Kérdezd a gyógypedagógust!

View previous topic View next topic Go down

Kérdezd a gyógypedagógust!

Post  Admin on Mon Apr 04, 2011 8:09 am

Ebben a topikban Csillának tehetitek fel a kisbabák, kisgyermekek fejlődésével kapcsolatos kérdéseiteket. Majd Csilla bővebben kifejti, hogy miben tud segíteni.

Admin
Admin

Hozzászólások száma : 33

http://zsebibaba.forumgratuit.ro

Back to top Go down

bemutatkozás

Post  csilla on Sat Apr 09, 2011 10:13 pm

Sziasztok!
Csilla vagyok, a 3 és fél éves Ábel anyukája. Gyógypedagógus vagyok, tehát ha valamilyen fejlődési rendellenességgel, illetve sérültséggel kapcsolatban van kérdésetek, szívesen válaszolok. A babák és kisgyerekek fejlődésével (beszéd-, kommunikáció-, motoros-, értelmi-, játék-, autonómia-, társas kapcsolatok fejlődése), illetve fejlesztésével kapcsolatban is kérdezhettek. Igyekszem kielégítő válaszokat adni, amennyiben ez módomban áll.
Jó babázást!

csilla

Hozzászólások száma : 4

Back to top Go down

Re: Kérdezd a gyógypedagógust!

Post  Vendég on Sun Apr 10, 2011 8:58 am

szia Csilla
nekem a beszedfejlodessel kapcsolatosan volna kerdesem: a ket eves es 4 honapos kisfiam meg nem tudja tisztan kiejteni az r betut. Ebben a korban ez meg normalis?
koszonettel Smile

Vendég
Guest

Back to top Go down

Post  csilla on Sun Apr 10, 2011 11:38 pm

Kedves Barbara,

Teljesen normális, hogy a kisfiad ebben a korban még nem ejti tisztán az "r" hangot. Ennek oka az, hogy ebben a korban a kicsik beszédszervei még nem elég ügyesek a különböző hangok ejtéséhez. Az "r" tiszta artikulációja sokkal későbbi szerzemény, sok gyermeknél nagyóvodás korra alakul ki.
Jó babázást kívánok, csilla

csilla

Back to top Go down

Post  Admin on Tue May 17, 2011 6:04 am

Szia Cslla. A mozgásfejlődéssel kapcsolatban szeretnélek kérdezni. Hat hónapos kisfiam alig pár napja kezdett hátról hasra és vissza forgolódni. Nem késő ez kicsit? Tudom, hogy nem kell siettetni a babákat, de kíváncsi lennék a te véleményedre is ennek kapcsán. Mi a véleményed a baba ültetéséről? A védőnő azt mondta, hogy mivel betöltötte a hat hónapot, lehet ültetni. Ezzel én nem értek egyet és nem is ültetem amíg magától fel nem ül (azon kívül, hogy amikor ölbe veszem, olyankor kb ülő pozícióban van).

Admin
Admin

Hozzászólások száma : 33

http://zsebibaba.forumgratuit.ro

Back to top Go down

Post  csilla on Wed May 25, 2011 10:17 pm

Általában a babák 5-6 hónaposan fordulnak hátról hasra, majd ezt követően hasról hátra és vissza. Tehát az, hogy fél évesen fordul a babád, rendben van. Persze egyéni eltérések ezen a területen is lehetnek, mint sokminden másban, adott esetben hamarabb is megfordulhat a baba.
Ami az ültetést illeti, nem tartom jónak. Egy egészséges baba fejlődésében semmilyen mozgásformát nem kell eröltetni, sem ülést, sem járást, sem más mozgásokat. Inkább sajátítsa el egyedül ezeket a dolgokat. Hasznosabb az ültetgetés helyett egy pokrócot tenni a földre, ahol a baba kedvére mozoghat, fordulgathat, gurulhat, később kúszhat, mászhat.
Jó babázást!

csilla

Back to top Go down

Post  Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top