mit jatsszunk a csecsemovel?

Go down

mit jatsszunk a csecsemovel?

Post  ella on Tue Apr 12, 2011 9:42 am

Nekem az lenne a kerdesem, tapasztalt anyukakhoz, hogy mit lehet jatszani az 1 ev alatti babakkal?
Nincs tul sok segitsegem itthon, hazimunka is rajtam es neha ugy erzem hogy hanyagolom a kicsimet.
Mostamt ul, maszkal egyedul.Kb fel oraig eljatszik egyedul is a jatekokkal de amikor jo alaposan benne vagyok a mosogatasban peldaul, akkor elkezd kiabalni hogy "Ammma!!"...tehat se mosogatas nincs befejezve, se fozes, fut a haz, es igy tovabb.Es tenyleg a "kukucs"-on kivul meg nehany tapsikalason , eneklesen kivul tenyleg nem tudom mit jatsszak vele, hogy azert fejlodjon is, le is kosse.....
Lehet megveszem a Csodajatekokat az okosbabarol.........

ella

Hozzászólások száma : 17

Back to top Go down

Re: mit jatsszunk a csecsemovel?

Post  májusvan on Tue Apr 12, 2011 2:11 pm

Szia Ella.
Mekkora a babád? Ha tudsz angolul ezen az oldalon vannak tippek, ötletek mit lehet picikkel próbálni. Szerintem azért kicsi gyereket nem kell különösebben fejleszteni, (persze ezt mindenki maga dönti el mit és hogy szeretne), de a babáknak az a legfontosabb, hogy velünk legyenek, résztvegyenek úgymond az életünkben, lássák mi történik körülöttük, így tanulnak a legjobban én úgy tudom. Mosogatásra jó módszer ha a hátadra kötöd és látja mit csinálsz te és közben beszélsz vele, ha ez megoldható - másrészt meg azt is el kell fogadni hogy néha fut a ház és a mosogatás elmarad időlegesen.

Hátha jönnnek mlg tapasztaltabb anyukák és, nekem csak egy gyerkőm van egyelőre
Very Happy aki kététves.

májusvan

Hozzászólások száma : 69

Back to top Go down

Post  Izis on Tue Apr 12, 2011 10:19 pm

Én úgy saccolom, h. kb 7-8 hónapos lehet a baba és szerintem a tapssikálás mondókázás meg éneklés nagyon jók. Ezeket mondhatod úgy is, h. közben höcögteted. Ezen kívül mutogathatsz neki képeket. Vannak olyan könyvek, ahol minden oldalon egy két kép van. Nálunk az szórakoztatta a legjobban, ha másztam utána. Úgymond mászva fogócskáztunk.
Ha félórákat el van egyedül is, akkor használd ki ezt az időt és akkor foglalkozz a házi teendőkkel. Persze úgy, h. azért még rá is figyelsz. A hátra kötés is jó megoldás. Ha még sem sikerül elvégezni a betervezett házimunkát az sem gond. Majd megvár. Senki nem fogja megcsinálni helyetted. Nekem sem sikerül mindig és azt hiszem még sokaknak nem.
Izis

Hozzászólások száma : 88

Back to top Go down

Post  Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Back to top