Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tanfolyamvezetői képzés Erdélyben - igényfelmérés

4 posters

Go down

Tanfolyamvezetői képzés Erdélyben - igényfelmérés Empty Tanfolyamvezetői képzés Erdélyben - igényfelmérés

Post  Cirmocska Sat Sep 03, 2011 9:11 am

Mivel többen is említettétek, hogy szeretnétek elvégezni egy babahordozási tanácsadói / tanfolyamvezetői képzést, de erre Romániában - egyelőre - nincs lehetőség, az utazgatást és az azzal járó költségeket meg nem mindenki tudja bevállalni család és munka mellett, arra gondoltunk, szervezünk egy képzést itthon, Erdélyben.
A hordozó.hu oktatói - Ónodi Ági és Szabó Vera - örömmel vállalnák teljes csoportlétszám és útiköltségtérítés fejében, a szervezésbe magam is szívesen beszállok.

Kérdés már csak az, hogy összegyűl-e a 8 ember. Ki jön? Smile

Gyakorlati tudnivalók és apróbetűs rész lejjebb!
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Tanfolyamvezetői képzés Erdélyben - igényfelmérés Empty Re: Tanfolyamvezetői képzés Erdélyben - igényfelmérés

Post  Cirmocska Sat Sep 03, 2011 9:14 am

Ágiék ezt írják a képzésről:

"Tanfolyamvezetői képzésünk 60 + 10 órás. A képzés célja, hogy a babahordozásról és az azzal szorosan összefüggő témákról olyan elmélyült elméleti és gyakorlati tudást nyújtsunk, amellyel a résztvevők a későbbiekben felelősséggel és hatékonyan segíteni tudnak babás és kisgyermekes családoknak, hogy azok

megismerjék a babahordozást és közelebb kerüljenek hozzá;
könnyedén, a gyermek és a hordozója szempontjából is egészségesen hordozzanak;
megtalálják a számukra harmonikus hordozóeszközt, hordozási módot és életmódot;
a család minden tagjának az igényeit látva és méltányolva jó megoldást találjanak mindennapi életük problémáira.

A képzés elméleti részének alapja:

mindaz a tudás, amit biológusként illetve orientalistaként 2005 óta - amióta érdeklődésünk gyújtópontjában a baba- és gyermekhordozás témája áll - összegyűjtöttünk,
valamint saját kutatásaink eredményei.

Személyes kapcsolatban állunk számos szakemberrel, akiknek a tudása és embersége támogatja munkánkat: prof. dr. Bagdy Emőke pszichológussal, dr. Schill Beáta neonatológussal, Schneiderné Diószegi Eszter IBCLC laktációs szaktanácsadóval, Sebők Zsuzsa gyógypedagógus - pszichológussal, Osztopáni Andrea gyógytornász - gyógypedagógussal, dr. Mező Róbert ortopéd főorvossal.

A képzés gyakorlati részének alapja:

saját hordozási tapasztalataink, és
az elmúlt 5 év mindazon tapasztalata, amihez az a kb. 1000 család segített hozzá, akik ez idő alatt hozzánk fordultak segítségért."


Bővebb információkat a képzésről
itt találtok!


Last edited by Cirmocska on Sat Sep 03, 2011 9:31 am; edited 1 time in total
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Tanfolyamvezetői képzés Erdélyben - igényfelmérés Empty Re: Tanfolyamvezetői képzés Erdélyben - igényfelmérés

Post  Cirmocska Sat Sep 03, 2011 9:29 am

Amit pedig a mi képzésünkről tudni kell:

- nagy valószínűséggel nyáron kerül majd sor rá,
- egyelőre csak a 60 órás elméleti résszel számolunk, ez 50.000 forintba kerül (ez kb. 750 lej) + az oktatók utazási költségei
- én szívem szerint tábor formában szervezném meg a képzést, több okból is:
- így összeköthetnénk a hasznosat a kellemessel.
- minden a hordozásról szólhat a képzés ideje alatt,
- gyerek- és család-barátabb lenne a környezet és a körülmények,
- kevésbé esnénk szét a napok között,
- jobban összekovácsolódna a csoport, ami előnyt jelent a haladás szempontjából,
- egy jó tábor nyaralásnak sem utolsó,
- stb.
- a helyszín jó eséllyel Marosvásárhely vagy Csíkszereda, tábor esetén ezek környéke, és...
- minden további kérdésre szívesen válaszolok! Smile
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Tanfolyamvezetői képzés Erdélyben - igényfelmérés Empty Re: Tanfolyamvezetői képzés Erdélyben - igényfelmérés

Post  rekubek Sat Sep 03, 2011 1:46 pm

Engem érdekelne ez a képzés, amint már jeleztem is neked. Kb milyen hosszú táborra gondolnál?
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Tanfolyamvezetői képzés Erdélyben - igényfelmérés Empty Re: Tanfolyamvezetői képzés Erdélyben - igényfelmérés

Post  olgi Mon Sep 05, 2011 10:25 pm

A tabor otlete nagyszeru, en is nagyon szeretnek reszt venni. Egyelore meg nem hivatalosan jelentkezem.
olgi
olgi

Hozzászólások száma : 24
Join date : 2011-02-05
Age : 49
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Tanfolyamvezetői képzés Erdélyben - igényfelmérés Empty Re: Tanfolyamvezetői képzés Erdélyben - igényfelmérés

Post  Cirmocska Tue Sep 06, 2011 12:01 pm

rekubek wrote:Engem érdekelne ez a képzés, amint már jeleztem is neked. Kb milyen hosszú táborra gondolnál?

Ágival fogok egyeztetni erről, nem szeretném fölöslegesen nyújtani. 60 órát kell napokra leosztani, én napi 6 órában tanultam, ez 10 nap. És szerintem ez a minimum.
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Tanfolyamvezetői képzés Erdélyben - igényfelmérés Empty Re: Tanfolyamvezetői képzés Erdélyben - igényfelmérés

Post  Cirmocska Tue Sep 06, 2011 12:03 pm

olgi wrote:A tabor otlete nagyszeru, en is nagyon szeretnek reszt venni. Egyelore meg nem hivatalosan jelentkezem.

Nemhivatalos jelentkezőknek is örülünk! Smile A lényeg egyelőre az lenne, hogy "éljen" a történet, lássuk, hogy valóban van-e rá igény.
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Tanfolyamvezetői képzés Erdélyben - igényfelmérés Empty Re: Tanfolyamvezetői képzés Erdélyben - igényfelmérés

Post  májusvan Wed Sep 07, 2011 12:40 pm

Engem is erdekel a konkretumoktol fuggoen.

májusvan

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2011-02-05
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Back to top Go down

Tanfolyamvezetői képzés Erdélyben - igényfelmérés Empty Re: Tanfolyamvezetői képzés Erdélyben - igényfelmérés

Post  Cirmocska Wed Sep 07, 2011 12:49 pm

27-én megyek a Hordozóházba, igyekszem a lehető legtöbb részletet átbeszélni Ágival!
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Tanfolyamvezetői képzés Erdélyben - igényfelmérés Empty Re: Tanfolyamvezetői képzés Erdélyben - igényfelmérés

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum