Benti foglalkozás kisgyerekeknek

Go down

Benti foglalkozás kisgyerekeknek

Post  rekubek on Sun Feb 06, 2011 11:19 am

Az elmúlt két hétben betegség és a rossz idő miatt is itthon ültünk, és újból rájöttem, hogy egy aktív gyereket nem könnyű egész nap lefoglalni, értelmes tennivalóval ellátni. Kíváncsian várom ötleteiteket, hogy ti milyen játékokat, foglalkozást találtok ki 2-4 éves gyermekeiteknek.
rekubek

Hozzászólások száma : 371

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Re: Benti foglalkozás kisgyerekeknek

Post  májusvan on Sun Feb 06, 2011 2:00 pm

Ezt ismeritek? Itt lehet bogarászni ötletekért, vannak jók is. Az én 21 hónapos fiam jó mozgékony gyerkőc, ha esetleg nem tudunk kimenni akkor bujócska, székre/alá mászás, gyógylabdával mindenféle mozgások eléggé lekötik, újabban még tornászni is szoktunk, elég vicces látvány és jó móka, mondjuk nem tudom ezek az ötletek nagyobb gyerekkel mennyire válnak még be.

És még volt egy nagyon jó blog ebben a témában, de a két oldalas könyvjelző listámban nem találom Embarassed , de ha előkerül linkelem.

májusvan

Hozzászólások száma : 69

Back to top Go down

Post  kata on Sun Feb 06, 2011 2:05 pm

Bujocskazas, rajzolas,olvasas, mondokazas, epitokockazas, labdazas, hocogtetes kipipalva nalunk is. Engem is erdekelne valami uj jatek . Kiprobaltuk a gyurmazast es a vizfestekezest is de nem jott be. Nem tetszik neki ha koszos a keze Smile
kata

Hozzászólások száma : 33

Back to top Go down

Post  rekubek on Mon Feb 07, 2011 12:10 pm

Májusvan, köszi a linket, érdekes játék-ötleteket találtam, még fogom nézegetni. Smile

Nekem amúgy az elmúlt hetekben főleg az volt a gondom, hogy Á. nem tudta magát semmivel se lefoglalni több időre (mondjuk 10-20 percre), akkor játszott bármit is, ha én játszottam vele, amit szívesen teszek, de kicsit nehéz amikor még egy pici baba van mellette, plusz egyéb elintéznivaló is lenne....Többgyerekes anyukák, ti ezt hogy oldjátok meg?
rekubek

Back to top Go down

Gyereketető blog

Post  májusvan on Tue Feb 08, 2011 12:36 pm

Smile Igen, két gyerekkel biztos teljesen más, remélem egyszer én is megtudom, hátha írnak az ilyen téren tapasztaltabbak is, addig is beteszem ide ennek ablognak a linkjét is, megtaláltam, szeritnem itt is sok jó ötlet és érdekesség van - már ha egyáltalán jut idő az oldal bogarászására. Felül van négy kategória, többek között játékok.

májusvan

Hozzászólások száma : 69

Back to top Go down

Post  Vendég on Tue Feb 08, 2011 10:21 pm

rekubek wrote:Májusvan, köszi a linket, érdekes játék-ötleteket találtam, még fogom nézegetni. Smile

Nekem amúgy az elmúlt hetekben főleg az volt a gondom, hogy Á. nem tudta magát semmivel se lefoglalni több időre (mondjuk 10-20 percre), akkor játszott bármit is, ha én játszottam vele, amit szívesen teszek, de kicsit nehéz amikor még egy pici baba van mellette, plusz egyéb elintéznivaló is lenne....Többgyerekes anyukák, ti ezt hogy oldjátok meg?

Reka, nalunk is volt egy olyan periodus amikor D. egyalatalan nem akart egyedul jatszani. Ilyenkor feladatokat adtam neki - pl megkertem, hogy fozzon valamit a kis konyhajaban, vagy keszitsen nekem egy tejes kavet (Mikulasra kapott kis cseszeket) vagy altassa el a nyuszijat, vagy oltoztesse at a mackojat, vagy sepregessen az asztal alatt (ezt imadja). Ezekkel rovidebb - hosszabb ideig jol elvan.

Vendég
Guest

Back to top Go down

Post  rekubek on Fri Feb 11, 2011 10:39 am

Barbara wrote:
rekubek wrote:Májusvan, köszi a linket, érdekes játék-ötleteket találtam, még fogom nézegetni. Smile

Reka, nalunk is volt egy olyan periodus amikor D. egyalatalan nem akart egyedul jatszani. Ilyenkor feladatokat adtam neki - pl megkertem, hogy fozzon valamit a kis konyhajaban, vagy keszitsen nekem egy tejes kavet (Mikulasra kapott kis cseszeket) vagy altassa el a nyuszijat, vagy oltoztesse at a mackojat, vagy sepregessen az asztal alatt (ezt imadja). Ezekkel rovidebb - hosszabb ideig jol elvan.

Jó ötlet a feladatosdi. Én is szoktam próbálkozni ilyesmivel, több-kevesebb sikerrel. bounce
rekubek

Back to top Go down

Post  Bironella on Fri Feb 11, 2011 7:34 pm

Sziasztok.
Az én lányom 3 éves 3 hónapos és igen izgága.Eléggé nehéz lekötni a figyelmét,egyedül sem szívesen játszik.Nálunk újabban a puzzle a nyerő.Karácsonyra is kapott egy párat és azt rakosgatjuk+cseréltünk a barátnőmmel is hogy újuljanak.Már nagyon ismeri őket,így azt csináljuk,hogy az összes létező kirakót,agyserkentő játékunkat összevegyítjük egy nagy kupacba és akkor kezdődhet a munka.Ezzel elég sok időre le lehet kötni a figyelmét.
Szerepjátékokat is sokat játszunk.Leginkább óvodásat akar játszani.Sétáltatunk,főzünk,etetjük a babákat.Fodrászolunk.Az összes csattot beletűzi a hajamba...
Azt mindig szereti,amikor megkérem valamire.A tegnap krumpigúlyás volt a másodikunk és Ő is segített nekem.Kockázta a krumplit a játék lapítóján a játék késsel.Hát az az öröm,ami az arcán volt,amikor nagy nehezen sikerült elvágnia....
Ti hogy álltok a számítógépezéssel?Oda engeditek a gyereket?mert nálunk az is van.Ijesztően jól kezeli már a gépet.Az egyszervolt.hu-n és az annapetiesgero.hu-n navigál.Játszik,mesét,dalokat,mondókákat hallgat.Puzzlezik nagy mennyiségben.
És meséket is szoktunk nézni:Füles mackó,Mazsola és Tádé,Mirr-murr kalandjai.
Nektek mi a véleményetek erről?Részemről beleférnek ezek is a napi játék programba.Persze csak módjával,megszabott keretek közt és óvatosan,mert igen gyorsan képesek rászokni.

Bironella

Hozzászólások száma : 23

Back to top Go down

Post  Bironella on Fri Feb 11, 2011 7:39 pm

Ja és szinte kifelejtettem az olvasást,ami szintén fontos napi program nem csak este,hanem bármikor a nap folyamán.Ez az ebéd utáni pihenés nálunk,mert alvás két éves kora óta nincs...

Bironella

Hozzászólások száma : 23

Back to top Go down

Post  rekubek on Fri Feb 11, 2011 10:46 pm

Bironella wrote:Sziasztok.
Az én lányom 3 éves 3 hónapos és igen izgága.Eléggé nehéz lekötni a figyelmét,egyedül sem szívesen játszik.Nálunk újabban a puzzle a nyerő.Karácsonyra is kapott egy párat és azt rakosgatjuk+cseréltünk a barátnőmmel is hogy újuljanak.Már nagyon ismeri őket,így azt csináljuk,hogy az összes létező kirakót,agyserkentő játékunkat összevegyítjük egy nagy kupacba és akkor kezdődhet a munka.Ezzel elég sok időre le lehet kötni a figyelmét.
Szerepjátékokat is sokat játszunk.Leginkább óvodásat akar játszani.Sétáltatunk,főzünk,etetjük a babákat.Fodrászolunk.Az összes csattot beletűzi a hajamba...
Azt mindig szereti,amikor megkérem valamire.A tegnap krumpigúlyás volt a másodikunk és Ő is segített nekem.Kockázta a krumplit a játék lapítóján a játék késsel.Hát az az öröm,ami az arcán volt,amikor nagy nehezen sikerült elvágnia....
Ti hogy álltok a számítógépezéssel?Oda engeditek a gyereket?mert nálunk az is van.Ijesztően jól kezeli már a gépet.Az egyszervolt.hu-n és az annapetiesgero.hu-n navigál.Játszik,mesét,dalokat,mondókákat hallgat.Puzzlezik nagy mennyiségben.
Nektek mi a véleményetek erről?Részemről beleférnek ezek is a napi játék programba.Persze csak módjával,megszabott keretek közt és óvatosan,mert igen gyorsan képesek rászokni.

Mi is szoktunk szerepjátékozni, Ágnes a pincér és a szakács, és hordja a kaját nekem vagy a babáinak, még számlát is hoz. Smile A számítógépen szokott mesét nézni (mesetv.hu), vagy a Maszkabált, újabban magyar népmeséket. Igyekszem ezt keretek közé szorítani. Általában egy nap egyszer, fél-egy órát szoktam engedni, de amíg itthon volt betegség miatt, többet nézte. A gépet viszont nem kezelheti, én teszem neki a mesét. Szerintem ha megválogatjuk, hogy mit néz, és nem megy a mese egész nap, belefér ez is. Mi is most kezdünk átállni a délutáni alvás helyetti csendes, olvasós pihenésre.
rekubek

Back to top Go down

Post  Vendég on Fri Feb 11, 2011 10:55 pm

Bironella wrote:Sziasztok.

A tegnapelott nyilt napon voltunk a korzeti iskolaba (hamarosan be kell iratnunk a ket evesem az iskolaba). Szinten a mult heten ellatogattunk a Montessori iskolaba is szetnezni. Egyik suliban sem lattam tablat, szamitogepet hasznalnak a tanarok meg hiper modern kezerintessel mukodo kepernyot. Az internet (google) kezzelferheto minden diak szamara, 8 evesen mar power point prezentacioban mutatjak be a hazifeldatukat egyes tantargyakbol - szoval a szamitogeppel a fiam jooooval korabban fog ismerkedni, mint en Very Happy Amugy most szamitogepen mutatom neki a rola keszult kisfilmeket (imadja a csecsemokori sajat magat visszanezni) es ott nezhet idonkent kis meseket is. AZ egerrel rovid ideig jatszhat es a billentyuzettel is baratkozhat ha kedve van hozza de csakis az en felugyeletem alatt. Nem tanitom, de hozzaerhet es nyomogathatja a gombokat.
Amugy a CD lejatszot mar be tudja kapcsolni maganak. amikor zenet akar hallgatni.

Vendég
Guest

Back to top Go down

Post  szidonie81 on Mon Feb 14, 2011 1:26 pm

rekubek wrote:Az elmúlt két hétben betegség és a rossz idő miatt is itthon ültünk, és újból rájöttem, hogy egy aktív gyereket nem könnyű egész nap lefoglalni, értelmes tennivalóval ellátni. Kíváncsian várom ötleteiteket, hogy ti milyen játékokat, foglalkozást találtok ki 2-4 éves gyermekeiteknek.

Réka, van egy könyvem, KREATIV JÁTÉKOK , 130 képességfejlesztő ötlet 2-től 6 éves korig, elviszem a klubba holnap, ha érdekel, szívesen kölcsön adom Smile
szidonie81

Hozzászólások száma : 14

Back to top Go down

Post  rekubek on Tue Feb 15, 2011 9:14 am

szidonie81 wrote:
rekubek wrote:Az elmúlt két hétben betegség és a rossz idő miatt is itthon ültünk, és újból rájöttem, hogy egy aktív gyereket nem könnyű egész nap lefoglalni, értelmes tennivalóval ellátni. Kíváncsian várom ötleteiteket, hogy ti milyen játékokat, foglalkozást találtok ki 2-4 éves gyermekeiteknek.

Réka, van egy könyvem, KREATIV JÁTÉKOK , 130 képességfejlesztő ötlet 2-től 6 éves korig, elviszem a klubba holnap, ha érdekel, szívesen kölcsön adom Smile

Kíváncsi lennék rá, köszi. Smile
rekubek

Back to top Go down

Post  Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Back to top