Vega- receptek

View previous topic View next topic Go down

Vega- receptek

Post  Alma on Sun Feb 20, 2011 1:30 pm

Zoldseges fasirt

Most jovok a konyhabol, es a muszaj meg az eredmeny finomsaga arra kesztet, hogy megosszam veletek ezt a zoldsegfasirt receptet.

Tehat, ami kell hozza:

-3 db krumpli
-2 szal murok ( vagy sargarepa, ahogy tetszik Surprised)
- 1 szal petrezselyem gyoker
-5 gerezd fokhagyma
-1 fej hagyma (en voroset tettem)
-1 kk. pirospaprika ( edes)
-1 kk. orolt komeny
-2 ek. napraforgomag
-1 ek. szezammag
-1 ek. lenmag
-5 ek. szojaliszt ( nekem eppen nem volt a kamraban, tettem hat csicseriborso lisztet)
- 1 kk. vegamix
- so, petrezselyemzoldje, csombord- izles szerint

A zoldsegeket, a hagymat es a fokhagymat megpucoljuk. Surprised) A krumplit, a fokhagymat, petrezselyemgyokeret es a murkot aprora reszeljuk. A hagymat pedig aprora osszevagjuk. A napraforgomagot, a szezammagot es a lenmagot megoroljuk. Ezeket osszekeverjuk es a tobbi hozzavalot is hozzaontjuk. Formazzuk es forro sutoben megsutjuk. Tobbszor megforgatjuk. A porpaprikat osszekeverjuk olajjal es egy keves vizzel es ebbe beleforgatjuk a megsult fasirtokat.

Na, en ebbol kihagytam az olajban valo beleforgatast. Valahogy nekem nem izlett. Inkabb ropogtattam a zoldsegfasirtot, mint olajban usztassam.Es igy a pirospaprikat a keverekben tettem.
Very Happy

Last edited by Alma on Mon Feb 21, 2011 7:44 am; edited 2 times in total

Alma

Hozzászólások száma : 38

Back to top Go down

Bababarat tortareceptet keresek- Kinek van ?

Post  Alma on Sun Feb 20, 2011 1:59 pm

Na, igen mindjart 2 eves a lanyom. Erre az alkalomra keresek egy bababarat-tortareceptet. Es ha lehet, legyen minnel kozelebb a termeszeteshez. Ertem ezalatt azt, hogy pld. feher liszt helyett teljes orlesu liszt, cukor helyett mez, stb...

Kinek van a tarsolyaban ilyensmi?

Very Happy

Koszonom, A.

Alma

Back to top Go down

Re: Vega- receptek

Post  kata on Sun Feb 20, 2011 3:40 pm

engem valami finom tofus recept erdekelne...
kata

Hozzászólások száma : 33

Back to top Go down

Post  Vendég on Sun Feb 20, 2011 3:51 pm

Alma wrote:Na, igen mindjart 2 eves a lanyom. Erre az alkalomra keresek egy bababarat-tortareceptet. Es ha lehet, legyen minnel kozelebb a termeszeteshez. Ertem ezalatt azt, hogy pld. feher liszt helyett teljes orlesu liszt, cukor helyett mez, stb...

Very Happy

Koszonom, A.

Alma, a receptes topikba feltettem egy repatorta receptet, en is azt sutottem a fiam 2. szulinapjara. Amugy a feherliszt szep lassan kezdi visszanyerni a jo hirnevet a teljes kiorlesu rovasara. Itt: http://www.zimonyi.hu/?p=1827 egesz erdekesek dolgokat lehet olvansi errol (erdemes az egesz Mit egyunk sorozatot atbongeszni)

Vendég
Guest

Back to top Go down

Post  Alma on Mon Feb 21, 2011 8:22 am

Koszi a receptet, en is valaszoltam a kenyersutos kerdesre. Surprised)

Barbara wrote:
Alma wrote:Na, igen mindjart 2 eves a lanyom. Erre az alkalomra keresek egy bababarat-tortareceptet. Es ha lehet, legyen minnel kozelebb a termeszeteshez. Ertem ezalatt azt, hogy pld. feher liszt helyett teljes orlesu liszt, cukor helyett mez, stb...

Very Happy

Koszonom, A.

Alma, a receptes topikba feltettem egy repatorta receptet, en is azt sutottem a fiam 2. szulinapjara. Amugy a feherliszt szep lassan kezdi visszanyerni a jo hirnevet a teljes kiorlesu rovasara. Itt: http://www.zimonyi.hu/?p=1827 egesz erdekesek dolgokat lehet olvansi errol (erdemes az egesz Mit egyunk sorozatot atbongeszni)

Alma

Back to top Go down

Vegetarianus Enchilada

Post  Alma on Thu Apr 07, 2011 3:01 pm

A tegnap ilyet ettunk, is jujj de finom volt. Probaljatok ki ti is!

http://www.ifood.tv/recipe/enchilada_vegetarian

Alma

Back to top Go down

Post  Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics