Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

szobatisztasag

5 posters

Go down

szobatisztasag Empty szobatisztasag

Post  kata Sun Feb 06, 2011 7:28 pm

sziasztok, az en lanyom 1.5 eves. Kb. 11 honapos volt amikor elkezdtuk hasznalni a bilit. Nagyon ugyesen ult rajta, es meglepo modon par het mulva elkezdett szolni amikor kellett kakalnia. Nem tudom mi tortenhetett, de ugy 2 honapja nem szol. Sot, elbujik es sunyiban elvegzi a dolgat, vagy nekiall es nyom akkor amikor velem szemben ul a szeken. Mindig elmagyarazom neki, hogy szoljon nekem vagy apanak, vagy csak kiabaljon hangosan. Turelemmel, szepen mondom neki, de semmi eredmenye. Pedig nagyon kis okos,es biztos vagyok benne, hogy tudja mit csinal. Szerintetek miert csinalja ezt? Sosem eroltetek ra semmit, igy a bilizest sem. Mindig szivesen ul rajta, megdicserjuk amikor produkal is valamit. Szoval nincs stressz ezert, de megsem ertem a helyzetet.
Van valakinek tapasztalata e teren? Mit csinalhatunk rosszul? Az is lehet , hogy ez csak egy ilyen periodus es elmulik nala.....
kata
kata

Hozzászólások száma : 33
Join date : 2011-02-06
Age : 42
Tartózkodási hely : Szatmarnemeti

Back to top Go down

szobatisztasag Empty Re: szobatisztasag

Post  rekubek Mon Feb 07, 2011 6:25 am

Szia Smile Nem tudom mitől lehet ez (esetleg történt valami nagyobb változás a családban mostanában?), de szerintem pihentetni kellene a témát amíg ismét magától szól.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

szobatisztasag Empty Re: szobatisztasag

Post  rekubek Thu Feb 10, 2011 8:43 am

Engem az éjszakai szobatisztaság kérdése érdekelne. Ágnesnek éjszakára (és a délutáni alváshoz is, ha alszik) pelust szoktam tenni. Van, amikor két, három nap is egymásután szárazon veszem le róla, de van amikor belepisil (ezt főleg kora reggel teszi, van, hogy épp meg van ébredve s odahív magához, de akkor sem mondja, hogy menni kell, hanem ereszti a pelenkába). Kíváncsi lennék, hogy nálatok hogy alakult az éjszakai szobatisztaság? Egyszer csak levettétek a pelenkát, s kész? Eddig nem mertem ezt kipróbálni, főleg lustaságból, mert valahogy nem volt kedvem éjjel ágyneműt s mindent cserélni, de lehet, hogy csak ennyi kellene és menne a dolog...nem tudom. Mit szóltok?
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

szobatisztasag Empty Re: szobatisztasag

Post  Cirmocska Thu Feb 10, 2011 9:18 am

Az én tapasztalatom azt mutatja, hogy nagyon különbözőek a gyerekek. A nagy lányom bőven két és fél éves kora után lett nappalra szobatiszta (anyukám vette kezelésbe, amikor Janka született). Éjszakára még három éves kora után is pelenkáztuk (járt már oviba Smile ). A kicsi lányom 1 évesen és 4 hónaposan lett nappalra szobatiszta, teljesen magától, most 1 éves és 9 hónapos, és jó ideje nem kap már pelust éjszakára sem.

Rékával ugyanaz volt, mit te is írsz Ágnesről, sokszor a délutáni meg az éjszakai pelusába is úgy pisilt bele, hogy fel volt már ébredve, csak... kényelmesebb volt beleereszteni, mint kimenni a bilire. Ez nekem is gond volt, mérgelődtem is miatta elég sokat. Végül úgy szokott le róla, hogy elfogyott a pelenkánk (ő eldobósat kapott, mert a popintól nagyon csúnya lett a feneke), és azt mondtam, ekkora gyereknek nem veszek többet. Bepisilt még (jó) párszor, azt tudni kell róla... de aztán kimaradt. Mostanában is felkel pisilni éjszaka... de ez már belefér. Smile

Janka jószántából kezdett bilizni, én csak együttműködtem vele. Eleinte többször elvittem pisilni, 16 hósan még nem tudta megmondani, hogy kell. De pár nap után már sétálni is pelus nélkül vittem (aug. vége volt), egy hét után már délutáni alváshoz sem adtam rá pelenkát. És működött a dolog, másfél évesen már nem volt pelusa nappal egyáltalán. Az éjszakait akkor kezdtem levenni róla, amikor 4-5 egymást követő reggelen is száraz volt. Egy ideig ment ez is, aztán elkezdett megint bepisilni éjszaka, akkor visszaadtam rá a pelenkát. Kérte is esténként egy ideig. Smile Aztán elkezdett éjszaka felébredni pisilni... kivittem a vécére, és utána már nem tettem vissza rá a pelust. Ezt úgy egy hét után untam meg, azután jöttem rá: fölösleges a pelenkával vackolni, ha úgyis felkelünk... és felkelünk, ha kell, azóta is.
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 43
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

szobatisztasag Empty Re: szobatisztasag

Post  rekubek Thu Feb 10, 2011 9:32 am

Ágnessel is eldobós pelust használunk, mert a 25 kilós popsijára már egyik mosható se jó...Most ismét fogy el a pelus, és ilyenkor mindig mondom neki, hogy többet nem veszünk, de mindig mondja, hogy kell pelus neki. Azt hiszem itt az ideje, hogy pelus helyett beszerezzek egy gumis lepedőt.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

szobatisztasag Empty Re: szobatisztasag

Post  Cirmocska Thu Feb 10, 2011 9:48 am

Az jó ötlet! A mosógép meg hamar elbánik a pisis cuccal. Hátha segít!
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 43
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

szobatisztasag Empty Re: szobatisztasag

Post  csilluk Thu Feb 10, 2011 10:45 am

Na mi fordítva vagyunk:). Bencének se a nappali sem az éjszakai alváshoz nem kell pelus, de nappal csak abba hajlandó elvégezni a dolgát. Ül a bilin is, de nem tudja elengedni, pedig már annyira kell, hogy szenved. Most már eljutottunk odáig, hogy nem teszek rá pelust, de kéri ő, amikor dolga van. Szalad és kiabálja: anya, pejust, pejust!

csilluk

Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011-02-06
Age : 48
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

szobatisztasag Empty Re: szobatisztasag

Post  Vendég Fri Mar 11, 2011 10:08 am

Tapasztalbb anyukak, azt honnan lehet tudni, hogy a gyerek fel van keszulve a szobatisztasagra? Daniel mar egy jo ideje szol mielott pisilne meg kakilna, de a bilire eddig csak jatekbol ul, es tobbnyire ruhastol. Nem foglalkoztam eddig ezzel a temaval, de innen mi lenne a kovetkezo lepes? Rendszeresen bilire teszem a nap ugyanazon idopontjaban es aztan elobb utobb oda is pisil? Vagy megvarom amig o keri? Vagy esetleg valami mas?

Vendég
Guest


Back to top Go down

szobatisztasag Empty Re: szobatisztasag

Post  rekubek Fri Mar 11, 2011 10:46 am

Barbara wrote:Tapasztalbb anyukak, azt honnan lehet tudni, hogy a gyerek fel van keszulve a szobatisztasagra? Daniel mar egy jo ideje szol mielott pisilne meg kakilna, de a bilire eddig csak jatekbol ul, es tobbnyire ruhastol. Nem foglalkoztam eddig ezzel a temaval, de innen mi lenne a kovetkezo lepes? Rendszeresen bilire teszem a nap ugyanazon idopontjaban es aztan elobb utobb oda is pisil? Vagy megvarom amig o keri? Vagy esetleg valami mas?

S amikor szól, hogy kell pisiljen vagy kakiljon, már engedi is a pelusba? Ilyenkor nem tudod gyorsan bilire tenni?
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

szobatisztasag Empty Re: szobatisztasag

Post  Vendég Sat Mar 12, 2011 2:49 pm

hat meg nem mertem ilyenkor nekiallni a levetkoztetesnek .... de elobb utobb felbatorodok es kiprobalom Smile

Vendég
Guest


Back to top Go down

szobatisztasag Empty Re: szobatisztasag

Post  rekubek Sat Mar 12, 2011 3:55 pm

Szerintem érdemes lenne kipróbálni, hátha élvezné a bilizést.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

szobatisztasag Empty Re: szobatisztasag

Post  Izis Sat Mar 12, 2011 8:44 pm

Mi is próbálkozunk a bilizéssel, de nem igazán akar megülni rajta. A WC-n szívesebben ült, de mostanában ott sem akar. Lehet az a gond, h. kéne egy szűkítő .. talán akkor. Amúgy meg ha mondom, h. anya kell pisikáljon, jön, megfogja a kezem és elvisz a wc-re, sőt meg is mutatja, hova kell leüljek. Ebből gondolom tisztában van mi mire való, csak hát neki még nem megy. Igaz mostanában nem is nagyon gyakoroltuk a dolgot. Ezt a téli időszakot nem épp erre találták ki. Jó tudom, h. nem évszak függő, de elég cécós levetkőztetni majd felöltöztetni és ő sem élvezi. Arra gondoltam, h . hagyom még jó idő lesz és nem kell annyi ruha. Addig kb egy éves és 7-8 hónapos lesz. Szerintetek ez már késő?
Izis
Izis

Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011-02-10
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

szobatisztasag Empty Re: szobatisztasag

Post  Vendég Sat Mar 12, 2011 8:57 pm

Izis, az en fiam 2 eves es 2 honapos de nem erzem azt hogy lemaradtunk volna valamirol Smile Itt csak iskolakezdesre kell szobatiszta legyen, addig meg van idonk Smile

Vendég
Guest


Back to top Go down

szobatisztasag Empty Re: szobatisztasag

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum