Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

+10
gabirvasz
Izis
anettanyu
vadszelvesz
p-emi
csilluk
rekubek
Iris
Cirmocska
C.Orsolya
14 posters

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) Empty Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  C.Orsolya Sat Feb 05, 2011 11:08 pm

Ha esetleg valakit érdekelne az igény szerinti hozzátáplálás (baby-led weaning), amely szerintem nagyon jó párja az igény szerinti szoptatásnak.
Hiszen, ha már a szoptatás során megbízunk a gyermekünk ösztöneiben (mikor, mennyit és mennyi ideig szopik) akkor amikor a szilárd ételek kerülnek sorra 6 hónapos kor után miért fosztanánk meg a gyermekünk a kontrolltól és tömnénk kiskanállal belé az általunk vagy mások által időszerűnek és szükségesnek ítélt táplálékot. Ahelyett hogy továbbra is a gyermekünkre bíznánk hogy eldöntse miből, mikor és mennyit kíván fogyasztani. No ezért tetszik nekem az igény szerinti hozzátáplálás, bar mi nem így keztük de a gyermekem 1 évesen ha csak kanalat lát mostanság elkapja a fejét és határozott nem-el utasítja el, ezért más alternatívát kellett találnom és így esett, hogy kipróbaltuk ezt a módszert.
Mind kettőnk számára élvezetesebbek így az étkezések, igaz többet kell utána takarítani de hát ez legyen a legnagyobb gondom.
S íme pár hasznos link:
http://www.mamami.hu/cikkek/szoptatas/72-udv-a-kismama-olvasoinak-a-blw-irant-erdeklodoknek/

románul:
http://autodiversificare.blogspot.com/search/label/1%20GHID%20de%20autodiversificare

és angolul:
http://baby-led.rhgdsrv.co.uk/
http://www.wholesomebabyfood.com/babyledweaningfoodmenuideas.htm
http://www.babyledweaning.com/recipes/
Smile

C.Orsolya

Hozzászólások száma : 28
Join date : 2011-02-05
Age : 41
Tartózkodási hely : Nagyvárad

https://picasaweb.google.com/orsolyacamerzan

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  Cirmocska Sat Feb 05, 2011 11:43 pm

Nagyon jó téma, köszi, Orsi! Smile Rékámnak is kanálfóbiája volt, annyira, hogy tíz hónapos korában sem evett még semmit a cicin kívül... így aztán Jankánál már nem is próbálkoztam kiskanállal. Van ennek előnye is, hátránya is, de egy percig sem bántam meg, hogy a BLW-t választottuk. Meggyőződésem, hogy a kiskanállal etetett babák többet esznek, és jóval kevesebb idő alatt, és hát kevesebbet is kell takarítani utánuk... de végtelenül élvezem, ahogy Janka egyedül eszik. pig Laughing És eszik- nyilván, gondosan megválogatja, hogy mit, de most már a kanalat, villát is ügyesen használja, én elégedett vagyok a teljesítményével.
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  Iris Sun Feb 06, 2011 11:22 am

Aktuális téma nálunk is...
Gergő jóformán még csak szopik (8 hónapos) - mondjuk most megy a hasa ezért ezt nem biztam rá, és kiskanállal kapott rizset (nagyon keveset fogad el...). Nagyjából ennyi az ő hozzátáplálása
Rolling Eyes
Átböngészem a belinkelt oldalakat, köszi.

Amin még gondolkodtam, ahogy Cirmocska is irja előnyök és hátrányok... Négy gyerek mellett remélem lesz türelmem hozzá. Az még élénken él az emlékezetemben,mikor egy éves koruktól az ikrek maguktól kezdtek el enni (kiskanállal kezdett harc lenni az etetés, igy rájuk biztam miből mennyit...) milyen kosz volt a konyhában,ki kellet takaritani minden kaja után,őket megfürdetni.... Hű, ezt most valahogy nem kivánom....
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  Cirmocska Sun Feb 06, 2011 11:31 am

Nálunk ez úgy működött, hogy amikor leültünk ebédelni, Jankát is beültettem az etetőszékbe, elé tettem egy tányért, és szedegettem neki a mi ételünkből mindenfélét, amiről úgy gondoltam, már ő is megeheti. Pl. leveszöldséget, főtt krumplit, rizset, ilyesmiket. Amíg mi ettünk, ő is elmaszatolt a saját kajájával, eleinte kevesebb, majd egyre több került a pocakjába is. Volt nálunk is, hogy fürdetni kellett ebéd után... de megérte. Smile
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  rekubek Sun Feb 06, 2011 11:34 am

Ágnest én is valamelyest a BLW elvei szerint tápláltam hozzá (de nem volt szigorúan BLW, a köleskását pl. kanállal adtam neki), és a kislegényt is így fogom, ha ő is együttműködik. Szerettem, hogy így Ágnes a családi étkezések aktív résztvevője volt, amikor mi ettünk, ő is kapott kézbe fogható ennivalót. Jó nagy, levehető műanyag tálcás etetőszéket vettünk neki, amit könnyű volt tisztítani, és ahonnan nem is esett le túl sok kaja (vagy csak megszépültek az emlékek? nem tudom Very Happy ). Most már ügyesen eszik egyedül, amikor nem lusta, használja a kanalat-villát, és persze a kezével segít. Szeret enni. Nem tudom, hogy ez a BLW-nek köszönhető, vagy alkati kérdés, de nálunk a hozzátáplálás sosem volt stresszes dolog, aminek nagyon örülök.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  Iris Sun Feb 06, 2011 11:44 am

Csakugyan, Cirmocska , semmit nem adtál kanállal J.-nak?
A kását én is kanállal tudom elképzelni,legalábbis eleinte...
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  Cirmocska Sun Feb 06, 2011 12:10 pm

Az, hogy semmit, egy kicsit túlzás, mert időnként bepróbálkoztam vele (leves, pl...), de nem fogadta el, a saját kezéből jobban esett neki. Kását is hagytam kézzel enni, az viccesebb... de pépet pl. soha nem evett!
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  csilluk Sun Feb 06, 2011 1:13 pm

Nekünk is a BLW jött be. Nem ezzel akartam kezdeni, de Bence semmiféle pépet nem volt hajlandó a szájába engedni. Így főtt zöldséget, sajtot, kölesgolyót stb majszolt egyedül. Nagyon hamar megtanult kanállal, villával enni. Viszont mostanában ellustult, szeretné, hogy etessem. De gonosz vagyok Twisted Evilés nem adogatom kanállal az ételt, így néha csak pár falatot eszik. De a következő étkezésnél bepótolja.

csilluk

Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011-02-06
Age : 47
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  C.Orsolya Sun Feb 06, 2011 6:23 pm

A lányom pár hete kezdte elutasítani a kanalat, hát ezért néztem más alternatíva után.
Mivel ilyen későn kezdtük még nem olyan ügyes a kezével mint mondjuk egy olyan baba aki elejétől fogva így evett, de alakul.
Most azzal küzdünk hogy ne dobaljon le mindent a tálcájáról és néha a szájába is kerüljön valami.
Mivel súlyra kicsike (76OOg - 13 hónaposan, es 296Oal született) ezért nem bízom teljesen rá hogy mennyit eszik, teszek én is a szájába darabkákat és néha még készülök valami féle kanalazható ételel is ... hátha abból is tudok a szájába lopni egy kis ételt.
És persze evés után katasztrófális állapotok uralkodnak a konyhában. Smile
De mindent összevetve jobb móka így az evés, és mi is nyugodtabban tudunk étkezni vele egy időben.

C.Orsolya

Hozzászólások száma : 28
Join date : 2011-02-05
Age : 41
Tartózkodási hely : Nagyvárad

https://picasaweb.google.com/orsolyacamerzan

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  p-emi Mon Feb 07, 2011 12:39 am

C.Orsolya wrote:
Most azzal küzdünk hogy ne dobaljon le mindent a tálcájáról és néha a szájába is kerüljön valami.
.

Nallunk a talcarol valo ledobalas idovel elmaradt, manapsag akkor hajitja le ha nem ker tobbet, vagy ha a kutyat is etetni akarja Laughing

Igeny szerinti szopi mellett szerintem kevesebbet es ritkabban eszik a baba, foleg az elejen. En probalkoztam kanalas kajaval 6 hosan, meg levekkel, meg purekkel, hat semmi sem izlett neki, Igy kapott a kezebe enni, majszolni. Leveseket kanallal eszi, iutan megunta kanallal kiszedi a zoldseget a tanyerbol es onnalosodik. Mostanaban (16 ho) kezdte el erdekelni, hogy o tegye a szajaba kanalla az etelt. Jobban szeret a kezevel enni. igaz a mai napig keveseket eszik, megis kis husis baba, nem ehezik.
Ami vicces, hogy a jaurtot is kezzel eszi Laughing beledugja a mutato ujjat a poharba es onnan szopogatja es nyalja le a jaurtot. Persze aztan atoltozunk......De mar probalkozik kanalla is.

Szerintetek 16 hosan hanyszor/mennyit kene egyen egy gyerek?

p-emi

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Nagyvarad/Artand

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  vadszelvesz Mon Feb 07, 2011 8:36 am

A BLW-nek pont az a lényege h a baba irányítsa a hozzátáplálás menetet, igy az étel mennyiséget is.Persze ezzel az anyukák ritkán vannak kibékülve, igy segítenek és adagolnak ok is amennyit meg lehet.Amíg megvan az igény szerinti szopi egy gyereknél, addig éhezni biztosan nem fog, a fejlődése sem marad el.Persze nem könnyű belenyugodni abba h keveset eszik a gyerek, főleg h belenksulykoljak a rokonok, ismerősök h mar miket és mennyit kellene egyen egy ekkora gyermek.....De mi ismerjük a gyereket, mi latjuk h mennyit fogad el, megtömni úgysem lehet , ha nem akar nem eszik.Úgyis eljön az a z idő mikor majd azon fogunk aggódni h nagyobb adagot kell főzzünk, mert mar a gyerek is annyi t eszik h alig győzzük kajával.....csak az meg nem most az elején lesz.

Mint mindenhez a gyereknevelésben, a hozzataplalashoz is türelem kell, bármelyik módját válasszuk.Stresszelni nem érdemes rajta. Wink
vadszelvesz
vadszelvesz

Hozzászólások száma : 29
Join date : 2011-02-06
Age : 42
Tartózkodási hely : Hegyközszáldobágy/Nagyvárad

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  anettanyu Tue Feb 08, 2011 1:41 pm

Én eddig nem hallottam a BLW-ről, de nagyon tetszik. Már kezdtem azt hinni, hogy az én lányom valami csodabogár, mert egyszerűen nem fogadott el semmit, ha kanállal adtam. Aztán, már nem is próbálkoztam, nem akartam erőltetni. Most 10 hónapos és nem rég kezdte elfogadni a kanalazgatást (persze azt sem mindig), de minden létező, megfogható dolgot egyből a szájába gyúr (mint minden baba, gondolom) és az olyan ételt, ami izlik neki, nagy élvezettel majszolja.
Ti miket adtok kézbe?
A főtt zöldséget általában szétnyomkodja. A kenyérhéjat már azt hiszem én unom.
Van egyfajta puffasztott gabonatallér, amibe se só se cukor nincs, azt nagyon szereti, viszont azt hallottam, hogy a babáknak amúgy is kevés a gyomorsavuk és az ilyesmi felszivja azt is... Meg aztán ez elég egyoldalú.
anettanyu
anettanyu

Hozzászólások száma : 66
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  Iris Tue Feb 08, 2011 4:49 pm

Felfedeztük - véletlenül az első kaját amit Gergő szivesen eszik: a füge. Kezébe akadt egy darab a tegnap és mint mindent,a szájába tette, elkezdte rágcsálni,Ma odament a kisasztalhoz,elvett egyet és vigan majszolgatta.Csak az apró magok miatt aggódok Rolling Eyes
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  Iris Thu Feb 10, 2011 12:31 pm

A fügétől kiütött az arcocskája...
A tegnap avokádót majszolt, szereti...
DE: amióta kóstolgat,a széklete hig,kifolyik a pelusból,más...
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  Cirmocska Thu Feb 10, 2011 12:40 pm

Mindenfele kajatol, amit eszik?
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  Iris Thu Feb 10, 2011 1:02 pm

Eddig igen...
És ez más mind az anyatejes ,hig széklet...
Most is át kellett öltöztetnem,kifolyt...
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  Izis Thu Feb 10, 2011 1:47 pm

Nálunk az etetés elég problémás. Az esetek többségében azért a hagyományos, kanalazgatásos módszert alkalmaztuk, mert nem igazán akart enni, a súlya is kicsi volt és minden falat számított. Így is evés után nem csak az etetőszéket, de a konyhát is fel kellett mosni. Róla már nem is beszélek.
Persze azért állandóan volt előtte olyan darab, amit ha akart megfoghatott és ehetett. A mai napig jó barátja a kanál, de csak üresen hajlandó a szájába tenni, ha étel kerül rá, akkor az kizárólag vagy az én számban vagy máshol landol.
Ja és a nagy gondom, h. evés közben előtte kell legyen pár "játék". Ez az esetek többségében egy üveg és a hozzá tartozó doboz. Egész evés alatt be-ki jár az üveg a dobozból. Ha nem engedem, akkor egyszerűen nem hajlandó enni. Ugyan ez a mese, ha evés közben meglát vmit és nem adom oda. Ha már úgy látom, h. evett, akkor nem szoktam oda adni és próbálunk tovább enni, de ha az evés elején kezdi, akkor engedek neki. Tudom, h nem a leghelyesebb, de nem tudom mit csináljak. Esetleg van vmi ötletetek?
Izis
Izis

Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011-02-10
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  Iris Thu Feb 10, 2011 2:39 pm

nekem úgy tűnik a baba a főnök...
...és ez nem jó,persze az sem,ha te vagy az Very Happy , nem errőlszól a dolog.
Az evés nem játék, eszik ha éhes.
Evés közben: nincs játék, tévé, elmászkálás,utána futkosás,hogy na,még egy falattal...Ezek nálunk alapszabályok.
Jó volna, ha nekem is az a része jobban menne,hogy megbizzam a gyermekeimben miből mennyit Rolling Eyes
habár,most cherry pont erre nevel,nem hal éhen...
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  C.Orsolya Thu Feb 10, 2011 10:02 pm

Iris wrote:nekem úgy tűnik a baba a főnök...

Evés közben: nincs játék, tévé, elmászkálás,utána futkosás,hogy na,még egy falattal...Ezek nálunk alapszabályok.

Szonya is mindig kell matasson valami evés közben, különben első pillanatban elunja magát. Tehát vagy a kenyeret szedi morzsakra, vagy az elé tett zöldséget keni szét a tálcán, vagy mondjuk a fakanállal hadonaszik (amit azért adok oda neki mert kéri és mert tudom hogy nem hajlando enni ha nem köti le valami a figyelmét .... amit valahol megértek hisz azt hiszem nem várhatom el egy 13 hónapostól hogy végis ülje az etetést)
Én azt remélem hogy az étel ledobálás, és a játszás elmarad idővel, amikor már gyorsabban megy és ő maga jobban boldogul egyedül az ételle. Vagy tévedek?
Próbáltam úgy is etetni hogy nem kapott semmit, de 2 falat után kudarcba fulladt ... és nem láttam értelmét kínozni őt.

confused

Iris, te hogy etetted ilyen kicsi korban őket?

C.Orsolya

Hozzászólások száma : 28
Join date : 2011-02-05
Age : 41
Tartózkodási hely : Nagyvárad

https://picasaweb.google.com/orsolyacamerzan

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  Izis Thu Feb 10, 2011 11:43 pm

A tavalyi kálváriánk óta sajnos a "nem hal éhen" hallatán akaratlanul is minden hajam szála az égnek áll.
Elnézést Iris, amúgy értem mit akartál mondani. A gond az, h. nagyon nehezem tudom rászánni magam, h. ha nem eszik, viszont látásara a következő evésig. Párszor sikerült és nem is paráztam miatta, csak most megint nemevős napok köszöntöttek ránk és sajnos hamar kiborulok.
Tényleg ti hogy éltétek túl ezt? Vagy ez már más topic lenne? Látom, még vannak olyanok akikkel egy csónakban ülünk.
Izis
Izis

Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011-02-10
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  Iris Fri Feb 11, 2011 9:20 am

C.Orsolya wrote:

Iris, te hogy etetted ilyen kicsi korban őket?
Ay ikrekkel nem volt problémám. Hat hónapos korukig csak szoptat,utána hozzátáplálás kiskanállal, egy kanállal ide,egyel oda - etetőszékek egymás mellett. Mindent megettek,nem volt probléma. Kb. 11 hónapos korukban megváltoztak... főleg a lányom... egyik napról a másikra a jól evő gyermekből (ami azért nagy lelki nyugalom volt Rolling Eyes ), lett egy csipegető madárka. Az maradt a mai napig. 1 éves koráig szép gömbölyű volt, -hogy nem mondjam kövér - azóta a normális az súlya. Éppen a határon van most (igaz ,én is sovány gyerek voltam), alig eszik.
Egy éves koruktól rájuk biztam az evést,kezdett a kajálás harc lenni,mint mondtam addig minden ment mint a karikacsapás. Nehéz volt elhinni,megtanulni,hogy tudják mi a jó nekik,miből mennyit - talán ami napig nem megy ez nekem olyna könnyen..
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  C.Orsolya Fri Feb 11, 2011 12:03 pm

De engedted őket játszani az étellel?
Amikor elkezdtek maguktól enni és már nem te kanalaztad az ételt a szájukba akkor az evés volt az egyetlen elfoglaltságuk amikor az etető székbe ültetted őket?

Sonya 3-4 perc után ráun a székben ülésre, és ekkora még csak pár falatot evett, na ilyenkor jól jön egy fakanál vagy habverő a kezébe amivel még elhadonászik egy ideig és en közben vagy kanállal etetem és közben ő is csipeget az elé tett ételdarabkákbó.
De még igy sem fogyassza el szinte soha az egész adag ételt ...

C.Orsolya

Hozzászólások száma : 28
Join date : 2011-02-05
Age : 41
Tartózkodási hely : Nagyvárad

https://picasaweb.google.com/orsolyacamerzan

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  vadszelvesz Fri Feb 11, 2011 2:08 pm

C.Orsolya wrote:De engedted őket játszani az étellel?
Amikor elkezdtek maguktól enni és már nem te kanalaztad az ételt a szájukba akkor az evés volt az egyetlen elfoglaltságuk amikor az etető székbe ültetted őket?

Sonya 3-4 perc után ráun a székben ülésre, és ekkora még csak pár falatot evett, na ilyenkor jól jön egy fakanál vagy habverő a kezébe amivel még elhadonászik egy ideig és en közben vagy kanállal etetem és közben ő is csipeget az elé tett ételdarabkákbó.
De még igy sem fogyassza el szinte soha az egész adag ételt ...

Te mindig ugyanannyit eszel?Mindig ugyanannyira ehes vagy?

Sztem nem varhatjuk el toluk h mindig megegyek mindet amit elejuk teszunk.Lehet pont nem izlik.Vagy mast enne(most a 4 evesemre gondolok akinek szinte soha nem az kell ami van....)

Nalunk is megy a jatszas eves kozben, sztem nem olyan nagy baj ez.Amugy vivit neha le sem ultetem az eveshez, neha tul erdekes amivel epp foglalkozik, viszont odajon a falatokert, es aztan szalad tovabb.De vele nics gond, szereti a hasat.De nem szoktam neki kulon adagot kitenni, pont azert h ne varjam el tole h mennyit egyen.Kap az en tanyerombol, amig elfogadja, aztan mehet tovabb.
vadszelvesz
vadszelvesz

Hozzászólások száma : 29
Join date : 2011-02-06
Age : 42
Tartózkodási hely : Hegyközszáldobágy/Nagyvárad

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  gabirvasz Fri Feb 11, 2011 7:03 pm

Végre van egy pici időm hozzászólni/kérdezni.

Kata 7 hónapos (lesz hétfőn), mindenképp a ISZH-t (igény szerinti hozzátáplálás - így magyarosítottam a rövidítést) szeretném alkalmazni, csak az kérdésem, hogy azt mikortól lehet kezdeni? Konkrétan az a kérdés, hogy beültethetem-e már az etetőszékbe? Még nem ül fel magától, a kezével felhúzza magát, és elég jól tartja magát ülő helyzetben, de csak 1-2 percig, a kipárnázást nem akarom alkalmazni. Ilyen állapotban lehet már etetőszéket használni?

Másik kérdés? Mi a véleményetek arról, hogy az alma mellé kekszet is reszeljünk. Én keksz ellenes vagyok, mert szerintem kár a vitamindús bio almát (itt termett a kertben) bolti édes (gondolom cukrozott) keksszel elrontani. Ti mit gondoltok erről?
gabirvasz
gabirvasz

Hozzászólások száma : 53
Join date : 2011-02-07
Age : 43
Tartózkodási hely : Nagysolymos

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  rekubek Fri Feb 11, 2011 7:18 pm

gabirvasz wrote:Végre van egy pici időm hozzászólni/kérdezni.

Kata 7 hónapos (lesz hétfőn), mindenképp a ISZH-t (igény szerinti hozzátáplálás - így magyarosítottam a rövidítést) szeretném alkalmazni, csak az kérdésem, hogy azt mikortól lehet kezdeni? Konkrétan az a kérdés, hogy beültethetem-e már az etetőszékbe? Még nem ül fel magától, a kezével felhúzza magát, és elég jól tartja magát ülő helyzetben, de csak 1-2 percig, a kipárnázást nem akarom alkalmazni. Ilyen állapotban lehet már etetőszéket használni?

Másik kérdés? Mi a véleményetek arról, hogy az alma mellé kekszet is reszeljünk. Én keksz ellenes vagyok, mert szerintem kár a vitamindús bio almát (itt termett a kertben) bolti édes (gondolom cukrozott) keksszel elrontani. Ti mit gondoltok erről?

Amikor annak idején Ágnessel elkezdtük az ISZH-t (jó ötlet a magyar rövidítés cherry ), még ő sem ült önállóan, így az első próbálkozásokhoz az ölembe vettem. Az etetőszéket később vetettük be, mert ekkor még összevissza dőlt, csúszkált benne.
Én nem tennék kekszet az almához. A kekszben semmi olyan nincs amire égetően szüksége lenne, sőt inkább olyasmik, amiket jobb ha nem kap...gondolok itt a cukorra, sok cukrászati adalékra.
Ha érdekel, van valahol egy táblázatom az ételek bevezetésének sorrendjéről, amit egy holland ISZH szaki állított össze,
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum