Természetes elválasztás

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

View previous topic View next topic Go down

Re: Természetes elválasztás

Post  vadszelvesz on Wed Feb 09, 2011 11:14 pm

csilluk wrote:
Cirmocska wrote:Nekünk addig alig három hónapunk van. És ha a mennyiséget csökkenteni tudnánk, akkor szoptatnám 4 éves koráig is, de én is akarok még kisbabát a közeljövőben... és Janka még bőven megeszi a napi 1 liter anyatejet... szóval no chance...

Ennyi idősen még Bence is lazán szopott ennyit. De ahogy dolgozni kezdtem nagyon lecsökkent a szopik száma, azzal meg a tejmennyiség is. Na meg a barátcserje is csökkentett egy jó adagot a tejmennyiségen, most már alig pár milliliternyi van Smile. De Bence azt mondja: nem baj, ha elfogyott anya, így is jó. Very Happy

Irnatok bovebben errol a baratcserjerol? Talaltam egy leirast a neten, ott azt irja h a tejkivalasztast is fokozza, meg azt is irja h terhesseg es szoptatas alatt tilos szedni.Most akkor hogy is van ez? Question

Baratcserje leiras

Mas helyeken irja h leviszi a magas prolaktin szintet, de akkor ez volna az oka amiert odairtak h tilos szoptatas alatt?
vadszelvesz

Hozzászólások száma : 29

Back to top Go down

Post  Kir on Sat Feb 12, 2011 2:27 pm

Az elválasztához nem tudok írni...

Képzeljétek, szült a hugom csütörtökön. Boldog nagynéni vagyok újra Smile

Az 1 éves+9 hós nagyfiú reggel 6kor még szopott egy adagot, aztán fél12-kor már megvolt az öcsike Smile

Lám, ő erhes maradt szoptatósan, pedig az első terheség elég nehezen jött össze.

Barátcserje: én azért szedtem volt, mert nagy volt a prolaktin szintem s azt állítólag leviszi. Úgy gondoltam, h azért nem ajánlott szoptatás alatt, mert ott lényeg, h ne menjen le a prolaktin szint.
Amúgy ajánlják olyan esetben is, amikor nem derül ki, hogy miért nem jön a baba.

Cirmoska, te miért készítesz vérképet? Mit szeretnél megtudni belőle? Jöhet priviben is, ha nem publikus a válasz, s ha nagyon zsenáns a kérdés, akkor fel sem tettem. Smile

Kir

Hozzászólások száma : 19

Back to top Go down

Post  Cirmocska on Sat Feb 12, 2011 2:56 pm

Kir wrote:Cirmoska, te miért készítesz vérképet? Mit szeretnél megtudni belőle? Jöhet priviben is, ha nem publikus a válasz, s ha nagyon zsenáns a kérdés, akkor fel sem tettem. Smile

Egyrészt elegem lett abból, hogy mindenki azzal cseszeget, milyen vékony vagyok... és szeretném tudni, hányadán állok, bár szerintem alkatilag vagyok ilyen (és ha jó a vérképem, akkor mindenkit elküldök valahová Twisted Evil). Másrészt elkezdtem járni egy homeopata doktornőhöz, ő is kérte a vérképet.

Hozzászólások száma : 250

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Post  Kir on Sat Feb 12, 2011 3:47 pm

Értem, már csak azt feleljtettem el explicite megkérdezni, h hormookat nézetsz v ilyen általános vércukor, kálcium és egyéb dolgokat? És emiatt, h nem jön baba? V más miatt? No bocs, h én mindent akarok tudni Embarassed

Én is örök életemben túl vékony voltam és biza, h kiderült, h ez (is) volt a baj!
A második gyerek egy "hízókúra" után jött. Ki érti ezt??? Shocked
De asszem, h ez már off topic, úh bocsesz...

Kir

Hozzászólások száma : 19

Back to top Go down

Post  kicsike on Sat Feb 12, 2011 4:26 pm

Kir wrote:Értem, már csak azt feleljtettem el explicite megkérdezni, h hormookat nézetsz v ilyen általános vércukor, kálcium és egyéb dolgokat? És emiatt, h nem jön baba? V más miatt? No bocs, h én mindent akarok tudni Embarassed

Én is örök életemben túl vékony voltam és biza, h kiderült, h ez (is) volt a baj!
A második gyerek egy "hízókúra" után jött. Ki érti ezt??? Shocked
De asszem, h ez már off topic, úh bocsesz...

Szendi Gabornak van egy tanulmanya:A noi funkcionalis meddoseg evolucios ertelmezese es terapiaja, amiben azt is leirja, hogy ha tul vekony vagy, azt az agyad ugy erzekeli, h inseges idok jarnak, haborus zona, es nem engedelyezi a teherbe esest. most nem azt akarom mondani, h meg kell hizni, csak lehet ez is egy tenyezo. Nehogy leharapjatok a fejemet.
kicsike

Hozzászólások száma : 16

Back to top Go down

Post  hugi on Wed Mar 16, 2011 1:40 pm

Cirmocskával ellentétben az én lányom magától abbahagyta a szopizást kb 3 - 4 hete 1,2 évesen Crying or Very sad . Egy darabig kinlódtam, hogy szopizzon, de nem ment. Hát mit is mondhatnék ... Hiányzik!!!
hugi

Hozzászólások száma : 21

http://evihugi.blogspot.com/

Back to top Go down

Post  vadszelvesz on Wed Mar 16, 2011 2:02 pm

hugi wrote:Cirmocskával ellentétben az én lányom magától abbahagyta a szopizást kb 3 - 4 hete 1,2 évesen Crying or Very sad . Egy darabig kinlódtam, hogy szopizzon, de nem ment. Hát mit is mondhatnék ... Hiányzik!!!

Megertelek Hugi! olelossmiley

lehetne errol tobbet meselj?Miert valasztotta el magat Regina?
Tortent vmi?vagy csak ugy?
Mi helyettesiti a szopit?hogy altatsz?
En el se birom kepzelni hogyn altatnam el Vivit ha hirtelen leszokna a cicirol.....

Gergo mar 2eves 4 honapos volt mikor elvalasztottam, azt mar en akartam, es akkor mar elg ertelmes volt hogy megertse nincs cici es mesevel alszunk el, de hogy mukodik ez egy 1 evesnel?Gondolom olben ringatni nem birod.....

vadszelvesz

Hozzászólások száma : 29

Back to top Go down

Post  hugi on Wed Mar 16, 2011 2:13 pm

Semmi különös nem történt, oltást kaptunk és ott az aszisztens néni csodálkozott, hogy még szopizik Regina (nem igazán szopi pártiak az itteni dokik)... s este már nem igazán kellett a cici, harapott és cici nélkül aludt el. Az elkövetkező ejszaka is sírt csomót, de valamiért nem fogadta el a cicit, pedig előtte akarhányszor szopizott éjszaka (együttalvósók vagyunk)...Csodálkozom én is.
Az altatás a Babbinkában történik , szerencsére pillanatok alatt elalszik benne és ha leteszem sem ébred meg. Babbinka nélkül nem tudom mit csinalnék...S még az az érdekes , hogy nem is hiányzik neki a cici. Megmutatja az ő cicijét és az anya cicijét, de azon túl nem kéri.
Az alsó fogai bújtak ...vajon összefüggésbe hozható?
Olyan könnyű volt cicivel , éjszaka kiszolgálta magát , most meg akárhányszor felsír. Tápszert adok. És ha hiszitek hanem estétől reggelig megiszik 0,5 l tejet.
hugi

Hozzászólások száma : 21

http://evihugi.blogspot.com/

Back to top Go down

Post  p-emi on Tue Apr 05, 2011 10:06 pm

hugi wrote:Semmi különös nem történt, oltást kaptunk és ott az aszisztens néni csodálkozott, hogy még szopizik Regina (nem igazán szopi pártiak az itteni dokik)... s este már nem igazán kellett a cici, harapott és cici nélkül aludt el. Az elkövetkező ejszaka is sírt csomót, de valamiért nem fogadta el a cicit, pedig előtte akarhányszor szopizott éjszaka (együttalvósók vagyunk)...Csodálkozom én is.
Az altatás a Babbinkában történik , szerencsére pillanatok alatt elalszik benne és ha leteszem sem ébred meg. Babbinka nélkül nem tudom mit csinalnék...S még az az érdekes , hogy nem is hiányzik neki a cici. Megmutatja az ő cicijét és az anya cicijét, de azon túl nem kéri.
Az alsó fogai bújtak ...vajon összefüggésbe hozható?
Olyan könnyű volt cicivel , éjszaka kiszolgálta magát , most meg akárhányszor felsír. Tápszert adok. És ha hiszitek hanem estétől reggelig megiszik 0,5 l tejet.

Erdekes amit irsz...
nem volt ez szopi sztrajk? nem faraszto tapszert adni ejszakankent? Erdekes h nem igenyli....

p-emi

Hozzászólások száma : 56

Back to top Go down

Cicifüggő?

Post  Kinga on Wed Apr 27, 2011 2:28 pm

Nem akarom elválasztani a csórót, mégis ebbe a topicba írok, mert szívesen fogadnék egy kis istápolást... Máténak 4. hete nő a foga, ezalatt megvolt az első taknyolás is. És azóta félóránál többet nem képes egyedül, cici nélkül aludni Sad(. És mivel amúgyis gyatrán alszik, napi alig 13 órát, hagyom, mert így óvom az álmát. Csak az a baj, hogy én viszont semmit sem pihenek. Attól félek, így marad ez akkor is, amikor épp nem zavarja fogzás, mindaddig, amíg csak szopizik. Persze semmiféle vigasztárgyat nem hajlandó elfogadni, rágni is csak engem szeret, hiába próbáltunk a műanyagtól a fakanálon és a behűtőtt répán át mindent. Szerintetek lehet ezen valamit változtatni, kíméletesen? Azt se szeretném, hogy a kimerültségtől rövid úton elapadjon a tejem.
Kinga

Hozzászólások száma : 116

Back to top Go down

Post  mokuspar on Thu Apr 28, 2011 12:27 pm

Kinga wrote:Nem akarom elválasztani a csórót, mégis ebbe a topicba írok, mert szívesen fogadnék egy kis istápolást... Máténak 4. hete nő a foga, ezalatt megvolt az első taknyolás is. És azóta félóránál többet nem képes egyedül, cici nélkül aludni Sad(. És mivel amúgyis gyatrán alszik, napi alig 13 órát, hagyom, mert így óvom az álmát. Csak az a baj, hogy én viszont semmit sem pihenek. Attól félek, így marad ez akkor is, amikor épp nem zavarja fogzás, mindaddig, amíg csak szopizik. Persze semmiféle vigasztárgyat nem hajlandó elfogadni, rágni is csak engem szeret, hiába próbáltunk a műanyagtól a fakanálon és a behűtőtt répán át mindent. Szerintetek lehet ezen valamit változtatni, kíméletesen? Azt se szeretném, hogy a kimerültségtől rövid úton elapadjon a tejem.

Hát istápolásként elmondhatom, hogy mi is voltunk hasonló helyzetben, túléltük Smile idő kérdése, hogy meddig tart a fogacska érkezése...
Pont így volt Mátyás is, többedszerre már, valahányszor megjelent volna egy újabb foginca, sőt amíg nővőfélbe is volt már. Voltak napok, hogy alig fél órát aludt napközben, szopizott rendületlenül, semmi más nem kellett, éjszaka is szinte folyamatosan (vagy csak én emlékeztem így reggel, de valahányszor megébredtem éjszaka midig szopi volt) cicizett.
Én iparkodtam eleget tenni a kívánságának, aztán amint elmúlt a "vihar" mondhatni elég egyenesbe jöttünk, nem élt vissza úgymond a fogzás alatti helyzettel.(ami az alvást illeti arra mindig is gondosan vigyázott, nehogy több legyen a napi egy, másfél óránál, de éjszaka jelenleg nincs folyamatos szopi.)
Szerintem kitartás, kibújik a fogacska hamarosan! Very Happy
mokuspar

Hozzászólások száma : 67

Back to top Go down

Post  mokuspar on Fri Apr 29, 2011 10:24 am

És ami segíthet még és megfeledkeztem róla tegnap, a borostyánlánc. Very Happy
mokuspar

Hozzászólások száma : 67

Back to top Go down

Post  p-emi on Fri Apr 29, 2011 10:13 pm

Kinga wrote:Nem akarom elválasztani a csórót, mégis ebbe a topicba írok, mert szívesen fogadnék egy kis istápolást... Máténak 4. hete nő a foga, ezalatt megvolt az első taknyolás is. És azóta félóránál többet nem képes egyedül, cici nélkül aludni Sad(. És mivel amúgyis gyatrán alszik, napi alig 13 órát, hagyom, mert így óvom az álmát. Csak az a baj, hogy én viszont semmit sem pihenek. Attól félek, így marad ez akkor is, amikor épp nem zavarja fogzás, mindaddig, amíg csak szopizik. Persze semmiféle vigasztárgyat nem hajlandó elfogadni, rágni is csak engem szeret, hiába próbáltunk a műanyagtól a fakanálon és a behűtőtt répán át mindent. Szerintetek lehet ezen valamit változtatni, kíméletesen? Azt se szeretném, hogy a kimerültségtől rövid úton elapadjon a tejem.

Istapolaskent: Damarisz 7 honapos koraig aludt cicin, aztan tudtam ott hagyni aludva az agyon percekre, 9 honapos koratol alszik 1-1.5 orat ia magaban. Oldlat fekve aludtam, fajt mindenem, elmult..............
Most jon a szemfoga, kb 2 hete nappal 5 percenkent, ejjel 1001szer szopizik, kezdek kimerulni lelkileg, kitartok mert muszaly, neha arra gondolok, jobb lenne ha nem szopizna, de nagyon szereti. Arra jottem ra miota Dami van, hogy semmi sem orok, es minden valtozik. Csak kitartani kell, nem marad igy orokre flower

p-emi

Hozzászólások száma : 56

Back to top Go down

Post  Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

View previous topic View next topic Back to top