Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kötelező ("védő")oltások

+14
leda
májusvan
katyica
Cirmocska
ella
hugi
Alma
Izis
Kinga
kata
Apuka
rekubek
Iris
mokuspar
18 posters

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 2 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  ella Tue Apr 12, 2011 12:16 pm

hugi, itt nem batorsagrol van szo hanem tudatlansagrol. es ertsd a szoszoros etrelmeben viszont ugy hogy tudd, nem akartalak megbantani.
Tudatlansag, vagyis nem vagy tisztaban azzal hogy mit jelent az oltas.
Keresd meg kerlek a konyvet es olvasd el, es utanna donts!
Te vagy a felelos a gyermekedert. Nem kell azt csinalni amit az orvos mond csak azert mert orvos. Az az ido mar lejart hogy mindig azt kell csinalni amit masok mondanak csak azert mert azt hiszik hogy ok jobban tudjak.
A Jo Isten olyan hatalommal ruhazott fel teged amikor megszuletett a gyermeked hogy 100%-osak a jogaid a gyermekedet nezve.Nem az orvos hanem te diktalsz.
Es ha nem tudsz valamit, akkor elobb nezz utanna.Erdeklodj es donts.Utanna tiszta lelekkel csinalhatsz barmit.
Ehhez kell batorsag nem az oltasokhoz.
Keresd az igazsagot es az felszabadit! Tudod a mondast..... I love you

ella

Hozzászólások száma : 17
Join date : 2011-04-11

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 2 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Cirmocska Tue Apr 12, 2011 12:36 pm

ella wrote:hugi, itt nem batorsagrol van szo hanem tudatlansagrol. es ertsd a szoszoros etrelmeben viszont ugy hogy tudd, nem akartalak megbantani.
Tudatlansag, vagyis nem vagy tisztaban azzal hogy mit jelent az oltas.
Keresd meg kerlek a konyvet es olvasd el, es utanna donts!
Te vagy a felelos a gyermekedert. Nem kell azt csinalni amit az orvos mond csak azert mert orvos. Az az ido mar lejart hogy mindig azt kell csinalni amit masok mondanak csak azert mert azt hiszik hogy ok jobban tudjak.
A Jo Isten olyan hatalommal ruhazott fel teged amikor megszuletett a gyermeked hogy 100%-osak a jogaid a gyermekedet nezve.Nem az orvos hanem te diktalsz.
Es ha nem tudsz valamit, akkor elobb nezz utanna.Erdeklodj es donts.Utanna tiszta lelekkel csinalhatsz barmit.
Ehhez kell batorsag nem az oltasokhoz.
Keresd az igazsagot es az felszabadit! Tudod a mondast..... I love you

Bátorság kérdése is, sajnos. Ismerek pár embert, akik nem adattak be egyetlen oltást sem a gyerekeiknek, minden elismerésem az övék!
Én sem voltam még eléggé bátor ahhoz, hogy szembeszálljak a rendszerrel, bármennyire is érik bennem sok minden, jó ideje. Struccpolitika, amit folytatok, tisztában vagyok vele... De nem voltam-vagyok eléggé felkészülve arra, hogy ellentmondjak az orvosoknak. Még a homeopata orvosunk is oltás-párti... No De köszönet a linkért, el fogom olvasni a könyvet.
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 2 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Cirmocska Tue Apr 12, 2011 12:55 pm

Egyébként - megvallom őszintén - véletlenül csöppentem ebbe a topikba, és csak most, az előző hsz megírása után olvastam végig a topikot. Engem is régóta foglalkoztat a védőoltások témája, de mint mondtam, nem éreztem magam elég erősnek ahhoz, hogy mindenkivel szembeszálljak miattuk... a párommal kezdve, hogy az orvosokat ne is említsem.

Lenne pár kérdésem, nem tudom, van-e valaki közöttetek valaki, aki bejárta már a válaszokhoz vezető utat... úgy értem, olyan anyuka pl, akinek már nagyobb, ovis, iskolás gyereke van, aki nincs beoltva. Hátha. Smile

Elsőként: milyen következményekkel jár(hat), ha megtagadom a kötelező oltások beadását? Nem kötelező oltások közül egyet sem adattam be, és nem is fogok. A rózsahimlő ellenit ajánlgatta a gyermekorvos, elutasítottam, azóta nem beszéltünk oltásokról. A kötelezőket viszont mind a két lányom megkapta... bár nehéz szívvel vittem őket. Szóval mi történik, ha megtagadom a további oltások beadását? Az oviban pl. minden évben kérik az oltási könyvet. (Mondjuk, egyszer sem vittem még... Embarassed ) Felvesznek-e egyáltalán oviba, iskolába olyan gyereket, aki nincs beoltva? Hugi - tanárként - azt mondja, még középiskolában is kérik az igazolásokat az előző helyeken kapott oltásokról... Továbbá, lehet-e valami egyéb következménye annak, hogy egy gyerek nincs beoltva? (Azon túl, hogy esetleg egészségesebb lesz/marad, mint az oltott társai?)

Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 2 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  hugi Tue Apr 12, 2011 1:18 pm

ella wrote:hugi, itt nem batorsagrol van szo hanem tudatlansagrol. es ertsd a szoszoros etrelmeben viszont ugy hogy tudd, nem akartalak megbantani.
Tudatlansag, vagyis nem vagy tisztaban azzal hogy mit jelent az oltas.
Keresd meg kerlek a konyvet es olvasd el, es utanna donts!
Te vagy a felelos a gyermekedert. Nem kell azt csinalni amit az orvos mond csak azert mert orvos. Az az ido mar lejart hogy mindig azt kell csinalni amit masok mondanak csak azert mert azt hiszik hogy ok jobban tudjak.
A Jo Isten olyan hatalommal ruhazott fel teged amikor megszuletett a gyermeked hogy 100%-osak a jogaid a gyermekedet nezve.Nem az orvos hanem te diktalsz.
Es ha nem tudsz valamit, akkor elobb nezz utanna.Erdeklodj es donts.Utanna tiszta lelekkel csinalhatsz barmit.
Ehhez kell batorsag nem az oltasokhoz.
Keresd az igazsagot es az felszabadit! Tudod a mondast..... I love you

Én aztgondolom, hogy tudok annyit a védőoltásokról amennyi nekem szükséges és igazad van - tudatlan is vagyok és bátortalan is. Ez van. Nem szeretném, ha a gyermekem azért nem vennék fel egy tanügyi intézménybe, mert nem kapta meg azt a biznyos oltást Neutral

Az amit te lertál az valóban igaz, viszont a körülmények megkövetelik azt, hogy egy orvos diktáljon, egy törvény diktáljon, egy állam diktáljon ...

hugi
hugi

Hozzászólások száma : 21
Join date : 2011-02-06
Age : 40
Tartózkodási hely : Csíkszereda

http://evihugi.blogspot.com/

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 2 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  ella Tue Apr 12, 2011 1:48 pm

Nem fogok neked ellent mondani mert ismerem az ilyenfajta hozzaallas kovetkezmenyeit.sajnalatos modon, azert ilyen a vilag es azert tudnak az oltasokat keszito cegek zsirosra gazdagodni mert ilyen gondolkodasu szuloket konnyu manipulalni.
Ha egy szulot igazan erdekli gyermeke sorsa, egeszsege es jovoje, akkor legalabb utanna nez a dolgoknak es nem hisz vakon.
Adtam egy konyvet.Akit erdekel, elolvassa.Linket is fogok adni egy kicsit kesobb.

ella

Hozzászólások száma : 17
Join date : 2011-04-11

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 2 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  ella Tue Apr 12, 2011 1:50 pm

cirmocska egy kicsit kesobb megprobalok valaszolni a kerdesidre. addig is keresd elo a konyvet.
hugi azt mondod tudsz annyit a vedooltasokrol amennyi neked szukseges. szerintem meg nem tudsz semmit.Eloszor is az oltas nem ved. tehat nem vedo-oltas.De mint mondtam megprobalok nem ellent mondani neked.

ella

Hozzászólások száma : 17
Join date : 2011-04-11

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 2 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Apuka Tue Apr 12, 2011 4:35 pm

Szia ella..Orulok hogy vannak ilyen hatarozott, szokimondo anyukak mint te,es ertekelem a hozzaallasodat a 21 szazadi penzkozpontu,erdekeken alapulo egeszsegugyi rendszerhez,valamint orvosokhoz.
Mi is azok koze tartozunk akik eldontottuk,nem oltjuk be fiunkat tobbe.Hogy mi lesz kesobb,ovoda ,iskola ugyben.Szerintem semmi,ugyanugy be fogjak venni,es tudod miert?Mert hogy romaniaban jogilag nem letezik kotelezo oltas, az hogy kerik az tanintezmenyekben egy dolog,de ha nincs nem tagadhatnak ki.Ha megis ezt probalnak megtenni valakivel barhol, akkor ket megoldas letezik:vagy torvenyesen utannajar es nyert ugye van,vagy a jol bevallt boritek.Mindketto kimeletesebb,mintsem hogy evek mulva a gyerekklinikak lepcsoit koptassa valamilyen betegseg miatt, amit akkor mar valami masra fognak.Termeszetesen a gyerekorvosok,csaladorvosok mindenkit probalnak meggyozni hogy ez bizony kell,de nem merem tuzbe tenni kezem ertuk hogy mindegyik a maga babajat beoltatta,mert hogy papiron barmit irhat,az igazsagot csak o tudja.Es meg van egy dolog ami kimaradt az oltas temabol.Sokan azzal ervelnek hogy hat mi is be voltunk oltva 20-30 evvel ezelott,es semmi bajunk...De mi a garancia arra hogy a mai oltasok alapanyagai,es foleg gyartasi folyamatai es ezeknel hasznalt anyagok nem sokkal artalmasabbak mint a regebbiek?Mindenesetre lenne mit vitatni errol
Apuka
Apuka

Hozzászólások száma : 24
Join date : 2011-02-09
Age : 43
Tartózkodási hely : Marosvasarhely

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 2 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  hugi Tue Apr 12, 2011 4:53 pm

ella wrote:cirmocska egy kicsit kesobb megprobalok valaszolni a kerdesidre. addig is keresd elo a konyvet.
hugi azt mondod tudsz annyit a vedooltasokrol amennyi neked szukseges. szerintem meg nem tudsz semmit.Eloszor is az oltas nem ved. tehat nem vedo-oltas.De mint mondtam megprobalok nem ellent mondani neked.

Megértettem, én sem szándékozom Veled vitázni kedves ella, nem célom nekem sem ellent mondani Neked. A védő oltás szót nem én találtam ki, dehát ez egy nyílvános fórum, azért vagyunk , hogy beszélgessünk..viszont egy dolgot vegyél figyelembe: alaptalanúl ne itéljél senkit!
hugi
hugi

Hozzászólások száma : 21
Join date : 2011-02-06
Age : 40
Tartózkodási hely : Csíkszereda

http://evihugi.blogspot.com/

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 2 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Kinga Tue Apr 12, 2011 5:09 pm

Hm, hmmm... Az a baj a "keresd az igazságot", "válaszd azt, ami a gyereked számára a legjobb" stb. filókkal, hogy nyilván minden irányzat önmagát tartja igaznak és legjobbnak, a különbség max annyi, hogy melyik tudja jobban befolyásolni az anyákat. Engem pl rettentően lefrusztrál az, ahogyan te is itt megszólaltál, Ella, mert azt sugallod, hogy rossz anya az, aki nem megy szembe az egész társadalommal (inkluzív a családdal) egy különvéleményt képviselő könyv hatására... Ne haragudj, nem akarlak sértegetni, csak próbálok rámutatni, hogy az oltani v nem oltani dilemmában nem segít az efféle retorika.
Nekünk a háziorvos simán azt mondta, hogy ha nem akarom, nem kötelező beoltani a gyereket semmivel, mindössze csak azt kéri, h írjunk egy nyilatkozatot erről, amivel őt "lefedjük", hiszen el kell számolnia a visszaküldött oltóanyagokkal. A "kötelezőn" kívüli oltásokat ő sem ajánlotta, konkrétan a ROR-ról beszéltünk, azt mondta, ezek olyan betegségek (ellentétben a torokgyíkkal stb., ami ellen a "kötelezők" oltanak), amelyek nem halálosak, maradandó problémák nélkül átvészeli az ember, és úgy biztosan immunitást szerez. Cirmocska említette a homeopatát: na, minket a homeopata próbált teljességgel lebeszélni az oltásokról, már szinte hittem is neki, aztán rákérdeztem az ő három gyerekére - kiderült, hogy beolttatta őket...
Nna, nem tudom, mindenesetre nem lehet nem észrevenni, hogy az oltásellenző diskurzusnak is eléggé összeesküvés szaga van. Túl sok a megalapozatlan feltételezés, kevés a bizonyíték.
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 2 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Cirmocska Tue Apr 12, 2011 5:19 pm

Nehéz...

Ella, ezek szerint a te babád nincs beoltva? Van itt még valaki, aki nem oltatta be a gyerekét?
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 2 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  mokuspar Tue Apr 12, 2011 5:48 pm

Igen, itt vagyunk Smile úgy döntöttünk, hogy nem folytatjuk az oltásokat, az első 2 adagot megkaptuk (a 2 ill. 4 hósakat) de nem szeretnék többet. Engem is érdekel, hogy lesz-e ebből gondunk később oviban, iskolában?
Én a "kiszemelt" oviban amikor a szükséges papírokról érdeklődtem, az oltásról nem ejtettek szót. Érdekelne olyan szülők véleménye akik nem oltattak és ovisok, iskolások. Hogy is van a későbbiek során?
mokuspar
mokuspar

Hozzászólások száma : 67
Join date : 2011-02-06
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 2 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Cirmocska Tue Apr 12, 2011 6:06 pm

mokuspar wrote:Igen, itt vagyunk Smile úgy döntöttünk, hogy nem folytatjuk az oltásokat, az első 2 adagot megkaptuk (a 2 ill. 4 hósakat) de nem szeretnék többet. Engem is érdekel, hogy lesz-e ebből gondunk később oviban, iskolában?
Én a "kiszemelt" oviban amikor a szükséges papírokról érdeklődtem, az oltásról nem ejtettek szót. Érdekelne olyan szülők véleménye akik nem oltattak és ovisok, iskolások. Hogy is van a későbbiek során?

Épp olvastam Barnit az előbb, ügyesek vagytok! Jön hamarosan Iris, hátha ő többet tud! Smile
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 2 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Izis Tue Apr 12, 2011 8:39 pm

Szó, ami szó meglepődtem az oltás elleni határozott fellépésed. Nem kötekedésből kérdem, de esetleg vmi orvosi területen tevékenykedsz és magad is végeztél ez ügyben kutatásokat vagy csak néhány könyv elolvasása után jöttél erre a határozott álláspontra? Én magam is kezdtem foglalkozni a kérdéssel, de korántsem tudnám egyik álláspontot sem igazolni. Az internet tényleg hatalmas információforrás, csak az a baj, h. sok esetben nehéz eldönteni az adott információ hitelességét. Az oltással kapcsolatban legalább annyi érvet találsz mellette, mint ahány ellene szól.
Ezek után szerintem kicsit meggondolatlan bárkit is tudatlansággal vádolni.


Izis
Izis

Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011-02-10
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 2 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Vendég Tue Apr 12, 2011 10:08 pm

ella wrote:Nem fogok neked ellent mondani mert ismerem az ilyenfajta hozzaallas kovetkezmenyeit.sajnalatos modon, azert ilyen a vilag es azert tudnak az oltasokat keszito cegek zsirosra gazdagodni mert ilyen gondolkodasu szuloket konnyu manipulalni.
Ha egy szulot igazan erdekli gyermeke sorsa, egeszsege es jovoje, akkor legalabb utanna nez a dolgoknak es nem hisz vakon.
Adtam egy konyvet.Akit erdekel, elolvassa.Linket is fogok adni egy kicsit kesobb.
Nekem, nem okoz problemat elismerni sem azt, hogy tudatlan vagyok (ezen es sok mas teren) sem azt, hogy batortalan vagyok. AZt viszont nem ismerem el, hogy emiatt felelotlen anya lennek. Nem gondolom azt, hogy anyakent kotelessegem lenne elvegezni egy orvosi egyetemet, netalan ennek fejeben meg kikepezzem magam dietetikusnak, pszihologusnak, vedononek, gyogytornasznak, szoptatasi tanacsadonak, stb stb. Sajnos abban sem hiszek, hogy egy ket konyv elolvasasa elegendo informaciot biztositana egy altalad felelossegteljesnek tartott dontes meghozatalahoz. Ugy velem, hogy anyakent elsosorban az a feladatom, hogy biztositsam a gyerekem szamara az optimalis felteleket ahhoz hogy erzelmileg es testileg ep es egezseges felnott valjon belole. Ennek resze az, hogy szeretem (olyannak amilyen o), orvoshoz viszem ha beteg, elbeszelgessek egy pszihologussal ha magatartas zavarai vannak es en ezt nem tudom kezelni, elvigyem egy gyogytornaszhoz ha elakadt a mozgasfejlodesben, ovodat, iskolat valasszak majd neki stb. stb. Ilyen teren, en igyekszem a maximalisat nyujtani magambol. Olyan csaladorvost valasztok akiben bizok, olyan iskolat valasztok amit jonak velek, vagyis igyekszem a leheto legjobb donteseket meghozni. De meg igy is tudom, hogy nem vagyok tokeletes es van amiben hibazok. De igyekszem fejlodni. Viszont nem szeretnek orokos felelemben elni. Nem akarok ugy elni, hogy senkiben sem bizok, hogy a bokorban is osszeeskuves elmeleteket latok. Szeretnek abban a hitben elni, hogy akkor is jol alakul az eletunk ha nem hozom meg mindig es mindenben a tokeletes dontest, hogy akkor sem lesz baj ha (meg)(nem) kapja meg az oltasokat, ha bolti szalamit kap reggelire, ha nem Hollandia legjobb iskolajaba iratom, ha idonkent elborul az agyam mert faradt vagyok es tele van a hocipom, stb stb.
Masreszt en csak egy szerepkort tudok folvallalni, az anyaet. Orulok, ha emellett majd dolgozni is kepes leszek ugy, hogy kozben a gyerekre is tudok figyelni, nem tudok emellett meg orovos lenni, vedono, pszihologus, ovoneni, tanitoneni, mezogazdasz (mert ugyebar manapsag az sem mindegy mit eszunk) es esetleg meg a postat is en hordjam ki. Meg akkor sem tudnam mindezt felvallalni ha egesz nap mast sem csinalnek csak kepeznem magam ahhoz, hogy egy altalad felelossegteljesnek nevezheto anyava valjak. De nem is akarok - mert nem csak anya vagyok hanem diplomas szakember is, feleseg is, valakinek a lanya es testvere es sok mas embernek a barata is.
Nem egy egyszemelyes vilagban elunk Szomru, hogy manapsag az a divat, hogy senkiben es semmiben sem bizunk.
Utolsosorban meg hadd bizzunk egymasban. Hadd bizzunk abban, hogy mindegyikunk a leheto legjobbat akarja a gyerekenek nyujtani - a maga tudasa es ismeretei alapjan. Ne kerdojelezzuk meg a masiknak a gyereke iranti szeretet, vagy a sorsa iranti erdekeltseget.


Last edited by Barbara on Wed Apr 13, 2011 6:54 am; edited 1 time in total

Vendég
Guest


Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 2 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  katyica Wed Apr 13, 2011 6:50 am

Barbara jól beszéltél cheers Laughing
katyica
katyica

Hozzászólások száma : 14
Join date : 2011-02-21
Age : 47
Tartózkodási hely : Nagyvárad

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 2 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  ella Wed Apr 13, 2011 8:52 am

Izis wrote:Szó, ami szó meglepődtem az oltás elleni határozott fellépésed. Nem kötekedésből kérdem, de esetleg vmi orvosi területen tevékenykedsz és magad is végeztél ez ügyben kutatásokat vagy csak néhány könyv elolvasása után jöttél erre a határozott álláspontra? Én magam is kezdtem foglalkozni a kérdéssel, de korántsem tudnám egyik álláspontot sem igazolni. Az internet tényleg hatalmas információforrás, csak az a baj, h. sok esetben nehéz eldönteni az adott információ hitelességét. Az oltással kapcsolatban legalább annyi érvet találsz mellette, mint ahány ellene szól.
Ezek után szerintem kicsit meggondolatlan bárkit is tudatlansággal vádolni.

Az informaciok hitelesseget nagyon konnyu kideriteni. eldonteni. Utanna kell keresni. Ennyi.
Sajnalom hogy egyes anyukak celozva ereztek magukat.Sajnalom, hogy felreertettetek, amit mondtam.Nem azt suggalltam hogy felelotlen anyukak azok akik beoltatjak a gyermekuket hanem arra probaltam felhivni a figyelmet, hogy igenis kikell nyitni a szemunket, ha meg eddig nem tettuk, igenis utanna kell erdeklodni a dolgoknak.Igenis megkell nezni azt a Nurofen - vagy Panadol szirup kis papirkajat es meg kell nezni mit tartalmaz.Mert a draga kis orvoskak eloszeretettel ajanljak meg tusszentesre is, pedig igenis rakkelto anyagot tartalmaz."De leviszi a lazt". Ez a szlogen.
Csak eppen pont azt nem tudjuk, hogy a draga kis orvoskank, akiben vakon megbizunk, jo sok penzt kap azert hogy pont azt a tipusu lazcsillapitot ajanlotta gyerkocunknek.
Ez egy kurva vilag, es nem kerek elnezest a durva kifejezesert, mert a szo szoros ertelmeben igaz.
Ez egy olyan vilag ahol FENT dontik el mi jo nekunk.Egy piramis.Legalol all a tudatlan, johiszemu szulo, folotte a haziorvos akinek az allami Egeszsegbiztosito diktal, neki pedig az eppen hatalmon levo politikus, annak pedig a gyonyoru ven lany (Europa),s a legtetejen ott allnak a kemeny gyogyszergyarto cegek.
Hat igy kell ezt elkepzelni.
Itt a tudatlansag.Ami nem marad az, ha leulok es utanna nezek.
Ma mar olyan vilagi konyvtarakba tudok benezni, ha akarok ahol minden egyes leirt, vagy elmondott szot letudok ellenorizni.

Tegyuk fel hogy az oltas jo es olt es ved.
Tudjuk mit tartalmaz?
Tudjuk hogyan hat?
Tudjuk az oltas eredetet, kezdetet?

Ha ezekre a kerdesekre valaszolni tud a gyermeket beoltatni keszulo anyuka, vagy a haziorvos Laughing akkor mehetunk tovabb.
Ertheto hogy nem minden szulo tudja mi fan terem az oltas de az orvos?
Csak kerdezzetek meg honnan ered az oltas....kerdezzetek meg mit tartalmaz, hogyan keszult es milyen hatasa van....es hebegni- habogni fog.
Innen kell elindulni.

Ha egy orvos, aki esteleg tudja az igazsagot, marpedig ilyen is van, akkor sem tehet semmit mert egyszeruen kilokik a rendszerbol.

Azt kerdi egy anyuka, hogy hogyan lehet egy konyv alapjan itelkezni?
En azt kerdem hogyan lehet vakon bizni egy szoban ami szinte mar egy vallashit szintjere notte fel magat?
Nem egy konyv alapjan lehet donteni, hanem rengeteg info letezik. Csak keresni kell.
En nem azt mondom hogy felelotlen az az anyuka aki beoltatja a gyermeket, hanem felelotlen az az ember aki nem keres utanna a dolgoknak.sajnos egy ilyen vilagban elunk.

Tegyuk fel hogy van egy 10 gyermekbol allo csoport. 9 megkapta a "vedo-oltasokat" 1 nem. A kulonbseg: az 1-ik egeszseges gyermek lesz, jo, eros immunrendszerrel, a masik 9 periodikusan "megfazik" es akkor majd azt mondjak, "hat elkapta az oviban"

Isten, aki ezt a vilagot teremtette, es az embert, teged, engem, a gyermeket, szo szoros ertemeben tokeletesre epitette es formazta meg.
Ha nem igy lenne, akkor nem lenne Isten es az egesz vilag,az elet nem is letezne.
Hogyan lehet azt elkepzelni hogy Az Aki engem anyam hasaba olyan nagy szeretettel bealmodott, megformazott, azt suggallna: " He gyermekeim, En nem vagyok tokeletes Isten, En megteremtettelek erre a foldre de nem tudlak megvedeni a vilaggal szemben, sem a betegsegektol megovni. Kerlek vegyetek oltast. A betegsegeket En adom.Nekem hatalmam van eletet adni, hatalmam van magamhoz hivni valakit, de nincs eleg hatalmam megvedeni benneteket"
Itt egy nagy ellentmondas lenne es a vilag nem letezne ha ez igy lenne.

Csak gondolkozni kell egy kicsit, kutatni es hamar rajonne az ember hogy az oltast amit annyira szeretunk az emberek fejlesztettek ki, hatalom es penzrevagyas miatt vezerelve.
Rengeteg betegseg oka az oltas.
Rengeteg reklam es segitseg kerest lehet hallani, latni mindenutt ahol azt kerik hogy segitsunk egy leukemias vagy autista gyermeken hogy megmentsek az eletet.
A leukemia, az autizmus, a mindenfele rendellenesseg mind mind az oltasok miatt szuletnek.

ella

Hozzászólások száma : 17
Join date : 2011-04-11

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 2 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  ella Wed Apr 13, 2011 8:56 am

katyica wrote:Barbara jól beszéltél cheers Laughing
Amikor ilyen hatalmas dologrol van szo mint az oltas, akkor igen is leteszem a seggem es eloveszem a szotart, konyveket olvasok, kerdezoskodok es utanna nezek.Es ha kell kepezem magam akar 10 even keresztul is.
Nekem eleg volt fel ev ahhoz hogy azt mondjam oszinten, magabiztosan, nem mas alltal befolyasolva hogy Nem! Nem fogok merget szurni a gyermekembe!

ella

Hozzászólások száma : 17
Join date : 2011-04-11

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 2 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  ella Wed Apr 13, 2011 9:02 am

Cirmocska wrote:Nehéz...

Ella, ezek szerint a te babád nincs beoltva? Van itt még valaki, aki nem oltatta be a gyerekét?
Es nem volt "gyanus" ,hogy hogy volt ilyen megerto az orvos? Talan tud valamit? Hogy hogy akkor biztosan immunitast szerez? Na latod itt van a kutya elasva. O tudja az igazat. Csak te nem vetted eszre.

ella

Hozzászólások száma : 17
Join date : 2011-04-11

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 2 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  ella Wed Apr 13, 2011 9:06 am

Ja, es meg valami. Magyar oldalon nagyon ritkan fogtok hiteles infot talani.Mert magyarorszagon Kotelezo a vedooltas. Tudok szuloket akik bortonbuntetest kaptak azert mert visszautasitottak az oltasokat.

http://www.whale.to/v/rapp.html

ella

Hozzászólások száma : 17
Join date : 2011-04-11

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 2 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  katyica Wed Apr 13, 2011 9:08 am

ella wrote:
Amikor ilyen hatalmas dologrol van szo mint az oltas, akkor igen is leteszem a seggem es eloveszem a szotart, konyveket olvasok, kerdezoskodok es utanna nezek.Es ha kell kepezem magam akar 10 even keresztul is.
Nekem eleg volt fel ev ahhoz hogy azt mondjam oszinten, magabiztosan, nem mas alltal befolyasolva hogy Nem! Nem fogok merget szurni a gyermekembe!

Én ilyet és így nem írnék! Ja és egy apró szösszenet az én gyermekeim nincsenek beoltva Wink lol!
katyica
katyica

Hozzászólások száma : 14
Join date : 2011-02-21
Age : 47
Tartózkodási hely : Nagyvárad

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 2 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Cirmocska Wed Apr 13, 2011 9:11 am

ella wrote:
Cirmocska wrote:Nehéz...

Ella, ezek szerint a te babád nincs beoltva? Van itt még valaki, aki nem oltatta be a gyerekét?
Es nem volt "gyanus" ,hogy hogy volt ilyen megerto az orvos? Talan tud valamit? Hogy hogy akkor biztosan immunitast szerez? Na latod itt van a kutya elasva. O tudja az igazat. Csak te nem vetted eszre.

Nem értelek. Nekem szólt, amit ide írtál?
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 2 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Cirmocska Wed Apr 13, 2011 9:14 am

katyica wrote:
ella wrote:
Amikor ilyen hatalmas dologrol van szo mint az oltas, akkor igen is leteszem a seggem es eloveszem a szotart, konyveket olvasok, kerdezoskodok es utanna nezek.Es ha kell kepezem magam akar 10 even keresztul is.
Nekem eleg volt fel ev ahhoz hogy azt mondjam oszinten, magabiztosan, nem mas alltal befolyasolva hogy Nem! Nem fogok merget szurni a gyermekembe!

Én ilyet és így nem írnék! Ja és egy apró szösszenet az én gyermekeim nincsenek beoltva Wink lol!

Tényleg, Kati, a te gyerekeid nincsenek beoltva! Smile Ezt tudtam is, de nem jutott volna eszembe, hogy téged kérdezzelek... Embarassed És Lackód már iskolába jár, ugye? Akkor te tudsz mesélni nekünk. Very Happy
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 2 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  katyica Wed Apr 13, 2011 9:22 am

Lackónál sajét felelősségre kitöltöttünk egy nyomtatványt, és a suliban sem kap oltást, DE biztos vagyok benne , hogy aki beadatja legalább olyan nagyszerű anya mint aki nem, én sem merném kijelenteni , hogy biztos jol tettem, csak reménykedem, pedig sokat és sokfelől kérdezősködtünk, olvastunk.Én se pro- se kontra nem szeretnék hozzászólni, mert ez minden családnak a felelős döntése!
katyica
katyica

Hozzászólások száma : 14
Join date : 2011-02-21
Age : 47
Tartózkodási hely : Nagyvárad

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 2 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Cirmocska Wed Apr 13, 2011 9:26 am

Köszönöm. Smile És nem volt gond az iskolában?
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 2 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Kinga Wed Apr 13, 2011 9:58 am

Kedves Ella, az ilyen hangvételű hozzászólások miatt szoktam passzív olvasója maradni a fórumoknak. Azt hittem, itt másként lesz, és ezidáig másként is volt: kérdeztünk, aki tudott, segített. Kérlek, gondold végig, hogy ha segítő szándékkal írod, amit írsz, akkor nem a legszerencsésebb leugatni azt, aki őszintén bevallja, nem tudja, melyik oldalra álljon. Téríteni így nem lehet. Persze ha nem segíteni akartál nekünk, "tudatlanoknak", hanem a letolás volt a cél, akkor nagyszerűen válogattad meg szavaid.
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kötelező ("védő")oltások - Page 2 Empty Re: Kötelező ("védő")oltások

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum