Gyógyszerek szoptatás alatt

View previous topic View next topic Go down

Gyógyszerek szoptatás alatt

Post  Kinga on Wed Mar 02, 2011 7:19 pm

Nálam a gyakori fejfájás miatt visszatérő kérdés ez...
Cikk a LLL-n.
Az orvos válaszol a Babaneten.
Kinga

Hozzászólások száma : 116

Back to top Go down

Re: Gyógyszerek szoptatás alatt

Post  Vendég on Wed Mar 02, 2011 7:37 pm

Kinga, az orvosodat nem kerdezted? Ugy tudom, hogy paracetamolt pl lehet szedni szoptatas alatt es az jo a fejfajasra is. De persze ha kronikus fejfajasban szenvedsz akkor meg mindenkepp erdemes orvoshoz fordulni.

Vendég
Guest

Back to top Go down

Post  Kinga on Wed Mar 02, 2011 7:50 pm

Barbara wrote:Kinga, az orvosodat nem kerdezted? Ugy tudom, hogy paracetamolt pl lehet szedni szoptatas alatt es az jo a fejfajasra is. De persze ha kronikus fejfajasban szenvedsz akkor meg mindenkepp erdemes orvoshoz fordulni.

Kérdeztem, persze, nem is egyet. De sajnos eddig senki nem vette komolyan, sőt, elnézően mosolyogtak, amikor én aféle fejfájásnaplót mutattam be, ugyanis némi összefüggést véltem felfedezni pl a vérnyomásom és a fejfájás jelentkezése között. Többnyire azt mondják, bármit be lehet szedni. Én ma délután elolvastam az összes használati utasítást: Algocalmin, Aspirin, Paracetamol, Nurofen, mindben azt írja, hogy szoptatás alatt nem szabad használni. Aztán ennek a fórumnak a gyógyszerésze Wink azt mondta, Paracetamol és Nurofen oké. Plusz azt találtam a LLL-n, hogy "A szakirodalom szerint (forrás: Dr. Thomas Hale Medications and Mother's Milk, 2002. évi kiadás) az Ibuprofent gyakran alkalmazzák csecsemők lázának megszüntetésére, az anyatejbe pedig csekély mennyiség jut át még akkor is, ha a mama magasabb dózisban szedi. Gyógyszerveszélyességi kategória: L1 (Jelentése: a legbiztonságosabb; olyan gyógyszerek, amelyeket már sok szoptató anya szedett; amelyeknek nagyszámú szoptató anyán végzett megfigyelések során nem volt a szoptatott csecsemőre nézve káros hatásuk, bármilyen káros hatás kialakulásának esélye gyakorlatilag nulla; vagy a szer a csecsemő szervezetében gyakorlatilag nem hasznosul.) Az Amerikai Gyermekorvosi Akadémia jóváhagyta az Ibuprofen szedését szoptató anyák számára." Meg
itt is: "Breastfeeding mothers may be offered the following treatments by their doctor to treat migraine headaches:
NSAIDS – non-steroidal anti-inflammatory drugs including naproxen and ibuprofen"
Úgyhogy bevettem a Nurofent kb. 1 órája. Eddig semmi eredmény Sad(. Terhesség előtt aszpirint vettem fejfájásra, mert az vérhígító, és percek alatt segített. De a neten most azt találtam, h szoptatás alatt ellenjavallott. Amúgy első körben a natúr praktikákat szoktam preferálni, de ma már túlvagyok a fekete teán, a fejmasszírozáson, a hideg zuhanyon és a mentolos kenőcsön is.
Kinga

Back to top Go down

Post  rekubek on Wed Mar 02, 2011 9:13 pm

Kinga, ezt a honlapot ismered? Itt is rá lehet keresni gyógyszerekre név vagy hatóanyag szerint.
rekubek

Hozzászólások száma : 371

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Post  Kinga on Wed Mar 02, 2011 9:25 pm

Köszi, Réka!! nem ismertem.
Kinga

Back to top Go down

Post  blueeyes on Sun Dec 18, 2011 12:15 pm

Sziasztok! Van ötletetek, hogy mit tehetnék torokfájás ellen a homeopata Homeogene 9 kiegészítésében? Ma reggel nagyon begyulladt torokra ébredtem, alig tudok nyelni Sad
blueeyes

Hozzászólások száma : 50

Back to top Go down

Torokfájásra

Post  Kinga on Sun Dec 18, 2011 3:54 pm

Kékszemű, nekem a régi jó langyos, sós vizes gargarizálás a tutti gyógymód torokfájásra! Gyorsan el kell kezdeni, lehetőleg rögtön, amint fájni kezd, hogy addig kapd el a bacit, míg lennebb nem jut. És kitartóan csináld, ahányszor csak eszedbe jut. Amit még kipróbáltam legutóbb: a gyömbértea, mézzel, citrommal. Undorítóan csípett (de lehet, hogy én rontottam el, mert későn szűrtem le), viszont rendesen életet vert belém.
Gyógyulást!
Kinga

Back to top Go down

Post  blueeyes on Sun Dec 18, 2011 9:00 pm

Köszönöm a tanácsot, bevállt, máris jobban érzem magam Smile
blueeyes

Hozzászólások száma : 50

Back to top Go down

Post  Sponsored content