Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Természetes szépségápolás

+12
Izis
májusvan
brigit&z
anettanyu
gabirvasz
Kinga
kisboszi
Cirmocska
olgi
kata
Iris
rekubek
16 posters

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Természetes szépségápolás - Page 4 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  Kinga Fri Mar 11, 2011 10:22 pm

Úgy tudom, azért szokták szezámolajjal keverni, hogy kenhetőbb legyen. Nem tudom, lehet-e külön is kapni szezámolajat, pl a Weleda bébiolaja is abból van + körömvirág-kivonat.

Én itt olvastam recepteket, de elég sok az olyan hozzávaló, amit nem tudok beszerezni. És itt egy krém, ami inkább megvalósíthatónak tűnik, bár jojoba olajhoz sem egyhamar fogok hozzájutni, szóval megpróbálnám más olajjal kiváltani (itt kezdődnek a problémák, ugye Very Happy). A desztillált vízzel keverésre azért gondoltam, mert itt (a lap alján) azt írja, nedves bőrre kenve a sheavaj kiváló hidratáló - no de hogyan lehet egy zsírt úgy összekeverni vízzel, hogy homogén masszát eredményezzen?
Javaslom, hogy a középiskolai kémiaórákra vezessék be a Kencék kutyulása fakultációt lol!
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 4 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  csilluk Sat Mar 12, 2011 11:22 am

Én az elemental.ro blogja szerint készítettem sampont és nagyon tetszett. Vannak jó receptek és a hozzávalókat meg is lehet venni tőlük. Igaz, nem olcsó Smile.

csilluk

Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011-02-06
Age : 47
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 4 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  Izis Sat Mar 12, 2011 2:16 pm

Tényleg sok recept van azon az oldalon, de sok hozzávalót én sem tudom, honnan lehet beszerezni.
Kenceóra kémia helyett Ez jó 'lol!')
Izis
Izis

Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011-02-10
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 4 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  Vendég Sat Mar 12, 2011 2:28 pm

Kinga wrote: Javaslom, hogy a középiskolai kémiaórákra vezessék be a Kencék kutyulása fakultációt lol!
egeszen biztos, hogy nem alltam volna bukasbol kemiabol ha pl ilyen temakat dolgoztunk volna fel az orakon Very Happy
a shea vajat en nem keverem semmivel - kenes kozben megpuhul magatol ...

Vendég
Guest


Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 4 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  Kinga Fri Mar 18, 2011 6:19 pm

Rendeltem ezt-azt innen, nemsokára beszámolok!
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 4 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  májusvan Fri Mar 18, 2011 8:48 pm

Kinga, sampont is rendeltél? Arra nagyon kiváncsi lennék -majd légyszi számolj be.
Most fogyott ki itthon és nem vettem - mert kéne valamit kotyvasszak, de az elementalos oldalon levő receptekhez valókról azt sem tudom hol lehetne beszerezni. Csilla te melyiket próbáltad onnan?

Off - Kinga nem voltatok Szentgyörgyön a héten? Szerintem láttalak a parkban, de lehet tévedek, mert mintha ismerős is lettél volna valahonnan, na ezt jól megaztmondtam Rolling Eyes - a játszótér környékén hétfőn - én egy üvöltő kétévessel voltam.

májusvan

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2011-02-05
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 4 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  Kinga Mon Mar 21, 2011 4:51 pm

Itt találtam samponreceptet. Nem tűnik túlságosan ördöngősnek:

SAPUN BAZA PENTRU SAMPON

* 300ml ceai musetel (pt blonde sau satene)
* 136,1 gr soda caustica
* 760 ml ulei masline
* 40 ml ulei ricin
* 200 ml ulei cocos


Procedeul la rece il gasiti pe forumul SUPER PARINTI

Dupa cele 4 saptamani in care lasam sapunul la uscat,radem sapunul in fulgi, pe razatoare.

Avem nevoie de 1 cana de fulgi de sapun ,2 cani de apa clocotita(preferabil apa de izvor sau macar plata,nu de la robinet) si uleiuri esentiale dupa plac,aproximativ 10 picaturi cumulate.

Intr-un fost flacon de sampon, se toarna apa clocotita peste fulgii de sapun, se amesteca bine pana la dizolvare, iar cand aproape s-a racit se adauga uleiurile esentiale.

Se poate folosi ca sampon/gel de dus/sapun lichid.

Off (sőt off-off): csak azt nem tudom, mikor fogok én marószódát kavargatni, amikor ebédet főzni se mindig sikerül... Crying or Very sad


Last edited by Kinga on Mon Mar 21, 2011 5:17 pm; edited 1 time in total
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 4 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  csilluk Mon Mar 21, 2011 4:56 pm

májusvan wrote:Kinga, sampont is rendeltél? Arra nagyon kiváncsi lennék -majd légyszi számolj be.
Most fogyott ki itthon és nem vettem - mert kéne valamit kotyvasszak, de az elementalos oldalon levő receptekhez valókról azt sem tudom hol lehetne beszerezni. Csilla te melyiket próbáltad onnan?

Ezt készítettem, és nagyon tetszett.

csilluk

Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011-02-06
Age : 47
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 4 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  Kri Tue Mar 22, 2011 2:29 pm

Sziasztok! Honnan lehet már kész természetes szappant, sampont, dezodort rendelni?
Kri
Kri

Hozzászólások száma : 8
Join date : 2011-02-09
Tartózkodási hely : Temesvár

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 4 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  rekubek Tue Mar 22, 2011 5:32 pm

Kri wrote:Sziasztok! Honnan lehet már kész természetes szappant, sampont, dezodort rendelni?

Sok helyről lehet. Pl. Organik (www.organik.ro), Elemental (www.elemental.ro), a Breslo-n is árul ilyesmiket pár ügyes anyuka- Luthelo, Herbine
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 4 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  Kri Tue Mar 22, 2011 6:09 pm

Köszi szépen. Réka, te már rendeltél valamelyiktől?
Kri
Kri

Hozzászólások száma : 8
Join date : 2011-02-09
Tartózkodási hely : Temesvár

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 4 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  Kinga Tue Mar 22, 2011 6:56 pm

Nekem nagyon bejött Lia szappankája, még a Breslóról rendeltem, de azóta bezárta ott a boltot. A blogján viszont továbbra is elérhető. Ez a szappanka olyan, hogy jön, hogy megegye az ember...
És a Greenbabyn is vannak szappanok, kencék Cool. Még nem próbáltam Galadort, kíváncsi vagyok, aki használja, milyennek találja.
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 4 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  májusvan Tue Mar 22, 2011 7:24 pm

Kinga wrote: Még nem próbáltam Galadort, kíváncsi vagyok, aki használja, milyennek találja.

Mi használtunk, a babaszappant is szerettük, a szilárd sampon annyira nem vált be, de a többivel elégedett voltam.

májusvan

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2011-02-05
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 4 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  Kri Sun Mar 27, 2011 9:34 pm

Talaltam egy ilyen oldalt, ahol le lehet ellenorizni, hogy mi van a kulonbozo termekekben, pl. kozmetikumokban is. http://www.codecheck.info/
Kri
Kri

Hozzászólások száma : 8
Join date : 2011-02-09
Tartózkodási hely : Temesvár

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 4 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  rekubek Mon Mar 28, 2011 8:27 am

Kri wrote:Talaltam egy ilyen oldalt, ahol le lehet ellenorizni, hogy mi van a kulonbozo termekekben, pl. kozmetikumokban is. http://www.codecheck.info/

Nem tudom, hogy az ilyen oldalak hogy működnek, de rákerestem egy termékre a belinkelt oldalon, és a Sodium Laureth Sulfat-ot majdnem ártalmatlannak jelzi (a sötétzöld után következő világoszöld jelzést kapott), ami más, hasonló jellegű oldalak szerint egyáltalán nem az.

Pl itt
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 4 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  Izis Thu Mar 31, 2011 7:00 pm

Na ma valahogy sikerült elkészíteni Réka deoját.
Mivel első nekifutásra kisebb adagot akartam a evőkanál helyett kávéskanalat használtam mércéül.
Meglepetésemre annyi massza lett, h megtöltött egy 40ml-s deosdobozt. Kb 50-60 ml lett összesen.
Hát ha a recept szerinti mértékeket használom, szerintem több dobozt is meg tudtam volna tölteni.
Holnap tesztelem... nagyon kíváncsi vagyok. Remélem beválik, mert nagyon izzadós vagyok.


Izis
Izis

Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011-02-10
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 4 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  Kri Fri Apr 01, 2011 10:21 pm

Ugyes vagy, hogy magad keszitetted. En nem mertem belevagni, inkabb a breslo-rol rendeltem egy anyukatol. Szappant es deot is. Vennek sheavajat, de nem tudom, honnan erdemes. Ti honnan szerzitek be?
Kri
Kri

Hozzászólások száma : 8
Join date : 2011-02-09
Tartózkodási hely : Temesvár

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 4 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  rekubek Sat Apr 02, 2011 1:10 pm

Izis wrote:Na ma valahogy sikerült elkészíteni Réka deoját.
Mivel első nekifutásra kisebb adagot akartam a evőkanál helyett kávéskanalat használtam mércéül.
Meglepetésemre annyi massza lett, h megtöltött egy 40ml-s deosdobozt. Kb 50-60 ml lett összesen.
Hát ha a recept szerinti mértékeket használom, szerintem több dobozt is meg tudtam volna tölteni.
Holnap tesztelem... nagyon kíváncsi vagyok. Remélem beválik, mert nagyon izzadós vagyok.



Nagyon kíváncsi vagyok, hogy neked beválik-e. Majd számolj be róla Smile Én is mostanában fogok készíteni, ezúttal kipróbálom kakaóvaj nélkül.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 4 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  vadszelvesz Thu Apr 14, 2011 10:53 pm

Arra lennek kivancsi h sheavajat lehet-e keverni mandulaolajjal?S ha igen milyen aranyban keverjem?

Igazabol kenhetobbe akarom tenni, a mandulaolaj azert jutott eszembe, mert nagyon szeretem az egyeb kozmetikumokban.

Bar meg nem jott meg a sheavajam, lehet fogom szeretni anelkul is, csak gondolkodok itt nagyban.... Question

Ti jartasabbak vagytok az ilyen kencekutyulas temaban, ha vki tud tippeket adni h mivel keverjem a sheat (ami nem tul draga es konnyen beszerezheto) akkor szivesen varom . study
vadszelvesz
vadszelvesz

Hozzászólások száma : 29
Join date : 2011-02-06
Age : 42
Tartózkodási hely : Hegyközszáldobágy/Nagyvárad

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 4 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  p-emi Sat Jun 11, 2011 8:55 pm

En a shea vajat hasznalom es szeretem, hasznalom testapolonak, nagyon bevalt a szaraz terdemre, ajakapolonak, egesre, sebekre, popokremnek, Daminak is engedem nyalogatni, jatszani vele hisz eheto. Damariszt masssal nem kenem, magamat is ezzel, ritkan ha gyorsan kell kenni akkor becsusszik a testapolo, ami meg maradek van itthon.

A deo miatt kerestem a topikot, erdekel kinek hogy valt be, lehet valahol kapni esetleg megkutyulva deosdobozban?

p-emi

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Nagyvarad/Artand

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 4 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  rekubek Sun Jun 12, 2011 7:14 am

p-emi wrote:En a shea vajat hasznalom es szeretem, hasznalom testapolonak, nagyon bevalt a szaraz terdemre, ajakapolonak, egesre, sebekre, popokremnek, Daminak is engedem nyalogatni, jatszani vele hisz eheto. Damariszt masssal nem kenem, magamat is ezzel, ritkan ha gyorsan kell kenni akkor becsusszik a testapolo, ami meg maradek van itthon.

A deo miatt kerestem a topikot, erdekel kinek hogy valt be, lehet valahol kapni esetleg megkutyulva deosdobozban?

Nekem legutóbb nem volt időm elkészíteni itthon a dezodort, úgyhogy rendeltem egyet a Breslo-ról, és nagyon bevált. A nagy melegekben sem volt gond, elég volt napi egyszer felkenni. Azt hiszem azért hatékonyabb annál mint amit én szoktam készíteni, mert van benne "piatra de alaun"- most sehogyse ugrik be a magyar megnevezése (még most iszom a kávét geek )
Szóval ezt ajánlom. Ha szilárd dezodort akarsz, azt is találsz ugyanitt.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 4 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  Kinga Sun Jun 12, 2011 10:06 am

Kálitimsó. Az a baj, antalvali szerint az is káros Sad
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 4 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  májusvan Sat Jun 18, 2011 3:15 pm

Nekem sem volt időm eddig megcsinálni, na persze tényleg csak pár perc, inkább csak lusta voltam:oops: , de barátnőm készített és adott nekem is. Csak sheavaj, szódabikarbóna és illóólaj (citromfű és narancs) volt benne, de nagyon szerettem. Krémes, kicsit szemcsés, de jól kenhető volt nagyon jó illattal, csak én lüke leejtettem az üvegecskét és ripityára törött. De keverünk ismét, remélem az is jól sikerül.

A kókuszolaj vált be nálunk még nagyon, férjem borotválkozás után is azt használja, elsőre kicsit szkeptikus volt, de pár használat után szólt, hogy ne vegyek arcszeszt.

májusvan

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2011-02-05
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 4 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  rekubek Sun Jun 19, 2011 7:09 am

Kinga wrote:Kálitimsó. Az a baj, antalvali szerint az is káros Sad

Kár Crying or Very sad . Meg is nézem mit ír róla. Pedig már egészen megszerettem. Akkor marad a kutyulás. Wink
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 4 Empty kálitimsó

Post  Kinga Sun Jun 19, 2011 3:46 pm

Fene tudja, erről is megoszlanak a vélemények. Vali azt mondja, hogy esetenkénti használata oké, de rendszeresre nem ajánlja. Az Elementalon árulják, rákérdeztem, és persze azt írták, hogy teljesen barátságos anyag. Egy román fórumon meg azt olvastam, hogy uaz vele a helyzet, mint a titándioxiddal, hogy nanoizélt formában káros, mikronizálva nem, mert úgy nem szívódik fel a bőrbe. No, igazodjon ki, aki tud...
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 4 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum