Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Muveszfilmek- erdemes megnezni

3 posters

Go down

Muveszfilmek- erdemes megnezni Empty Muveszfilmek- erdemes megnezni

Post  Alma Sat Feb 19, 2011 2:05 pm

Ez nekem nagyon tetszett: Peaceful Warrior.

Lehet belole "elet-harcot" tanulni.


Alma

Hozzászólások száma : 38
Join date : 2011-02-08
Age : 48
Tartózkodási hely : Brasso

Back to top Go down

Muveszfilmek- erdemes megnezni Empty Re: Muveszfilmek- erdemes megnezni

Post  Vendég Sat Feb 19, 2011 8:19 pm

Ami igy utolsokent latott muveszfilm volt az The waiting room. Egy hangulatos angol film hetkoznapi karakterekkel, emberi kapcsolatokrol, talalkozasokrol. Itt lehet olvasni rola: http://www.rottentomatoes.com/m/the_waiting_room/. Amugy ez az oldal (rotten tomatoes) szerintem egeszen megbizhato kritikakat es ertekeloket kozol, legalabbis egybeesik az en izlesemmel.

Vendég
Guest


Back to top Go down

Muveszfilmek- erdemes megnezni Empty Re: Muveszfilmek- erdemes megnezni

Post  Vendég Sat Feb 19, 2011 8:44 pm

Amugy itt egy nehany kedvencem (nem foltetlenul fontossagi sorrendben)
1. Wilbur wants to kill himself (melegen ajanlom azoknak akik szeretik a fekete (angol) humort. Remek kritikakat kapott: http://www.rottentomatoes.com/m/wilbur_wants_to_kill_himself/
2. Spring, summer, fall, winter and spring (http://www.rottentomatoes.com/m/spring-summer-fall-winter-and-spring/) - ez a film egy melyponton kerult a kezembe, nagyon sokat koszonhetek neki Smile
3. Calendar girls - hogy muveszfilm azt nem tudom, de nekem nagyon tetszik. Esos delutanokra ajanlom Smile
4. Tovarasi frumoasa-i viata (Cristi Mungiu rovidfilmjei) - en honvagy csokkentonek hasznalom, de amugy zsenialis szerintem. Olyan apro mozzanatait mutatja be a kommunizmusnak amire eddig nem figyeltem fel. Az egyik nagy elonye hogy a filmek megnezese altam ugy erzem sokkal jobban megertem a szuleim es az o generaciojuk.
5. Love actually - ez talan szinten nem sorolhato muveszfilm kategoriaba de lehet toltekezni belole. Karacsonykor nalunk hagyomanyszamba megy a megnezese, holott mar kivulrol fujjuk a dialogusokat. De azok az emberi kapcsolatok amiket bemutat nekem nagyon szimpatikusak.
6. A fost sau n-a fost (12:08 East of Bucharest) - ezen a filmem a ferjem is hangosan hahotazik, pedig tole elegge idegen a tortenet.
7. The constant gardener - a gyogyszercegek hatalmarol szol - erdekes
8. ez akciofilm, de szerintem nagyon jo: The hurt locker
9. Julie & Julia - nem biztos, hogy muveszfilm kategoria de nagyon kis kedves, optimista es ude film, ajanlom mindazoknak akik szeretnek fozni
10. De tweeling (Az ikrek: http://www.rottentomatoes.com/m/10003645-twin_sisters/) - holland film, a masodik vilaghaboru idejen szetvalasztott ikrek kesobbi sorsat es egymasratalalasat mutatja be.

Igy hirtelen ennyi, de a lista meg bovulni fog. A ferjem es aposom is nagy filmesek (aposom amator filmeket keszit, fesztivalokra is be szokott nevezni veluk) mindketten benne vannak egy helyi filmfesztival szervezobizottsagaba igy rengeteg filmet nezunk.

Vendég
Guest


Back to top Go down

Muveszfilmek- erdemes megnezni Empty Re: Muveszfilmek- erdemes megnezni

Post  Alma Sun Feb 20, 2011 2:21 pm

Koszi a listat, Barbara. Egyeseket lattam mar, masoknak utanna nezek.Surprised)
Hamarosan en is jovok listaval, hatha neked is megtetszik valami. Meg masnak is, persze...

Kacajgos hetveget. A.

Barbara wrote:Amugy itt egy nehany kedvencem (nem foltetlenul fontossagi sorrendben)
1. Wilbur wants to kill himself (melegen ajanlom azoknak akik szeretik a fekete (angol) humort. Remek kritikakat kapott: http://www.rottentomatoes.com/m/wilbur_wants_to_kill_himself/
2. Spring, summer, fall, winter and spring (http://www.rottentomatoes.com/m/spring-summer-fall-winter-and-spring/) - ez a film egy melyponton kerult a kezembe, nagyon sokat koszonhetek neki Smile
3. Calendar girls - hogy muveszfilm azt nem tudom, de nekem nagyon tetszik. Esos delutanokra ajanlom Smile
4. Tovarasi frumoasa-i viata (Cristi Mungiu rovidfilmjei) - en honvagy csokkentonek hasznalom, de amugy zsenialis szerintem. Olyan apro mozzanatait mutatja be a kommunizmusnak amire eddig nem figyeltem fel. Az egyik nagy elonye hogy a filmek megnezese altam ugy erzem sokkal jobban megertem a szuleim es az o generaciojuk.
5. Love actually - ez talan szinten nem sorolhato muveszfilm kategoriaba de lehet toltekezni belole. Karacsonykor nalunk hagyomanyszamba megy a megnezese, holott mar kivulrol fujjuk a dialogusokat. De azok az emberi kapcsolatok amiket bemutat nekem nagyon szimpatikusak.
6. A fost sau n-a fost (12:08 East of Bucharest) - ezen a filmem a ferjem is hangosan hahotazik, pedig tole elegge idegen a tortenet.
7. The constant gardener - a gyogyszercegek hatalmarol szol - erdekes
8. ez akciofilm, de szerintem nagyon jo: The hurt locker
9. Julie & Julia - nem biztos, hogy muveszfilm kategoria de nagyon kis kedves, optimista es ude film, ajanlom mindazoknak akik szeretnek fozni
10. De tweeling (Az ikrek: http://www.rottentomatoes.com/m/10003645-twin_sisters/) - holland film, a masodik vilaghaboru idejen szetvalasztott ikrek kesobbi sorsat es egymasratalalasat mutatja be.

Igy hirtelen ennyi, de a lista meg bovulni fog. A ferjem es aposom is nagy filmesek (aposom amator filmeket keszit, fesztivalokra is be szokott nevezni veluk) mindketten benne vannak egy helyi filmfesztival szervezobizottsagaba igy rengeteg filmet nezunk.

Alma

Hozzászólások száma : 38
Join date : 2011-02-08
Age : 48
Tartózkodási hely : Brasso

Back to top Go down

Muveszfilmek- erdemes megnezni Empty Kislistam :o)

Post  Alma Tue Feb 22, 2011 8:04 am

Ime, nehany kedvenc filmem, a fontossagi sorrend es teljesseg igenye nelkul: Laughing

1. Szall a kakukk feszkere- Jack Nickolson
2.- Pay it Forward- Kevin Spacey
3.Girl with Pearl Earring- Colin Firth
4.An Education- Carey Mulligan
5.The Ultimate Gift-Drew Fuller
6.The Unbereable Lightness of Being- Milos Forman rendezeseben (amugy Kundera konyv megfilmesitese)
7.Dead Poets' Society- ez volt licista eveim mottoja Surprised), gondolom sokan ismeritek
8. Good Will Hunting- Robin William
9.Solaris- Tarkovski rendezeseben
10.Barefoot in the Park- Robert Redford
11, Scent of a Woman- Al Pacino- hogyan kell tancolni
12. Zorba, the Greek-Antony Quinn- hogyan kell elni
13. Dangerous Beauty- hogyan kell csabitani ;o)

Jo kikapcsolodast!

Alma

Hozzászólások száma : 38
Join date : 2011-02-08
Age : 48
Tartózkodási hely : Brasso

Back to top Go down

Muveszfilmek- erdemes megnezni Empty Re: Muveszfilmek- erdemes megnezni

Post  Memő Tue Feb 22, 2011 11:09 am

Spring, summer, fall, winter and spring - ezt tegnap néztem meg a rendező még két másik filmjét is, a Lopakodó lelkek és a Samsara-t. Engem az első nem nagyon fogott meg, de aláírom, hogy szép film, sokatmondó gondolatokkal. A Lopakodó lelkek inkább tetszett, a Samsara pedig azért mert egy távoli kultúrából kaptam egy kis ízelítőt és itt ajánlom mindenki figyelmébe a Himalája - Az élet sója c. filmet (rendező Eric Valli). Engem folyton lenyűgöz az az élet, az a bátorság, az az erő és bölcsesség amit azok az emberek élnek.

A Száll a kakukk fészkére regény változata sokkal jobban tetszett mint a film, habár J. Nicolson tényleg nagyon jól alakít.

Listám jelenleg nincs, de majd egyszer Smile . Addig is ha még nem láttátok ajánlom figyelmetekbe a Kontroll c. magyar filmet. Ahhoz képest, hogy a rendező (Antal Nimród) első nagy filmje szerintem kiemelkedő alkotás a magyar filmek sorában. Nekem elsőre is tetszett és azóta is.

Memő

Hozzászólások száma : 84
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Nyárádremete/Marosvásárhely/Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Muveszfilmek- erdemes megnezni Empty Re: Muveszfilmek- erdemes megnezni

Post  Vendég Tue Feb 22, 2011 11:25 am

A Kontroll nekem is tetszett, bar nagyon keseru szajizt hagyott bennem. Jack Nickolsont en is szeretem Smile
Egy masik nemreg latott film a Lylia 4ever - sved film (talan) egy orosz magara hagyott tinedzser lany (az anyja kulfoldre ment dolgozni) hanyatlasarol szol. Tragikus tortenet de talan nem mindennapi Kelet Europaban. Nem tudom, ti hogy vagytok vele de a terhessegem ota sokkal nehezebben viselem az olyan filmeket. torteneteket amiben egy gyerek szenved.

Vendég
Guest


Back to top Go down

Muveszfilmek- erdemes megnezni Empty Re: Muveszfilmek- erdemes megnezni

Post  csilluk Tue Feb 22, 2011 2:31 pm

Mostanában ritkán nézek filmeket, de nemrég láttam a Biblioteque Pascal-t és jó szívvel ajánlom mindenkinek.

csilluk

Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011-02-06
Age : 47
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Muveszfilmek- erdemes megnezni Empty Re: Muveszfilmek- erdemes megnezni

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum