Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Karikás kendő

+7
Zsuzsa
p-emi
májusvan
mokuspar
Cirmocska
rekubek
Iris
11 posters

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Karikás kendő - Page 2 Empty Re: Karikás kendő

Post  májusvan Sun Feb 06, 2011 10:43 pm


Ja, hát köszi, nekem ez tényleg nem jutott eszembe és őszintén nem is tünik olyan szimpatikusnak, de attól még beválhat...

májusvan

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2011-02-05
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Back to top Go down

Karikás kendő - Page 2 Empty Re: Karikás kendő

Post  Iris Sun Feb 06, 2011 10:49 pm

Nekem se szimpi, én ki sem próbálom:-)
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Karikás kendő - Page 2 Empty Re: Karikás kendő

Post  májusvan Sun Feb 06, 2011 11:03 pm

Iris wrote:


Ezek nem a táskához hasonlóak,olyan melyet ki is vontak forgalomból?

Valahogy elszállt a hozzászólásom, szóval nem olyan mint az a táska fazon, ahnem rendes erszény csak a vállánál hevederpánttal állítható a mérete. Nem tudom ez mennyire befolyásolja a kényelmét. Itt valamennyire látszik a megoldás, a lap alján az utolsó két képnél.

májusvan

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2011-02-05
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Back to top Go down

Karikás kendő - Page 2 Empty Re: Karikás kendő

Post  p-emi Mon Feb 07, 2011 12:02 am

Nekem van karikasom (inkabb karikast vettem, mert az allithato, mig az erszeny meretet jol el kell talalni es csak az adott szemelyre jo), sokaig csucsult a szekrenybe, de aztan eljott a felveszem-leteszem kor, es a "csak kiugrok az udvarra" es olyankor csak felkapom bele a gyerek es kesz. Ezert jo, mert hamar lehet hasznalni, akar ki-be pakolassal is.
Nekem nagyon ficergo gyerekem van, nagyon jol bele kellett illesszem a labait es jol meghuzzam, hogy ne ugorja ki magat a kendobol, tenyleg csak a labait kell mozgassa es rogton csak a popoja alatt van a anyag. Erre figyelni kell mert neki sem kenyelmes es a hordozo szemelynek sem kenyelmes, akkor jobban huz es csak "log" a gyerek.
Mostanaban nem engedi magat hordozni, de erdekli mit csinalok a konyhaban, igy megint kihasznalom a karikast, keves idore, mert mar 12 kg korul van es egy vallra nagyon terhel.
Nem hiszem hogy "felsobbrendu" lenne a karikas a sima kendonel, ilyet tenyleg cak az allithat aki nem probalta mindkettot.
Viszont kicsi babat konnyu bele tenni es szoptatni Laughing (sima kendoben is lehet tudom...)

p-emi

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Nagyvarad/Artand

Back to top Go down

Karikás kendő - Page 2 Empty karikás

Post  Zsuzsa Mon Feb 07, 2011 11:30 am

Mi egyszer kaptunk kölcsönbe egyet, és hogy kipróbáljuk, elvittük egy elég vad hegyi túrára benne a gyerkőcöt Razz Persze hamar kiderült, hogy merész vállalkozás, és előkerült a Zara a hátizsákból. Szóval... rántást kavargatni ideális, mert szabadon mozoghatsz, nem forrázod le a gyerek fejét, és közben meg is lehet puszilni a kobakját.
Ja és nekem fájt a derekam benne egy idő után. lehet, hogy rosszul kötöttem fel? A férjem viszont imádta... Wink

Zsuzsa

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2011-02-06
Age : 47
Tartózkodási hely : Kolozsvár

Back to top Go down

Karikás kendő - Page 2 Empty Re: Karikás kendő

Post  Cirmocska Mon Feb 07, 2011 11:40 am

p-emi wrote:Nekem van karikasom (inkabb karikast vettem, mert az allithato, mig az erszeny meretet jol el kell talalni es csak az adott szemelyre jo), sokaig csucsult a szekrenybe, de aztan eljott a felveszem-leteszem kor, es a "csak kiugrok az udvarra" es olyankor csak felkapom bele a gyerek es kesz. Ezert jo, mert hamar lehet hasznalni, akar ki-be pakolassal is.
Nekem nagyon ficergo gyerekem van, nagyon jol bele kellett illesszem a labait es jol meghuzzam, hogy ne ugorja ki magat a kendobol, tenyleg csak a labait kell mozgassa es rogton csak a popoja alatt van a anyag. Erre figyelni kell mert neki sem kenyelmes es a hordozo szemelynek sem kenyelmes, akkor jobban huz es csak "log" a gyerek.
Mostanaban nem engedi magat hordozni, de erdekli mit csinalok a konyhaban, igy megint kihasznalom a karikast, keves idore, mert mar 12 kg korul van es egy vallra nagyon terhel.
Nem hiszem hogy "felsobbrendu" lenne a karikas a sima kendonel, ilyet tenyleg cak az allithat aki nem probalta mindkettot.
Viszont kicsi babat konnyu bele tenni es szoptatni Laughing (sima kendoben is lehet tudom...)

Karikás és erszény közül szerintem is egyértelműen a karikás kendő a praktikusabb. Nekem egyébként se karikásom, se erszényem nincs, azért sem, mert csak most tanultam meg normálisan csípőn hordozni. Embarassed Egy karikás kendő beszerzése folyamatban van, de erszényre - bár egy időben vágytam rá - azt hiszem, nem fogok beruházni.
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Karikás kendő - Page 2 Empty Re: Karikás kendő

Post  Vendég Tue Feb 08, 2011 10:26 am

En kiprobaltam mindkettot, az elso horodozeszkozom egy karikas kendo volt, amit egy kozelunkbe elo magyar anyuka keszitett (selyembol). Akkoriban meg semmit sem tudtam a hordozoeszkozokrol, csak osztonszeruen tetszett nekem a hordozas gondolata. A karikas nekem egyaltalan nem valt be, az anyuka akitol vettem azt mondta, hogy en vagyok a bena hat lehet, hogy igaza volt, de az is lehet hogy nem volt jo minosegu az anyag vagy rosszul tanitott Twisted Evil Nekem neheznek tunt fel kezzel igazgatni az anyagot a karikakon keresztul mikozben a masik kezemmel a gyereket emelem meg egy kicsit. Mindegy, azota a kendon tul adtam es egyelore nincs is kedvem kiprobalni masat.
Az erszennyel konyebben boldogultam de nekem ez is csak rovid tavon valt be, pl fozeshez (Daniel mindig is szerette nezni hogyan fozok). Haton nem probaltam egyiket sem.
Es igen, letezik allithato meretu erszeny, az egyik baratnomnek volt es teljesen ugyanugy nez ki mint a rendes erszeny, elonye, hogy eltero meretu apa es anya is hasznalhatja. Ha megkapom a linket ahonnan ok vettek atkuldom.

Vendég
Guest


Back to top Go down

Karikás kendő - Page 2 Empty Re: Karikás kendő

Post  olgi Tue Feb 08, 2011 5:23 pm

Nekem is van karikás kendőm és csak jókat tudok mondani róla. Lehet azért, mert első látásra a szívembe lopta magát, gyönyörű színeivel, puhaságával. Tisztába kell lenni a korlátaival és akkor elégedettek lehetünk egy karikással, szerintem. Az tény, hogy azért jól el kell igazgatni, rendesen meg kell húzigálni, én használat közben is kellett igazgassam, mert úgy éreztem, lazul ki, s ha a gyerek nagyon kirúgja magát, oda a békapóz. De nagyon jó érzés a másfél éves kobakját puszilni, összenézni, beszélgetni egy rövid séta alatt. Én szeretem a karikásomat és egyelőre nem is válok meg tőle.
olgi
olgi

Hozzászólások száma : 24
Join date : 2011-02-05
Age : 49
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Karikás kendő - Page 2 Empty Re: Karikás kendő

Post  Iris Thu Feb 10, 2011 11:41 am

na,jöttem egy kicsit keseregni...
...irtam már,hogy nemrég "fedeztem" fel a karikást és ezért beszereztem a meglévő mellé még kettőt, mindhárom különbőzik a másiktól vmilyen formában...
... nem tudom,hogy kellene irnom, a mamamin nyiltan beszélnek a kendőkről,mindegyiknek van külön topikja, el kellene dönteni közösen itt is mi legyen...

... na,szóval ,az első karikásom hordozókendő anyagból készült, nagyon kemény,merev volt az anyag , eleinte ezért volt nehezen kezelhető, de most a használattal sokat alakult...
... a második ma érkezett,még régebb nyertem tombolán egy utalványt,de akkor nem karikásoztunk, meg is feledkeztemróla,most gondoltam előkeresem,kipróbálok egy ilyent is,főleg ha igy olcsóbb volt... Ugyanakkor az is benne volt, hogy az anyaga különbözik a többiekétől,elegánsabb - gondoltam, próbáljuk meg... főleg ha már a lány is aki késziti kiemelte ezen tulajdonságát is Rolling Eyes (mondjuk én azért sálnak nem használnám, élőben nem igazán jött be az anyag szine,mintája, na meg a karikák miatt sem gondolom,hogy esztétikus volna igy Embarassed ,de ez magánvélemény)
Visszatérve az anyagra: két rétegű, szatén és pamut egymásra varrva ... És a szatén miatt szalad ki a kendő a kezemből Crying or Very sad ,csúszik,illetve a két anyag is csúszik egymáson... Nehéz igy kezelni ...
A másikat a karikákás részen alig birom megmozditani,ez onnan is könnyedén mozdul...
... a harmadik még nem érkezett meg... de hátha,az lesz az igazi... elvégre 3 az isten igaza...
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Karikás kendő - Page 2 Empty Re: Karikás kendő

Post  Iris Thu Feb 10, 2011 11:44 am

A tapasztaltabbakat kérdem:karikást,milyen anyagból lehet késziteni? Ott melyek a kritériumok? Akárcsak a kendőnek? Vagy más?
Mennyire kell tartós legyen az anyag? Gondolom, az alap, hogy a karikás résznél stabilan tartson...
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Karikás kendő - Page 2 Empty Re: Karikás kendő

Post  rekubek Thu Feb 10, 2011 11:52 am

Iris wrote:A tapasztaltabbakat kérdem:karikást,milyen anyagból lehet késziteni? Ott melyek a kritériumok? Akárcsak a kendőnek? Vagy más?
Mennyire kell tartós legyen az anyag? Gondolom, az alap, hogy a karikás résznél stabilan tartson...

Én is kíváncsi vagyok a tapasztaltabbak válaszaira, mert míg a hordozóeszköz gyártó cégek (Didy, Storchenwiege, Hoppediz) a szőtt kendő anyagából készítik a karikást, úgy látom, hogy sok babahordozó készítő (főleg WAHM) jóformán mindenféle anyagból készíti. Selyem karikások is vannak (pl. a Sakura Bloom márkájúak, amik luxus kategóriának számítanak), nem tudom elképzelni, hogy azok hogyhogy nem csúsznak.
A karika sem mindegy hogy milyen. Úgy tudom, hogy a forrasztás nélküliek a jók.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Karikás kendő - Page 2 Empty Re: Karikás kendő

Post  csilluk Thu Feb 10, 2011 11:54 am

Selyem Sakura Bloomja van a nővéremnek, és igaz hogy nehezebb jól beállítani, de utána stabil, nem csúszik.
Más tapasztalatom nincs e téren.

csilluk

Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011-02-06
Age : 47
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Karikás kendő - Page 2 Empty Re: Karikás kendő

Post  Iris Thu Feb 10, 2011 12:04 pm

forrasztás nincs a karikákon,egyik kendőnél sem...
összehasonlitva a kettőt ami nekem van, egyértelmű, h a kendőanyagos jobb,biztosabban tartja a gyereket...a másiknál a két anyag is csúszik egymáson..jaj!
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Karikás kendő - Page 2 Empty Re: Karikás kendő

Post  Iris Thu Feb 10, 2011 12:07 pm

csilluk wrote: igaz hogy nehezebb jól beállítani, de utána stabil, nem csúszik.
kiváncsi vagyok mennyire stabil,erről nem tudok sokat mondani, azzal bosszankodtam, hogy beállitsam...és itt a két anyag is csúszik egymáson, ezért is nehezebb..
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Karikás kendő - Page 2 Empty Re: Karikás kendő

Post  olgi Thu Feb 10, 2011 12:11 pm

Nekem Hoppediz karikásom van, tehát szőtt kendőből és az a tapasztalatom, hogy egy idő után lassan lazulni kezd a kötés, időnként rá kell húznom használat közben. Főleg télen, ha nagyon fel van öltöztetve a gyerek és nem sikerül tökéletesre a felkötés. Úgy gondolom, más anyagból még jobban csúszna, de ez csak spekuláció, mert nem próbáltam másfélét.
olgi
olgi

Hozzászólások száma : 24
Join date : 2011-02-05
Age : 49
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Karikás kendő - Page 2 Empty Re: Karikás kendő

Post  Iris Thu Feb 10, 2011 12:26 pm

Gondolom számit a gyerek súlya is Rolling Eyes
... tehát nagyobb súlynál,hosszabb távon kilazul...
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Karikás kendő - Page 2 Empty Re: Karikás kendő

Post  olgi Thu Feb 10, 2011 3:11 pm

Iris wrote:Gondolom számit a gyerek súlya is Rolling Eyes
... tehát nagyobb súlynál,hosszabb távon kilazul...

Igen, én is így gondolom.
olgi
olgi

Hozzászólások száma : 24
Join date : 2011-02-05
Age : 49
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Karikás kendő - Page 2 Empty Re: Karikás kendő

Post  magnes Thu Feb 10, 2011 9:49 pm

Sziasztok!
Nekem Bora erszényem van, és nagyon meg vagyok elégedve vele. A kislányom nagyon rossz alvó volt (ha lehet ilyet mondani) "fájt a háta" ahogy az falusi öregek mondanák. Nem volt hajlandó ágyikóban aludni, csak rajtam. nem mindig kötöztem fel magamra, egyszerűbb és gyorsabb volt az erszénybe "bedugni". Hamar elaludt és ha utána letettem magamról folytatta a szundit. Tehát piciként is ki tudtam használni, teljes mértékben. Nem beszélve ha valami összejövetelen voltunk, szülinapozni stb, mindig jól fogott.
S most is jól jön ha csak rövid távra megyek.
Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak erszény terén.
Pá pá
Mágnes
magnes
magnes

Hozzászólások száma : 5
Join date : 2011-02-10
Age : 46
Tartózkodási hely : csíkszereda

Back to top Go down

Karikás kendő - Page 2 Empty Re: Karikás kendő

Post  Izis Fri Feb 11, 2011 12:13 am

Nekünk nincs karikásunk nem is próbáltam még, de egyszer talán.
Első pillantásra nekem nem tűnt se kényelmesnek, se praktikusnak, se biztonságosnak: ezért lett kendőnk.
Valahol még régebb olvastam egy cikket, ahol a karikás és kendő előnyeit, hátrányait írják le és a következtetésük az volt, ha kettő nagyon jól kiegészíti egymást. Mármint háton illetve huzamosabb hordozásnál egyértelműen a kendő a nyerő, de nagyobb gyereknél, amikor elkezdődik a ki-be, fel-le akkor a karikás bizonyult előnyösebbnek. Amint látom az elhangzottak többnyire alátámasztják ezt.
Az viszont tényleg jó volna, ha mindkét termék előnyeit és hátrányait maguk a gyártók is leírnák, mivel a kétféle termék áránál egy gyártónál sincs lényeges különbség, tehát nekik gyakorlatilag mindegy, h. melyiket adják el, viszont nem egészen így van ez a vásárló esetében is.
Izis
Izis

Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011-02-10
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Karikás kendő - Page 2 Empty Re: Karikás kendő

Post  Iris Fri Feb 11, 2011 7:58 am

Izis, jól összefoglaltad a gyartokról...
A szatén karikas, nem igazán működik Sad , a tegnap este abban próbáltam az esti programot lezavarni, nem öleli körül biztosan a gyereket, folyton az volt az érzésem, kicsúszik.lEőkaptam a másikat gyorsan.
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Karikás kendő - Page 2 Empty Re: Karikás kendő

Post  Cirmocska Wed Apr 13, 2011 9:21 am

Hamarosan én is egy szép Nati karikás boldog tulajdonosa leszek! Very Happy
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Karikás kendő - Page 2 Empty Re: Karikás kendő

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum