Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

mire jo a kendo?

+4
brigit&z
Cirmocska
gabirvasz
ella
8 posters

Go down

mire jo a kendo? Empty mire jo a kendo?

Post  ella Mon Apr 11, 2011 6:55 pm

Sziasztok!
Nagyon sokat hallottam a babahordozasrol, de ugy latszik nem eleget. Mivel nem tudom elkepzelni mikor lehet benne hordozni a gyermeket.
Pld az en kislanyom mar 8 honapos.O mostmar csuszkal es hamarosan jarni fog.
Azon kivul, hogy elelvas elott megnyugtatna vagy amikor elmegyunk valahova, abban tudnam "cipelni", elsem tudom kepzelni hogy mikor tudnam meg hasznalni a hordozokendot.
Nem mondom, hogy neha, amikor nagyon sok dolgom van a hazban, o pedig olben szeretne inkabb lenni,nem gondoltam arra hogy most milyen jo lenne egy ilyen kendo, mert akkor a kezeim szabadak lehetnenek, de azert akarmit tenyleg nem tudnek csinalni "hordozas" mellett.
Vilagositson mar fel valaki, hjogy mire lehet es hogyan hasznalni ezt a kendot?

ella

Hozzászólások száma : 17
Join date : 2011-04-11

Back to top Go down

mire jo a kendo? Empty Re: mire jo a kendo?

Post  gabirvasz Mon Apr 11, 2011 8:05 pm

Szerintem mindenki kitapasztalja, hogy mikor alkalmas és hasznos kendőbe tenni a babát. Én személy szerint gyakran viszem kendőben az udvarra levegőzni, ha a városba megyünk vásárlás, számlafizetés és egyéb ügyintézés végett, akkor könnyebb a kendőt betenni az autóba, mint egy babakocsit. És ha nincs más megoldás, akkor a hátamra kötve főzök, mosogatok, mosok, teregetek. A házimunkát persze csak úgy lehet kényelmesen és biztonságosan végezni, ha a hátadra kötöd a babát. Mivel 8 hónapos babád van, valószínűleg meghaladta a 7 kilót, tehát így is úgy is érdemesebb háton hordozni, mert könnyebb, és nem annyira megterhelő, de kisebb korban elöl sokkal jobb, hamarabb megnyugszik a baba. És hogy valami jellegzetes alkalmat is említsek, én az első 4 hónapban kendőben hordtam templomba a babát, az első ének alatt elaludt, így végig tudtuk ülni az istentiszteletet szinte minden vasárnap. Azóta már megnőtt, és az istentiszteletet egy szűkös imateremben tartjuk, oda nem alkalmas a kendő. Sok sikert a hordozáshoz, én nagyon megszerettem, és szerintem így van vele mindenki, aki egyszer kipróbálja.
gabirvasz
gabirvasz

Hozzászólások száma : 53
Join date : 2011-02-07
Age : 43
Tartózkodási hely : Nagysolymos

Back to top Go down

mire jo a kendo? Empty Re: mire jo a kendo?

Post  Cirmocska Mon Apr 11, 2011 10:20 pm

ella wrote:Sziasztok!
Nagyon sokat hallottam a babahordozasrol, de ugy latszik nem eleget. Mivel nem tudom elkepzelni mikor lehet benne hordozni a gyermeket.
Pld az en kislanyom mar 8 honapos.O mostmar csuszkal es hamarosan jarni fog.
Azon kivul, hogy elelvas elott megnyugtatna vagy amikor elmegyunk valahova, abban tudnam "cipelni", elsem tudom kepzelni hogy mikor tudnam meg hasznalni a hordozokendot.
Nem mondom, hogy neha, amikor nagyon sok dolgom van a hazban, o pedig olben szeretne inkabb lenni,nem gondoltam arra hogy most milyen jo lenne egy ilyen kendo, mert akkor a kezeim szabadak lehetnenek, de azert akarmit tenyleg nem tudnek csinalni "hordozas" mellett.
Vilagositson mar fel valaki, hjogy mire lehet es hogyan hasznalni ezt a kendot?

A kendo (sok)mindenre jo! Very Happy Hordozhatod benne a szuletese percetol akar negy-ot eves koraig, elol, a csipodon vagy a hatadon, tobb pozicioban es meg tobb kotesben. Szoptathatod benne, diszkreten es kenyelmesen, barhol, barmikor. Pelenkazhatod rajta, ha utkozben kell pelust cserelni valahol, betakarhatod vele, ha elaludt, ha fazik. Leteritheted pled helyett a fure, kis kreativitassal hintat, fuggoagyat, maszokotelet varazsolhatsz belole, hogy ne unatkozzon (nyilvan, itt mar nem csecsemore gondolok). Aztan, ha mar nem hordozol benne, leteritheted vele a fotelt, varrhatsz belole fuggonyt, parnahuzatot, barmit, vagy... Orokolheti majd az unokad. Very Happy

Ami pedig a haz koruli munkat illeti, keves olyan dolgot tudok elkepzelni, amit hatibabaval ne tudnal elvegezni. Fozni, mosni, takaritani siman lehet vele, kerti munkaban sem akadaly. Mehetsz vele boltba, hivatalba, kirandulni, ahova csak szeretnel. Satobbi...

Ilyesmikre gondoltal?
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

mire jo a kendo? Empty Re: mire jo a kendo?

Post  ella Tue Apr 12, 2011 8:27 am

Igen, ilyesmikre gondoltam.Mert szinte semmit nem tudok csinalni a hazban mert nem akar nelkulem lenni.Igy eleg gyakran olbe fogom es nekilatok kavarni a kajat peldaul, vagy egyutt teritunk.Ami eleg nehez mert fel kezem nem szabad.
Koszi a valaszokat.
Puszi!

ella

Hozzászólások száma : 17
Join date : 2011-04-11

Back to top Go down

mire jo a kendo? Empty Re: mire jo a kendo?

Post  Cirmocska Tue Apr 12, 2011 11:04 am

ella wrote:Igen, ilyesmikre gondoltam.Mert szinte semmit nem tudok csinalni a hazban mert nem akar nelkulem lenni.Igy eleg gyakran olbe fogom es nekilatok kavarni a kajat peldaul, vagy egyutt teritunk.Ami eleg nehez mert fel kezem nem szabad.
Koszi a valaszokat.
Puszi!

Próbáltad már a hátadra kötni? Főzéshez - és nem csak! - mindenképp biztonságosabb, mint ha az öledben tartod! Egyéb tevékenységhez meg, ami nem igényel föltétlenül két szabad kezet, nagy segítség lehet egy karikás kendő is, amelyben a csípődön üldögélhet, és segíthet neked. flower
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

mire jo a kendo? Empty Re: mire jo a kendo?

Post  brigit&z Fri Apr 29, 2011 9:43 am

Második babámat várom, s kendővásárlásra készülök, segítsetek, hogy milyen kendőt érdemes beszereznem, s mekkora méretet....Köszi

brigit&z

Hozzászólások száma : 32
Join date : 2011-02-13
Age : 44
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

mire jo a kendo? Empty Re: mire jo a kendo?

Post  Cirmocska Fri Apr 29, 2011 1:58 pm

Kint leszunk a Somin ma delutan 5-tol, ki tudsz jonni a kisfiaddal? Szivesen meselunk, merunk, megnezhetsz par kendot, ha kedved tartja!
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

mire jo a kendo? Empty Re: mire jo a kendo?

Post  brigit&z Fri Apr 29, 2011 2:31 pm

Sajnos nem tudok ott lenni, ezert is irtam ide a forumra:( de koszi.

brigit&z

Hozzászólások száma : 32
Join date : 2011-02-13
Age : 44
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

mire jo a kendo? Empty Re: mire jo a kendo?

Post  rekubek Fri Apr 29, 2011 4:25 pm

brigit&z wrote:Második babámat várom, s kendővásárlásra készülök, segítsetek, hogy milyen kendőt érdemes beszereznem, s mekkora méretet....Köszi

A megfelelő méret főként a te testalkatodtól függ. Ha átlagos testalkatú vagy, akkor egy 4,6 m-es kendővel mindent meg tudsz kötni, egyes kötésmódokhoz akár hosszú is lehet ez a méret. Újszülöttek hordozásához jók a rugalmas kendők, bár én nem szerettem, így egyből szőtt kendővel kezdtem. A szövött kendőket jobban ki is lehet használni, mint a rugalmast, mert azzal lehet háton, csípőn is hordozni nagyobb gyerekeket is.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

mire jo a kendo? Empty Re: mire jo a kendo?

Post  brigit&z Fri Apr 29, 2011 4:58 pm

koszi szepen, s milyen markat ajanlanal?

brigit&z

Hozzászólások száma : 32
Join date : 2011-02-13
Age : 44
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

mire jo a kendo? Empty Re: mire jo a kendo?

Post  Cirmocska Fri Apr 29, 2011 6:44 pm

Én továbbra is azt javasolnám, élőben nézz meg néhány kendőt, válasszuk ki a megfelelő méretet, aztán válaszd azt a márkát, amelyiket szeretnéd! Bizonyára tudod már, hétfőn kezdődik a Születés Hete. Hétfőn délután, csütörtökön délelőtt és szombaton délben babahordozással kapcsolatos programok is lesznek! Gyere el, nézz körül, tájékozódj kicsit, ha kedved tartja! Persze, ha nem tudsz, nem szeretnél, itt is beszélhetünk róla, de teljesen más élőben megnézni, körbetapogatni, kipróbálni egy-egy hordozókendőt, mint az interneten kutakodni utána.

Ami a márkákat illeti, ezer féle van, szépek, jók. Ha elárulod, kb. mekkora összeget szánnál rá, szívesen ajánlunk neked konkrét márkákat is!
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

mire jo a kendo? Empty Re: mire jo a kendo?

Post  brigit&z Sat Apr 30, 2011 9:17 am

Koszi szepen, hallottam a programrol, mindenkepp szeretnek elmenni:)


brigit&z

Hozzászólások száma : 32
Join date : 2011-02-13
Age : 44
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

mire jo a kendo? Empty Tsv'ny

Post  Izis Tue Jul 19, 2011 9:36 am

Most olvastam a tusványosi programot és feltünt, h. az előadók közt van az a gyógytornász is - Kelemen Zsófia - aki a Csíki Hírlap februári számában nem egészen pozitivan nyilatkozott a hordozókendővel kapcsolatban. http://erdelyihordozo.blogspot.com/2011/02/hordozo-es-baba-gerince.html
Na most már nagyon kíváncsi vagyok, részt vesz-e a te előadásodon és kerekedik-e vita ennek kapcsán.
Sajnos mi nem tudunk részt venni, de nagyon érdekelt volna. Más is, de ez főként.
Remélem lesz majd beszámoló az ott tőrténtetkről.



Izis
Izis

Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011-02-10
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

mire jo a kendo? Empty Tusvány

Post  Kinga Mon Jul 25, 2011 4:56 pm

Igen, igen, Cirmocska, számolj be! A délutáni hordozós előadáson már én sem tudtam ott lenni.
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

mire jo a kendo? Empty Re: mire jo a kendo?

Post  Cirmocska Wed Jul 27, 2011 10:46 am

Nem sok mesélnivalóm van, Zsófi ugyan végig a környéken volt, de még csak rám se nézett.
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

mire jo a kendo? Empty Re: mire jo a kendo?

Post  Memő Thu Jul 28, 2011 1:26 pm

Most meg is kövezhettek, azt sem bánom, csak azért, mert előítéletes vagyok. Én a romániai gyógytornászképzésről keveset tudok, viszont ismerem néhány gyógytornász felkészültségét ( persze rossz ha néhány ember alapján ítélem el az egész szakmát, de akkor is) ami sok kívánnivalót hagy maga után. Ezt azért merem írni, mert Budapesten az évek során volt szerencsém közelebbi barátságot kötni gyógytornászhallgatókkal és betekintést nyerhettem tanulmányaikba, szakmai gyakorlataikba, sőt végzett szakemberek terápiás foglalkozásait is számtalanszor végigkövethettem ( az azóta felszámolt Budai Gyermekkórházban) és hadd ne mondjam, az itteniek vizet sem vihetnének...

Memő

Hozzászólások száma : 84
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Nyárádremete/Marosvásárhely/Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

mire jo a kendo? Empty Re: mire jo a kendo?

Post  Cirmocska Thu Jul 28, 2011 3:19 pm

Nem kövezünk, sem téged, sem őket. A te véleményedet teljesen értem, ők meg... Ezt tanulják az egyetemen. Le vannak maradva pár körrel. Azért szívesen beszélgetnék egyszer egy épkézláb gyógytornásszal. Tudsz esetleg valakit, Emőke? Akár NBH-ra is szívesen hívnék valakit! Apropo, NBH: kezdek szervez(ked)ni! Smile
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

mire jo a kendo? Empty Re: mire jo a kendo?

Post  Memő Thu Jul 28, 2011 5:00 pm

Sajnos a diákkori ismeretségeim mind megszakadtak, a hajdani szobatársaimmal sem tartom már a kapcsolatot (rég volt), ha még mindig ott élnék akkor másabb lenne. A mamamiról ismered Cassyo-t? Ő gyógytornász és nagyon korrekt nő, hátha be lehetne szervezni (azt hiszem három gyereke van, ezért lehet, hogy nem vállal be nagy utat).

NBH - örülök, hogy szóltál és számítasz rám. Miben tudnék én segíteni neked? Biztos már sok ötleted és elképzelésed van.

Memő

Hozzászólások száma : 84
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Nyárádremete/Marosvásárhely/Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

mire jo a kendo? Empty Re: mire jo a kendo?

Post  Memő Fri Jul 29, 2011 2:38 pm

A kendő arra is jó, hogyha épp rajtad lóg a gyerek és épp főzöcskézel a megmaradt kendőszárakkal meg tudod fogni a forró fazakat, edényt. Very Happy Én tegnap csináltam ezt, mert gyorsan kellett cselekedni és a kesztyűhúzás is lassított volna.

Memő

Hozzászólások száma : 84
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Nyárádremete/Marosvásárhely/Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

mire jo a kendo? Empty Re: mire jo a kendo?

Post  Kinga Fri Jul 29, 2011 3:50 pm

Memő wrote:A kendő arra is jó, hogyha épp rajtad lóg a gyerek és épp főzöcskézel a megmaradt kendőszárakkal meg tudod fogni a forró fazakat, edényt. Very Happy Én tegnap csináltam ezt, mert gyorsan kellett cselekedni és a kesztyűhúzás is lassított volna.

lol!
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

mire jo a kendo? Empty Re: mire jo a kendo?

Post  Cirmocska Fri Jul 29, 2011 4:39 pm

Memő wrote:A kendő arra is jó, hogyha épp rajtad lóg a gyerek és épp főzöcskézel a megmaradt kendőszárakkal meg tudod fogni a forró fazakat, edényt. Very Happy Én tegnap csináltam ezt, mert gyorsan kellett cselekedni és a kesztyűhúzás is lassított volna.

Idea
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

mire jo a kendo? Empty Re: mire jo a kendo?

Post  Cirmocska Fri Jul 29, 2011 4:40 pm

Memő wrote:Sajnos a diákkori ismeretségeim mind megszakadtak, a hajdani szobatársaimmal sem tartom már a kapcsolatot (rég volt), ha még mindig ott élnék akkor másabb lenne. A mamamiról ismered Cassyo-t? Ő gyógytornász és nagyon korrekt nő, hátha be lehetne szervezni (azt hiszem három gyereke van, ezért lehet, hogy nem vállal be nagy utat).

NBH - örülök, hogy szóltál és számítasz rám. Miben tudnék én segíteni neked? Biztos már sok ötleted és elképzelésed van.

Köszi a tippet! NBH-ügyben meg mesélek majd!
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

mire jo a kendo? Empty Re: mire jo a kendo?

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum