Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Üdv a fórumon!

+41
kicsigyufa
leda
katyica
Alma
Orsi
Lidy
zsu30
Bironella
brigit&z
TTünde
magnes
zsucherie
Izis
Apuka
Kri
Enci
olgi
gabirvasz
szidonie81
Gabika
Memő
kékszem
Zsuzsa
Kir
kicsike
vadszelvesz
p-emi
Kinga
vzefi
mokuspar
Iris
csilluk
hugi
anettanyu
kata
erika
rekubek
C.Orsolya
Cirmocska
májusvan
Admin
45 posters

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Üdv a fórumon! - Page 2 Empty Re: Üdv a fórumon!

Post  kékszem Mon Feb 07, 2011 4:04 pm

Üdv a fórumon! - Page 2 Kir%C3%A1ndulas

Amint látható, két fiúcska anyukája. Örülök, hogy köztetek lehetek itt is Smile
kékszem
kékszem

Hozzászólások száma : 1
Join date : 2011-02-07
Age : 46
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://doniz-meitai.blogspot.com

Back to top Go down

Üdv a fórumon! - Page 2 Empty Udv

Post  Vendég Mon Feb 07, 2011 4:34 pm

sziasztok
ahogy elnezem virtualisan szinte mindenkit ismerek a Mamamirol. Azok szamara pedig akikkel meg nem beszelgettem: Barbara vagyok, kolozsvari szarmazasu, jelenleg Hollandiaban elo anyuka. Van egy ket eves kisfiam, Daniel. A mi tortenetunk erdekesen alakult ezidaig: egy komoly csipoproblema miatt nekem csak nagyon rovid ideig volt szabad hordoznom, viszont ennek ellenere Daniel sokat volt olben es mar kb masfel eve egyutt alszunk. A hordozo szerepet pedig atvette a ferjem (mei tai, ergo). A szoptatas nagyon rosszul indult es eleg csufosan maradt abba - egy gyogyszeres kezeles miatt ket hetre fel kellett fuggesztenem a szoptatast amiutan Daniel mar nem fogadta el a szopit. Megnehezitette a helyzetunk az is, hogy Hollandiaban csupan 12 het a szulesi szabadsag, utanna reszmunkaidobe visszatertem dolgozni de hamarosan rajottem, hogy ez nem a mi utunk, igy a munka abbamaradt es a munkanelkuli - foallasu anyasagot valasztottam. A kisfiam 20 honapos koraban elkezdtem egy fizioterapias kepzest, amit viszont fel ev utan abbahagytam mivel ugy veltem Daniel meg nincs felkeszulve arra hogy ilyen sokat legyen tavol tolem. Szoval egyaltalan nem vagyok/voltam a szo klasszikus ertelmeben kotodoen nevelo anyuka, viszont a gyereknevelesben a gyerekem igenyeinek a figyelembe vetele es tiszteletben tartasa vezerel.

Vendég
Guest


Back to top Go down

Üdv a fórumon! - Page 2 Empty Re: Üdv a fórumon!

Post  Memő Mon Feb 07, 2011 8:39 pm

Sziasztok! Bocsánat, hogy nem ide írtam először. A mi gyerekünk még fészeklakó stádiumban van és 33 hetes Very Happy . Ha minden igaz kislány és Rege Anna lesz a neve. Én sok helyen éltem már életemben, most negyedik hónapja költöztünk falura Marosvásárhelyről. Még csak készültünk a gyerekre mikor az otthonszülés izgalmas témája magával ragadott és onnan jutottam el az igény szerinti szoptatás, hordozás, együtt alvás és még sok érdekes gyermeknevelő, egészségmegőrző praktikához. Terveim nagyok és érzem, tudom, hogy megvalósítom őket, még ha úgy is néz ki, hogy Isten háta mögé kerültünk, pedig ennél jobban még soha nem voltunk az Ő tenyerén. Very Happy

Memő

Hozzászólások száma : 84
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Nyárádremete/Marosvásárhely/Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Üdv a fórumon! - Page 2 Empty Re: Üdv a fórumon!

Post  Memő Mon Feb 07, 2011 8:43 pm

Az aláírásomban azért írtam be a két városnevet, mert gyakran tartózkodom azokon a helyeken is.

Memő

Hozzászólások száma : 84
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Nyárádremete/Marosvásárhely/Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Üdv a fórumon! - Page 2 Empty Re: Üdv a fórumon!

Post  Gabika Mon Feb 07, 2011 10:50 pm

Sziasztok!

Gabika vagyok, két gyönyörű gyermek anyukája, Eszter 2 éves, Zsombor meg 7 hónapos. Hordozni hordoztaam - hordozok, szoptatni igény szerint szoptattam amíg megadatott, az együttalvásnak nem vagyok híve, de azért remélem lesz helyem köztetek. Very Happy
Ja, és nem utolsó sorban, gratulálok Rékának, két kicsi gyermek mellett még erre is van ideje, nagyon jó kezdeményezés, .és bizonyára hasznunkra is válik majd.
Szép estét!

Gabika

Hozzászólások száma : 2
Join date : 2011-02-07
Age : 43
Tartózkodási hely : Oltszakadát

http://www.eszteresdi.blogspot.com

Back to top Go down

Üdv a fórumon! - Page 2 Empty Re: Üdv a fórumon!

Post  szidonie81 Mon Feb 07, 2011 10:55 pm

Sziasztok, Szidónia vagyok, én is csatlakozom közétek, kisfiammal, Gergővel, aki 9 hónapos lesz néhány nap múlva.
szidonie81
szidonie81

Hozzászólások száma : 14
Join date : 2011-02-07
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

Back to top Go down

Üdv a fórumon! - Page 2 Empty Re: Üdv a fórumon!

Post  rekubek Tue Feb 08, 2011 9:15 am

Barbara, Memő, Gabika, Szidónia, üdv a fórumon! Örülök nektek! Szidónia, gyere klubozni is, ha van kedved Smile
Az együttalvás és semmi más nem feltétele a fórumtagságnak, nem kell mentegetőzni lol!
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Üdv a fórumon! - Page 2 Empty Re: Üdv a fórumon!

Post  gabirvasz Tue Feb 08, 2011 9:57 am

Sziasztok!

Gabi vagyok, lányom Kata, aki mindjárt hét hónapos lesz. A kötődő nevelésről csak azután olvastam először, hogy nálunk már működött. Azóta persze még tovább fejlesztettük. Igény szerint szoptatok, hordozok, együtt alszunk és nemrég a mosható pelenkára is áttértünk. Falun lakunk, de nem Isten háta mögött. Igyekszünk minél nagyobb összhangba kerülni az általa teremtett világgal. Nem vagyok tapasztalt fórumozó, de megpróbálok jelen lenni. Üdvözlet mindenkinek!
gabirvasz
gabirvasz

Hozzászólások száma : 53
Join date : 2011-02-07
Age : 43
Tartózkodási hely : Nagysolymos

Back to top Go down

Üdv a fórumon! - Page 2 Empty Re: Üdv a fórumon!

Post  Admin Tue Feb 08, 2011 10:07 am

Szia Gabi! Jó, hogy jöttél Laughing

Admin
Admin

Hozzászólások száma : 33
Join date : 2011-02-05

https://zsebibaba.forumgratuit.ro

Back to top Go down

Üdv a fórumon! - Page 2 Empty Re: Üdv a fórumon!

Post  olgi Tue Feb 08, 2011 11:35 am

Udvözlök mindenkit!
Olgi vagyok, két gyerekem van, Gréta (2 év 9 hó) és Andris (1 év 7 hó). Kötődően neveljük egymást,mosható pelenkát használunk (már csak Andris), hordozni egyre ritkábban van lehetőségem, de lelkesen térítek, ahogy Csilla is írta. Gratulálok Réka neked ezért a fórumért, örülök neki és remélem lesz időm és energiám társalogni veletek. Olvasni mindenképp foglak Smile
olgi
olgi

Hozzászólások száma : 24
Join date : 2011-02-05
Age : 49
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Üdv a fórumon! - Page 2 Empty Sziasztok

Post  Enci Tue Feb 08, 2011 4:03 pm

Enikő vagyok, jöttem én is közétek, van egy 5 hónapos tündéri kisfiam, minden percem vele töltöm, hordozom, igény szerint szopizunk, az együttalvásnak viszont én sem vagyok a hive (anyukámnak e téren elkeseritő tapasztalatai voltak velem, nagyon nehezen tudott leszoktatni, úgyhogy a kisfiamnak inkább külön szobát rendeztünk be eslő perctől).Örülök nagyon ennek a fórumnak, hiánycikk volt már nagyon, úgyhogy gratulálok Réka és nagyon köszi Smile
Enci
Enci

Hozzászólások száma : 5
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Back to top Go down

Üdv a fórumon! - Page 2 Empty Re: Üdv a fórumon!

Post  Iris Tue Feb 08, 2011 5:30 pm

[quote="Enci"] nagyon nehezen tudott leszoktatni/quote]
Nem kell leszoktatni,meg kell várni mig ez is elmúlik Wink Wink
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Üdv a fórumon! - Page 2 Empty Re: Üdv a fórumon!

Post  Enci Tue Feb 08, 2011 5:54 pm

[quote="Iris"]
Enci wrote: nagyon nehezen tudott leszoktatni/quote]
Nem kell leszoktatni,meg kell várni mig ez is elmúlik Wink Wink

Elvileg igy kéne működjön Smile, a baj csak az volt hogy már 10 éves múltam és akkor is közbe megleptem anyukámat éjjel hogy nem tudok aludni és félek a sötétbe, mindig mellé bújtam és fogtam a kisújját, ahogy megmozdult felébredtem Smile,akkor már egyikünknek sem volt jó, ez nem normális már, inkább ha egyszer tudom akkor megpróbálom a kezdetektől önálósságra nevelni, ettől függetlenül egész nap a fiammal vagyok(kivéve mikor alszik a lelkem, akkor nem zavarom), éjjel meg úgy alszik egyedül(külön szobába van első perctől) mint egy bárányka, ahogy leteszem egy mukk sincs reggelig Smile. Félreértés ne essen, nem vagyok az együttalvás ellen, inkább csak mondjuk úgy hogy a profikra bizom Razz, gratulálok azoknak akiknél mellékhatások nélkül sikerül(t) leszokni Smile
Enci
Enci

Hozzászólások száma : 5
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Back to top Go down

Üdv a fórumon! - Page 2 Empty Re: Üdv a fórumon!

Post  Kinga Tue Feb 08, 2011 6:09 pm

Enci wrote:
inkább ha egyszer tudom akkor megpróbálom a kezdetektől önálósságra nevelni

Hm, vajon csak az anya akaratán múlik ez? Azért kérdem, mert én mindenféle (kötődős vagy elkülönítős) elv nélkül fogtam neki a "gyereknevelésnek", berendeztük a gyerekszobát, vettem kiságyat stb., és azt reméltem, hogy a hatalmas pocakkal eltöltött rossz éjszakák után végre kényelmesen kialhatom magam, míg a másik szobában a gyerek "jólnevelten" durmol a kiságyában... Laughing Ahogy Móricka elképzelte...
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Üdv a fórumon! - Page 2 Empty Re: Üdv a fórumon!

Post  szidonie81 Tue Feb 08, 2011 6:21 pm

Én itt egy kicsit kakukktojásnak érzem magam, olvasván mindenki beköszöntését, mivel nálunk már nincs szopizás, 6-ik hónaptól (gyógyszeres kezelés miatt abba kellett hagyjam), se együtt alvás (próbáltuk, de senki nem aludt nyugodtan), se mosható pelenka , DE van egy testileg és lelkileg egészséges, vidám gyerekem, aki nagyon ki tudja mutatni ragaszkodását irántunk, tele van szeretettel, mindig jókedvű, minden érdekli, sokat mondókázok vele, énekelek neki, na meg egyedül is jól el tud játszani. Remélem nem nehezteltek rám, ha másak az elveim, de azért megpróbálok mindenhez nyiltan hozzáállni Smile
szidonie81
szidonie81

Hozzászólások száma : 14
Join date : 2011-02-07
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

Back to top Go down

Üdv a fórumon! - Page 2 Empty Re: Üdv a fórumon!

Post  Iris Tue Feb 08, 2011 6:24 pm

Szidoni,vigyázz,ez fertőző Wink
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Üdv a fórumon! - Page 2 Empty Re: Üdv a fórumon!

Post  Kinga Tue Feb 08, 2011 6:35 pm

Létrehoztam egy saját topicot az alvás-témának, ne spameljük a bemutatkozást Smile
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Üdv a fórumon! - Page 2 Empty Re: Üdv a fórumon!

Post  Enci Tue Feb 08, 2011 6:47 pm

[quote="Kinga"]
Enci wrote:
inkább ha egyszer tudom akkor megpróbálom a kezdetektől önálósságra nevelni

Az hogy megpróbálom nem jelenti azt hogy ez sikerülni is fog Smile, mindenesetre az akarat megvan meg a lehetőség is biztositva van. Hála legyen az égnek, 2 hónapos kora óta egy éjjel sem kelt fel, ahogy az ágyacskájába leteszem mukk nélkül 5 perc alatt elalszik(igaz, hogy csak éjjel van az ágyában, úgyhogy már tudja hogy mese nincs ha oda kerül akkor alvásidő van Smile), nagyon szerencsésnek mondhassuk magunkat eddig.
Enci
Enci

Hozzászólások száma : 5
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Back to top Go down

Üdv a fórumon! - Page 2 Empty Re: Üdv a fórumon!

Post  Enci Tue Feb 08, 2011 6:50 pm

Ügyi vagy Kinga, bocsi az off-okért Rolling Eyes
Enci
Enci

Hozzászólások száma : 5
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Back to top Go down

Üdv a fórumon! - Page 2 Empty Re: Üdv a fórumon!

Post  Kri Wed Feb 09, 2011 1:48 pm

Valahogy én is idekeveredtem... Üdvözlöm a régi mamamis ismerősöket Smile Amikor beleolvastam a forum témáiba rájöttem, hogy nagyon eltelt az idő, mert a leányzó elmúlt 3 éves, szopi már nincs, pelenka sincs, hordozni már csak nagyon ritkán szoktunk, azonban még mindig együtt alszunk (de erről majd az alvásos topic-ban).
Krisztina
Kri
Kri

Hozzászólások száma : 8
Join date : 2011-02-09
Tartózkodási hely : Temesvár

Back to top Go down

Üdv a fórumon! - Page 2 Empty Re: Üdv a fórumon!

Post  Apuka Wed Feb 09, 2011 7:52 pm

Sziasztok.Barni vagyok ,Mátyáska apukája, feleségem férje Smile .Ismertek már,ám javaslatra regisztráltam külön,hogy láthatóbb legyen melyikünk ír.Szívesen beszélgetek apukás szülésről,ezzel kapcsolatos dolgokról,babaautóztatásról biztonságosan, stb,és bármiről amiről egy apuka tudna
Apuka
Apuka

Hozzászólások száma : 24
Join date : 2011-02-09
Age : 44
Tartózkodási hely : Marosvasarhely

Back to top Go down

Üdv a fórumon! - Page 2 Empty Re: Üdv a fórumon!

Post  Iris Thu Feb 10, 2011 12:28 pm

Apuka wrote:babaautóztatásról biztonságosan, stb,és bármiről amiről egy apuka tudna
lol!
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Üdv a fórumon! - Page 2 Empty Re: Üdv a fórumon!

Post  Izis Thu Feb 10, 2011 1:17 pm

Sziasztok.
Noémi vagyok és van egy 15 hónapos huncut leányom, Maya, avagy pici Szép.
Jövő év végéig remálhetőleg lesz testvérke is. Fiú lenne az igazi, de azért mi valójában még egy kislányt szeretnénk.
Izis
Izis

Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011-02-10
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Üdv a fórumon! - Page 2 Empty Re: Üdv a fórumon!

Post  szidonie81 Thu Feb 10, 2011 5:38 pm

Apuka wrote:Szívesen beszélgetek apukás szülésről,ezzel kapcsolatos dolgokról,babaautóztatásról biztonságosan, stb,és bármiről amiről egy apuka tudna
Én kérdeznék tőled valamit, amikor családoddal útaztok, te vezetsz, mennyi a max sebbesség amivel közlekedtek városon kívül?
szidonie81
szidonie81

Hozzászólások száma : 14
Join date : 2011-02-07
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

Back to top Go down

Üdv a fórumon! - Page 2 Empty Re: Üdv a fórumon!

Post  mokuspar Thu Feb 10, 2011 6:00 pm

Akkor erre a kerdesre valaszolok egyelore en, az Anyuka Smile Varoson kivulre sajnos nehezen jutunk, Matyas nem szereti az autosuleset, igy varosban rizikos, ferjem mormog is erte, de MT-ben utazunk es a leheto legrovidebbre fogjuk. Egyszer mereszkedtunk Parajdig, menet alvas volt, jovet, jaj volt nekunk. Crying or Very sad
mokuspar
mokuspar

Hozzászólások száma : 67
Join date : 2011-02-06
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Üdv a fórumon! - Page 2 Empty Re: Üdv a fórumon!

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum