Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

+10
gabirvasz
Izis
anettanyu
vadszelvesz
p-emi
csilluk
rekubek
Iris
Cirmocska
C.Orsolya
14 posters

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) - Page 2 Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  gabirvasz Fri Feb 11, 2011 8:56 pm

Persze, hogy érdekel a táblázat. Amúgy egy vicces kérdésem támadt: ami igény szerinti, azt hogy lehet táblázatba foglalni? Laughing
gabirvasz
gabirvasz

Hozzászólások száma : 53
Join date : 2011-02-07
Age : 43
Tartózkodási hely : Nagysolymos

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) - Page 2 Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  C.Orsolya Fri Feb 11, 2011 9:29 pm

gabirvasz wrote:Persze, hogy érdekel a táblázat. Amúgy egy vicces kérdésem támadt: ami igény szerinti, azt hogy lehet táblázatba foglalni? Laughing

Hehe, ez jó kérdés Very Happy

De azért hasznos lehet egy hagyományos hozzátáplálási táblázat, azt hiszem.

http://babafalva.hu/download/Hozzataplalas.pdf

Én ezt használtam és jól bevállt.

A kekszről annyit hogy Sonya 13 hónapos és csak mostanság kapott kekszet, de nem hiszem hogy elmajszolt 2 darabnál többet. Szóval én is azon a véleményen vagyok hogy kár belé a sok cukor, tartósítószer és a többi E betü ami a kekszekben található. Lehet kapni bio kekszet vegyi adalékok nélkül ... de nagyon drága.
Én úgy döntöttem hogy megpróbálok magam házi kekszet sütni teljes kiörlésű lisztből természetes édesítő szerrel. (fruktóz vagy almalé)
Babapiskótát sem adtam még a kezébe ugyancsak a fenti okok miatt.

C.Orsolya

Hozzászólások száma : 28
Join date : 2011-02-05
Age : 41
Tartózkodási hely : Nagyvárad

https://picasaweb.google.com/orsolyacamerzan

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) - Page 2 Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  rekubek Fri Feb 11, 2011 10:25 pm

gabirvasz wrote:Persze, hogy érdekel a táblázat. Amúgy egy vicces kérdésem támadt: ami igény szerinti, azt hogy lehet táblázatba foglalni? Laughing

lol!

Azért itt a táblázat, és itt van több cikk,ha még nem láttad ezeket.

(a linkek az "itt" alatt vannak, nem tudom miért nem látszik jobban, hogy ott link van, csak ha ráméssz)
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) - Page 2 Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  gabirvasz Wed Feb 23, 2011 10:01 am

Kata ül az etetőszékben, és nem dől el. Legkedvesebb szórakozása, hogy csapkodja a nagy műanyag tálcát. Tettem rá puhára főtt krumplit neki, persze a kiskanál is kéznél volt, vagy két falatot belegyúrtunk. Aztán hagytuk önállósodni. Megtalálta a kistányért, amin a krumpli volt, azt is csapkodta ezerrel = krumpli mindenfelé a konyhában. Aztán elkezdte markolászni, mintha gyurma lenne, a kezére ragadt, majd hadonászott = krumpli mindenhol Katán. Ha véletlenül a krumplis keze odaért a szájához, azt megnyalta, de nem ment befelé belőle. Lesz ebből evés? Nálatok is így kezdődött?
gabirvasz
gabirvasz

Hozzászólások száma : 53
Join date : 2011-02-07
Age : 43
Tartózkodási hely : Nagysolymos

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) - Page 2 Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  rekubek Fri Feb 25, 2011 9:36 pm

Ágnesnél már nem emlékszem pontosan hogy volt, de szerintem nem ritka, hogy a hozzátáplálás elkezdésekor játszanak az étellel a babák. Előbb utóbb hátha Kata is rájön, hogy amit elébe tettetek, az ennivaló. Szoptatás után szoktad szilárd étellel kínálni, vagy mikor? Lehet, hogy amikor a krumplis akció volt nem is volt éhes.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) - Page 2 Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  Vendég Fri Feb 25, 2011 10:17 pm

gabirvasz wrote:Kata ül az etetőszékben, és nem dől el. Legkedvesebb szórakozása, hogy csapkodja a nagy műanyag tálcát. Tettem rá puhára főtt krumplit neki, persze a kiskanál is kéznél volt, vagy két falatot belegyúrtunk. Aztán hagytuk önállósodni. Megtalálta a kistányért, amin a krumpli volt, azt is csapkodta ezerrel = krumpli mindenfelé a konyhában. Aztán elkezdte markolászni, mintha gyurma lenne, a kezére ragadt, majd hadonászott = krumpli mindenhol Katán. Ha véletlenül a krumplis keze odaért a szájához, azt megnyalta, de nem ment befelé belőle. Lesz ebből evés? Nálatok is így kezdődött?

Gabi, ne aggodj, lesz ebbol eves Smile Daniel nagyon nagyon hosszu ideig jatszott az etelevel (tanulmanyozta, kiserletezett vele), talan olyan masfel evesen kezdte alabbhagyni. Ennek ellenre sokszor meg ma is szivesebben nyul kezzel az etel utan mint kanallal, villaval (legyen az akar leves), bar azert most mar a szajaba teszi. Engem ez kulonoskeppen nem zavart, valahogy megszoktam hogy naponta ketszer takaritok a szeke korul, az asztal alatt (a falak szerencsere eleg messze vannak).

Vendég
Guest


Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) - Page 2 Empty sülve-főve

Post  Kinga Wed Mar 09, 2011 9:44 pm

Második napja nálunk is elkezdődött a hozzátáplálás. Sajnos inkább kényszerből, a Pro Gastro Kid okozta hasmenés ugyanis tizedik napja kitart, már nem bírtam nézni, elmentünk a dokinénihez (nem az alteroshoz, aki a PGK-t felírta, hanem a "rendeshez"), és ő azt javasolta, adjak neki naponta 2-3 alkalommal 1o ml rizsnyákot, hogy fogja meg kicsit a gyomrát. Hát mit ne mondjak, úgy gyúrja befelé a csávó az ízetlen fehér trutyit, hogy még kunkorodik a kanál után Smile Szóval, a start az nagyon nem baby led, de azért nem mondtam le róla, hogy egyszer elérakjam a svédasztalt, hadd válogasson kedvére Smile).
Kérdés(ek): ugye jól gondolom, h a BLW 6 hónaposan még korai? Nem tud egyedül ülni, nem tud fogni (csippenteni) stb., szóval egyelőre csak a bekanalazható ételek jönnek szóba. És ugye nem baj az, ha elfogadja kanálból az ételt? Smile
Nna, de az igazi nagy kérdések számomra ott kezdődnek, hogy akkor mit adjak nyersen, és mit főzve, netán sütve? Mi az, ami fog, mi az, ami hajt? Már csak az almáról kismillió tanácsot kaptam: csak üvegreszelővel szabad reszelni; sütve jobb; reszelés után hagyni kell megbarnulni - ha azonnal adod, meghajtja, ha barnán adod, megfogja a gyomrát; nem fogja szeretni, mert savanykás, kezdjem inkább répával; a répának csak a levét szabad; a répát csak főzve szabad stb.
Komolyan, ez bonyolultabb, mint egy topmodell étrendje...
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) - Page 2 Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  rekubek Wed Mar 09, 2011 9:56 pm

Kinga lol! lol!
Szerintem a hozzátáplálásban az a lényeg, hogy ne váljon stresszforrássá a gyerek etetése. Ha kanálból eszik jó étvággyal, akkor kanalazzon, ha darabosat, akkor azt. A cél végülis az, hogy a baba is lassan megismerkedjen a szilárd ételekkel, és fokozatosan az anyatej (tápszer) mellett azokból is egyre többet egyen. A BLW valóban akkor működik, ha a baba meg tudja fogni az ételt és a szájába tudja tenni. Ha ezt még nem tudja, akkor várni kell még. Hogy mi fog és mi hajt...szerintem ezt majd te kell kikísérletezd, hogy mire hogy reagál a kisfiad. Azt valóban szokták tanácsolni, hogy jó a zöldségekkel kezdeni, mert ha gyümölccsel kezdesz, lehet, hogy utána nem fogadja majd el a zöldségeket. Én annak idején párolt brokkolival, murokkal kezdtem, de az első ételek között volt a körte és a banán is, amiatt, hogy ezek jó puhák nyersen is (tudom hogy ez utóbbi vitatott).
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) - Page 2 Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  p-emi Wed Mar 09, 2011 10:47 pm

Iris wrote:nekem úgy tűnik a baba a főnök...
,utána futkosás,hogy na,még egy falattal...Ezek nálunk alapszabályok.
.


Minden falatnak orulok ami lemegy a torkan, barmi, barhogy......
Konnyu zabalyokat allitani ha a gyerek eszik, de mig elforditja a fejet es beszoritja a szajat en biza utanna megyek, h na meg egy falattal, es ehet barhol is, csak egyen.....

p-emi

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Nagyvarad/Artand

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) - Page 2 Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  p-emi Wed Mar 09, 2011 10:50 pm

Izis wrote:A tavalyi kálváriánk óta sajnos a "nem hal éhen" hallatán akaratlanul is minden hajam szála az égnek áll.
Elnézést Iris, amúgy értem mit akartál mondani. A gond az, h. nagyon nehezem tudom rászánni magam, h. ha nem eszik, viszont látásara a következő evésig. Párszor sikerült és nem is paráztam miatta, csak most megint nemevős napok köszöntöttek ránk és sajnos hamar kiborulok.
Tényleg ti hogy éltétek túl ezt? Vagy ez már más topic lenne? Látom, még vannak olyanok akikkel egy csónakban ülünk.

Napok?
Honapok....
17 hosan csipetnyiket eszik, onnaloan akar enni (ami nem baj, csak a fele kiborul a kanalbol mire a szajaba er, vagy kezzel a masik fele a fejen kot ki a hajaban....) en agyalok rajta, foleg mikor latom mas gyereket hogy tatja a szajat az etel utan, orom nezni.....
Turelem, turelem, turelem, egyszer majd csak eszik.....

p-emi

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Nagyvarad/Artand

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) - Page 2 Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  p-emi Wed Mar 09, 2011 10:54 pm

C.Orsolya wrote:De engedted őket játszani az étellel?

En engedtem jatszani az etellel, sot egyutt fozunk es nyalakszik
Anyukam mondta, hogy igy ismerkedik az izekkel, szinekkel, formakkal, anyagokkal, igy rahagytam, nem banom, sokszor atoltozunk eves utan, de kivancsi lanyom van Laughing

p-emi

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Nagyvarad/Artand

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) - Page 2 Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  gabirvasz Thu Mar 10, 2011 10:13 am

Kinga wrote:Második napja nálunk is elkezdődött a hozzátáplálás. Sajnos inkább kényszerből, a Pro Gastro Kid okozta hasmenés ugyanis tizedik napja kitart, már nem bírtam nézni, elmentünk a dokinénihez (nem az alteroshoz, aki a PGK-t felírta, hanem a "rendeshez"), és ő azt javasolta, adjak neki naponta 2-3 alkalommal 1o ml rizsnyákot, hogy fogja meg kicsit a gyomrát. Hát mit ne mondjak, úgy gyúrja befelé a csávó az ízetlen fehér trutyit, hogy még kunkorodik a kanál után Smile Szóval, a start az nagyon nem baby led, de azért nem mondtam le róla, hogy egyszer elérakjam a svédasztalt, hadd válogasson kedvére Smile).
Kérdés(ek): ugye jól gondolom, h a BLW 6 hónaposan még korai? Nem tud egyedül ülni, nem tud fogni (csippenteni) stb., szóval egyelőre csak a bekanalazható ételek jönnek szóba. És ugye nem baj az, ha elfogadja kanálból az ételt? Smile
Nna, de az igazi nagy kérdések számomra ott kezdődnek, hogy akkor mit adjak nyersen, és mit főzve, netán sütve? Mi az, ami fog, mi az, ami hajt? Már csak az almáról kismillió tanácsot kaptam: csak üvegreszelővel szabad reszelni; sütve jobb; reszelés után hagyni kell megbarnulni - ha azonnal adod, meghajtja, ha barnán adod, megfogja a gyomrát; nem fogja szeretni, mert savanykás, kezdjem inkább répával; a répának csak a levét szabad; a répát csak főzve szabad stb.
Komolyan, ez bonyolultabb, mint egy topmodell étrendje...

Tényleg az a lényeg, hogy ne izgulj a hozzátápláláson. Nálunk nehezen indult, de egyik napról a másikra elkezdte érdekelni az, amit a szájába kap, és most már ő is kunkorodik a kanál illetve az ujjam után. (van, hogy az ujjammal adott falatkákat - mert úgy esik kézre, meg neki is úgy jobban tetszik) De ehhez el kellett teljen kb. három hét. Ha nálatok így indul kezdés, akkor ez már csak jobb lehet. És ha rosszabb lesz, akkor se kell izgulni, mert lesz még ideje bepótolni. Nálam az a nyugtató szlogen, hogy "végülis minden baba megtanul enni". Az ISZH lényege szerintem az, hogy semmit nem kell erőltetni, ha eszi kanálból, az is az ő Igénye SZerint van. Ha egyszer csak elutasítja a kanalat, akkor majd szedi az ujjával, és maszatol mindenfelé.
Én almát adtam először, üvegreszelőn reszelve, ha azonnal adom, savanyú képet vág hozzá, ha kicsit megbarnul, akkor nagyon szereti. És a legjobb, hogy ha hagy maradékot, mert akkor azt én megehetem, nekem nagyon ízlik úgy megbarnulva.
Végül: hidd el, csak az elején tűnik bonyolultnak, pár hét alatt kitapasztalod, hogy mi a jó a babádnak.
gabirvasz
gabirvasz

Hozzászólások száma : 53
Join date : 2011-02-07
Age : 43
Tartózkodási hely : Nagysolymos

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) - Page 2 Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  Izis Thu Mar 10, 2011 9:50 pm

'Minden falatnak orulok ami lemegy a torkan, barmi, barhogy......
Konnyu zabalyokat allitani ha a gyerek eszik, de mig elforditja a fejet es beszoritja a szajat en biza utanna megyek, h na meg egy falattal, es ehet barhol is, csak egyen.....'

Meg tudlak érteni, h. aggódsz és tényleg sokkal egyszerűbb egy jól evő gyerekkel.
Mi is szinte minden szabályt felrúgtunk, csak, h. egyen, de azt azért betartottam, h. nem futok utána az étellel.
Az utóbbi időben javult a helyzet evés téren. Rakott is egy kis pocit magának, csak a főtt ételt még mindig pépesen akarja enni. Ha talál benne egy nagyobb darabocskát, rögtön kiveszi a szájából.
Mi annak idején almával kezdtük a hozzátáplálást, mert savat csinál, ami a piciknél jó. Utána jött a murok, petrezselyem, zeller, cékla stb.
Most a kedvence a savanyú uborka.
Izis
Izis

Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011-02-10
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) - Page 2 Empty glutén

Post  Kinga Fri Mar 18, 2011 7:41 pm

Lányok, ti mivel vezettétek be a glutént a gyerkő étrendjébe? Tudom, tudom, mi anno kekszet kaptunk, de vajon találok-e olyan kekszet a piacon, ami nincs felturbózva cukorral, satöbbivel?
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) - Page 2 Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  Vendég Fri Mar 18, 2011 7:54 pm

Kinga wrote:Lányok, ti mivel vezettétek be a glutént a gyerkő étrendjébe? Tudom, tudom, mi anno kekszet kaptunk, de vajon találok-e olyan kekszet a piacon, ami nincs felturbózva cukorral, satöbbivel?
en egy kenyerhejjat adtam a kezebe, azt szopogatta hosszasan

Vendég
Guest


Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) - Page 2 Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  Kinga Mon Mar 21, 2011 3:47 pm

Barbara wrote:en egy kenyerhejjat adtam a kezebe, azt szopogatta hosszasan
Anyám is arra esküszik, csak hát a fene tudja, manapság már a kenyérben sem bízhat az ember... Shocked
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) - Page 2 Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  kisboszi Mon May 02, 2011 12:11 pm

Hát én nem is gondolkodtam ISZH-n, de odajutottunk. Kicsit 6 hónapos kora előtt kezdett kóstolgatni, aztán jöttek 7 hós korig a pépes ételek, kanállal. Akkor volt a fogzási periódus és azóta nem hajlandó kanálból enni, vagy csak nagyon ritkán. Általában pont az nem kell neki, amit készítettem, úgyhogy mivel én egy lusta anya vagyok, most már csak azzal próbálkozom, amit épp mi is eszünk. Egyszerűen nem vagyok hajlandó 20félét főzicskélni, hogy aztán egyik se kelljen neki.
Kézzel eszik, kézből. Etetőszékben szinte nem is ül, mert akárhogy kötöm be, kimászik, s félek, hogy leugrik.
Kenyérhéj sem megy nálunk: egyszerűen bedugja az egészet a szájába, elszopogatja, aztán kitúrja a szájából és elkeni vagy szétmorzsolja. Jobban látszik rajtam mit evett épp a gyerek, mint rajta. Úgyhogy engem is ki kell mosni szinte minden étkezés után.
Etetéskor nem futok utána, de ő közben jön-megy, valamivel foglalkozik. Addig kap, míg ki nem túrja a falatot. Akkor megállunk. Ha két falat volt, akkor annyi.
A gyümölcsök mennek leginkább: felváltva körte, banán, alma, narancs. Minden híreszteléssel ellentétben, a banán nem fogja meg a hasát, mivel sokat szopik még, s az anyatej ellensúlyozza a banán hatását.
Az elején próbálkoztam szimplán brokkolival, főtt répával, de az én gyerekem az ízetlen főtt zőccségeket nem hajlandó megenni. Levesben főttet igen.
Nem bánnám, ha többet enne, mert akkor talán végre lecsökkenne az éjjeli szoptatások száma s végre én is jobban tudnék aludni... Sleep
kisboszi
kisboszi

Hozzászólások száma : 33
Join date : 2011-02-08
Age : 47
Tartózkodási hely : Küküllőkeményfalva/Székelyudvarhely

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) - Page 2 Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  Kinga Tue May 03, 2011 11:02 am

Kisboszi, 3-4 hétig nálunk is úgy ment a kínálgatás, hogy alig jutott az ételből a gyomrába (minekutána épp itt dicsekedtem el, hogy milyen ügyesen eszik...), aztán ott fordult meg a dolog, amikor édesanyám megkínálta a saját tányérjából a vajon párolt, enyhén sózott répával, az bezzeg kellett... Elgondolkodtam, h valszeg azért nem kell a főtt zöldség neki, mert minden íze kimegy a főzéskor. Előszedtem a miccs-sütőt (zománcos tárcsa, rá lehet tenni a gázrózsára), és azóta azon sütök-párolok neki mindent: alufóliába csomagolom az almát, répát, 1o-2o perc alatt puhára sül, utána csak össze kell törni, turmixolni se szükséges.
Most azon gondolkodom, hogy valami gabonát is kellene tenni bele, nézegetem a kamrában várakozó kölest, hajdinát meg gerslit. Azt hiszem, kölessel fogom kezdeni, nem egyébért, de az fő a legpuhábbra.
Tegnap vettem egy üveges kajszit is (Hipp), eeekkora betűkkel írja rajta, hogy bio, aztán itthon kibetűztem az apróval szedett részt: van benne hozzáadott cukor, grrr... Szeretnék valami más gyümölcsöt is adni az almán kívül, de körtét, babánt még nem mertem. Esetleg próbáltatok aszalt gyümölcsöt megfőzve?
Amúgy a Réka által adott táblázatot használom irányadónak.

(Kedves Admin, nem tudom, "szabad-e" itt megbeszélni ezeket, vagy hagyjuk ezt a topicot kimondottan a BLW-nek, és nyissunk egy másikat általában véve a hozzátáplálásról?)
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) - Page 2 Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  rekubek Thu May 05, 2011 11:51 am



(Kedves Admin, nem tudom, "szabad-e" itt megbeszélni ezeket, vagy hagyjuk ezt a topicot kimondottan a BLW-nek, és nyissunk egy másikat általában véve a hozzátáplálásról?)
[/quote]

Lusta vagyok belépni mint admin, úgyhogy írom így: szerintem mehet itt is nyugodtan. Smile

Én is elkezdtem lassan Domit kínálgatni. Egyelőre nagyon lelkesen veti rá magát az ételre (párolt almacikkek, párolt murok). Valamennyi a gyomrába is jut- viszontláttam a pelenkában amit eddig megevett
ö lol!
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) - Page 2 Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  rekubek Thu May 05, 2011 11:52 am

Íme egy jó honlap a hozzátáplálásról, angolul: http://www.wholesomebabyfood.com/
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) - Page 2 Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  hevicus Mon Dec 19, 2011 5:29 pm

Volt mar koztetek olyan aki hamarabb elkezdte a hozzataplalast, mint 6 honap. Luca most 5 honapos, de nemreg ugy nezi ki az etelt a szankbol, hogy az hihetetlen. Amgy minden irant erdeklodik, de valahogy az eves utan maskepp, szoval latom rajta, hogy szeretne megkostolni a dolgokat. Tudom, hogy nem nagyon ajanlott 6 honap elott elkezdeni a szilard eteleket, de ha szeretnek vele valamiket megkostoltatni, akkor szerintetek mit adjak? Doki neni szerint mehetne az alma, almapure es joghurt..utobbin kicsit el is csodalkoztam...a nem tudom, mondjatok valami okosat... Very Happy

hevicus

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2011-12-15
Age : 39
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) - Page 2 Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  hevicus Mon Dec 19, 2011 5:34 pm

most latom, hogy tejtermekeket csak a 8-9. honaptol ajanlanak....de akkor miert mondja a dokineni, hogy nyugodtan adhatom??? komyolan megall az eszem tole..

hevicus

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2011-12-15
Age : 39
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) - Page 2 Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  blueeyes Mon Dec 19, 2011 6:27 pm

hevicus wrote:most latom, hogy tejtermekeket csak a 8-9. honaptol ajanlanak....de akkor miert mondja a dokineni, hogy nyugodtan adhatom??? komyolan megall az eszem tole..
A tejtermék a potenciálisan allergén élelmek közé tartozik, azért ajánlják minél később bevezetni. Dávid mindjárt 1 éves lesz és csak egy hónapja próbálkoztam jaurttal nála, meg a "tehéntúróját" is tejporból futtatom össze, még nem mertem tehéntejet használni... Nálunk is a háziorvos 6 hónapos kortól ajánlotta a tejterméket, nem tudom miért ilyen korán, még ki is nevetett amiért kecsketejet akartam volna próbálni a tehéntej helyett. Shocked
blueeyes
blueeyes

Hozzászólások száma : 50
Join date : 2011-12-16
Tartózkodási hely : Brassó

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) - Page 2 Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  rekubek Tue Dec 20, 2011 7:00 pm

hevicus wrote:Volt mar koztetek olyan aki hamarabb elkezdte a hozzataplalast, mint 6 honap. Luca most 5 honapos, de nemreg ugy nezi ki az etelt a szankbol, hogy az hihetetlen. Amgy minden irant erdeklodik, de valahogy az eves utan maskepp, szoval latom rajta, hogy szeretne megkostolni a dolgokat. Tudom, hogy nem nagyon ajanlott 6 honap elott elkezdeni a szilard eteleket, de ha szeretnek vele valamiket megkostoltatni, akkor szerintetek mit adjak? Doki neni szerint mehetne az alma, almapure es joghurt..utobbin kicsit el is csodalkoztam...a nem tudom, mondjatok valami okosat... Very Happy

Én kivártam a hat hónapot mindkét gyerekkel, szerintem nem árt megvárni, hogy minél fejlettebb legyen az emésztőrendszerük amikor elkezdjük a szilárd ételek bevezetését. Hogy mivel jó kezdeni, az attól is függ, hogy a klasszikus módszer szerint, pépeket adsz, vagy az igény szerinti hozzátáplálást próbálod meg. Nekem csak ez utóbbival van tapasztalatom.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) - Page 2 Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  gabirvasz Wed Dec 21, 2011 11:53 pm

Kata is nagyon leste az ételt 6 hónapos kora előtt, de én csak 6 és fél hónaposan kínáltam először. Üvegreszelőn reszelt almát adtam, amilyen nagy volt az érdeklődés, akkora lett a csalódás. Egy kanállal megevett, de többet nem akart. Egy héten át csak almát kínáltam, napról napra többet evett. Egy hét után következett volna a főtt murok, de abból egy falatot se volt hajlandó megenni. Végül semmi újdonság nem tetszett, egy hónapon át csak az almát volt hajlandó elfogadni. 7,5 hónaposan aztán jöhettek az új ízek, nagyon jó étvágya lett, ami azóta is tart, egy-egy fogzási vagy náthás periódust leszámítva.
A 6 hónapos kort mindenképp érdemes megvárni, és azután se kell egyből áttérni a szilárd ételekre, még hónapokig csak kóstolgatásról beszélhetünk, és ajánlott mindig szoptatás után kínálni, mert ő még nem tudja, hogy ez étkezés, hanem inkább kalandnak fogja fel. És a szoptatott, nyugodt baba szívesebben kalandozik. Mindig az ő igényeihez kell alkalmazkodni, ez a legfontosabb a hozzátáplálás rögös útján. Sok sikert!
gabirvasz
gabirvasz

Hozzászólások száma : 53
Join date : 2011-02-07
Age : 43
Tartózkodási hely : Nagysolymos

Back to top Go down

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW) - Page 2 Empty Re: Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum