Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Problemak, ellenjavallatok?

+5
májusvan
Cirmocska
Iris
rekubek
Kinga
9 posters

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Problemak, ellenjavallatok? - Page 3 Empty Re: Problemak, ellenjavallatok?

Post  Vendég Wed May 18, 2011 7:37 pm

Memő wrote:M. Emese tréningjé már két éve elvégeztem, egy hétvége volt. Egy-két dologra emlékszem még, de akkor ott alig éreztem, hogy mit mozgatok és mit nem, szóval ez az intim torna nekem olyan sötétben tapogatózás, csinálom, de fogalmam sincs, hogy jól-e és úgy veszem észre totál hatástalan.

Barbara, ezzel a problémával nem hiszem, hogy egy gyógytornász jól meg tudna küzdeni, ha a gerincemmel nem tudtak semmit sem kezdeni. Itt a szaktudás nem olyan szintű mint ahogy azt gondolod.

Emo, engem nem lep meg, hogy az intim torna nem hozott maximalis megoldast. A csipo izuleteinek a koros fellazulasa eseten nem csak a gatizmokat hanem az alhas izmait (psoas) is edzeni kell. Ezenkivul kerulendo a fizikai megeroltetes (sajnos tobbek kozott a hordozas is), a stresszt kelto helyzetek, a jobb vagy a baloldali terhelest, lepcsomaszas, nagy terpeszek. Jo lenne speci csipo - ovet hordani es rendszeresen lazitani a gat es alhasi izmokat. Mindezek mellett is elkepzelheto, hogy peteeres- vagy menstruacio elott kozvetlenul, vagy nagyon stresszes periodusokban a panaszok kiujjulnak.
Szinten ebbol adodhatnak a gerincproblemak is, a gyogytornasz csak a gerincedet vizsgalta meg vagy a csipodre, labakra is koncentralt? Ilyen problemak eseteben a kivizsgalas a kis labujnal kezdodik (viccen kivul).
Felenk ezzel a problemaval kulon szakosodott fizioterapeutak foglalkoznak (4 evig tart a szakosodas, csakis erre a probelmara) - itt ez az o szakteruletuk. Nem vagyok jartas az otthoni kepzesben, de ha az segithet at tudom kuldeni neked milyen olyan szakanyagot (egyetemi tananyag) ami nekem ezzel kapcsolatosan megvan, hatha ezzel felkeresven egy szakembert okosabb lesz.
En konditerembe edzettem, ha gondolod at tudom kuldeni azokat a gyakorlatokat amiket nekem erre felirtak. Kb hat het edzes utan kezdtem erezni a jotekony hatasat.

Vendég
Guest


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum