Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zsebibaba kávézó

+18
gabirvasz
Pintyő
Apuka
Admin
csilluk
májusvan
Izis
brigit&z
vadszelvesz
mokuspar
Memő
Kir
p-emi
Kinga
anettanyu
kata
Cirmocska
rekubek
22 posters

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Zsebibaba kávézó Empty Zsebibaba kávézó

Post  rekubek Thu Feb 17, 2011 11:59 am

Ebben a topikban bármiről lehet beszélgetni, semmi sem off. Mintha csak kávéznánk egyet valahol...

rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Zsebibaba kávézó Empty Re: Zsebibaba kávézó

Post  rekubek Thu Feb 17, 2011 12:02 pm

Na ehhez mit szóltok?

Zsebibaba kávézó 1955e



Laughing Laughing
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Zsebibaba kávézó Empty Re: Zsebibaba kávézó

Post  Cirmocska Thu Feb 17, 2011 1:39 pm

Nemrég Iris linkelte nekem ezt a szöveget, nem kicsit felháborodva. lol! Zuramnak - természetesen - fölöttébb tetszett, nekem viszont ez a fajta jófeleségség lol! egy kicsit sok(k). bounce
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Zsebibaba kávézó Empty Re: Zsebibaba kávézó

Post  Vendég Thu Feb 17, 2011 2:37 pm

Ismeri valamelyikotok Dragoman Gyorgy A Feher kiraly cimu regenyet? Vagy a szerzot magat? Most lattam, hogy ez a regenye megjelent holland forditasban, azon toprengek vegyem meg a ferjemnek hadd ismerkedjen azzal a kulturaval ahol felnottem. Esetleg valaki tud velemeny irni rola?

Vendég
Guest


Back to top Go down

Zsebibaba kávézó Empty Re: Zsebibaba kávézó

Post  rekubek Thu Feb 17, 2011 3:09 pm

Barbara wrote:Ismeri valamelyikotok Dragoman Gyorgy A Feher kiraly cimu regenyet? Vagy a szerzot magat? Most lattam, hogy ez a regenye megjelent holland forditasban, azon toprengek vegyem meg a ferjemnek hadd ismerkedjen azzal a kulturaval ahol felnottem. Esetleg valaki tud velemeny irni rola?

Én nem ismerem, nem is hallottam a szerzőről. Esetleg keress rá a Bookline-on, hátha van róla valami leírás, értékelés.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Zsebibaba kávézó Empty Re: Zsebibaba kávézó

Post  kata Thu Feb 17, 2011 3:13 pm

Reka, jot mosolyogtam Very Happy

"Igazitsa meg a sminkjet, tegyen szalagot a hajaba es nezzen ki frissen" ---- hahahaha, foleg a nezzen ki frissen resze.
na meg a "jo asszony tudja hol a helye "
kata
kata

Hozzászólások száma : 33
Join date : 2011-02-06
Age : 42
Tartózkodási hely : Szatmarnemeti

Back to top Go down

Zsebibaba kávézó Empty Re: Zsebibaba kávézó

Post  anettanyu Thu Feb 17, 2011 6:17 pm

Az sminkigazitós, frissen kinézős rész tetszett nekem is a legjobban, meg, hogy a gyerekeket is intsük csendre... Laughing
Hát hiába, az asszonynak a fakanál mellett a helye. Készitse csak el nagy szorgalommal, még előző nap az aznapi vacsorát, de legyen megértő, ha a ház Ura mégis úgy döntene, hogy házon kivől vacsorázik, természetesen a fölösleges otthoni nyűg nélkül.
Jó gondolat... Twisted Evil
anettanyu
anettanyu

Hozzászólások száma : 66
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Zsebibaba kávézó Empty könyvajánló

Post  Kinga Thu Feb 17, 2011 7:04 pm

Barbara wrote:Ismeri valamelyikotok Dragoman Gyorgy A Feher kiraly cimu regenyet? Vagy a szerzot magat? Most lattam, hogy ez a regenye megjelent holland forditasban, azon toprengek vegyem meg a ferjemnek hadd ismerkedjen azzal a kulturaval ahol felnottem. Esetleg valaki tud velemeny irni rola?

A Fehér király egy kisfiú szemszögéből írja le az erdélyi '8o-as éveket, a marosvásárhelyi "grundtól" kezdve a szekusok látogatásáig, gyakran a gyermeki fantázia által felnagyítva, elrajzolva. Annyiban rendszerkritika, amennyiben az apa letartóztatása, a családon belüli ideológiai nézeteltérések, a korabeli iskolai rendszer stb. meghatározzák a gyermek mindennapjait, még akkor is, ha nem pontosan érti az okokat. És hát a gyermekek egymással szembeni viselkedésében is kiütközik a kemény hierarchia. Amolyan Huckleberry Finn, jól beleágyazva a korba. Okés.
Ha magadnak is szeretnél olvasnivalót, hasonló témakörben ajánlom Tompa Andrea A hóhér háza című könyvét!! Tavalyi könyv, még ideje sem volt akkora karriert befutni, mint a Dragománénak, de személyes véleményem szerint messzemenően jobb. (Értékelésemben annak is része lehet, h Dragomán elbeszélő énje egy kb tízéves fiúcska, míg Tompa főhőse "szépreményű bölcsészlány" Smile.) Na, de végülis mindkettőt ajánlom, és harmadiknak melléjük még Demény Péter Visszaforgatás című regényét.
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Zsebibaba kávézó Empty Re: Zsebibaba kávézó

Post  Vendég Thu Feb 17, 2011 7:34 pm

koszi Kinga, nem igazan vagyok kepben a kortars erdelyi irodalommal, bar Demeny Peter regenyet olvastam, ha mar dolgoztam a Kronikanal es szemelyesen ismerem a benne megjeleno szereplok 95%-at Very Happy

Vendég
Guest


Back to top Go down

Zsebibaba kávézó Empty Re: Zsebibaba kávézó

Post  Kinga Thu Feb 17, 2011 7:45 pm

Barbara wrote:koszi Kinga, nem igazan vagyok kepben a kortars erdelyi irodalommal, bar Demeny Peter regenyet olvastam, ha mar dolgoztam a Kronikanal es szemelyesen ismerem a benne megjeleno szereplok 95%-at Very Happy

upsz...
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Zsebibaba kávézó Empty Re: Zsebibaba kávézó

Post  Vendég Thu Feb 17, 2011 7:49 pm

miert? Very Happy
Amugy nagyon erdekel a 80-as romaniai evek feldolgozasa, imadom pl az ujonnan keszult roman filmeket. Nemreg Cristi Mungiu rovidfiljeit vettem meg (Tovarasi frumoasa-i viata sorozat) - szerintem zsenialisak - lattatok? A ferjem meg a Politist adjectiv cimu filmet vadassza mar regota - ezt nem lattatok veletlenul romaniai boltokban? Interneten csak nagyon dragan tudnam megvenni.

Vendég
Guest


Back to top Go down

Zsebibaba kávézó Empty Re: Zsebibaba kávézó

Post  rekubek Fri Feb 18, 2011 7:40 am

Barbara wrote:miert? Very Happy
Amugy nagyon erdekel a 80-as romaniai evek feldolgozasa, imadom pl az ujonnan keszult roman filmeket. Nemreg Cristi Mungiu rovidfiljeit vettem meg (Tovarasi frumoasa-i viata sorozat) - szerintem zsenialisak - lattatok? A ferjem meg a Politist adjectiv cimu filmet vadassza mar regota - ezt nem lattatok veletlenul romaniai boltokban? Interneten csak nagyon dragan tudnam megvenni.

Csak pénzért érdekel a Politist adjectiv film? Innen ingyen le lehet tölteni. Idea
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Zsebibaba kávézó Empty Re: Zsebibaba kávézó

Post  p-emi Fri Feb 18, 2011 3:11 pm

rekubek wrote:Na ehhez mit szóltok?

Zsebibaba kávézó 1955e



Laughing Laughing

Laughing Laughing
Haaaaaaaat vegyes erzeseim vannak felole.
Eloszor mondodm a pozitivat, en eszrevettem mar reg mennyire en befolyasolom Dami es a ferjem hangulatat is. Ha en ideges vagyok pillantok alatt atragad rajuk es abbol nyuglodes es vita van. Ezert igazat adok abban, hogy nem mindegy hogyan fogadom a ferjem mikor hazajon, meg ha o ideges es tenyleg finom vacsi fogadja es tenyleg nem zuditom magam es a gyereket ra egybol elmulik es atveszi a mi jo hangulatunkat. Az is igaz, hogy itthoni babakajas ruhaban, aminek tej szaga van, lerobbantan mert a gyerek egesz nap engem nyuz, nem lehetek tul szep latvany. (valljuk be sem kivanatos) (foleg h a ferjem sok sok csini fiatal tanito nenivel talalkozik nap mint nap) En probalom illatosan es sminkben fogadni es tiszta ruhaban lol! e jokedvuen , kajaval.Teny h nem mindig sikerul Ha tudja elore mi ficsit fogok fozni farva es orul neki, ez igy van.
Szerintem ezek tenyek es igy mukodnek.
Az mas, h a cikk nagyon ferfiuralom parti es igy is ir a nokrol. Mintha a ferj szent es serthetetlen lenne. Mad
De teny h sok mulik a non ha "tudja hol a helye" es most nem a konyhara gondoltam ahogy manapsag ezt szoktak erteni.

Roviden ennyi, csajszim ebredezik.

p-emi

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Nagyvarad/Artand

Back to top Go down

Zsebibaba kávézó Empty Re: Zsebibaba kávézó

Post  Vendég Sat Feb 19, 2011 2:22 pm

rekubek wrote:
Barbara wrote:miert? Very Happy
Amugy nagyon erdekel a 80-as romaniai evek feldolgozasa, imadom pl az ujonnan keszult roman filmeket. Nemreg Cristi Mungiu rovidfiljeit vettem meg (Tovarasi frumoasa-i viata sorozat) - szerintem zsenialisak - lattatok? A ferjem meg a Politist adjectiv cimu filmet vadassza mar regota - ezt nem lattatok veletlenul romaniai boltokban? Interneten csak nagyon dragan tudnam megvenni.

Csak pénzért érdekel a Politist adjectiv film? Innen ingyen le lehet tölteni. Idea

Reka, nem csak penzert, de gondoltam nem illik masra rakerdezni Smile) Viszont jo lenne, ha angol/nemet felirat is lenne, ti. a ferjem nem ert romanul es igazabol ezt ot erdekli (o nagy filmes). Kinga, kosz a linket de valami miatt nem tudom letolteni rola ...

Vendég
Guest


Back to top Go down

Zsebibaba kávézó Empty Re: Zsebibaba kávézó

Post  Kinga Sat Feb 19, 2011 7:43 pm

Barbara wrote:Kinga, kosz a linket de valami miatt nem tudom letolteni rola ...

Kell hozzá egy torrent, pl ez. (Vagy nem az a baj? Más tippem nincs, h miért ne működne, én onnan töltöttem.)
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Zsebibaba kávézó Empty Re: Zsebibaba kávézó

Post  Vendég Sat Feb 19, 2011 8:11 pm

ok akkor azt hiszem ez a baj, nekem ti. nincs - koszi Smile

Vendég
Guest


Back to top Go down

Zsebibaba kávézó Empty olvasnivaló

Post  Kir Tue Feb 22, 2011 9:48 am

Csajok! -nem mertem aláírni, de én írtam EZT
Az anyósomnak ne panaszoljatok be, plíííz Wink

Kir

Hozzászólások száma : 19
Join date : 2011-02-07
Age : 46
Tartózkodási hely : Kolozsvár

Back to top Go down

Zsebibaba kávézó Empty Re: Zsebibaba kávézó

Post  Kinga Tue Feb 22, 2011 10:21 am

Kir wrote:Csajok! -nem mertem aláírni, de én írtam EZT
Az anyósomnak ne panaszoljatok be, plíííz Wink

lol! Nagyon jó, Kir! Utólagos engedelmeddel, feldobtam fészbukra.
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Zsebibaba kávézó Empty Re: Zsebibaba kávézó

Post  Kir Tue Feb 22, 2011 10:22 am

Gond egy szál se. Csak le ne buktassatok. Különben is, nem csak az én anyósom, hanem vagy 6 anyós együttvéve Smile


Kir

Hozzászólások száma : 19
Join date : 2011-02-07
Age : 46
Tartózkodási hely : Kolozsvár

Back to top Go down

Zsebibaba kávézó Empty Re: Zsebibaba kávézó

Post  Kinga Tue Feb 22, 2011 10:26 am

Kir wrote:Gond egy szál se. Csak le ne buktassatok. Különben is, nem csak az én anyósom, hanem vagy 6 anyós együttvéve Smile


Igen-igen, ő az univerzális anyós Very Happy, sőt, szerencsére a hús-vér anyósok nem ennyire elvetemültek Smile
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Zsebibaba kávézó Empty Re: Zsebibaba kávézó

Post  Kir Tue Feb 22, 2011 10:34 am

Egyébként a 7végén Udvarhelyen voltunk, sok-sok rokonom van ott és a nagyjával találkoztam is, azért meg vagyok lepődve, h mennyire "ne kapasd föl", "hadd bőgjön, míg rendet nem tanul" a felfogás. Szörnyű... szomorú, na, hogyismondjam?

Az egyik unokatesómnak van egy 3 éves fia. A szüleivel alszik. Hááát, az egész rokonság őt pletykálja (az apuka a rokonom), hogy képzeli, nem fogja tudni kirakni sulis korában sem, stbstbstb... szegény csaj... Én biztattam, h jól teszi...

Kir

Hozzászólások száma : 19
Join date : 2011-02-07
Age : 46
Tartózkodási hely : Kolozsvár

Back to top Go down

Zsebibaba kávézó Empty Re: Zsebibaba kávézó

Post  Memő Tue Feb 22, 2011 10:38 am

Kir wrote:Csajok! -nem mertem aláírni, de én írtam EZT
Az anyósomnak ne panaszoljatok be, plíííz Wink

Ez nagyon tuti, köszönöm, hogy megosztottad velünk.

Memő

Hozzászólások száma : 84
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Nyárádremete/Marosvásárhely/Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Zsebibaba kávézó Empty Re: Zsebibaba kávézó

Post  mokuspar Tue Feb 22, 2011 10:57 am

[quote="Kir"]Csajok! -nem mertem aláírni, de én írtam EZT

Epp elolvastam, szuper a cikk!!! Gratula Very Happy meg sok-sok hasonlot! Wink
mokuspar
mokuspar

Hozzászólások száma : 67
Join date : 2011-02-06
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Zsebibaba kávézó Empty Re: Zsebibaba kávézó

Post  Vendég Tue Feb 22, 2011 1:28 pm

jo a cikk Reka cheers bar van akinek az anyja ilyen scratch

Vendég
Guest


Back to top Go down

Zsebibaba kávézó Empty Re: Zsebibaba kávézó

Post  p-emi Tue Feb 22, 2011 3:59 pm

Kir wrote:Csajok! -nem mertem aláírni, de én írtam EZT
Az anyósomnak ne panaszoljatok be, plíííz Wink

E bizony csudajo volt, elveztem..... lol!

p-emi

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Nagyvarad/Artand

Back to top Go down

Zsebibaba kávézó Empty Re: Zsebibaba kávézó

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum