli majd.
Tudomásom szerint pl Mo-n még gyakrabban oltanak, ott nem kéthavonta kell ismételni, hanem havonta.
Másfelől viszont azon is morfondírozom, hogy nem kellene-e a Rota-vírus ellen beoltatnom (a homeopata szerint eszembe ne jusson Embarassed ).

pont ezek a mellekhatasok aggasztanak minket is a legjobban.
A ferjem azt is olvasta, hogy egyes oltasok tartalmaznak egy thimerosal nevu anyagot, amit ferotlenitesre hasznalnak es higanyt tartalmaz.
Az idegesito meg az, hogy barkitol is kerdeztunk az oltasokrol, nem tudtak nekunk felvilagositast adni. Az ujszulott orvos es a haziorvos is csak azt mondta, hogy az oltas nagyon kell. De amikor a mellekhatasokrol kerdeztunk akkor csak a lazat emlitettek,meg hogy nem veszes, nem kell aggodni. Epp hogy nem hulyeztek le minket, amikor mondtuk, hogy a neten azert lehet olvasni ezt-azt.
Ezekrol a homeopatias szerekrol sajnos nem hallottam, pedig erdekelt volna.
kata

Hozzászólások száma : 33

Back to top Go down

Post  Vendég on Wed Feb 16, 2011 5:56 pm

Rota virus ellen mi nem oltattunk, nem is fogunk, itt sincs benne a csomagban.

Vendég
Guest

Back to top Go down

Post  Kinga on Wed Feb 16, 2011 6:02 pm

Barbara wrote:Rota virus ellen mi nem oltattunk, nem is fogunk, itt sincs benne a csomagban.

Itt sincs benne a csomagban, külön kellene megvenni. Még a kórházban adtak vmi szórólapot róla, annak alapján olvastam utána a neten, és eléggé megijedtem, főleg mert emlékszem, hogy az unokahúgom hogy nézett ki, amikor kb 1 évesen elkapott egy ilyen hányós-fosós vírust, és lefogyott tőle két kilót az amúgy sem duci gyermek...
Kinga

Hozzászólások száma : 116

Back to top Go down

Post  Vendég on Wed Feb 16, 2011 6:08 pm

Kinga hanyos fosos viruson mi is atestunk a tavaly, nagyon intenziv volt, a kisfiam 15 percenkent hanyt orakon keresztul a vegen mar csak epet. Amikor mar nem volt mit hanyni akkor jott a hasmenes. Enni, inni persze nem akart, en 10 percenkent itattam kiskanallal es meg igy is korhazba kotottunk ki kiszaradas veszelye vegett. Akkor nagyon meg voltam ijedve, most azt mondom hogy ebben a legveszelyesebb a kiszaradas, nagyon oda kell figyelni es akkor megelozheto. Nekunk remek partnerunk volt ebben a csaladorvosunk, napjaban negyszer konzultaltunk vele hol telefonon hol szemelyesen majd a korhazzal is. Vegul az infuziot meguszta Daniel mert a korhazban csodak csodaja reven elfogadta az asvanyi anyagokbol allo koktelt (ORS) cumisuvegbol.

Vendég
Guest

Back to top Go down

Post  Izis on Thu Feb 17, 2011 12:24 am

Be kell, h. valljam, h. igencsak meglepődtem, amikor hallottam, h vannak akik nem oltatják be a gyereküket, eddig ugyanis ilyen esettel nem találkoztam. Sokat is törtem a fejem, h. vajon miért, milyen érvek állhatnak ilyen döntések hátterében, mert azt azért feltételeztem, h. biztos nyomós okuk lehet rá nem pedig vmi hóbort. Aztán én is próbáltam keresgélni a neten. Nem mondom, h. minden forrást alaposan áttanulmányoztam, de én személyesen arra a következtetésre jutottam, h. mindazon érvek ellenére maradok az oltások mellett, ugyanis szerintem többet használnak, mint ártanak. Igaz, h. voltak bizonyos melléfogások, mint pld a BCG oltás esetében, de viszont szerintem több embert mentettek, meg, mint akiknek kárt okoztak. Igaz, h. nem mérvadó és főleg nem releváns, de minket is oltottak, a szüleinket is és senkit nem ismerek, akinek ez ártott volna. A nagyszülőkre már nem térek rá, mert több mint valószínű, h. ők nem igazán kaptak oltást. Az is igaz, h. oltás nélkül is egész jól eléldegéltek, de azt is szem előtt kell tartani, h. annak idején és előtte alig volt olyan család, ahol egy két gyerek ne érte volna meg a felnőttkort.
Azt, h. mikor mi ellen oltanak nagy mértékben befolyásolják a WHO ajánlásai is.
Nem állítom, h. minden ellen ki kéne találni valami oltást, de én olyan betegségek esetében, amik komoly károkat vagy halált okoznak nem mernék kockáztatni.

A thimerosal anyagot már nem használják a 6 év alatti gyerekek oltóanyagában. Mivel sok más helyen még használják, és allergiás tüneteket okozhat, kötelezően fel kell tüntetni az összetevők listáján.
Mi Infanrixel oltottunk és az összetevők közt nem volt rajta.
A thimerosal és az autizmus közötti összefüggést a WHO, az US Institute of Medicine és az Európai Gyógyszerügynökség elutasítja.

Mielőtt bármi félreértés esik, ez az én személyes véleményem az oltásról. Mind e mellet természetesen tiszteletben tartom mások véleményét és döntését, sőt nagyon szeretném tudni, főleg azoktól, akik nem oltottak, h. miért nem. Tényleg nagyon kíváncsi vagyok rá, biztos sokkal jártasabbak ebben a témában mint én.
Izis

Hozzászólások száma : 88

Back to top Go down

Post  rekubek on Thu Feb 17, 2011 9:43 am

Most olvasom ezt a diteper stb oltásokról. Közben hívott a védőnő, hogy kellene oltásra mennünk holnap. Rendesen félek tőle.
rekubek

Back to top Go down

Post  Vendég on Thu Feb 17, 2011 2:23 pm

Izis, en azon oltasoktol "felek" amelyek ugymond nem halalos vagy nagyon sulyos betegsegektol vedenek. Amugy igazan gyanakvo a tavaly lettem a nagy H1N1 hiszteria kovetkezteben amikor Hollandiaban beoltattak minden kisgyereket ahhoz hogy ra egy fel evre az EU egezsegugyi bizottsaga kijelentse folosleges volt az egesz oltas kampany mert egyreszt nem is volt pandemia, masreszt meg nem is olyan veszelyes a H1N1. Mi akkor beoltattuk Danielt mert az ocsemmel kellett talalkoznunk aki gyereksurgossegin dolgozik es tobb influenzas paciensuk is volt (megjegyzem mindegyik beteg tulelte) es feltem. De soha oltas ennel jobban nem viselte meg Danielt mint ez az influenza elleni - szoval szanom banom Rolling Eyes
Az egeszben az a szomoru szamomra, hogy a szulonek azon kell elgondolkoznia, hogy most anyagi erdekbol akarjak a gyereket beoltatni vagy azert mert tenyleg szukseges ... vagy lehet hogy paranoias vagyok?

Vendég
Guest

Back to top Go down

Post  mokuspar on Thu Feb 17, 2011 3:45 pm

Barbara, egyet ertek az "anyagi haszon vs szuksegesseggel", ez fokepp a tavalyi H1n1 hiszeria alatt lett nagyon nyilvanvalo, de mas oltoanyagokra is ervenyes.
Ha viszont a gyerekkori ajanlott oltasoknal maradunk, akkor is fura a helyzet, mert ertem en, hogy egyes neztek szerint fontos meg hasznos, sot szukseges is az oltas, de ugy gondolom hogy tul sok minden ellen akarnak beoltani egy kisgyereket. Ha csak a DiTePer-nel maradunk, azt allitjak,hogy KELL, mert a betegseget okozo virusok MEG leteznek Rolling Eyes ...de mennyi annak a valoszinusege, hogy egy kisgyerek mondjuk torokgyikkal vagy szamarkohogessel fertozodne? SZERENCSERE nincs ilyen jarvany!!! (kulonben eddigi eletem soran nem hallottam senkitol, hogy szenvedett volna barmelyikben is Exclamation - vagy talan az oltoanyag a megmento?)

Szerintem joval kevesebb oltassal is be lehetne erni es fontosabb volna szelektalni koztuk. Na de amig ez valakinek erdek,addig erdeke lesz azt is elhitetni, hogy iiirto szukseges!

A Rota-virus ellen en is gondolkodtam oltatni, de utana neztem es azt talaltam, hogy rengeteg alfaja letezik ennek a virusnak es az oltoanyag csak valami 7 felet tartalmaz mindebbol, igy hat kihagytuk, remelem nem banom meg Rolling Eyes

mokuspar

Back to top Go down

Post  Vendég on Thu Feb 17, 2011 4:28 pm

Prevenarral oltatott valaki? Nalunk ez benne van az ajanlott csomagban, ezt megkapta Daniel de egy masodik gyerek eseten nagyon komolyan fontolora veszem ennek az oltasnak a beadatasat.
Amugy nem lehet, hogy bizonyos betegsegek (pl torokgyik) eppen azert vannak eltunoben mert eddig oltottak ellene?

Vendég
Guest

Back to top Go down

Post  rekubek on Thu Feb 17, 2011 4:55 pm

Barbara wrote:
Amugy nem lehet, hogy bizonyos betegsegek (pl torokgyik) eppen azert vannak eltunoben mert eddig oltottak ellene?

A védőoltásokról szóló könyv szerint, amit már említettem, sok betegség előfordulásának gyakorisága már az oltás megjelenése előtt jelentősen csökkent, a higiénés feltételek javulásával.
rekubek

Back to top Go down

Post  mokuspar on Thu Feb 17, 2011 5:13 pm

Rekubek, eppen ezt akartam en is szova tenni. Smile
olvashato itt egy rovid ismerteto a konyvrol : http://antalvali.com/ajanlott_irodalom/vedooltasok - nem reklamkepp, de erdemes beleolvasni
mokuspar

Back to top Go down

Homeopatias oltaskivezeto? - Melyek azok?

Post  Alma on Sat Feb 19, 2011 12:49 pm

Mert annak idelyen nem tudtam, hogy megtagadhatom a beoltasat, Ida lanyunknak ( most 2 eves) beadtunk a kotelezo oltasokat ( az utolso rendet 1 eves koraban) .Oltas elott, az esetleges negativ kovetkezmenyek enyhitesere en a Thuja occidentalis -t adtam , homeopata orvosunk tanacsara.

Milyen mas oltaskivezeto letezik, milyet hasznaltatok eddig?

Azon is gondolkodom, hogy ezentul ne adassak be semmilyen mas oltast. Ti mit tudtok errol, szabad ez? Ertem ezalatt, ha mar beadtal egy reszt az oltasokbol, meg szabad szakitani?

Koszi a velemenyeket , A.

Kinga wrote:Én nem bírtam kiigazodni oltás-ügyben, egyszerűen nincsenek olyan ismereteim, amelyek alapján magabiztosan ki mernék állni a pozitív vagy negatív hatásai mellett. Ezért megpróbálom a kecskét is jóllakatni, és a káposztát is megőrizni: oltás előtt adom a prücsöknek a homeopátiás oltáskivezetőt. A homeopata szerint ez olyan, mintha előre "szólnál" a szervezetnek, és a megkapott információnak köszönhetően az oltás nem sokkolja a szervezetet. Őszerinte a legfontosabb hatása az, hogy kivédi az oltásnak köszönhető autizmust és mindenféle fejlődési rendellenességeket - én egyelőre annak is örülök, hogy a fiam nem lázasodott be, nem nyűgösödött meg. Na de ne szóljam el magam, egyelőre csak a 2 hósan vagyunk túl (amit 3 hósan kapott meg, halasztottuk), jövő héten megyünk a következőre, remélem, azt is jól viseli majd.

Alma

Hozzászólások száma : 38

Back to top Go down

Post  Izis on Sun Feb 27, 2011 1:45 am

Tovább olvasgattam oltás ügyben és dűlőre ugyan még nem jutottam, de azt megtaláltam, h. egy bizonyos Andrew Wakefield 1998 ban terjesztette el az oltás és az autizmus közötti összefüggést. Az még hagyjám, h. megbízásból tette és meghamisította a kórképeket, de h. 12 gyerek vizsgálata után ilyen következtetést lehessen levonni, az már mégis csak túlzás. Ez alapján egy 12 személyes csoporttal az égfőldjén mindent bizonyítani lehetne.

Izis

Hozzászólások száma : 88

Back to top Go down

Post  Vendég on Sun Feb 27, 2011 9:52 am

Izis wrote:Tovább olvasgattam oltás ügyben és dűlőre ugyan még nem jutottam, de azt megtaláltam, h. egy bizonyos Andrew Wakefield 1998 ban terjesztette el az oltás és az autizmus közötti összefüggést. Az még hagyjám, h. megbízásból tette és meghamisította a kórképeket, de h. 12 gyerek vizsgálata után ilyen következtetést lehessen levonni, az már mégis csak túlzás. Ez alapján egy 12 személyes csoporttal az égfőldjén mindent bizonyítani lehetne.
jut eszembe errol en is olvastam, itt: http://erinto.postr.hu/vedooltas-autizmus-penz-es-jaj (ez a blog amugy is nagyon jo)

Vendég
Guest

Back to top Go down

Post  mokuspar on Sat Mar 05, 2011 11:02 am

Mi még mindig várakozó állásponton vagyunk a harmadik adag oltást illetően, közben olvasgatok, keresgélek a témában. Legújabban ezt találtam

http://www.tenyek-tevhitek.hu/vedooltas-vakcina-csecsemo.htm
mokuspar

Back to top Go down

Post  hugi on Tue Mar 22, 2011 2:01 pm

Jaj lányok, én is nagy gondban vagyok. Minden oltás előtt és után kikészülök .... Sad El is vagyunk maradva az oltásokkal, mert egy időben nem volt oltóanyag (gondolom emlékeztek - én bevallom nagyon örültem), most van oltóanyag, de .... Már 3 hete húzom az időt az egy éves oltásra...Regina lányom 1,4 éves ...de holnap el kell vinnem Sad Én nem vagyok annyira bátor, hogy ne adassam be. Igazábol 2 oltást kell kapjunk még (kanyaró és trivakcin). Egyet holnap? és a következőt rá egy hónapra...
hugi

Hozzászólások száma : 21

http://evihugi.blogspot.com/

Back to top Go down

Post  ella on Tue Apr 12, 2011 12:09 pm

Mar majdnem nyitottam egy uj topikot az oltassal kapcsolatban. Szerencsere eszrevettem, hogy mar van egy.
Nagyon orulok hogy felvetettetek ezt a kerdest is mert nagyon nagy ara van az oltasoknak.
Sajnos nagyon sokan nincsenek tisztaban azzal hogy mi is az oltas valojaban. Egy nagy kamu.Egy nagy hazugsag.Egy nagy agymosas az egesz.Immar 100 eve hazudnak nekunk a draga kis gyogyszer cegek es rajtunk gazdagodnak meg.Senkit nem erdekel hogy milyen aron. Mert ha a gyerekorvos azt mondta, akkor az szent.
En utanna neztem a dolognak, jo melyen beleastam a dolgok melyebe es oszinten megmondom hogy amit talaltam az buzlik.De kegyetlenul.
Hala Istennek mar van internet es akarmelyik reszerol a vilagnak beletudsz lepni a megengedett konyvtarakba, dokumentumokat talalhatsz.tehat az igazsag mar nincs annyira elrejtve mint eddig.
Viszont meg mindig nagyon mossak az emberek agyat.
Akjit erdekel a tema, reszletesebben is beszelhetunk rola de addig is figyelmetekbe ajanlanek egy konyvet( egyet a sok kozul), ami mindenre nagyon felvilagosit.
Vaccinarea- eroarea medicala a secolului.
A Scribd. com-rol nagyon egyszeruen lelehet tolteni.
Feltetlenul olvassatok el es egyetlen oltast se engedjetek hogy beadjanak a gyermekeiteknek.Az "oltas" nem olt be semmi ellen, nem ved.Pont forditva: rombol, pusztit, megbetegit, immunrendszert tesz tonkre.Es nem feltetlenul rovid tavon van hatasa.Lehet 20 vagy 30 ev mulva ebredsz fel hogy a gyermeked csak ugy megbetegszik. Es akkor persze rafogjak hogy az ozonlyuk meg a levegoben van valami.
Ha barmi kerdesetek van, reszletesebben is beszelhetunk rola.

ella

Hozzászólások száma : 17

Back to top Go down

Post  Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic View next topic Back to top