Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fél a kisgyerek

3 posters

Go down

Fél a kisgyerek Empty Fél a kisgyerek

Post  Kir Mon Feb 07, 2011 12:41 pm

Csupa kérdés vagyok ma Smile

Az a helyzet, hogy a kisfiacskám (majdnem 4 éves) elkezdett félni.

Fél attól, hogy ha nem zárjuk be az ajtót, akkor valaki bejön.
Fél a sárkánytól.
Fél a farkastól és a rókától és a medvétől.

Sokmindentől fél.

Mi a teendő?

Kir

Hozzászólások száma : 19
Join date : 2011-02-07
Age : 46
Tartózkodási hely : Kolozsvár

Back to top Go down

Fél a kisgyerek Empty Re: Fél a kisgyerek

Post  Kir Mon Feb 07, 2011 12:48 pm

Részletesebben:

Frakk, a macskák rémét olvastuk és abban van egy részlet, hogy Károly bácsi elment otthonról, Irma néni meg attól félt, hogy nehogy bejöjjön egy rabló, akinek fekete harisnya van húzva a fejére. Ez le is van rajzolva. No, akkor jöttek a kérdések, h ki a betörő?, stb

Másik dolog. Nekünk itthon nincsen TVnk, de nemrég a szüleimnél nézte az M2-n vagy miféle adón az esti rajzfilmet. Abban is valami kacsaszerű lények (nem ismerem a rajzfilmeket, ú nem tudom, h mik azok) voltak, az egyik fehúzott a fejére valami érdeke dolgot és ellopta Artéria nénit. No, ezért kell rajzfilmet nézni, azóta ez is nagy téma: Artéria néninek zsákot húztak a fejére, ellopták... stb

Aztán valakinél láttunk egy könyvet, azt elnézte. Olyan szótár-szerű, a B betűnél van benne "bandita".

Meg ki tudja, h az oviban is miket hall?


Az este pl. arról érdeklődött, h sárkány ugye csak a mesében létezik? De róka és farkas van igazából is? Aztán, amikor leoltottuk a villanyt, akkor átkérezkedett hozzám.

Eddig nagyjából úgy aludtunk, hogy egy szobában az egész család, a legényke külön ágyban, mi meg apával és hugival a másikban. Most már én alszom a gyerekekkel és Apa a fiának az ágyában Smile)
Kár, h nem szélesebb az ágy, akkor mind-mind együtt alhatnánk.

Na de hogy lehetne enyhíteni ezt a dolgot?

Valahol írnak róla esetleg? Szívesen elolvasnám, ha ajánlotok valamit.

Előre is kössz, ha válaszoltok. Smile

Kir

Hozzászólások száma : 19
Join date : 2011-02-07
Age : 46
Tartózkodási hely : Kolozsvár

Back to top Go down

Fél a kisgyerek Empty Re: Fél a kisgyerek

Post  kicsike Mon Feb 07, 2011 10:29 pm

Szia Kir,
ebben a korban, szerintem eleg sok kisgyerek kezd felni valamitol, aztan jon, hogy felni kezd a halaltol, meg, hogy mi lesz, ha anya nem lesz. Na lehet tul dramai voltam Neutral. Amit akarok mondani, az, hogy elbabozhatjatok ezeket a felelmeket, esetleg o legyen a bandita, vagy a farkas, aztan forditva. Addig is, szerintem nagyon jo, ha megint egyuttalusztok, mert erzi, hogy figyelsz ra, szereted, stb.
kicsike
kicsike

Hozzászólások száma : 16
Join date : 2011-02-07
Age : 44
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Back to top Go down

Fél a kisgyerek Empty Re: Fél a kisgyerek

Post  Iris Sat Feb 12, 2011 5:06 pm

Kir, ezek a félelmek megjelennek ahogy a képzeletük is fejlődik - nekem nem tűnik úgy, hogy valami nagy szorongás lenne ezek mögött...
Én egyelőre annyit tennék,hogy nem próbálnám elmagyarázni,h ezektől nem kell félni, hanem megpróbálnám kielégiteni a biztonságigényét.pl. úgy ahogy Te is irtad, együtt alvás (kár,h nincs nagyobb ágyatok:P ). Ja ,és a bábozás nagyon jó...
Nekem olyasmiket mondanak el amit egyébként nem.... Képzeljétek,igy derült ki a lányom szerelmes Shocked ... Mondjuk előbb vagy utóbb csak kiderült volna,minden nap valami sk ajándékkal lepi meg a kisfiú...
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Fél a kisgyerek Empty Re: Fél a kisgyerek

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum