Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kötelező ("védő")oltások

+14
leda
májusvan
katyica
Cirmocska
ella
hugi
Alma
Izis
Kinga
kata
Apuka
rekubek
Iris
mokuspar
18 posters

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 5 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Cirmocska Mon Aug 08, 2011 8:59 am

Koszonom! Vitazni en sem akarok, sem itt, sem mashol.
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 5 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  rekubek Tue Aug 09, 2011 8:32 pm

[quote="Barbara"]
Memő wrote:
Ha pedig ez egy olyan forum megis ahol az eltero gondolatok, kerdesek, toprengeseknek nicnsen helye akkor talan az lesz a legjobb ha leiratkozom.

Bár a védőoltásokkal kapcsolatban bennem is vannak kételyek, kérdések, messze nem tudok eleget a témáról ahhoz, hogy érdemben hozzászóljak. De örülök annak, hogy megosztjátok a fórum olvasóival a témával kapcsolatos információkat. Semmiképp nem szeretném, hogy bárki távozna innen amiatt, hogy véleménye eltér a másokétól. Jó lenne ha nézetkülönbségeinket higgadtan, értelmesen tudnánk itt megbeszélni, ahelyett, hogy kioktassuk vagy megsértsük egymást. És ezt adminisztrátori minőségemben írtam, bár lusta voltam adminként bejelentkezni. Embarassed
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 5 Empty himlő elleni trivakcina

Post  Kinga Tue Sep 06, 2011 5:48 pm

Rég nem jártam erre, igyekszem napirendre kerülni az elmúlt hónapokban zajlott diskurákkal. Felicitaszon jót szórakoztam, ügyesen mutat rá a szerző arra, hogy az időbeli egymásutániság nem feltétlenül jelent ok-okozati összefüggést (Illetve kb annyi az igazságtartalma, mint ha azt mondanánk, hogy a születés halálhoz vezet Smile) ). Viszont sajnos az oltani vagy nem oltani dilemmában nem vitt előre.
Most azért léptem be a fórumra, hogy a kanyaró, mumpsz és rózsahimlő elleni trivakcináról érdeklődjek tőletek. Úgy döntöttem, nem adatom be ezt az oltást Máténak, abból a megfontolásból, hogy ezek közönséges gyerekbetegségek, amelyeken mindannyian átestünk, okozott egy-két hét nehézséget (emlékeim szerint főleg a szülőknek Razz), de tuttira ellenállók lettünk utána. Főleg a mumpsz aggaszt, fiú lévén jobb szeretném, ha gyerekként esne át rajta (persze erre sincs garancia), és nem ivarérett férfiként kapná el. Kérdeztem az orvost, azt mondta, csak néhány éve adják ezt az oltást, még nincsenek kimutatások arról, hogy az oltott gyerekek elkapták-e később az illető betegséget. Ti beadattátok ezt az oltást? A másik kérdésem, hogy igaz az a hír, hogy újabban ezt is 1 évesen adják? Tavaly még úgy volt, h 13 hóra adják. Fel akarok készülni, mert hamarosan mennünk kell az egy éves Pentaximra, és nem szeretnék pofára esni, hogy automatikusan beadják ezt is.
Köszi!
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 5 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Kinga Wed Sep 21, 2011 9:04 pm

Még mindig vacilálok... Sad A család erősen ellenzi, hogy nem akarom az MMR oltást. Tudom, tudom, az én gyerekem, én felelek érte...
A Nebáncshoz akartam annyit hozzáfűzni, hogy bosszant az elfogultságuk. Úgy értem, végre egy oldal, amelyik mérlegel, álláspontokat ismertet és szembesít, de olyannyira elfogult, hogy az számomra gyanússá teszi. Értitek? Mindig kétkedővé válok, ha valaki nagyon bizonygat valamit, és eleve kiforgatva tálalja a másik fél érveit is. A másik dolog, hogy vannak olyan (etikai) érveik, amelyek számomra, akinek a gyerekem egészsége a szempont, egyszerűen nem releváns (bocs azoktól, akiknek az).
Nemrég találtam a Sears-oldalon is az oltásos fejezetre: http://www.askdrsears.com/topics/vaccines Az MMR-t Sears 4-5 éves kor magasságában ajánlja(!), lehetőleg külön, nem másik oltással egyszerre. Bemásolok egy részt:
"In the vaccine book I clearly state that vaccines are important, and that I believe the benefits outweigh the risks. Each vaccine can have a serious side effect, but in most cases this is rare. The MMR, however, is unique in that it is a triple live virus vaccine, and therefore has a more extensive list of possible reactions. These reactions mimic what the actual disease complications can be. Some of these reactions are very serious. Yes, the serious reactions are extremely rare, but it is a risk nonetheless. However, vaccinating for the MMR diseases is also a very important individual and public health concern. Measles will continue to increase if parents don’t vaccinate. Rubella may come back. The more people that don’t vaccinate, the more likely this is to happen."
study
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 5 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  blueeyes Sun Dec 18, 2011 12:03 pm

Sziasztok,

végigolvastam a topikot, mivel engem is aggaszt az oltás-probléma, azonban nem jutottam semmiféle következtetésre, sajnos Sad

Azt szeretném tudni, hogy van-e olyan anyuka akinek óvódás-iskolás koru gyermeke van és nem oltatott - ha van, hogyan mentek a beiratkozások?

Én szívem szerint nem oltatnék, mivel elég csúnyán megjártuk a Rotavírus oltással, Dávidnak hetekig volt vér a székletében és 6 hónapig kezeltem pro és prebiotkummal amig sikerült helyrepofozni az emésztőrendszerét. Sok orvosnál voltunk és egyikük sem ismerte be, hogy az oltás és a mellékhatások között kapcsolat lehetne, mindenik azt mondta, hogy Dávid érzékenyebb, sőt olyan is volt a ki határozottan allította, hogy allergiás az anyatejre és jobb lenne hipoallergén tejport adnom neki, mint szoptatnom... Ugyanakkor, meg sok olyan online oldalt és dokumentumfilmet végignéztem amely oltás-ellenes, ezek eléggé meggyőzőek, másrészből viszont nem ismerek olyan orvost vagy anyukát aki nem oltatott, tehát egyszóval NEM TUDOM, hogy mit válasszk. Shocked
blueeyes
blueeyes

Hozzászólások száma : 50
Join date : 2011-12-16
Tartózkodási hely : Brassó

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 5 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  hevicus Thu Dec 29, 2011 9:22 am



Én szívem szerint nem oltatnék, mivel elég csúnyán megjártuk a Rotavírus oltással, Dávidnak hetekig volt vér a székletében és 6 hónapig kezeltem pro és prebiotkummal amig sikerült helyrepofozni az emésztőrendszerét. Sok orvosnál voltunk és egyikük sem ismerte be, hogy az oltás és a mellékhatások között kapcsolat lehetne

Luca megkapta a rotát (első részt)...szerencse nem lett látható baja, viszont ma megkapjuk a második részét is. Eléggé félek minden oltástól, a hideg már ráz mikor tudom, hogy menni kell. Az jutott eszembe, hogy nekünk az orvosnő mondta, hogy akiknek ő adott rotát azok között előfordult, hogy vér volt a székletében. Engem is figyelmeztetett, hogyha ezzel találkozok adjak probiotikumot, és ne ijedjek meg.. silent Szóval biztos, hogy nálatok is köze van az oltásnak a véres széklethez!

Ma kapjuk a 4hónapos oltást, mert egy hónappal le vagyunk maradva, már az éjszaka is oltásokkal álmodtam. Az első oltástól nem volt lázas, nyűgös sem, nagyon reménykedem, hogy most is így lesz. Nálatok volt külöbség a tünetekben a 2 és 4 hónapos oltásoknál??

nekem már az is olyan borzasztó, hogy látom, hogy megszúrják. A doktornő meg azt akarja, hogy én fogjam le...pedig én még mikor nekem adnank be valamit még attól is rosszul leszek... ááááááááá affraid

hevicus

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2011-12-15
Age : 39
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 5 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  blueeyes Thu Dec 29, 2011 1:42 pm

Nem volt különbség tünetekben, talán picit könyebben viselte őket és nem lett láza sem, annyi.

Bátorságot, anyuka! Smile

Én még mindig nem tudom, hogy oltatok-e vagy sem, időközben voltunk homeopata orvosnál is és az ajánlotta az oltatást, nem jött, hogy higyjem! Shocked Nem is hallott az oltások homeopata változatáról sem és ez picit elszomorított Sad
blueeyes
blueeyes

Hozzászólások száma : 50
Join date : 2011-12-16
Tartózkodási hely : Brassó

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 5 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  hevicus Thu Dec 29, 2011 2:20 pm

blueeyes wrote:

Én még mindig nem tudom, hogy oltatok-e vagy sem, időközben voltunk homeopata orvosnál is és az ajánlotta az oltatást, nem jött, hogy higyjem! Shocked Nem is hallott az oltások homeopata változatáról sem és ez picit elszomorított Sad

Sad( hát hihetetlen komolyan. biztosan találsz magadnak olyan homeos orvost aki azert jartasabb. csikban van ugy tudom. ha otthon nincs, gyertek ide, van telefonszama ugy tudom, hogy ugy is ad tanacsot. ha kell szolj es elkuldom. En most szeretném beleásni magam az oltaskivezetokbe, a kovetkezore biztosan veszek... anyosek be akarjak velunk adatni a prevenart- mar megkaptuk ajandekba No de en viszont hallani sem akarok rola..nem tudom mi legyen, nagyon felek a mellekhatasoktol...

hevicus

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2011-12-15
Age : 39
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 5 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  blueeyes Thu Dec 29, 2011 4:05 pm

Milyen oltáskivezetőt ajánlottak nektek? Minden oltásnak külön külön, vagy a szokásos Thuya-t?

Kérlek küldd el az orvosnő nevét, telefonszámát! Nagyon köszönöm!

A Prevenar-ról nem tudom mit mondjak, azt nem 3-4 dózisban kell beadni?
blueeyes
blueeyes

Hozzászólások száma : 50
Join date : 2011-12-16
Tartózkodási hely : Brassó

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 5 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  hevicus Fri Dec 30, 2011 9:30 am

Lejárt az oltás és Luca elég jól viselte, most nem sírt annyit mint az előzőnél, viszont ma elég nyűgös, nincs jó kedve Sad

Az oltáskivezetőkről én azt olvastam, hogy mindenik oltásnak megvan a megfelelő, de nem tudom itt mennyire elérhető, vagy milyet szoktak ajánlani. Küldtem neked a postaládádba levelet a dokinéni elérhetőségével, remélem sikerül elérni és hasznos lesz!

a prevenart 4 dozisban adjak, de most még nem adattuk be..és lehet 7 hósan sem fogjuk.. A rotát sem kapta meg végül, mert csúnya a széklete, valoszínű valami bélhurutja lehet, amit előre ki kellene kezelni. Egyelőre várjuk, hogy járjon le az évvégi ünneplés és utána járjuk a dokikat, laborokat!


hevicus

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2011-12-15
Age : 39
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 5 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  blueeyes Fri Dec 30, 2011 1:25 pm

Sajnálom, hogy Luca morci lett Sad De biztos azért mert nem érzi magát a legjobban, megviseli őket az oltás. A székletével kapcsolatosan, én legfeljebb egy emésztés-tesztet (proba de digestie) végeztetnék a székletből, nem kínoznám vérvizsgákkal, mi minden gondot megoldottunk a pre és probiotikum kúrával, igaz, hónapokig tartott, de már az első napokban meglátszott a különbség.

Én is úgy olvastam az oltáskivezetőkről, hogy minden oltásnak megvan a megfelelője, azonban még nem találtam orvost aki ismerte volna ezt a módszert Sad
blueeyes
blueeyes

Hozzászólások száma : 50
Join date : 2011-12-16
Tartózkodási hely : Brassó

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 5 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  hevicus Wed Jan 04, 2012 7:09 pm



Lenke, sikerult beszelni a homeos dokival? annyit megtudtam, hogy o kulon oltaskivezetot ad minden oltasra. Nagyon ugyesnek mondjak, sok kisbaban is segitett.
Lucaval csak kinlodunk.. probalunk vizeletet kicsalni belole, de sehogy se akar a zacskoba pisilni Smile van valami otletetek, hogyan lehetne ezt megoldani?

hevicus

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2011-12-15
Age : 39
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 5 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  blueeyes Wed Jan 11, 2012 1:20 pm

Szia, nem, még nem beszéltem vele, mert nem volt időm, Dávid fogzik és éjjel nappal rajtam csüng, plusz meg informálódok az oltásokról, nem szeretnék többet adni neki, azonban biztos akarok lenni a dolgomban. Szólok amikor beszélek vele, és leírom, hogy mit ajánlott Smile
blueeyes
blueeyes

Hozzászólások száma : 50
Join date : 2011-12-16
Tartózkodási hely : Brassó

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 5 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  blueeyes Mon Jan 23, 2012 1:21 pm

Voltunk az orvosnőnél, múlt pénteken Smile Sajnálom, hogy nem szóltam, hevicus, nem volt időm megszusszanni sem, Dávidnak bújnak a rágó-fogai és nagyon el van keseredve, egész végig rajtam csüng, éjjel meg szopik elég sokszor, még minding Sad

Az orvosnő nagyon kedves, kaptunk oltáskivezetőt, immunerősítőt, lehetséges, hogy kicsit vérszegény is Dávid, arra is kapott szert. Nagy bizonyossággal állíthatom, hogy a gondjai oltáskárosodásnak köszönhetőek, ezektől remélhetőleg megszabadulunk a kivezető után...

Az orvosnő tanácsára beadatom neki a kötelező oltást, azonban kivezetővel, így jóllakik a kecske és megmarad a káposzta is Smile
blueeyes
blueeyes

Hozzászólások száma : 50
Join date : 2011-12-16
Tartózkodási hely : Brassó

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 5 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  hevicus Fri Jan 27, 2012 10:06 am

blueeyes wrote:Voltunk az orvosnőnél, múlt pénteken Smile Sajnálom, hogy nem szóltam, hevicus, nem volt időm megszusszanni sem, Dávidnak bújnak a rágó-fogai és nagyon el van keseredve, egész végig rajtam csüng, éjjel meg szopik elég sokszor, még minding Sad

Az orvosnő nagyon kedves, kaptunk oltáskivezetőt, immunerősítőt, lehetséges, hogy kicsit vérszegény is Dávid, arra is kapott szert. Nagy bizonyossággal állíthatom, hogy a gondjai oltáskárosodásnak köszönhetőek, ezektől remélhetőleg megszabadulunk a kivezető után...

Az orvosnő tanácsára beadatom neki a kötelező oltást, azonban kivezetővel, így jóllakik a kecske és megmarad a káposzta is Smile

nagyon roulok, hogy sikerrel jartatok, es ilyen jol alakult a vizsgalat. Vegigvizsgalta Davidot es aszerint irt fel dolgokat? Nektek most mi a kovetkezo oltas? Megkerdezhetem, hogy kb mennyibe kerulnek a kivezetok? mert fogalmam sincs..es jo lenne tudni mire szamitsak.

Nem baj, hogy nem szoltal, nalunk is bolondok haza volt. Sot ugy nez ki, hogy talan vegre Lucanak is elkezdodik a fogzas (azert irom, hogy vegre mert mar 3 honapja csak szenvedunk, periodikusan tornek ra a fajdalmak, de fog sehol). De kost hatha...

hevicus

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2011-12-15
Age : 39
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 5 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  blueeyes Sat Jan 28, 2012 6:36 pm

Igen, minden jól ment, ténylegesen. Megvizsgálta Dávidot, azonban képeket is kért, hogy a fejlődését is láthassa, visszatértünk egészen a terhességig, még a terhességi gondokat is figyelembe vette... Ennek alapján alkotta meg a képet és írta fel a szereket Dávidnak, de még nekem is... A kivezető 2 oltásra plusz az immunerősítés, ami kötelező a kivezetés mellé kábé 120 euróba került... Erre rájön még a házipatika, kábé még 50 euró.

Kívánom, hogy menjem könnyen a fogzás nektek, Dávid nagyon nehezen bírja, azt mondta az orvosnő, hogy olyan az alkata is Sad

Időközben megérkeztek a kivezetők is, hétfőn megkezdem a kúrát és csütörtökön beadom az egyetlen oltást amit még vállalok, ezentúl meg oltásmentesek leszünk.
blueeyes
blueeyes

Hozzászólások száma : 50
Join date : 2011-12-16
Tartózkodási hely : Brassó

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 5 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum