Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Természetes elválasztás

+11
Gabika
kicsike
p-emi
vadszelvesz
vzefi
májusvan
csilluk
Admin
Iris
rekubek
Cirmocska
15 posters

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Természetes elválasztás - Page 2 Empty Re: Természetes elválasztás

Post  Iris Sun Feb 06, 2011 2:15 pm

jaj,nem akartam indiszkrét lenni Embarassed , csak nekem is azt mondták, hogy ne szoptassak pl. mikor antibiót szedtem,de mégis szoptattam...
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Természetes elválasztás - Page 2 Empty Re: Természetes elválasztás

Post  rekubek Sun Feb 06, 2011 2:38 pm

Remélem hamarosan szoptatási tanácsadó is lesz a fórum tagjai között, de addig is elmondom, amit Katyica mondott nekem: nagyon sok gyógyszer mellett nyugodtan lehet szoptatni. Sok gyártó azért írja rá h szoptatás vagy terhesség alatt nem lehet szedni ezt vagy azt a gyógyszert, mert nem végzik el a klinikai teszteket, és így nem vállalják a felelősséget. Itt egy honlap, ahol sok gyógyszerre rá lehet keresni hatóanyag szerint. http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp

off májusvan, hogy sikerült neked szépen linkelni? nekem most nem akar sikerülni...
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Természetes elválasztás - Page 2 Empty Re: Természetes elválasztás

Post  májusvan Sun Feb 06, 2011 2:52 pm

Very Happy na ugy-e? szóval az új válasz küldésnél, felül az ikonsorban van egy link fülecske is (16dik ablakocsk), ott kinyilik az ablak, és nagyon okosan van megoldva, beirhatod a linkelt oldalt és a takarószöveget is.
off vége

májusvan

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2011-02-05
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Back to top Go down

Természetes elválasztás - Page 2 Empty Re: Természetes elválasztás

Post  Iris Sun Feb 06, 2011 3:09 pm

Igen,én is ezért kérdeztem milyen gyógyszer...
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Természetes elválasztás - Page 2 Empty Re: Természetes elválasztás

Post  vzefi Sun Feb 06, 2011 5:50 pm

Cirmocska.
Egy szopi tanácsadó nem adna tanácsot arrol hogyan szoktasd le gyermeked a ciciröl,hanem addig szoptass ameddig ö akarja(a gyerek).Én ugy szoktattam le másfél évesen hogy vmi kaját dugtam a szájába mikor cicizhetnéke volt. Laughing késöbb megvettük együtt a cumit és azt szopta alváskor.,2,8éves koráig.aztán a cumirol is magátol leszokott egyik naprol a másikra,mikor megszületett a baba,mondta hogy ez a pipa Obedé lesz. Shocked Laughing

vzefi

Hozzászólások száma : 5
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Nagyvárad

Back to top Go down

Természetes elválasztás - Page 2 Empty Re: Természetes elválasztás

Post  Cirmocska Sun Feb 06, 2011 7:44 pm

vzefi wrote:Cirmocska.
Egy szopi tanácsadó nem adna tanácsot arrol hogyan szoktasd le gyermeked a ciciröl,hanem addig szoptass ameddig ö akarja(a gyerek).Én ugy szoktattam le másfél évesen hogy vmi kaját dugtam a szájába mikor cicizhetnéke volt. Laughing késöbb megvettük együtt a cumit és azt szopta alváskor.,2,8éves koráig.aztán a cumirol is magátol leszokott egyik naprol a másikra,mikor megszületett a baba,mondta hogy ez a pipa Obedé lesz. Shocked Laughing

Erre én is gondoltam már, hogy mindig megkínáljam valami harapnivalóval, mikor cicit kér. De nem vagyok biztos benne, hogy jó ötlet. Mert a cicivel nem csak éhséget, szomjúságot csillapít, hanem vigasztalódik vele, gyógyul tőle, de néha még az unalmát is cicivel űzi el. Szóval ha úgy gondolom, hogy éhes, szomjas lehet, mindig megkérdem tőle, szeretne-e enni valamit, kér-e vizet. Megvigasztalni egyelőre nem tudom másképp, mert abban a pillanatban, hogy magamhoz öleltem, már bontja is a cicit... Az unaloműzést szintén megpróbálom másképp megoldani, de sok helyzet van, amikor nem tudom, mivel válthatnám ki a cicizést. Cumit nem szeretnék adni neki, így majdnem két évesen... Szóval nem egyszerű.
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Természetes elválasztás - Page 2 Empty Re: Természetes elválasztás

Post  vzefi Sun Feb 06, 2011 9:00 pm

Akkor drukkolok hogy megtalad a nektek megfelelo modszert.Ha erdekel megis egy szopis tanacsado,en megtudom adni az enyemet.nagyon jo fej csaj,vagyis 2 gyerekes anyuka.

vzefi

Hozzászólások száma : 5
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Nagyvárad

Back to top Go down

Természetes elválasztás - Page 2 Empty Re: Természetes elválasztás

Post  vadszelvesz Sun Feb 06, 2011 11:49 pm


Erre én is gondoltam már, hogy mindig megkínáljam valami harapnivalóval, mikor cicit kér. De nem vagyok biztos benne, hogy jó ötlet. Mert a cicivel nem csak éhséget, szomjúságot csillapít, hanem vigasztalódik vele, gyógyul tőle, de néha még az unalmát is cicivel űzi el. Szóval ha úgy gondolom, hogy éhes, szomjas lehet, mindig megkérdem tőle, szeretne-e enni valamit, kér-e vizet. Megvigasztalni egyelőre nem tudom másképp, mert abban a pillanatban, hogy magamhoz öleltem, már bontja is a cicit... Az unaloműzést szintén megpróbálom másképp megoldani, de sok helyzet van, amikor nem tudom, mivel válthatnám ki a cicizést. Cumit nem szeretnék adni neki, így majdnem két évesen... Szóval nem egyszerű.
[/quote]

nálunk is volt ilyen Gergővel, minden 5 percben jött cicizni, főleg ha véletlenül szopis fotelünkbe ültem le....Aztán én is megelégeltem és mivel amúgy is rossz evő a drágám, inkább azt mondtam neki ha éhes vagy gyere együnk vmit, ha szomjas vagy adok inni, most nem cicizünk.Aztán ez be is jött.Mikor visszamentem dolgozni akkor mar könnyű volt, délután 4ig nem is látott, maradt az esti meg az éjszakai szopi, az viszont elég fárasztó volt.Végül akkor sikerült szelíden elválasszam, mikor Vivi megfogant (nekem sikerült szopi mellett) és lett egy kis pecsételő vérzésem amitől megijedtem és akkor elhatároztam h megpróbálom hátha sikerül.Megmondtam neki h mostmar anyának faj a cici, és mesével kell elaludni, és éjjel sem kap, mert akkor is faj.Aztán legnagyobb meglepetésemre megértette és elfogadta.Ekkor volt Gergő 2eves4honapos.Persze éjjel kérte a cicit de megint elmondtam h nem adom mert faj, de ha szomjas ihat vizet.Egész könnyen leszokott a szopirol, de tényleg kell h te is elhatározd magad teljesen.Volt ezelőtt is egy sikertelen próbálkozásom, mikor férjem rábeszélésére megpróbáltuk elválasztani, én nem voltam elhatározva és akkor nem is ment.Kitartás neked Cirmocska, nem lehetetlen a gyengéd elválasztás, de szerintem a gyerek érettsége is kell hozza az anya elhatározásán kívül ahhoz hogy sikeres legyen. flower

Amúgy sokáig megmaradt (meg most is néha) a cicipuszilgatás nálunk, arról jutott eszembe h vigasztaló szopi helyett megprobalhatnad úgy megölelni, ha mindenképpen kéri a cicit, h a bimbót elrejted előle, de odabújhat a cicihez vigasztalódni... csak gondolkodok, ötletelek, hátha vmi bejön nektek....
vadszelvesz
vadszelvesz

Hozzászólások száma : 29
Join date : 2011-02-06
Age : 42
Tartózkodási hely : Hegyközszáldobágy/Nagyvárad

Back to top Go down

Természetes elválasztás - Page 2 Empty Re: Természetes elválasztás

Post  p-emi Mon Feb 07, 2011 12:27 am

Hu latom nem vagyok egyedul akinek nem jon kisteso szopi mellett. Megnyugtato egy kicsit... Azt hittem en romlottam el. En nem szeretnem elvalasztani csak legalabb 1 peteeresem lenne es az megfoganna.... Rolling Eyes Na jo almodozok. De ha arra gondolok, h 4 eves koraig szopizhat..... Nem is az lenne a baj, hanem hogy eleve kis korkulonbseget akartunk (3 ev) a ket gyerek kozott, de miota elmult fel eves Dami, rajottunk, hogy hamarabb is johetne. De igy esely sincs Sad , nallunk meg sok szopi van......

p-emi

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Nagyvarad/Artand

Back to top Go down

Természetes elválasztás - Page 2 Empty Re: Természetes elválasztás

Post  kicsike Mon Feb 07, 2011 10:08 am

hat akkor a negyeves korig meg van egy hajitasnyi ido Laughing, Gergo ejjel mar nem szopik, csak hajnalban koveteli, mindig olyankor, mikor Anna is cicizik eppen, ilyenkor tor ki a haboru, aztan meg a tandem, ami hajnal otkor eleg faraszto Sad . Nalunk ez valt be a legjobban, a tandem szopi, h ne legyen nyurroges, foldhoz verem magamat es tarsai...
Ugylehet, hogy meg en sem tudtam elhatarozni ugy igazan magamat a szopi abbahagyasara Gergonel, lehet, tenyleg csak ekhatarozas kerdese, ha Te valamiben hatarozott vagy a gyerkoc is megerzi rajtad.
Amugy Anna szopi mellett fogant meg, akkoriban Gergo meg rengeteget szopizott, es meg tudok ilyen estetrol Very Happy, szoval kitartast'
kicsike
kicsike

Hozzászólások száma : 16
Join date : 2011-02-07
Age : 44
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Back to top Go down

Természetes elválasztás - Page 2 Empty Re: Természetes elválasztás

Post  májusvan Mon Feb 07, 2011 12:46 pm

Cirmocska, amúgy Janka hogy reagál, ha esetleg éppen akkor nem kap cicit amikor kéri? Próbáltad, volt rá eset?

Nalunk olyankor kétségbeesett nagy sírás kezdődik, mintha világ vége lenne, hogy nincs szopizás, pedig a fiam nem egy nagyon sírós gyerek. Mostanában azért próbálkoztam, de nem akarom öszezavarni sem, ha ez nem lenne akkor én már valószinü elhatároztam volna magam Embarassed az elválasztásra a már említett okokból, de így meg nem akarom kínozni.
Elterelési módszerként nekünk a mozgásos dolgok váltak be, ha mondjuk felkapom és táncolunk, vagy pörgünk összebújva.
Mondjuk nekünk annyiből más, hogy van újjszopi, mondjuk inkább csak ha álmos, de erre sem szeretnék ráerősíteni a szopi elhagyásával - erről van valakinek tapasztalata?

májusvan

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2011-02-05
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Back to top Go down

Természetes elválasztás - Page 2 Empty Re: Természetes elválasztás

Post  Cirmocska Mon Feb 07, 2011 12:50 pm

Ha nem adok neki, amikor kéri, sír, toporzékol, letépi a ruhámat... Embarassed Néha megpróbálok ellenállni neki, de általában hisztiroham a vége. Mindkettőnk részéről. Embarassed
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Természetes elválasztás - Page 2 Empty Re: Természetes elválasztás

Post  májusvan Mon Feb 07, 2011 1:06 pm

Cirmocska wrote:Ha nem adok neki, amikor kéri, sír, toporzékol, letépi a ruhámat... Embarassed Néha megpróbálok ellenállni neki, de általában hisztiroham a vége. Mindkettőnk részéről. Embarassed

Huh, hát akkor nem lehet könnyű. De ha amúgy nyugis, nem unatkozik akkor is így reagál - vagy akkor nem akar szopizni?
Poénból én is mondtam a férjemnek, hogy ha végleg el akarom választani a legényke biztos elpáhol engem. Én tartottam kicsit ettől a blúztépős, toporzékolós időszaktól, tudtam, hogy van ilyen, de nálunk valahogy nem alakult ki és a hangos ciciii üvöltések is elmaradtak így hogy lett saját szavunk a szopira.

Most beleásom én is magam a témába, a héten úgyis ismét dokihoz megyek, még kérdezősködök aztán lassan döntenem kell Sad hogyan tovább.

májusvan

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2011-02-05
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Back to top Go down

Természetes elválasztás - Page 2 Empty Re: Természetes elválasztás

Post  Cirmocska Mon Feb 07, 2011 1:33 pm

májusvan wrote:
Cirmocska wrote:Ha nem adok neki, amikor kéri, sír, toporzékol, letépi a ruhámat... Embarassed Néha megpróbálok ellenállni neki, de általában hisztiroham a vége. Mindkettőnk részéről. Embarassed

Huh, hát akkor nem lehet könnyű. De ha amúgy nyugis, nem unatkozik akkor is így reagál - vagy akkor nem akar szopizni?
Poénból én is mondtam a férjemnek, hogy ha végleg el akarom választani a legényke biztos elpáhol engem. Én tartottam kicsit ettől a blúztépős, toporzékolós időszaktól, tudtam, hogy van ilyen, de nálunk valahogy nem alakult ki és a hangos ciciii üvöltések is elmaradtak így hogy lett saját szavunk a szopira.

Most beleásom én is magam a témába, a héten úgyis ismét dokihoz megyek, még kérdezősködök aztán lassan döntenem kell Sad hogyan tovább.

Egyébként egy tündéri, nyugodt kislány (kicsit lökött is, most épp beletörölte az orrát a függönybe), nagyon tud játszani egyedül is, stb... De amikor elkezdi, hogy cicííciiit, cicíííciiiit!, akkor nem lehet jobb belátásra bírni.
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Természetes elválasztás - Page 2 Empty Re: Természetes elválasztás

Post  májusvan Mon Feb 07, 2011 2:09 pm

Cirmocska wrote:
Egyébként egy tündéri, nyugodt kislány (kicsit lökött is, most épp beletörölte az orrát a függönybe), nagyon tud játszani egyedül is, stb... De amikor elkezdi, hogy cicííciiit, cicíííciiiit!, akkor nem lehet jobb belátásra bírni.

Akkor mégiscsak van jó is abban, hogy nincs függönyünk Laughing

májusvan

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2011-02-05
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Back to top Go down

Természetes elválasztás - Page 2 Empty Re: Természetes elválasztás

Post  rekubek Mon Feb 07, 2011 3:46 pm

p-emi wrote:Hu latom nem vagyok egyedul akinek nem jon kisteso szopi mellett. Megnyugtato egy kicsit... Azt hittem en romlottam el. En nem szeretnem elvalasztani csak legalabb 1 peteeresem lenne es az megfoganna.... Rolling Eyes Na jo almodozok. De ha arra gondolok, h 4 eves koraig szopizhat..... Nem is az lenne a baj, hanem hogy eleve kis korkulonbseget akartunk (3 ev) a ket gyerek kozott, de miota elmult fel eves Dami, rajottunk, hogy hamarabb is johetne. De igy esely sincs Sad , nallunk meg sok szopi van......

Emi, szopi mellett nálunk sem akart jönni a kistesó, azért is választottam el Ágnest teljesen 2 éves 2 hónapos korában. Utána már csak 1 hónapba telt Very Happy
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Természetes elválasztás - Page 2 Empty Re: Természetes elválasztás

Post  p-emi Mon Feb 07, 2011 4:20 pm

de nekem lelkiismeret furdalasom lenne ha elvennem tole, annyira szereti..............legalabbis most, lehet kesobb mar nem.....

rekubek wrote:
p-emi wrote:Hu latom nem vagyok egyedul akinek nem jon kisteso szopi mellett. Megnyugtato egy kicsit... Azt hittem en romlottam el. En nem szeretnem elvalasztani csak legalabb 1 peteeresem lenne es az megfoganna.... Rolling Eyes Na jo almodozok. De ha arra gondolok, h 4 eves koraig szopizhat..... Nem is az lenne a baj, hanem hogy eleve kis korkulonbseget akartunk (3 ev) a ket gyerek kozott, de miota elmult fel eves Dami, rajottunk, hogy hamarabb is johetne. De igy esely sincs Sad , nallunk meg sok szopi van......

Emi, szopi mellett nálunk sem akart jönni a kistesó, azért is választottam el Ágnest teljesen 2 éves 2 hónapos korában. Utána már csak 1 hónapba telt Very Happy

p-emi

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Nagyvarad/Artand

Back to top Go down

Természetes elválasztás - Page 2 Empty Re: Természetes elválasztás

Post  rekubek Mon Feb 07, 2011 4:22 pm

Jaj persze, nem is azért írtam. Csak hogy lásd, másnál is volt ilyen, hogy szoptatás mellett nem jött a baba, de attól még minden rendben van Smile
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Természetes elválasztás - Page 2 Empty Re: Természetes elválasztás

Post  vzefi Mon Feb 07, 2011 4:26 pm

Emi.
Nállunk akkor sem jött könnyen Obed mikor már rég nem volt szopi,ezzel azt akarom mondani hogy mindenkinél máshogy sikerül a kistesó.Az elhatározás és jó idözités na meg a kitartás legyen meg,s aztán jönni fog az a kistesó. Wink
Cirmocska.
Lehet meg kell érjen rá a lányod,hogy lemondjon a ciciröl.

vzefi

Hozzászólások száma : 5
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Nagyvárad

Back to top Go down

Természetes elválasztás - Page 2 Empty Re: Természetes elválasztás

Post  Cirmocska Mon Feb 07, 2011 4:34 pm

Valószínű, hogy meg kell érjen rá... de lehet, én fogok előbb megérni arra, hogy elválasszam. Twisted Evil
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Természetes elválasztás - Page 2 Empty Re: Természetes elválasztás

Post  vzefi Mon Feb 07, 2011 4:45 pm

háát,Cirmocska,kiváncsi vagyok hogyan fog sikerülni......hogy mi vállik be nállatok...de drukkolok.
Bocsi mindenkitöl,ne vessétek rám a követ de én nem akarok olyan sokáig szoptatni,max.2évesig.Most igy gondolom...de ki tudja mi lessz még addig.

vzefi

Hozzászólások száma : 5
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Nagyvárad

Back to top Go down

Természetes elválasztás - Page 2 Empty Re: Természetes elválasztás

Post  Cirmocska Mon Feb 07, 2011 4:48 pm

Nekünk addig alig három hónapunk van. És ha a mennyiséget csökkenteni tudnánk, akkor szoptatnám 4 éves koráig is, de én is akarok még kisbabát a közeljövőben... és Janka még bőven megeszi a napi 1 liter anyatejet... szóval no chance...
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Természetes elválasztás - Page 2 Empty Re: Természetes elválasztás

Post  csilluk Mon Feb 07, 2011 5:10 pm

Cirmocska wrote:Nekünk addig alig három hónapunk van. És ha a mennyiséget csökkenteni tudnánk, akkor szoptatnám 4 éves koráig is, de én is akarok még kisbabát a közeljövőben... és Janka még bőven megeszi a napi 1 liter anyatejet... szóval no chance...

Ennyi idősen még Bence is lazán szopott ennyit. De ahogy dolgozni kezdtem nagyon lecsökkent a szopik száma, azzal meg a tejmennyiség is. Na meg a barátcserje is csökkentett egy jó adagot a tejmennyiségen, most már alig pár milliliternyi van Smile. De Bence azt mondja: nem baj, ha elfogyott anya, így is jó. Very Happy

csilluk

Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011-02-06
Age : 47
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Természetes elválasztás - Page 2 Empty Re: Természetes elválasztás

Post  Cirmocska Mon Feb 07, 2011 8:37 pm

A barátcserjét én is bevetem. Ma voltam dokinál, kértem egy küldőt laborra- szeretnék egy teljes vérképet, hogy lássam, hányadán állok... Aztán meglátjuk. Smile

Bence meg édes... I love you
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Természetes elválasztás - Page 2 Empty Re: Természetes elválasztás

Post  Gabika Mon Feb 07, 2011 9:34 pm

májusvan wrote:Cirmocska, amúgy Janka hogy reagál, ha esetleg éppen akkor nem kap cicit amikor kéri? Próbáltad, volt rá eset?

Nalunk olyankor kétségbeesett nagy sírás kezdődik, mintha világ vége lenne, hogy nincs szopizás, pedig a fiam nem egy nagyon sírós gyerek. Mostanában azért próbálkoztam, de nem akarom öszezavarni sem, ha ez nem lenne akkor én már valószinü elhatároztam volna magam Embarassed az elválasztásra a már említett okokból, de így meg nem akarom kínozni.
Elterelési módszerként nekünk a mozgásos dolgok váltak be, ha mondjuk felkapom és táncolunk, vagy pörgünk összebújva.
Mondjuk nekünk annyiből más, hogy van újjszopi, mondjuk inkább csak ha álmos, de erre sem szeretnék ráerősíteni a szopi elhagyásával - erről van valakinek tapasztalata?

Sziasztok.

Az én Eszter lányom egy éves koráig szopizott, akkor egészségügyi okok meg egy újabb terhesség miatt hagytuk abba, akkor már szopta az ujját is, azóta is szopja, most már két éves.
Nálunk nagyon könnyen ment az elválasztás, mondjuk Ő akkor már csak reggel meg este szopott. Sad Sad

Most igazából azt jön hogy mondjam, hogy ha tudod szoptasd, nekem nem volt ennél többre lehetőségem, sajnos a 7 hónapos kisfiamat is el kellett válasszam, de érthető, hogy egy idő után teher is tud lenni a szopi.

Gabika

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2011-02-07
Age : 43
Tartózkodási hely : Oltszakadát

http://www.eszteresdi.blogspot.com

Back to top Go down

Természetes elválasztás - Page 2 Empty Re: Természetes elválasztás

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum