Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mi lesz ma az ebéd?

5 posters

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Mi lesz ma az ebéd? Empty Mi lesz ma az ebéd?

Post  rekubek Tue Feb 15, 2011 9:20 pm

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem sokszor nagy fejtörést okoz kitalálni, hogy mit főzzek. Arra gondoltam, hogy itt megoszthatnánk egymással, hogy éppen ki mit főz, hátha jó ötleteket, új recepteket találunk. Wink
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Mi lesz ma az ebéd? Empty Re: Mi lesz ma az ebéd?

Post  Izis Wed Feb 16, 2011 11:10 pm

Én mostanában a nosalty.hu -ról veszem a recepteket. Nagyon sok van és szerintem nagyon jók.
Az egyik kedvencem az édes-savanyú sertés. Mikor elkészítettem, meglepődtem. Nem hittem volna, h ilyen jó lesz és főleg azt nem, h. nekem is sikerül. Igaz a fokhagyma, a recept nem írta, nagyon feldobta.
Pénteken kínai szezámmagos csirke volt terítéken.
Izis
Izis

Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011-02-10
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Mi lesz ma az ebéd? Empty Re: Mi lesz ma az ebéd?

Post  Vendég Wed Feb 16, 2011 11:35 pm

Mi ma tipikusan (teli) holland vacsorat ettunk (itt este 5 - 6 korul esznek meleget) - krumplit megpucolni es felapritani nagyon keves vizben mirelit spenottal egyutt megfozni majd ossze kell torni. Melle sos virsli szeru kolbaszt ettunk (de lehet daralt hus is vagy fasirt) es almaszoszt. Ha nincs otthon spenot apro kockakra vagott repaval (murok Very Happy ) is meg lehet fozni a krumplit.
Ja es elotte zoldsegleves volt (sok sok repaval mert Daniel imadja)

Vendég
Guest


Back to top Go down

Mi lesz ma az ebéd? Empty Re: Mi lesz ma az ebéd?

Post  rekubek Thu Feb 17, 2011 3:52 pm

Én ma a nosalty.hu-ról főztem, ezt, és nem mondhatnám, hogy sikert arattam vele. Nekem sem nagyon ízlett amúgy. Mad
Szeretek új recepteket kipróbálni, de sajnos néha melléfogok.

Barbara, milyen amúgy a holland konyha? Nem sok hízelgőt hallottam eddig róla (vannak holland barátaink).
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Mi lesz ma az ebéd? Empty Re: Mi lesz ma az ebéd?

Post  Vendég Thu Feb 17, 2011 4:41 pm

Attol tartok, a holland konyha hirnevet en sem tudom megvedeni Twisted Evil bar az a keves speci holland kaja amivel rendelkeznek nekem izlik. Imadom a zoldborso levesuket amit kizarolag csak telen foznek, finom a parolt voros kaposztajuk is amit koretkent szolgalnak fel hus melle es nekem izlik a szilveszteri fankjuk is. A nyers heringet meg nem kostoltam es azt hiszem nem is fogom Laughing A sajtok viszont nagyon finomak - amikor megismertem a parom nagyon csodalkoztam, hogy nem izlenek neki az otthoni sajtjaink, ma mar nekem is muanyag izunek tunnek a Gouda sajt rendszeres fogyasztasa ota. Ja meg egy tipikusan holland desszert az un. vla - amolyan hig puding, amit hidegen fogyasztanak, nekem nagyon izlik. Egy masik holland jellegzetesseg az un. stroop - egetett almaiz, palacsintaval es vajas kenyerrel eszik, nagyon gazdag vasban - terheseknek mindig nagy eloszeretettel ajanljak.
De amugy a holland konyhat akarcsak a holland eletvitelt az egyszeruseg jellemzi, reggel es delben sajtos kenyeret esznek (amit csokis vagy mogyorovajas kenyerrel koronaznak meg) es tejet isznak, este meg fott krumplit parolt zoldseggel es parolt hussal vacsoraznak. Szoval semmi luxus. Ugyanezeket szolgaljak fel unnepi fogadasokra is, nem kicsi volt a csalodottsag azon a nemzetkozi konferencian amit a munkahelyemen szerveztem amikor ebedkor megdobtuk oket egy sajtos es egy sonkas szendviccsel. Very Happy mikozben ugyanennek a konferencianak a Norvegiaban megrendzett elodjen fustolt lazac es kaviar volt a menu Very Happy
Ha van erdeklodes, ennek a par kedvenc holland eledelnek a receptjet szivesen felteszem ide.

Vendég
Guest


Back to top Go down

Mi lesz ma az ebéd? Empty Re: Mi lesz ma az ebéd?

Post  Kinga Thu Feb 17, 2011 7:10 pm

Barbara wrote: Ha van erdeklodes, ennek a par kedvenc holland eledelnek a receptjet szivesen felteszem ide.

Azt a zöldborsólevest kipróbálnám!

Ps: amikor a Hágában élő barátnőm téliszalámit és bőrtúrót kért, hogy vigyek neki, én is csodálkoztam Smile)
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Mi lesz ma az ebéd? Empty Re: Mi lesz ma az ebéd?

Post  Kinga Thu Feb 17, 2011 7:13 pm

Barbara wrote:Szoval semmi luxus.

Biztos mindent space-cake-kel nyomtatnak le lol!
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Mi lesz ma az ebéd? Empty Re: Mi lesz ma az ebéd?

Post  anettanyu Fri Feb 18, 2011 10:30 am

Nálunk ma, a tegnap (a gyorsan elkészithetőség jegyében) főzött paradicsomleves és mai friss túrós makaróni lesz az ebéd. Tegnap rizses hús volt a második, tegnapelőttről. rabbit A héten volt még zellerkrémleves és lencsefőzelék (mert sárgaborsót nem találtam itthon).
Ja... és almás tészta. Smile
anettanyu
anettanyu

Hozzászólások száma : 66
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Mi lesz ma az ebéd? Empty Re: Mi lesz ma az ebéd?

Post  rekubek Fri Feb 18, 2011 11:06 am

Nálunk ma a tegnapi meggyleves maradéka lesz, és kínai sült tészta. (ez is nosalty recept, hátha ma is nem fogok mellé- itt van)

Barbara, a zöldborsóleves engem is érdekelne, egyik kedvenc levesem Smile.
A finom holland sajtokat irigylem tőled. geek
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Mi lesz ma az ebéd? Empty Re: Mi lesz ma az ebéd?

Post  Vendég Fri Feb 18, 2011 12:31 pm

Kinga wrote:
Barbara wrote: Ha van erdeklodes, ennek a par kedvenc holland eledelnek a receptjet szivesen felteszem ide.

Azt a zöldborsólevest kipróbálnám!

Ps: amikor a Hágában élő barátnőm téliszalámit és bőrtúrót kért, hogy vigyek neki, én is csodálkoztam Smile)

En kolbaszt szoktam kerni es szalonnat, no meg tehenturot. Egy idoben rendszeresen hoztak nekem a petrezselyemgyokeret, tormat, pasztinakot, fekete retket is de az iden vegre felfedeztem ezeket az itteni piacon illetve a bio boltokban - csak mereg draga Rolling Eyes

A receptet felteszem a hetvegen.

Amugy a mai menu: tegnap fozott zoldsegleves, sult csirke es zoldbabsalata.

Vendég
Guest


Back to top Go down

Mi lesz ma az ebéd? Empty Re: Mi lesz ma az ebéd?

Post  rekubek Fri Feb 18, 2011 12:33 pm

Barbara wrote:
Kinga wrote:
Barbara wrote: Ha van erdeklodes, ennek a par kedvenc holland eledelnek a receptjet szivesen felteszem ide.

Azt a zöldborsólevest kipróbálnám!

Ps: amikor a Hágában élő barátnőm téliszalámit és bőrtúrót kért, hogy vigyek neki, én is csodálkoztam Smile)

En kolbaszt szoktam kerni es szalonnat, no meg tehenturot. Egy idoben rendszeresen hoztak nekem a petrezselyemgyokeret, tormat, pasztinakot, fekete retket is de az iden vegre felfedeztem ezeket az itteni piacon illetve a bio boltokban - csak mereg draga Rolling Eyes

A receptet felteszem a hetvegen.

Amugy a mai menu: tegnap fozott zoldsegleves, sult csirke es zoldbabsalata.

A zöldbabsalátát hogy készíted? Bevallom, még sose ettem.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Mi lesz ma az ebéd? Empty Re: Mi lesz ma az ebéd?

Post  Vendég Fri Feb 18, 2011 12:39 pm

rekubek wrote: A zöldbabsalátát hogy készíted? Bevallom, még sose ettem.
Reka, en otthon nem lattam ilyen zoldbabot ha rajovok hogy kell kepet feltenni megmutatom mirol van szo. De akkor atmegyek a receptes topikba es teszek fel par holland receptet Smile

Vendég
Guest


Back to top Go down

Mi lesz ma az ebéd? Empty Re: Mi lesz ma az ebéd?

Post  Vendég Fri Feb 18, 2011 1:14 pm

Feltettem a recepteket az "ïncsi fincsi receptek" topikba. Hamarosan meg felteszem a lecsoreceptet (ratatouille) es a zoldbabsalatat is.

Vendég
Guest


Back to top Go down

Mi lesz ma az ebéd? Empty Re: Mi lesz ma az ebéd?

Post  rekubek Fri Feb 18, 2011 2:09 pm

Barbara wrote:Feltettem a recepteket az "ïncsi fincsi receptek" topikba. Hamarosan meg felteszem a lecsoreceptet (ratatouille) es a zoldbabsalatat is.

Köszi a sok ínycsiklandó receptet. Azt hiszem a szilveszteri fánk lesz az első, amit kipróbálok. bounce
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Mi lesz ma az ebéd? Empty Re: Mi lesz ma az ebéd?

Post  rekubek Wed Feb 23, 2011 9:21 am

Na, mostanában nem főz senki? Mi gyrost készítettünk az este, egyik kedvenc gyorsan elkészíthető ételem, nyámm nyámm. Smile Ma baconnal feldobott rakott krumpli lesz ebédre azt hiszem.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Mi lesz ma az ebéd? Empty Re: Mi lesz ma az ebéd?

Post  Memő Wed Feb 23, 2011 9:53 am

Dehogynem főzök/főzünk csak én személy szerint azért nem szeretem az ilyen topikokat, mert olyasmiket olvasok benne, amit sokszor elképzelni sem tudok, pedig állítólag a tág családban én vagyok a nagy reformkonyhás (szóval képzeljétek el milyen az aki abszolút hagyományos, ha én reformer vagyok). A krémlevesek távol állnak tőlem és ilyenkor télen igen beszűkült a zöldségfogyasztásunk, úgy hogy előrukkolni frankó nevekkel és receptekkel nem tudok és nem is akarok. A mamamin is épp ezért csak olvasó üzemmódban vagyok. Amúgy nagyon finom lett az idei savanyó káposztánk, abból naponta eszünk, mindenki odavan érte.

Memő

Hozzászólások száma : 84
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Nyárádremete/Marosvásárhely/Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Mi lesz ma az ebéd? Empty Re: Mi lesz ma az ebéd?

Post  anettanyu Wed Feb 23, 2011 10:17 am

Tegnap tárkonyos pityókalevest főztem és a hétvégén vettünk sárgaborsót, úgyhogy főzelék is lett, jó kis hagymatokánnyal. Ma a leves mellé valami darált húsos, tésztás dolog lesz, azt hiszem spagetti, ha nem találok valami jobbat, de azt is megspékelem egy kicsit. Smile
anettanyu
anettanyu

Hozzászólások száma : 66
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Mi lesz ma az ebéd? Empty Re: Mi lesz ma az ebéd?

Post  rekubek Thu Feb 24, 2011 2:26 pm

Memő, nem is azért indult ez a topik, hogy minél hangzatosabb ételekkel rukkoljunk itt elő, hanem csak, hogy esetleg ötleteket adjunk egymásnak. Smile A savanyú káposzta igen finom dolog, nekünk sajnos nincs, még nem mertem belevágni a káposztasavanyításba, így a piacról veszünk néha.

Anett, a tárkonyos pityókaleves nálunk is nagy sztár volt gyerekkoromban, és most is szeretem.

Nálunk ma piláf lesz az ebéd.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Mi lesz ma az ebéd? Empty Re: Mi lesz ma az ebéd?

Post  Vendég Thu Feb 24, 2011 8:35 pm

Mivel mi egy hete testuletileg betegek vagyunk takareklangon egunk a kajalast is, vagyis ezen a heten a fo szempont az volt hogy minel konyebben legyen elkeszitheto. Mivel a fiam amugy is nagyon rosszul evett a heten (egyebkent nem) sok tesztafelet ettunk. Hal istennek sok olasszal eltem mar, igy van par rem konnyu recept a tarsolyomba. A tegnap pl brokkolis pennet ettunk (brokkolit rozsaira szetszedni, sos vizben megfozni, kozben megfoztem a pennet is majd osszekevertem a fott brokkolival es leontottem fokhagymas olivaolajjal - salataval talaltam). Ma pedig rizses hust fozott a parom elore felvagott mirelit zoldsegekkel (szarul vagyunk nna) Embarassed No de egy het mulva jonnek a szuleim ha addig nem jovunk helyre akkor ok majd foznek nekunk finomakat. cheers

Vendég
Guest


Back to top Go down

Mi lesz ma az ebéd? Empty Re: Mi lesz ma az ebéd?

Post  rekubek Fri Feb 25, 2011 9:09 am

Barbara wrote:Mivel mi egy hete testuletileg betegek vagyunk takareklangon egunk a kajalast is, vagyis ezen a heten a fo szempont az volt hogy minel konyebben legyen elkeszitheto. Mivel a fiam amugy is nagyon rosszul evett a heten (egyebkent nem) sok tesztafelet ettunk. Hal istennek sok olasszal eltem mar, igy van par rem konnyu recept a tarsolyomba. A tegnap pl brokkolis pennet ettunk (brokkolit rozsaira szetszedni, sos vizben megfozni, kozben megfoztem a pennet is majd osszekevertem a fott brokkolival es leontottem fokhagymas olivaolajjal - salataval talaltam). Ma pedig rizses hust fozott a parom elore felvagott mirelit zoldsegekkel (szarul vagyunk nna) Embarassed No de egy het mulva jonnek a szuleim ha addig nem jovunk helyre akkor ok majd foznek nekunk finomakat. cheers

A gyors receptek sokszor életmentőek tudnak lenni. Én is szeretem az olaszos ételeket, de csak kb. 3 receptet szoktam variálni.
Gyógyulást nektek! Smile
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Mi lesz ma az ebéd? Empty Re: Mi lesz ma az ebéd?

Post  Memő Fri Feb 25, 2011 8:15 pm

Ma a második rakott kelkáposzta volt. Most készítettem először és a netről halásztam a receptet. Mennyei lett, nagyon meg vagyok elégedve. A recepten természetesen Very Happy változtattam, mint mindig, de nagyon eltaláltam. Készítettem fényképet is, kiteszem a blogomra majd.

Memő

Hozzászólások száma : 84
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Nyárádremete/Marosvásárhely/Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Mi lesz ma az ebéd? Empty Re: Mi lesz ma az ebéd?

Post  Memő Fri Feb 25, 2011 8:20 pm

Szóba jöttek az olasz receptek. Én Olaszországban a francia szobatársamtól tanultam egy hipergyors receptet. Az első trimeszterben szinte csak ezen éltem, mert csak ez maradt meg bennem. Cukkinit apró vékonyabb kockákra vágni, szépen megdinsztelni olivaolajban és a már megfőtt tésztára rázuttyintani és jól megszórni parmezánnal. Garantálom, hogy ízleni fog, mármint annak aki szereti a parmezánt is Very Happy . Még a párom is nagyon szereti, pedig ő nagy ellensége mindenféle gyorsételnek.

Memő

Hozzászólások száma : 84
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Nyárádremete/Marosvásárhely/Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Mi lesz ma az ebéd? Empty Re: Mi lesz ma az ebéd?

Post  rekubek Fri Feb 25, 2011 9:28 pm

A cukkinis parmezános tészta jól hangzik. Smile
Nem is tudtam, hogy te is írsz blogot. Beteszed a linkjét?
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Mi lesz ma az ebéd? Empty Re: Mi lesz ma az ebéd?

Post  Vendég Fri Feb 25, 2011 9:38 pm

Emo, ezt en is szoktam fozni, annyi kulombseggel, hogy a cukkini melle murkot is vagok. Es en is egy olasztol tanultam Wink
Mai (gyors menu) - grillcsirket vettunk a piacon, melle krumplipure es savanyu kaposzta, ja es fokhagyma leves.

Vendég
Guest


Back to top Go down

Mi lesz ma az ebéd? Empty Re: Mi lesz ma az ebéd?

Post  rekubek Fri Feb 25, 2011 9:40 pm

Én ma brokkolis csirkemelles kuszkuszt főztem, saját kitaláció, nem volt rossz. Very Happy
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Mi lesz ma az ebéd? Empty Re: Mi lesz ma az ebéd?

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum