Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Babahordozas nyaron hordozokendoben

4 posters

Go down

Babahordozas nyaron hordozokendoben Empty Babahordozas nyaron hordozokendoben

Post  zsucherie Fri May 20, 2011 2:15 pm

Sziasztok,
immaron megszuletett a kisfiam Botond, s mivel itt a nyar, tudnatok-e par tippet adni, hogyan tudnam hordozni ebben a melegben, anelkul, hogy nagyon melege lenne. Ugy hogy,ne legyen tul sok reteg korulotte, (eddig ugy kotottem hogy 3 reteg tartotta) es tartsa a kis fejecskejet is.
Segitsegeteket elore is koszonom.
Udv.Zsuzsa
zsucherie
zsucherie

Hozzászólások száma : 4
Join date : 2011-02-09
Age : 42
Tartózkodási hely : Egri/ Szatmarnémeti

Back to top Go down

Babahordozas nyaron hordozokendoben Empty Re: Babahordozas nyaron hordozokendoben

Post  gabirvasz Sat May 21, 2011 8:37 am

Már várom a tapasztaltabb hordozók véleményét a témáról. Addig is elmondom, hogy én a Hoppediz használati utasításából a Wrap Cross Carry-t használtam, jól tartja a nyakát, és csak egy réteg takarja a babát. Háton pedig batyuban hordozom, ott is csak egy réteg van, mondjuk ezt csak azután kezdtem, amikor már maga tartotta a fejét.
gabirvasz
gabirvasz

Hozzászólások száma : 53
Join date : 2011-02-07
Age : 43
Tartózkodási hely : Nagysolymos

Back to top Go down

Babahordozas nyaron hordozokendoben Empty Re: Babahordozas nyaron hordozokendoben

Post  Cirmocska Sat May 21, 2011 2:08 pm

Jövök hamarosan, és mesélek, de én is örülnék mások tapasztalatainak is! Smile
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Babahordozas nyaron hordozokendoben Empty Re: Babahordozas nyaron hordozokendoben

Post  Vendég Sat May 21, 2011 3:05 pm

Egy ismerosom a gezkedore eskuszik a nyari hordozast illetoen. De persze ez egy ujabb kiadast jelentene.

Vendég
Guest


Back to top Go down

Babahordozas nyaron hordozokendoben Empty Re: Babahordozas nyaron hordozokendoben

Post  zsucherie Sat May 21, 2011 5:14 pm

Nekem is Hoppediz kendom van, koszi, hogy eszembe juttatad a hasznalati utasitast. Ha a kicsi jollakott (eppen szopizik) ki is probalom.
Nagylanyomnal (aki hamarosan ket eves lesz) nem volt ilyen gondunk, kora osszel vettem a kendot, tavaly nyaron meg a batyu, a csipon hordozas nagyon jol bevalt. Rovid tavon a babaerszeny is szuper volt.

zsucherie
zsucherie

Hozzászólások száma : 4
Join date : 2011-02-09
Age : 42
Tartózkodási hely : Egri/ Szatmarnémeti

Back to top Go down

Babahordozas nyaron hordozokendoben Empty Re: Babahordozas nyaron hordozokendoben

Post  gabirvasz Sat May 21, 2011 8:31 pm

Nekem is Hoppediz kendom van
Láttam a képen. Wink
gabirvasz
gabirvasz

Hozzászólások száma : 53
Join date : 2011-02-07
Age : 43
Tartózkodási hely : Nagysolymos

Back to top Go down

Babahordozas nyaron hordozokendoben Empty Re: Babahordozas nyaron hordozokendoben

Post  Admin Sun May 22, 2011 10:57 am

Én próbáltam vékony kendőt (Vatanai), de nem vált be, vágott. Ha elől hordozol még, kipróbálhatod a kenguru kötést is, az is egyrétegű. Háton nekem a double hammock (háti dupló) a kedvencem, de azt hiszem a nyáron más megoldást kell keressek, túl sok rétegű. Sad
Ma pl. mei tai-al sétáltunk, mintha ez szellősebb. Persze ugyanúgy összeizzadtunk mint kendővel. Sajnos nyáron ilyen a hordozás, izzadós, meleg.

Admin
Admin

Hozzászólások száma : 33
Join date : 2011-02-05

https://zsebibaba.forumgratuit.ro

Back to top Go down

Babahordozas nyaron hordozokendoben Empty Re: Babahordozas nyaron hordozokendoben

Post  Cirmocska Mon May 23, 2011 9:49 am

zsucherie wrote:Sziasztok,
immaron megszuletett a kisfiam Botond, s mivel itt a nyar, tudnatok-e par tippet adni, hogyan tudnam hordozni ebben a melegben, anelkul, hogy nagyon melege lenne. Ugy hogy,ne legyen tul sok reteg korulotte, (eddig ugy kotottem hogy 3 reteg tartotta) es tartsa a kis fejecskejet is.
Segitsegeteket elore is koszonom.
Udv.Zsuzsa

Én a belül körülkötött x-et (belül zsebes keresztezett, FWCC) kötést ajánlom neked. Ha nem bontod szét a kendőszárakat, akkor csak egy réteg kendő lesz a baba hátán, de - jól megkötve - így is tökéletesen tart! A zsebet húzd fel a baba tarkójáig, így nem fog lógni a feje. Ha szükséges, a kendő egyik szárával is megtámaszthatod az alvó baba buksiját.
Kipróbálhatod a kengurut is, tényleg csak egy réteg, de nagyon precízen kell kötni ahhoz, hogy valóban jól tartson.

Írtam egy blogbejegyzést arról, hogy mit érdemes még figyelembe venni a melegben való hordozásnál, nézzetek bele, és meséljetek ti is!
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Babahordozas nyaron hordozokendoben Empty Re: Babahordozas nyaron hordozokendoben

Post  Cirmocska Mon May 23, 2011 9:59 am

Admin wrote:Én próbáltam vékony kendőt (Vatanai), de nem vált be, vágott. Ha elől hordozol még, kipróbálhatod a kenguru kötést is, az is egyrétegű. Háton nekem a double hammock (háti dupló) a kedvencem, de azt hiszem a nyáron más megoldást kell keressek, túl sok rétegű. Sad
Ma pl. mei tai-al sétáltunk, mintha ez szellősebb. Persze ugyanúgy összeizzadtunk mint kendővel. Sajnos nyáron ilyen a hordozás, izzadós, meleg.

A dupló végül is csak két réteg... én is nagyon szeretem, de sajnos, nem az én kötésem (a mellem nem tolerálja Sad). Így én rövid távra batyut kötök, hosszabb távra pedig - a három réteg ellenére is - háti zsebet. Lehetőség szerint lenes hordozókendővel Very Happy - az én számomra ez most hatalmas felfedezés! sunny
Janka igencsak nagy "baba" már (saját nézetei szerint ő baba, Réka meg "jejek" vagy "iszlány"), egy lenes kendő pedig összehasonlíthatatlanul erősebben, stabilabban tartja, mint bármi más.

(Egy év inteznív csatosozás után megint kendőzök, és véghetetlenül élvezem! lol! )
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Babahordozas nyaron hordozokendoben Empty Re: Babahordozas nyaron hordozokendoben

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum