Szeparációs szorongás

Go down

Szeparációs szorongás

Post  vadszelvesz on Wed Feb 16, 2011 2:03 pm

Úgy gondoltam érdemes erről topikot nyitni, mert sokan nem tudjak mi ez és simán elkényeztetettnek, anyásnak nevezik gyermekeinket, miközben csak egy teljesen normális fejlődési szakaszon mennek keresztül.

Mi most ott tartunk, hogy ha 2 lépést arrébb megyek mar kétségbeesetten sírva kiabálva szalad utánam, mintha legalábbis el akarnám hagyni.Meg nagyon sokat cipelteti magát, mindig ölben lenne.

Nálatok hogy van/volt ez az időszak és mikor lett vége?
vadszelvesz

Hozzászólások száma : 29

Back to top Go down

Re: Szeparációs szorongás

Post  p-emi on Thu Feb 17, 2011 10:29 pm

En naiv azt gondoltam/szerettem volna hogy az en egyfeszt hordozott, egyfeszt engemet igenylo lanyomnal nem lesz ilyen. 1 eves kor elott megjelent, talan a mozgasfejlodessel osszhangban, nem jo sehogy csak velem, csak az olemben, olyankor nem marad 5 percre az apjaval sem. Amugy is mindig velem van, de mikor 5 perc nyugtom nincs neha kiborit, kilepek a szobabol es mar siras van, haaaaaaaaaat neha nem konnyu. Bizik bennem, de ilyenkor olyan ketsegbeesest latok a szemeben, hogy megrendulok, hisz csak ram van szuksege, ennyi. Hullamzanak ezek az idoszakok, hol van, hol nincs. Mivel tudom, hogy EZ NORMALIS es letezo dolog nem zavar, elfogadtam, majd kinovi.
Hirtelen ennyi Very Happy

p-emi

Hozzászólások száma : 56

Back to top Go down

Post  C.Orsolya on Sun Feb 20, 2011 10:33 pm

Nálunk vannak napok és napok. Sonya nagyon megszokta az anyukám és egyenlőre vele is nagyon jól el van akár fél napokat, sőt olyan is van hogy az én ölemből atkéreszkedik hozzá vagy az apjához.
Viszont van nap, és persze mindig akkor ha a legtöbb dolgom van a házban, hogy csak rajtam lógna és csak velem jó.
De még mindíg nem szélsőséges a viselkedése. Ahhoz képest hogy vannak gyerekek akik egy időre nem engedik hogy más hozzájuk érjen. Suspect

És még így is elfáradok néha ...., utólag meg lelkiismeret furdalásom van hogy nem volt több türelmem hozzá és hogy szervezhettem volna másként a házi munkát hogy tudjak vele is lenni.

C.Orsolya

Hozzászólások száma : 28

https://picasaweb.google.com/orsolyacamerzan

Back to top Go down

Post  p-emi on Mon Feb 21, 2011 10:04 pm

C.Orsolya wrote:

És még így is elfáradok néha ...., utólag meg lelkiismeret furdalásom van hogy nem volt több türelmem hozzá és hogy szervezhettem volna másként a házi munkát hogy tudjak vele is lenni.

de mindig olyankor jon ra mikor a legtobb dolgom van.......
veletlen????? Laughing Embarassed Shocked flower

p-emi

Back to top Go down

Post  vadszelvesz on Tue Feb 22, 2011 11:18 am

p-emi wrote:
C.Orsolya wrote:

de mindig olyankor jon ra mikor a legtobb dolgom van.......
veletlen????? Laughing Embarassed Shocked flower

Nem, sztem nem veletlen.....Biztos erzik h olyankor nincs rajuk idonk, ezert is kovetelik h veluk foglalkozzunk.Hihetetlen mennyire kiolvassak belolunk h eppen raerunk vagy nem erunk ra veluk foglalkozni es olyankor ragaszkodnak a legjobban, mikor epp nem erunk ra....

Tegnap pl. volt egy feloranyi kis dolgom, Gergonek az ovodai farsangra kellett a jelmezhez vmit megcsinaljak.Amint hozzafogtam rogton ketsegbeesett sirasba kezdett es kiabalta h anya, kis kezet nyujtotta h vegyem fel.tobb oran keresztul keszult az a feloranyi munka......

Amugy fura az is, h teljesen jol eljatszik anyukammal, bele van merulve es egyszercsak hirtelen eszebe jutok es ketsegbeesetten kiabalva jon utanam, keres.pedig csak a masik szobaban vagyok.
vadszelvesz

Back to top Go down

Post  vadszelvesz on Wed Mar 16, 2011 2:06 pm

Nalunk enyhulni latszik a szeparacios szorongas, Vivi 17 honapos, mostanaban mintha kevesbe csimpaszkodna rajtam.....bar vannak napok mikor nyugos vagy fogzik, na olyankor lepni sem enged es lehetoleg fogjam olben, ugy vigyem, es a labasba is bele akar latni, hiaba ugy nem tudok fozni, a mosogatast is szeretne latni, dehat mosogatni vegkepp nem tudok fel kezzel............ Rolling Eyes asszem kene egy mosogatogep Idea
vadszelvesz

Back to top Go down

Post  Izis on Wed Mar 16, 2011 3:14 pm

Nálunk is megtörtént párszor, h. nem engedte, h. végezzem a dolgom. Felkötöttem a hátamra és úgy fűztünk, mosogattunk.
Egész jól elvoltunk és a munka is ment.
Izis

Hozzászólások száma : 88

Back to top Go down

Post  vadszelvesz on Wed Mar 16, 2011 3:17 pm

Izis wrote:Nálunk is megtörtént párszor, h. nem engedte, h. végezzem a dolgom. Felkötöttem a hátamra és úgy fűztünk, mosogattunk.

igen, ahol meg hordozodik a gyerek tok jo, de kb 1 eves kora ota nem hordozodunk, nincs ra igeny.....
vadszelvesz

Back to top Go down

Post  p-emi on Thu Mar 17, 2011 9:50 pm

vadszelvesz wrote:
Izis wrote:Nálunk is megtörtént párszor, h. nem engedte, h. végezzem a dolgom. Felkötöttem a hátamra és úgy fűztünk, mosogattunk.

igen, ahol meg hordozodik a gyerek tok jo, de kb 1 eves kora ota nem hordozodunk, nincs ra igeny.....

Detto, pedig milyen konnyu ugy az elet ha a gyerek nem lab alatt hanem a hatamon csucsul, de miota jar nem engedi magat hatra rakni banatomra, de olben cipeljem es lassa mit csinalok es lehetoleg segitsen be.
De ma erdekes dolog tortent, menni kellett a boltba, csoporgott az eso, elmagyaraztam neki, hogy most nem tudom babakocsival vinni mert megazik, jojjon a hatamra es bebujunk ketten az esernyo ala es elmegyunk setalni, es csodak csoadajara odajott szo nelkul, es felraktam es vasarolni voltam gyerekkel hatomon, huuuuuuuuuu de joooooooooo volt I love you I love you

p-emi

Back to top Go down

Post  anettanyu on Fri Mar 18, 2011 9:48 am

Nálunk se mindig jön be a hordozásos figyelemelterelés. Neki látnia kell, mi történik és anya eltakarja az éppen pucolódó zöldséget, a tányért, amit mosogat, a rántást... Különben is 2 perc múlva lehet, hogy teljesen máshol akad halaszthatatlan dolga a kisasszonynak.
Egyébként én nem fogalmaztam meg magamnak, hogy ez a szeparációs időszak lenne, de gyanús volt, hogy ez nem csak hiszti és most egy kicsit megnyugodtam.
Tegnap is ügyesen eljátszott magában, amig észre nem vett. Aztán már kétpercenként ölből kellett figyelje az eseményeket.
anettanyu

Hozzászólások száma : 66

Back to top Go down

Post  Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Back to top