Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Környezetbarát mosás és takarítás

+8
anettanyu
csilluk
Kinga
gabirvasz
kata
kisboszi
brigit&z
rekubek
12 posters

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Környezetbarát mosás és takarítás - Page 2 Empty Re: Környezetbarát mosás és takarítás

Post  kisboszi Fri Apr 15, 2011 3:14 pm

Izis wrote:Én csak mostanában kezdtem áttérni más mosószerek használatára. Eddig csak a mosószódát használtam. Kézi mosásnál be is vált, de mosógépbe nem igazán állta meg a helyét. Nem oldódott fel rendesen.

Izis,

Próbáltad mosógépbe úgy használni a mosószódát, hogy feloldottad melegvízben? Én mosódióhoz mindig úgy csinálom, mert ha csak az adagolóba teszem be, hideg víz hatására kikristályosodik.
Én különben nem vagyok megelégedve a mosószóda folttisztító hatásával. (Vagy csak túl keveset tettem) Shocked
kisboszi
kisboszi

Hozzászólások száma : 33
Join date : 2011-02-08
Age : 47
Tartózkodási hely : Küküllőkeményfalva/Székelyudvarhely

Back to top Go down

Környezetbarát mosás és takarítás - Page 2 Empty Gallseife

Post  kisboszi Fri Apr 15, 2011 3:18 pm

Kinga wrote:Lányok, használt közületek valaki ilyen szappant? .... És vajon hol lehet ilyet kapni?

Én használtam, és nagyon meg vagyok elégedve vele. Nekem eddig kiszedett minden kakafoltot. Beszáradt alma-, banánfoltot nem.
A mosható pelenkáimat mindig ezzel szoktam előmosni nagydolog esetén.
Venni innen vettem.
kisboszi
kisboszi

Hozzászólások száma : 33
Join date : 2011-02-08
Age : 47
Tartózkodási hely : Küküllőkeményfalva/Székelyudvarhely

Back to top Go down

Környezetbarát mosás és takarítás - Page 2 Empty Sodasan

Post  Kinga Wed Jun 08, 2011 4:33 pm

Sodasan mosószert használt vki közületek? Érdemes? A G1-et honnan rendelitek? És vajon a kettő közül melyiket érdemes inkább?

(Múltkor kérdeztem a gallszappant, köszi, hogy bíztattatok, vettem, és egész jónak bizonyul! Nem dörzsölöm be külön a foltokat, csak pár percre besüllyesztem a szappant az áztatóvízbe, és így is megteszi a hatását.)
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Környezetbarát mosás és takarítás - Page 2 Empty Re: Környezetbarát mosás és takarítás

Post  Memő Wed Jun 08, 2011 10:32 pm

Kinga, a kérdéseidre sajnos nem tudok válaszolni, csak a topiktémához fűznék pár gondolatot. Nálam a mosószóda egyáltalán nem vált be, folttisztító hatása a nullával egyenlő. Próbáltam emelni a mennyiséget, de mikor már egy fél kilót löttyintettem a pelenkák vizébe és akkor is ottmaradt a halvány kakifolt is kemény dörzsölés után azt mondtam, hogy soha többé mosószódát ne lássak. Ami nagyon bevált, annyira, hogy nem adnám semmi másért az a házi mosószappan. Pikk-pakk kezeli a foltokat, nagyon erős, élvezet vele mosni. Sajnos apósom szappankészletét lassan mind feléljük és többet már ő sem főz.

Memő

Hozzászólások száma : 84
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Nyárádremete/Marosvásárhely/Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Környezetbarát mosás és takarítás - Page 2 Empty Re: Környezetbarát mosás és takarítás

Post  Admin Thu Jun 09, 2011 11:54 am

Kinga wrote:Sodasan mosószert használt vki közületek? Érdemes? A G1-et honnan rendelitek? És vajon a kettő közül melyiket érdemes inkább?

(Múltkor kérdeztem a gallszappant, köszi, hogy bíztattatok, vettem, és egész jónak bizonyul! Nem dörzsölöm be külön a foltokat, csak pár percre besüllyesztem a szappant az áztatóvízbe, és így is megteszi a hatását.)

Én ezt próbáltam. Jól mos, de drága, és a pelenkákhoz nem jó, mert túl sok benne a szappan, úgyhogy ismét G1-et rendeltem.

Admin
Admin

Hozzászólások száma : 33
Join date : 2011-02-05

https://zsebibaba.forumgratuit.ro

Back to top Go down

Környezetbarát mosás és takarítás - Page 2 Empty Re: Környezetbarát mosás és takarítás

Post  rekubek Thu Jun 09, 2011 11:57 am

Bocs, az előbb én voltam. A purenature.ro oldalról vettem, de épp a minap rákerestem a google-on, és láttam egy másik oldalt, ahol tán olcsóbb. Érdemes jól szétnézni.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Környezetbarát mosás és takarítás - Page 2 Empty Re: Környezetbarát mosás és takarítás

Post  Kinga Tue Oct 18, 2011 7:31 pm

Admin wrote:
Kinga wrote:Sodasan mosószert használt vki közületek? Érdemes? A G1-et honnan rendelitek? És vajon a kettő közül melyiket érdemes inkább?

(Múltkor kérdeztem a gallszappant, köszi, hogy bíztattatok, vettem, és egész jónak bizonyul! Nem dörzsölöm be külön a foltokat, csak pár percre besüllyesztem a szappant az áztatóvízbe, és így is megteszi a hatását.)

Én ezt próbáltam. Jól mos, de drága, és a pelenkákhoz nem jó, mert túl sok benne a szappan, úgyhogy ismét G1-et rendeltem.

Kábé két hónapja mi is moshatózunk (erről bővebben majd a megfelelő helyen Smile ). Korábban már áttértem az aloés Frosch mosószerre, így a pelusokat is azzal mostam, aztán Antalvalin (uh, most nem találom a szóban forgó bejegyzést) azt olvastam, hogy ugyan környezetbarát, de nem bőrbarát Rolling Eyes Vettem mosószódát, ígyhát most csatlakozhatok a mosószóda hatásával elégedetlenek táborához... Nekem ugyan kiszedte a foltokat (igaz, pelenkacserekor azonnal öblítem és gallszappan kezelem a kakafoltot), viszont a pelenkabetétek már a második mosásnál beszürkültek, a többi ruha meg trapára ment affraid A G1-re még nem bírtam rá magam...
Rékubék, mit jelent az, hogy túl sok egy mosószerben a szappan? És honnan lehet azt tudni? Az sem jó akkor, ha szappanozom a pelusokat? Question
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Környezetbarát mosás és takarítás - Page 2 Empty Re: Környezetbarát mosás és takarítás

Post  csilluk Wed Oct 19, 2011 8:30 am

A mikroszálas betéteknek és a zsebes pelusok szárazontartó rétegének nem jó a túl sok szappan, mert eltömíti. Nekem is a G1 vált be a legjobban a pelusok mosásánál. Én is szappannal kezeltem elő a kakás pelusokat és nem lett gond belőle, de utána ugye nem szappanos mosószerrel mostam és ecettel öblítettem.

csilluk

Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011-02-06
Age : 47
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Környezetbarát mosás és takarítás - Page 2 Empty Re: Környezetbarát mosás és takarítás

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum