Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vegagyerek

4 posters

Go down

Vegagyerek Empty Vegagyerek

Post  Iris Sun Feb 06, 2011 9:55 pm

Valaki próbálta-e? Én nagyon gondolkodom...
A témában könyv amit találtam: http://www.advent.org.ro/article.php?id=16
A könyv abszolút megállja a helyét..
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Vegagyerek Empty Re: Vegagyerek

Post  C.Orsolya Tue Feb 15, 2011 10:21 pm


Nem hozz be semmit ez a link, legalabbis nalam.
Van vega csalad ismerősöm, ahol a gyermeket is természetesen ilyen szellemiségben nevelik.
Ami meglepett hogy a híres Dr.Spock is a könyvében a vega étrendet propagálja.

C.Orsolya

Hozzászólások száma : 28
Join date : 2011-02-05
Age : 41
Tartózkodási hely : Nagyvárad

https://picasaweb.google.com/orsolyacamerzan

Back to top Go down

Vegagyerek Empty Re: Vegagyerek

Post  Iris Tue Feb 15, 2011 10:31 pm

Csakugyan eltűnt onnan...
Itt egy másik helyen: http://www.jovis.ro/Cartea-Copilul-vegetarian-Elena-Pridie-280.htm
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Vegagyerek Empty Majdnem vega gyerek :o)

Post  Alma Sat Feb 19, 2011 12:41 pm

Sziasztok!

Ida lanyunk hozzataplalasahoz illetve most mar 2 eves fozocskejehez a Pridie konyvbol is ihletodunk. Nagyon jo konyvnek talaljuk. Azonban nem "faragtunk " belole csak fuevo babat. Homeopata orvosunk tanacsara ( aki amugy vegetarianus) adunk neki tejtermeket ( joghurt, vaj) amig szopik, tojast es a husok kozul csak a pisztrangot. Es el kell mondjam, hogy meg vagyunk elegedve a gyarapodasaval ( ugy hosszban mint sulyban) es jokedvevel is. 2 ev alatt csak 4 alkalommal volt meghulve, de hala a Jo Istennek es a homeopatianak, rovid es enyhe lejaratu megbetegedesek voltak.
Tudom, hogy a fenti etrenddel nem eppen vega gyerek, azonban, annak ellenere, hogy mi, szulok azt akartunk volna belole faragni, homeopata orvosunk azt tanacsolta, hogy egyenlore meg adjunk neki egyebet is.

Ha van kozottunk, kimondottan vegetarianus gyerek anyukaja, kerem ossza meg velunk tapasztalat, tudomanyat.

Jo volna meg tobbet tudni! ;o)

Alma

Hozzászólások száma : 38
Join date : 2011-02-08
Age : 48
Tartózkodási hely : Brasso

Back to top Go down

Vegagyerek Empty Re: Vegagyerek

Post  ella Tue Apr 12, 2011 9:33 am

Vegre talaltam anyukakat akik vegetaranusan gondolkoznak babajuk etrendjevel kapcsolatban.
A Pridie konyv alapjan kezdtuk mi is a hozzataplalast csak az a baj hogy 8 honapos babamnak nem tudom mostmar mit es hogyan adjak enni.
Reggeli igy nez ki: egy pepet keszitek vizbol es riszlisztbol vagy zablisztbol, amihez reszelt almat, banant, mangot vagy avokadot teszek. Neha felhigitom egy kis celka- es sargarepa level. Ezt jo kedvvel megreggelizi.
Az ebed a gond.
Altalaban fozok egy levest: hagyma, sargarepa, zeller, burgonya, petrezselyem - es teszek hozza, kaposzta vagy broccoli vagy karfiolt- mikor mit. Aztan olyan pepesre csinalom amilyenre eppen kedvem van.
A gondom az es a kerdesem, hogyan lehet pld sargaborsofozeleket ugy elkesziteni nekik hogy az meg is egyek.Mert tenyleg semmi ize.
Mivel lehet proteint meg bevinni a szervezetukbe?
Sajnos eleg kemenyen leszidott az orvosnom es azt irta ra az orvosi papirra hogy "alimentata incorect" meg "malnutrita" mert nem adok a gyermeknek 2-szer egy heten tojassargajat es hust meg tehenturot.
Irjatok nekem par sort, ti hogyan csinaljatok- csinaltatok a hozzataplalast az 1 ev alatti babatokkal?

ella

Hozzászólások száma : 17
Join date : 2011-04-11

Back to top Go down

Vegagyerek Empty Re: Vegagyerek

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum