Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kötelező ("védő")oltások

+14
leda
májusvan
katyica
Cirmocska
ella
hugi
Alma
Izis
Kinga
kata
Apuka
rekubek
Iris
mokuspar
18 posters

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 4 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Izis Fri May 13, 2011 1:15 pm

Elnézést, nem felső belső, hanem felső külső rész.
Izis
Izis

Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011-02-10
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 4 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Pintyő Fri May 27, 2011 6:46 pm

hahó...kár, hogy itt abbamaradt a beszélgetés...nekünk most aktuális a 2.hónapi oltás. Én is sokat tépelődök, szorongok az oltás témán. Nem merek bízni internetes forrásokban...bár van ami hitelesnek tűnik. Mi Memőtől kaptunk kölcsön egy könyvet, Dr. martin Hirte oltások pro és kontra, ami számomra megbízható, megnyugtató és főleg logikus válaszokat adott. Egy egy fejezet után több oldalas bibliográfia, kutatások sora van felsorolva. nem totálisan oltásellenes, sem nem szól kifejezetten mellette..inkább a középutat keresi és számomra logikus alternatív oltási tervet ajánl. Összefoglalva: leghamarabb a tipegő kortól kezdődően ajánl pár oltást...nem részletezem most melyikeket és miért.
A másik könyv amiben én megbízom az Goebel Glöckler szerzőpáros könyve, a Nagy gyermekkalauz. Waldorfos körökben lehet ismertebb, , antropozófus(homeopata) orvosok írták nem csak oltásról hanem nevelésről,betegségekről stb..A nagyobbik lányunknak beadattuk az oltásokat a hat hónaposig...(hazajött a dokinő bejelentkezés nélkül...valahogy nem kaptunk észbe)...a hat hónapos oltás után a leányzó megváltozott, étvágytalan lett valahogy megtorpant a fejlődése(amit én lehet tudománytalanul de belső megérzésem szerint az oltás hatásának tudtam be),...azután pedig egy oltást sem adattunk be...
A kicsi születése előtt újra napirendre került az oltás téma, és a kórházba is vittem a nyilatkozatot, hogy nem kérjük...persze végül nem vettem elő, olyan "ellenszél" volt...hogy oké..adják be mondtam és bőgtem egyet. Sok oltás közül a bcg és a hepatitisz B elleni oltás a "legszükségtelenebb" egy egészséges rizikófaktorok nélküli környezetben élő, születő kisbaba zsenge teste számára. Én mindenképpen várni fogok egy két éves korig, aztán majd újra fontolóra veszem. A kórházban kapott oltás helyén most is jókora lila bog van...

Pintyő

Hozzászólások száma : 15
Join date : 2011-05-26
Age : 44
Tartózkodási hely : Mrosvásárhely/Marossárpatak

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 4 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  mokuspar Mon May 30, 2011 1:57 pm

Hosszú várakozás után ma megkaptam a választ, hogy mi a teendőnk ha visszautasítjuk az oltást.
A családdokival futottam össze az utcán és elmondta amit neki is mondtak "felsőbb" körökből, vagyis az oltási regiszterbe beírják majd, hogy "lásd a gyerek fisája" (bocsánat,magyarul, hogy lenne helyesen? Embarassed ), aztán a bizonyos "fisába" visszaírodik, "hogy lásd a regiszterben" Shocked és végül az oltási könyvecskébe pedig megjegyzik, hogy elutasítjuk az oltásokat, ezt pedig nekünk alá kell írni.


mokuspar
mokuspar

Hozzászólások száma : 67
Join date : 2011-02-06
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 4 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Cirmocska Mon May 30, 2011 3:28 pm

Hát ez eddig ritka értelmes... Okosabbak lettetek? lol!
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 4 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Pintyő Wed Jun 01, 2011 2:40 pm

Vajon a kézzel írott nyilatkozatot hová teszik?....agyalok: talán azért nem írnak be semmit a regiszterbe, mert sok vele a munka...?és az oltás körül lehet pl. mellékhatás ami(ha jelentik) szintén eltérés a "szokványostól" és ezt is a könyvecskébe fogják beírni...vagy azt, hogy a gyerek 1 éves kora után kapta meg az oltást...azért mert pl. betegeskedett....vagy nem tudom....de mi van akkor, ha elvesztődik a könyvecske? Tüzinke oltási könyve ottmaradt egy előző családorvosnál...szerintem azt sosem kapjuk vissza...akkor azzal együtt minden nyilvántartás elszáll?jól értettem?

Pintyő

Hozzászólások száma : 15
Join date : 2011-05-26
Age : 44
Tartózkodási hely : Mrosvásárhely/Marossárpatak

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 4 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Memő Tue Jun 07, 2011 3:18 pm

Én nagy vonalakban végigolvastam a topikot ( persze jókora megszakításokkal) de nem érzem úgy, hogy előbbre jutottam volna a gondolkodásban. Mi sem akarjuk oltatni Csegét és ehhez nem sok információt kaptam. Nem tudom mi tévő legyek, egyáltalán meddig húzhatom ezt az egészet. Csege betöltötte a három hónapot, de eddig csak a kórházban oltották. Végigolvastam az oltási listát és nevetségesnek találom, sőt egyáltalán nem engedem hogy majd combon szúrják. Az itteni családorvos egy nemtörődöm alak, lehet ezzel szerencsém van. Nyilatkozni nyilatkozunk ha kell, de mi van akkor ha a gyerek iskolába megy és kérik az oltási könyvecskét??? Állítólag kötelező az oltások megléte az iskolába íratáshoz. Ha hívatnak oltani beteget jelentek, de ezt nem tudom míg a világ húzni. Szóval csak annyit akarok mondani, hogy igen jól jönne konkrét infó ezen a téren is, mert olyan sötétben tapogatózós ez az egész ( és az ilyesmi idegesítő).

Memő

Hozzászólások száma : 84
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Nyárádremete/Marosvásárhely/Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 4 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Izis Fri Jun 10, 2011 11:20 pm

Továbbra is olvasgatok oltás ügyben és ezt találtam:

http://bucovinaprofunda.wordpress.com/2011/05/24/cum-se-poate-refuza-vaccinarea-copiilor-baza-legala/

A cikk szerint nem utasíthatják el a gyereket, csak azért, mert nincs beoltva. A visszautasítást írásban kell indokolni. Abban az esetben, ha erre hivatkoznak, úgy látom könnyebb tovább lépni, de ha vmi más okot neveznek meg akkor már nehezebb. Vajon mit találhatnának ki helyette?


Minden esetre remélem segített a link.
Izis
Izis

Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011-02-10
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 4 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Memő Sat Jun 11, 2011 2:54 pm

Köszi szépen, ez már valami Very Happy flower Kíváncsi vagyok, ha egy ilyen formanyomtatvánnyal beállítok a rendelőbe (persze csak ha hívnak), mi lesz a reakció. Köszi még egyszer, nagyon jó, hogy megtaláltad és megosztottad.

Memő

Hozzászólások száma : 84
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Nyárádremete/Marosvásárhely/Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 4 Empty +1 szempont

Post  Kinga Fri Jun 17, 2011 4:32 pm

Egyik barátnőm NY-ba készül mesterizni, és iratkozáskor orvosi igazolást kértek tőle, hogy megkapta a gyerekkori oltásokat. Enélkül nem veszik fel a suliba, ahová egyébként sikerült a felvételije. No persze ez egy pillanatig sem jelenti azt, hogy az oltások jók...
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 4 Empty BCG furcsasag

Post  Izis Wed Jun 22, 2011 8:55 am

A minap beszélgettem az Angliában élő unokatestvéremmel, aki elmondta, h. Angliában nem adják a gyerekeknek a BCG-t.
DE ha román vagy bolgár állampolgár, akkor beadják.
Na most az anyuka ebben az esetben román állampolgár, de a gyerek magyar állampolgár... A gyerek megkapta a BCG-t.
Egyszóval: nagyon-nagyon furcsa.


Izis
Izis

Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011-02-10
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 4 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Vendég Wed Jun 22, 2011 9:24 am

Hollandiaban sem letezik mar BCG oltas, de mivel en roman allampolgar vagyok es feltetelezik, hogy Daniellel gyakran utazok Romaniaba felajanlottak nekunk ezt az oltast is. Hollandiaban es gondolom Angliaban is azert nem adjak mar nem latnak realis veszelyt a tbc fertozesre, mig Romaniaban ugy velik ez meg egy letezo betegseg.

Vendég
Guest


Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 4 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Memő Thu Jul 28, 2011 1:19 pm

Sziasztok! Nem is olyan rég rábukkantam erre az oldalra: www.nebancs.hu . Ahogy kevéske időm van olvasgatom és számomra meggyőző, átfogó érveket hoz fel az oltások ellen. Lehet, hogy az előző oldalakon valaki már említette ezt az oldalt, ha így van akkor elnézést kérek. Én továbbra sem viszem oltani a gyereket. Az aszisztensnő üzent értünk, de a rendelő fel sem mentünk. Engem az olvasottak továbbra is megerősítenek abban, hogy az orvosok nagy részének fingja nincs az immunrendszerről és annak működéséről. Nekem már az is sokat mondó, hogy miket tanítottak az egyetemen.

Memő

Hozzászólások száma : 84
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Nyárádremete/Marosvásárhely/Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 4 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Memő Thu Jul 28, 2011 1:21 pm

A cikkek utáni hozzászólásokat is érdemes átfutni. Találtam köztük érdekességeket. A polio elleni oltásról szóló cikksorozat engem egyenesen megdöbbentett. Úgy voltam vele, hogy ezt az egyet azért beadatnám, de meggyőződtem, hogy ezt pláne nem fogom beadatni.

Memő

Hozzászólások száma : 84
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Nyárádremete/Marosvásárhely/Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 4 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Cirmocska Thu Jul 28, 2011 3:22 pm

Nehéz kérdés...
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 4 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  mokuspar Fri Jul 29, 2011 12:52 pm

Valóban nehéz dönteni.

A poliotól tartottam a legjobban, még mielőtt bármi ismeretem lett volna az oltásokról. Kisiskolás koromban volt egy osztálytársam aki köztudottan az oltás miatt bénult lett, (később szülei külföldre vitték, remélve a gyógyíthatóságát, aztán tovább a fonal elveszett, nem tudom hogyan alakult az állapota). - ez röviden, nem elrettentő példának szántam, de nekem eléggé a szemem előtt lebegett az esete és később is eszembe jutott elég sokszor.
Persze, tudom, megtörténhet, meg az új generációs oltások biztosabbak stb... sok kimagyarázó szöveg a dokik részéről, de a statisztika szerintem édes kevés amikor a közvetlenül érint a dolog.

Memő köszi az oldalt, nem emlékszem, hogy valaki még írta volna, remélem sikerül kicsit nekem is beleolvasnom.
mokuspar
mokuspar

Hozzászólások száma : 67
Join date : 2011-02-06
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 4 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Memő Fri Jul 29, 2011 1:35 pm

Valóban nehéz, de ha egy picike időt fordítunk rá, olvasunk a témában amennyit csak tudunk akkor egyre inkább tisztul a dolog. Én most magamról beszélek. Eléggé vacilláltam a gondolattal, de most már határozott vagyok. Csak nagyon felületesen tudtam, hogy mi van az oltásokban, pont annyit amennyit engedtek megismerni az egyetemen, de amióta tudom, hogy miből és hogyan állítanak elő oltásokat a hideg is kiráz tőle. Mostanra már szinte kiolvastam a Nebancsvirág Egyesület honlapját ( tudom, hogy nem cs-vel kell írni, de ez a hivatalos nevük) és nem hiszem, hogy azért jött volna létre, hogy alaptalanul ijesztgessenek. Évekkel ezelőtt olvastam egy megdöbbentő kötetet az állatkísérletekről és sok helyen egyeznek az információk. Már így is sokat írtam, nem szaporítanám tovább a szót, de tényleg sokat gondolkodtam az oltásokról, régi-új világról, immunrendszerről és úgy érzem egyáltalán nem beszél mellé egy cikkíró sem. Tényleg olvassátok el. A polio-t növényvédő permetszer okozta, okozza, nem akarok jobban belemerülni, majd akinek van bátorsága elolvassa. Az oltással bonuszba sokan egy majomvírust is kaptak (majmok szerveit használják fel az oltás előállításához). Ha nincs időtök, kedvetek olvasni találhattok néhány perces videókat is, az egyesület elnöke beszél.

Memő

Hozzászólások száma : 84
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Nyárádremete/Marosvásárhely/Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 4 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Memő Fri Jul 29, 2011 1:37 pm

Aki nagyon nem akar erről olvasni az legalább a szülők által készített statisztika eredményeit nézze meg. Az egyik műsorban Dr. Ébert Jenő elmondja, hogy miért nincsenek adatok az oltásmellékhatásokról.

Memő

Hozzászólások száma : 84
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Nyárádremete/Marosvásárhely/Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 4 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Cirmocska Fri Jul 29, 2011 4:38 pm

Belolvastam a Nebáncsvirágon a Di-Per-Te-blabla oltás leírásába... nem kellett volna. Crying or Very sad De egyre biztosabb vagyok abban, hogy nem akarok több védőoltást. "Védő" oltást.
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 4 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Vendég Wed Aug 03, 2011 9:49 pm


Vendég
Guest


Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 4 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Cirmocska Wed Aug 03, 2011 10:58 pm

Hat... Nem is tudom. Engem nem gyozott meg se pro, se kontra.
(Mondjuk, siman lehet, hogy csak keso van...)
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 4 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Vendég Thu Aug 04, 2011 1:05 pm

Az en olvasatomban, nem is akar meggyozni pro vagy kontra ugyben, csupan felhivja a figyelmet egy kialakulo tarsadalmi jelensegre - konkretan, hogy kezd divatta valni a nem oltatas. Es itt nem ervel amellett, hogy ez most jo dontes-e vagy sem - de szamomra ettol fuggetlenul elgondolkoztato.

Vendég
Guest


Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 4 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Memő Sun Aug 07, 2011 1:17 pm

Szerintem nem szép dolog divattá alacsonyítani ezt a hullámot (ha egyáltalán beszélhetünk hullámról), még akkor sem ha valóban tömegekről lenne szó. Itt csupán csak az van, hogy néhány szakember vállalva a következményeket, olyan kijelentéseket tett melyekre többen felkapták a fejüket (túl hosszú lenne, ha ezt most részletesen kezdenénk tárgyalni). Régen nem volt ennyi információ és erősebb volt a csordaszellem is. Manapság sok minden elérhető, de pont ezeket az információkat keresni kell, mert nem pottyan csak úgy az átlagember ölébe, gondolok én elsősorban az oltással kapcsolatos információkra. Tudom, hogy ha oltás után panasz van akkor még véletlenül sem az oltást kezdi okolni az orvos, jönnek a találgatásokkal. Persze ha enyhébb mellékhatásról van szó mint pl. nyűgösség, láz, helyi bőrelváltozás, hasmenés stb, akkor azt van aki elismeri, hogy az oltás a ludas, de a többség még mindig nem. Én azt mondom, hogy akinek kételye van keressen és találni fog és döntsön mindenki legjobb belátása, tudása szerint. A blogomban is beszámoltam arról, hogy én mikor az oltásokról információkat kerestem akkor azért áldoztam annyi időt rá, mert meg akartam magamban erősíteni azt a hitet és tudást amit az egészségügyi oktatásban kaptam, aztán hogy a dolog a visszájára sült el, annak most mégis örülök.

Memő

Hozzászólások száma : 84
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Nyárádremete/Marosvásárhely/Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 4 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Vendég Sun Aug 07, 2011 6:29 pm

Memő wrote:Szerintem nem szép dolog divattá alacsonyítani ezt a hullámot (ha egyáltalán beszélhetünk hullámról), még akkor sem ha valóban tömegekről lenne szó. Itt csupán csak az van, hogy néhány szakember vállalva a következményeket, olyan kijelentéseket tett melyekre többen felkapták a fejüket (túl hosszú lenne, ha ezt most részletesen kezdenénk tárgyalni). Régen nem volt ennyi információ és erősebb volt a csordaszellem is. Manapság sok minden elérhető, de pont ezeket az információkat keresni kell, mert nem pottyan csak úgy az átlagember ölébe, gondolok én elsősorban az oltással kapcsolatos információkra. Tudom, hogy ha oltás után panasz van akkor még véletlenül sem az oltást kezdi okolni az orvos, jönnek a találgatásokkal. Persze ha enyhébb mellékhatásról van szó mint pl. nyűgösség, láz, helyi bőrelváltozás, hasmenés stb, akkor azt van aki elismeri, hogy az oltás a ludas, de a többség még mindig nem. Én azt mondom, hogy akinek kételye van keressen és találni fog és döntsön mindenki legjobb belátása, tudása szerint. A blogomban is beszámoltam arról, hogy én mikor az oltásokról információkat kerestem akkor azért áldoztam annyi időt rá, mert meg akartam magamban erősíteni azt a hitet és tudást amit az egészségügyi oktatásban kaptam, aztán hogy a dolog a visszájára sült el, annak most mégis örülök.

En meg azt nem ertem, hogy miert nem lehet magyar forumokon erzelemmentesen es higgadtan beszelgetni kulombozo nezopontokrol, velemenyekrol. Miert kell megsertodni, vadaskodni, kioktatni, a masik orrara koppintani esetleg meghuzni a fulet mint egy taknyos kolyoknek hogy ejnye bejnye nem szep reszedrol, hogy van egy bizonyos vilagnezeted es ezt meg fel is mered vallalni. Erdekes, Hollandiaban ezzel nem szembesulok lepten nyomon - itt jol elfer egymas mellett a kulombozo ertetek es eletformak pluralitasa meghozza ugy, hogy mukodokepes marad a tarsadalom. Azt sem ertem miert varunk el toleranciat es elfogadast a masik reszerol mikozben mi magunk nem vagyunk azok.

Emo, szep reszemrol vagy nem szep en akkor is egy uj tarsadalmi mozgalom szuleteset velem felfedezni a kotodo nevelesben es a nem oltatasban - ezt neveztem divatnak. Nem tehet rola, szociologiat vegeztem, nem csak az en szemszogombol szemlelem a vilagot hanem gyakran tagabb ertelemben kozelitem meg azt ami korulottem zajlik. A "divat" szo alatt nem ertekiteletet formaltam hanem az en megfigyeleseimnek adtam egy gyujtonevet. Ezaltal sem lealacsonyitani sem lenezni nem akartam azokat akik oltatnak vagy sem - hiszen jomagam sem vagyok megrogzott oltasparti, csupan egy gyujtofogalmat kerestem annak a jelengsegnek amivel egy ideje egyre gyakrabban talalkozom. Es miert is neznem le azokat akik nem oltatnak, amikor egy nagyon jo baratnom kislanya eppen egy oltas kovetkezteben halt meg par honaposan ... Akarcsak azt sem felteteleztem, hogy azok akik nem oltatnak azert nem teszik mert a szomszed sem oltatott.

Ennek ellenere, orultem a fennt belinkelt cikknek mert tudatositotta bennem azt, hogy mennyire befolyasolhato vagyok azaltal amit a tobbseg tesz - es itt a tobbseg altal nem a statisztikai ertelemben vett tobbseget ertem hanem az en kozvetlen kornyezetemben uralkodo donto velemenyeket. Amikor Hollandiaban elkezdtek H1N1 ellen oltatni a csecsemoket csupan egy par nap allt rendelkezesemre ahhoz, hogy a kisfiam felol dontsek. Bennem ez a szoban forgo cikk tudatositotta mennyire befolyasolt az akkori riogatas, panikkelto cikkek es az ismerosok, baratok nyomasgyakorlasa abban, hogy vegul beoltassam a kisfiam. Nem csak ez jatszott szerepet a dontesemben nyilvan, de ez is nyomott a latban. Nos - ha pro oltas eseten lehet ram pszihikai nyomast gyakorolni akkor miert lennek kevesbe befolyasolhato kontra oltas eseten - kezdtem en elmelkedni a cikk elolvasa utan - es ugy gondoltam talan masnak is hasznos lehet - ezert tettem ide is fel a linket.
Szamitottam arra, hogy nem fogok koz - szimpatianak orvendeni, ugy ahogy a Problemak, ellenjavallatok topikomnak sem tapsoltak sokan - de ennek ellenere ez a velemenyem es nem fogom visszavonni csupan azert mert mas az orromra koppint.
Ha pedig ez egy olyan forum megis ahol az eltero gondolatok, kerdesek, toprengeseknek nicnsen helye akkor talan az lesz a legjobb ha leiratkozom.


Last edited by Barbara on Mon Aug 08, 2011 8:52 am; edited 1 time in total

Vendég
Guest


Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 4 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Cirmocska Sun Aug 07, 2011 7:51 pm

En nem tudom, lehet-e, kell-e errol a temarol erzelemmentesen beszelni. A magam reszerol nagyon keveset tudok rola, ezert erdemben hozzaszolni sem tudok. De ugy hiszem, jo beszelni rola, kell beszelni rola. Ahhoz viszont, hogy ez a tarsalgas, eszmecsere valoban konstruktiv legyen, tenyleg tobb toleranciara van szukseg.

Off: Emoke, a blogod cimet lehet tudni? Akar privatban!
Barbara, a karos-e a hordozas temat a mamamin kene keresni? Kivancsi lettem...
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 4 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Vendég Mon Aug 08, 2011 8:51 am

A Problemak, ellenjavallatok cimu topikra celoztam itt a zsebibaban, de ha nem baj errol tenyleg nem akarok vitazni.

Vendég
Guest


Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 4 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum