Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nem kötelező védőoltások

3 posters

Go down

Nem kötelező védőoltások Empty Nem kötelező védőoltások

Post  Cirmocska Mon Jun 13, 2011 4:55 pm

Ti mit gondoltok róluk? Oltattátok, oltatjátok a gyerekeiteket valami betegség ellen a kötelező oltásokon kívül?

Én most konkrétan a bárányhimlő elleni oltásra gondolok, révén, hogy halmozottan is érintettek vagyunk a kérdésben. Majdnem az egész májust szobafogságban töltöttük a lányokkal, és nincs még vége... egy ritka szövődményt is sikerült összehoznunk. Itt írtam róla egy hosszút, nem tudom, ha beoltatom a gyerekeimet, hogyan alakult volna. Réka ovis csoportjában több gyerek is úgy lett "rendesen" himlős, hogy be volt oltva...
Ti oltattatok, oltattok bárányhimlőellen? Kíváncsi vagyok a véleményetekre, pro és kontra. És, persze, egyéb oltásokkal kapcsolatos véleményeket, ellenvéleményeket is szívesen olvasnék!
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Nem kötelező védőoltások Empty Re: Nem kötelező védőoltások

Post  Vendég Tue Jun 14, 2011 8:29 pm

Kozben valaszoltam a blogodon, de irok ide is: mi nem oltattunk baranyhimlo ellen, nekem oszinten eszembe sem jutott. En 14 evesen voltam baranyhimlos, tisztan emlekszem, hogy egeszen turheto betegseg volt, csak kicsit kellemetlen a viszketes miatt. Daniel amugy csak az itteni ajanlott oltasokat kapta meg, massal nem is lenne alkalmam oltatni, mivel Hollandiaban nincs lehetosege a szuloknek valogatni az oltasok kozott. Van egy ajanlott csomag azon belul lehet valogatni, halasztani, egyeni oltastervet kerni, vagy nem beadatni egyaltalan (kovetkezmenyek nelkul) de az ajanlott oltasokon kivul mast nem lehet megvasarolni a patikaban - csak ha komoly indoka van a csladnak (pl Afrikaba utaznak Very Happy ). Az ajanlott oltasok kozott van a Prevenar is, ami ha jol tudom Romaniaban opcionalis es a koltseg a csaladot terheli. Nos ezt Daniel megkapta, viszont nagyon komoly ketsegeim vannak affelol hogy ha lesz masodik gyerekem o megkapja-e vagy sem. Tobb okbol kifolyolag - Danielnek nagyon nagyon gyakran van fulgyulladasa (ez az oltas egyik lehetseges mellekhatasakent szerepel), tudogyulladast nem csak a pneumococc elso 7 torzse tud okozni (a szomszedunk kisfia - D-vel egyidos, pl mar tobbszor volt tudogyulladasos az oltas ellenere) harmadreszt meg ezelott egy par honapja, a Svedorszagban elo baratnom 9 honapos kislanyaegy nap alatt halt meg pneumococcus 33 altal okozott tunetmentes tudo es agyhartyagyulladasba - annak ellenere hogy o is oltva volt ezellen. Sajnos senki sem vilagositotta fel oket hogy az oltasnak van-e valamifele koze a halalesethez, de engem minden esetre nagyon ovatossa tett ez a szornyu tragedia.

Vendég
Guest


Back to top Go down

Nem kötelező védőoltások Empty Re: Nem kötelező védőoltások

Post  Izis Tue Jun 14, 2011 10:22 pm

Én is, mint a legtöbben az én generációmból átestem a bárányhimlőn, ami a viszketésen és bezártságon kívül egyéb kellemetlenségét nem okozott. Tehát szerintem nagyon is elszenvedhető betegség.
A lányom megkapta azt a bizonyos MMR oltást - akkor még ugyanis hírét sem halottam annak, h. esetleg ártalmas is lehet. Eddig még nem betegedett meg, se himlős, se autista nem lett, mondjuk még csak 1,7 éves. Szerintem a második gyerek nem fogja megkapni majd természetes úton immunizálódik.
A himlőről és a természet "kiszámíthatóságáról" csak annyit még, h. annak idején mikor én himlős lettem a szüleim szánt szándékkal nem különítették el az öcsémet, sőt rájátszódtak a dologra.
Következmény: az öcsém végigszenvedett velem két hét szobafogságot, de esze ágában sem volt megbetegedni. Két vagy három évre rá ő is elkapta.
A másik dolog, ami a napokban eszembe jutott és szerintem ti is ismertek olyan estet, amikor valaki kétszer kapta el ugyanazt a gyerekbetegséget, amit elméletileg egyszer kellett volna.
Na most anélkül, h. bárki malmára is hajtanám a vizet, ha megesik, h. a természetes immunizálás sem mindig működik, akkor miért ne eshetne meg, h. az oltás által történő immunizálás se mindig működjön. A kérdés persze megint csak az, h. milyen gyakorisággal fordul elő az egyik és milyennel a másik.
Izis
Izis

Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011-02-10
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Nem kötelező védőoltások Empty Re: Nem kötelező védőoltások

Post  Vendég Wed Jun 15, 2011 8:07 am

Izis, az mar kiderult, hogy az oltas nem okoz autizmust, az az illeto aki ezt terjesztette hazudott - penzert. Este belinkelem a hirt, most rohannom kell.

Vendég
Guest


Back to top Go down

Nem kötelező védőoltások Empty Re: Nem kötelező védőoltások

Post  Cirmocska Wed Jun 15, 2011 4:50 pm

Barbara wrote:Tobb okbol kifolyolag - Danielnek nagyon nagyon gyakran van fulgyulladasa (ez az oltas egyik lehetseges mellekhatasakent szerepel), tudogyulladast nem csak a pneumococc elso 7 torzse tud okozni (a szomszedunk kisfia - D-vel egyidos, pl mar tobbszor volt tudogyulladasos az oltas ellenere) harmadreszt meg ezelott egy par honapja, a Svedorszagban elo baratnom 9 honapos kislanyaegy nap alatt halt meg pneumococcus 33 altal okozott tunetmentes tudo es agyhartyagyulladasba - annak ellenere hogy o is oltva volt ezellen. Sajnos senki sem vilagositotta fel oket hogy az oltasnak van-e valamifele koze a halalesethez, de engem minden esetre nagyon ovatossa tett ez a szornyu tragedia.

Ez nagyon durva! No
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Nem kötelező védőoltások Empty Re: Nem kötelező védőoltások

Post  Vendég Thu Jun 16, 2011 9:21 am

Barbara wrote:Izis, az mar kiderult, hogy az oltas nem okoz autizmust, az az illeto aki ezt terjesztette hazudott - penzert. Este belinkelem a hirt, most rohannom kell.
Ime, itt olvastam arrol, hogy nem igaz a hir miszerint az MMR oltas autizmust okozhat: http://erinto.postr.hu/vedooltas-autizmus-penz-es-jaj

Vendég
Guest


Back to top Go down

Nem kötelező védőoltások Empty Re: Nem kötelező védőoltások

Post  Vendég Thu Jun 16, 2011 9:25 am

Cirmocska wrote:
Barbara wrote:Tobb okbol kifolyolag - Danielnek nagyon nagyon gyakran van fulgyulladasa (ez az oltas egyik lehetseges mellekhatasakent szerepel), tudogyulladast nem csak a pneumococc elso 7 torzse tud okozni (a szomszedunk kisfia - D-vel egyidos, pl mar tobbszor volt tudogyulladasos az oltas ellenere) harmadreszt meg ezelott egy par honapja, a Svedorszagban elo baratnom 9 honapos kislanyaegy nap alatt halt meg pneumococcus 33 altal okozott tunetmentes tudo es agyhartyagyulladasba - annak ellenere hogy o is oltva volt ezellen. Sajnos senki sem vilagositotta fel oket hogy az oltasnak van-e valamifele koze a halalesethez, de engem minden esetre nagyon ovatossa tett ez a szornyu tragedia.

Ez nagyon durva! No
AZ, de csak ovatosan irom - mert mint emlitettem nem bizonyitott a teny (marmint hogy a pneumo oltasnak koze lenne a kesobbiekben kialakult agyhartya es tudo - gyulladasnak). Viszont engem mindenkepp elgondolkoztatott, ha az oltas ellenere is megtortenhet egy ilyen tragedia akkor minek oltani? Sajnos a csaladdal senki kompetens szemely nem hajlando erdemben szoba allni, igy egyelore ok sem tudnak semmit bizonyitani pro vagy kontra oltas. A szomoru az hogy en legalabbis arrol sem tudtam erdemben elbeszelgetni senkivel, hogy mi lehet a kovetkezmeny ha nem oltatnek ... Milyen gyakori a pneumococcus altal okozott tudo es agyhartyagyulladas? Milyen mertekben kezelheto? stb stb

Vendég
Guest


Back to top Go down

Nem kötelező védőoltások Empty Re: Nem kötelező védőoltások

Post  Pintyő Thu Jun 16, 2011 11:44 am

Belenéztem a hirte könyvbe. Azt írja a streptococcus pneumonie, minden második ember szájflórájának ártalmatlan része. Ritka esetben okoz, középfül, tüdő, orrmelléküreg, agyhártya gyulladást. 99 előtt pl. magyarországon 1ooooo emberre 1o eset fordult elő.Általában veszélyeztetettek az öregek, rákosok, aids-es, stb idült betegek, illetve a kissúllyal született (25oo gr alatt) ill. koraszülött gyerekek két év alatt, mert még akkor nincsen kialakulva avédekező rendszerük.A megbetegedést az immunrendszer gyengesége teszi lehetővé, tehát nincsen járvány.Lehet antibiotikummal kezelni. Az összevissza adott, gyakori antibiotikumos kezelések a pneummo. bak. törzsek antibiotikummal szembeni rezisztencijához vezet. Azt mondja, a prevenart amerikában fejlesztették ki az ott elterjedt pneummococcusok ellen, európában más a pneumo.eloszlása, a hatékonysága tehát jóval alacsonyabb. Más probléma, az ún. serotype replacement, ami azt jelenti, hogy azt a pneumococcus törzset ami ellen az oltás megtörtént felváltja egy másik törzs. Egy amerikai vizsgálat szerint az oltás után gyakrabban fordultak elő fülgyulladások ami az előbb leírt jelenségnek köszönhető.Ez a Hibnél is ismert jelenség, hogy az "üressé vált hely" hamar feltöltődik. A mellékhatások vizsgálata hiányos és sok adat hiányzik mégis forgalomba hozták a prevenart, illetve dolgoznak a kombinált 7komponensű oltáson(vagy a könyv íródása óta ez meg is van...nem tudom) mindenesetre akkor a mellékhatások vizsgálata majdnem lehetetlen lesz.summa summarum, az oltóanyag hatékonysága csekély, kivételes esetekben érdemes oltani.
Ha gondoljátok leírom milyen kutatásokat említ, hogy utánna lehessen nézni a neten.

Pintyő

Hozzászólások száma : 15
Join date : 2011-05-26
Age : 44
Tartózkodási hely : Mrosvásárhely/Marossárpatak

Back to top Go down

Nem kötelező védőoltások Empty Re: Nem kötelező védőoltások

Post  Pintyő Thu Jun 16, 2011 11:57 am

utánna néztem annak az amerikai kutatásnak amit a fülgyulladással kapcs. említ, és megvan, veenhoven:Effect of conjugate pneumococcal vaccine followed by polysaccharide pneumococcal vaccine on recurrent acute otitis media: a randomised study...

http://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(03)13772-5/fulltext

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2640786/pdf/10341170.pdf

Csak úgy randomszerűen kiválasztottam a másodikat. Azt is megtaláltam...de van még vagy 25 amire csak a pneummo oltás kapcsán hivatkozik.



Pintyő

Hozzászólások száma : 15
Join date : 2011-05-26
Age : 44
Tartózkodási hely : Mrosvásárhely/Marossárpatak

Back to top Go down

Nem kötelező védőoltások Empty Re: Nem kötelező védőoltások

Post  Pintyő Thu Jun 16, 2011 12:37 pm

na közben belenéztema bárányhimlős fejezetbe is...az esetek 99,99 százalékában szövödménymentesen zajlik le gyerekkorban(cirmocska ti kifogtátok akkor)...a halálos kimenetelnek akkora esélye van mint , hogy baleset ér az utcán....
vááá nem győzöm leírni mit mond a bárányhimlő elleni oltásról, de a lényeg hogy nem hatékony..illetve rossza hatékonyság.Rövidtávú mellékhatásokról kevés, hosszútávú mellékhatásokról nincsen kutatás...a bárányhimlő oltási kampány,érvelési alapja, az egészségügyi és szociális költségek csökkentése volt. Ez az első olyan tömeges oltása minel pusztán gazdaségi szempontok döntöttek. Ez nem összeesküvés elmélet hanem tényleg ezzel érvelt az oltóanyag gyártó az egészségügyi pénztáraknál.Ja és az oltóanyag , legyengített, élő, genetikailag megváltoztatott vírus.
most mennem kell...de majd ha van időm jövök...

Pintyő

Hozzászólások száma : 15
Join date : 2011-05-26
Age : 44
Tartózkodási hely : Mrosvásárhely/Marossárpatak

Back to top Go down

Nem kötelező védőoltások Empty Re: Nem kötelező védőoltások

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum