Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

+16
Admin
Borimama
Kinga
májusvan
Izis
kremma
gabirvasz
Bironella
olgi
anettanyu
kisboszi
Iris
csilluk
Memő
Cirmocska
rekubek
20 posters

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól Empty Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Tue Feb 08, 2011 10:14 am

Amikor Ágnessel belevágtunk a mosható pelenkázásba, tele voltam kérdésekkel és bizonytalansággal. Először a megfelelő pelenka kiválasztása okozott nehézséget, majd a pelenkák használata, kezelése: hogy mossam, mivel mossam, mit tegyek ha kiütés jelentkezik stb. stb. Úgy gondolom elég sokan vagyunk itt a fórumon, akik már egy vagy két gyereket pelenkáztunk mosható pelenkával, és tudom, hogy vannak olyanok, akik még csak most kezdték. Azért nyitom ezt a topikot, hogy itt megbeszélhessük az kérdéseket, problémákat. bounce (de jók ezek a szmájlik)
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Cirmocska Tue Feb 08, 2011 10:23 am

flower

Én már nem pelenkázok... de úgy szeretem olvasni az ilyen topikokat! Laughing
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Memő Tue Feb 08, 2011 8:18 pm

Két hónap múlva tuti itt leszek a kérdéseimmel. Textilpelenka halmazom van már, de kíváncsi vagyok, hogy hogy fog menni. Tartok a popsi kipirosodásától. Ennek megelőzésére valami javaslatotok van? Nem akarok popsikrémet használni és tudom, hogy a textilt gyakran kell cserélgetni, ezen kívül más megelőzési praktika van? Ha sima mosószódával fogom őket mosni akkor jól teszem ugye?

Memő

Hozzászólások száma : 84
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Nyárádremete/Marosvásárhely/Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  csilluk Tue Feb 08, 2011 8:24 pm

Memő wrote:Két hónap múlva tuti itt leszek a kérdéseimmel. Textilpelenka halmazom van már, de kíváncsi vagyok, hogy hogy fog menni. Tartok a popsi kipirosodásától. Ennek megelőzésére valami javaslatotok van? Nem akarok popsikrémet használni és tudom, hogy a textilt gyakran kell cserélgetni, ezen kívül más megelőzési praktika van? Ha sima mosószódával fogom őket mosni akkor jól teszem ugye?

Szerintem nem lesz gond. Soha nem használtam popsikrémet és egyszer sem volt piros. Van, akinek piros lesz, ha picit többet marad a székletes pelusban. De a levegőztetés gyógyír. Vagy max néha lehet popsikrémezni is, akkor teszel a pelusba papírbetétet. Na de itt vagyunk, majd ha kellünk. Very Happy

csilluk

Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011-02-06
Age : 47
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Iris Tue Feb 08, 2011 9:56 pm

Textil pelushoz én sem tettem soha popsikrémet,semmi baj nem volt.
Gyakran kell cserélni a pelust , a picik sokat kakilnak- legalábbis az én anyatejeseim igen. (Az ikreknek annak idején napi 2o-24 pelust cseréltem az elején What a Face ,még én sem hiszem el... eldobhatósat)
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  kisboszi Wed Feb 09, 2011 11:51 pm

Memő wrote:Nem akarok popsikrémet használni és tudom, hogy a textilt gyakran kell cserélgetni, ezen kívül más megelőzési praktika van? Ha sima mosószódával fogom őket mosni akkor jól teszem ugye?

Én olivaolajat használok kipirosodás ellen (extraszűz, melegítés nélkül). Pár hetesen nem mertem, akkor még krémeztem, azóta is maradt egy fél tubus Cutaden:)

Tapasztalt anyukák,

Melyik a legvékonyabb mosható pelenka kombináció? Márkástól, ha lehet...
kisboszi
kisboszi

Hozzászólások száma : 33
Join date : 2011-02-08
Age : 47
Tartózkodási hely : Küküllőkeményfalva/Székelyudvarhely

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  anettanyu Thu Feb 10, 2011 9:47 am

Mi már ide s tova 10 hónapja használjuk a textilpelenkákat (Pop-In - t) és valóban minimális krémet használtunk. Viszont amikor a lányom első foga bújni kezdett (6 hónaposan) előkerült a, még a kórházi csomagban kapott, Sudocrem. Na ezzel vagy még rosszabb lett vagy csak nem segitett, de egyre pirosabb lett a gyerek cunusa/popsija.
Kevertettünk egy krémet a patikában és ezzel, jó vastagon, ahogy anyósom javasolta (ő a sógornőmtől leste el), kenegettem. Na ettől el is múlt, de azóta nem tudom használni a gyorsan száradó pelusokat. Vizlepergetősek lettek. Shocked
Azóta kimostam őket már egy párszor, hogy hátha..., de nem használt.
Nincs valami jó ötletetek, hogyan tudnám őket újra használhatókká varázsolni? Igaz, a többi 15 pelussal + 5 éjszakaival egész jól elboldogulunk, de azért néha jól jönne az a másik 5 is.
anettanyu
anettanyu

Hozzászólások száma : 66
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Thu Feb 10, 2011 9:59 am

Anett, megpróbálhatod mosogatószeres vízbe áztatni, és utána kimosni az eldugult pelusokat. Van, akinek ez segít (a mamamin olvastam).
Ha kipróbáltad, majd számolj be Smile
Mostanában én is kellett krémezzem a kisfiamat, ilyenkor egy mosható szárazontartó betétet tettem a pelusba, és így kutyabajuk. A peluskiütés, hosszas hatástalan krémezgetés után, végül neem olajtól múlt el- szagos de nagyon hatékony.

Kisboszi, mire gondolsz, amikor vékony pelust írsz? Olyat keresel amitől minél kisebb a csomag a baba fenekén? Vagy a melegedéstől tartasz? Kis csomag szempontjából a zsebes pelusok a nyerők ( pl. Bumgenius Oneseze Pocket), szellőzés szempontjából meg nadrágpelenka+gyapjú külső kombináció a legjobb, de ez elég nagy csomag.
+

rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  olgi Thu Feb 10, 2011 10:16 am

Nekem a legvékonyabb pelus, ami be is váltotta a hozzá fűzött reményeket, az a BumGenius zsebese, mindkét betéttel. Több mint két éve mosom őket, kb 3 naponta-de volt egy fél év, mikor tandem pelusoztam, akkor gyakrabban kerültek mosásra-és még nagyon jó állapotban vannak, semmi folt, szakadás, a tépőzárjuk lazult ki kissé, de az is csak a visszazáró részen.
olgi
olgi

Hozzászólások száma : 24
Join date : 2011-02-05
Age : 49
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Thu Feb 10, 2011 10:22 am

olgi wrote:Nekem a legvékonyabb pelus, ami be is váltotta a hozzá fűzött reményeket, az a BumGenius zsebese, mindkét betéttel. Több mint két éve mosom őket, kb 3 naponta-de volt egy fél év, mikor tandem pelusoztam, akkor gyakrabban kerültek mosásra-és még nagyon jó állapotban vannak, semmi folt, szakadás, a tépőzárjuk lazult ki kissé, de az is csak a visszazáró részen.

Én is szeretem őket, most Domival is elővettem az Ágnestől eltett BG-ket, és továbbra is jók!
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  anettanyu Thu Feb 10, 2011 10:27 am

Köszönöm, Réka. Kipróbálom. Bár már egy ideje nem használok szintetikus mosószert, mosódióval+mosószódával mosok, de előveszem ami még megmaradt és aztán beszámolok.
anettanyu
anettanyu

Hozzászólások száma : 66
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  anettanyu Thu Feb 10, 2011 10:29 am

Hoppá. Most olvasom vissza. Mosogatószert irtál. Embarassed
Arra én is gondoltam már, csak még nem próbáltam ki. Na akkor hajrá.
anettanyu
anettanyu

Hozzászólások száma : 66
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  csilluk Thu Feb 10, 2011 10:41 am

Anett, én próbáltam a mosógatószeres áztatást és újra nedvszívóak lettek a pelusaim. Egy idő után a mosószóda-mosódió kombinációból képződő szappan is csökkenti a nedvszívóképességet, ezen tényleg jól segít a mosógatószer. 2-3 órát hagyd benne, utána indíts el egy mosóprogramot mosószer nélkül, és meglátod, minden ok lesz Smile.

csilluk

Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011-02-06
Age : 47
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  anettanyu Thu Feb 10, 2011 11:12 am

Köszi.
Már be is vannak áztatva. Smile
anettanyu
anettanyu

Hozzászólások száma : 66
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  kisboszi Thu Feb 10, 2011 11:28 am

rekubek wrote: Olyat keresel amitől minél kisebb a csomag a baba fenekén? Vagy a melegedéstől tartasz? Kis csomag szempontjából a zsebes pelusok a nyerők ( pl. Bumgenius Oneseze Pocket), szellőzés szempontjából meg nadrágpelenka+gyapjú külső kombináció a legjobb, de ez elég nagy csomag.
+


Réka, valahogy a kettő kombinációja kéne:) Kicsi csomag és légáteresztő. Most már nem gond a Pop-in sem annyira, mert megnőtt a gyerek és nem akkora a bugyor a lába között, de emlékszem, mikor pár hetes volt, akkor bizony túl nagy csomag volt a fenekén és 3 óra alatt bepállott a bőre.
A Wanderoos ebből a szempontból jobb volt, de annak a hátrány, hogy patentos és van, hogy a gyerek épp két patent közé esik méretben. Plusz, lábszárnál lazább a gumizás, könnyebben kijön s tartalom.
Valami spéci anyag nem létezik, hogy belülről vízálló, kivülről légáteresztő? Rolling Eyes
kisboszi
kisboszi

Hozzászólások száma : 33
Join date : 2011-02-08
Age : 47
Tartózkodási hely : Küküllőkeményfalva/Székelyudvarhely

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Thu Feb 10, 2011 11:35 am


[/quote]
Valami spéci anyag nem létezik, hogy belülről vízálló, kivülről légáteresztő? Rolling Eyes [/quote]

Hát elméletileg a PUL ilyen. És a gyapjú Smile
Gondolod, hogy a csomag zavarja a babát? Azt hiszem sokszor főleg az anyukát szokta Smile A Pop-in amúgy a csini csomagok közé számít, legtöbb pelus nagyobb csomagot képez a baba fenekén, főleg a külső-belső kombinációk.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Cirmocska Thu Feb 10, 2011 11:41 am

A popin külsője is ilyen, elvileg. És a többi PUL külső is. De nálam is a gyapjú az abszolút favorit. I love you
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól Empty RE: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  kisboszi Thu Feb 10, 2011 9:48 pm

Hát eddigi tapasztalataim szerint a PUL tényleg csak elméletileg az Wink (Vagy csak én vagyok pechesebb?) Rolling Eyes
kisboszi
kisboszi

Hozzászólások száma : 33
Join date : 2011-02-08
Age : 47
Tartózkodási hely : Küküllőkeményfalva/Székelyudvarhely

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Thu Feb 10, 2011 9:53 pm

kisboszi wrote:Hát eddigi tapasztalataim szerint a PUL tényleg csak elméletileg az Wink (Vagy csak én vagyok pechesebb?) Rolling Eyes

Mi volt a gond? Zoárd bőre nem bírta?
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Bironella Sat Feb 12, 2011 12:02 pm

Sziasztok.Én nagyon zöldfülű vagyok még mosható ügyben,annak ellenére,hogy sok oldalt végig böngésztem már ez ügyben.Eléggé sok pelust és sok félét begyűjtöttem már.Használtak és újak is vannak.
Minden percben megszülethet a második gyerekünk és még sok kérdés van megválaszolatlanul ez ügyben.
-Prefoldozni szeretnék első kőrben(Bambino mio).Ezeket használtan kaptam és van olyan,ami foltos egy kicsit.
Nem zavar feltétlenűl a folt,de ha lehet akkor megpróbálnám kiszedni belőlük(sajnos a napocska nem süt most).Van nekem Nátrium-perkarbonátom.Ezt használom még fehér ruhákhoz is és folttisztítóként is,mosódió mellé és nagyon meg vagyok elégedve vele.Ebbe gondoltam beáztatni,majd utána 60 fokon kimosni mosószódával.Ez így jó lenne?
-Az új pelenkákat többszőr ki kell mosni használat előtt,hogy jobban szívjanak?CSak úgy síma vízben,egész programon,vagy csak az öblítésen?
-Hány hetes kortól lehet elkezdeni a moshatózást?Miután leesik a köldök?Illetve gondolom,amikor képesnek érzem magam ezzel is foglalkozni...
-Van még nekem újszülőtt méretű Lollipop kétféle:100%organic cotton és 100%polyester(polárszerű).Az utóbbin 40 fokot ír.Ezt nagyon fontos betartani,lenne valami baja 60 fokon is?Én nyugodtabb lennék,ha 60 fokon moshatnám a pelenkákat.
Előre is köszi a válaszaitokat.

Bironella

Hozzászólások száma : 23
Join date : 2011-02-08
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  gabirvasz Sat Feb 12, 2011 12:54 pm

Nem zavar feltétlenűl a folt,de ha lehet akkor megpróbálnám kiszedni belőlük(sajnos a napocska nem süt most).Van nekem Nátrium-perkarbonátom.Ezt használom még fehér ruhákhoz is és folttisztítóként is,mosódió mellé és nagyon meg vagyok elégedve vele.Ebbe gondoltam beáztatni,majd utána 60 fokon kimosni mosószódával.Ez így jó lenne?

Amit a nap kisüt, azt a fagy is kiszedi. A mosógépből kivett anyagot tedd ki a fagyra, ajánlatos a foltoknál még jobban bevizezni, akár többször is. A nap gyorsabb, a fagyon akár egy egész éjszakán át kint kell hagyni. Én utána még egyszer át szoktam mosni a gépben a ruhákat, és akkor már folt nélkül jön ki a gépből. A másik nagy felfedezésem a házi szappan, az is nagyon jó a kakafoltra.
Sok sikert, és írd meg, hogy végül mi vált be?
gabirvasz
gabirvasz

Hozzászólások száma : 53
Join date : 2011-02-07
Age : 43
Tartózkodási hely : Nagysolymos

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  kisboszi Sat Feb 12, 2011 1:56 pm

rekubek wrote:

Mi volt a gond? Zoárd bőre nem bírta?

Lehet az ő bőre érzékenyebb, de ha 3 órát marad rajta, akkor bizony be van kissé pállva (még most is). Nekem stresszes folyton figyelni az órát, hogy nehogy túllépjünk a 2 és fél, 3 órán.
Valószínűleg az is közrejátszik, hogy bambuszos betétek vannak és azok bár jól szívják a nedvességet, folyamatos kontaktusban a baba bőrével okozzák a bepállást.
Én megpróbáltam átfújni azon a PUL anyagon Smile Hát semmi levegő nem jött ott át...
Azért még ki fogom próbálni a Pop-int műszálassal, ha van és valószínűleg a Bumgeniust is. Hátha valamelyik jobban bejön.
kisboszi
kisboszi

Hozzászólások száma : 33
Join date : 2011-02-08
Age : 47
Tartózkodási hely : Küküllőkeményfalva/Székelyudvarhely

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Sat Feb 12, 2011 2:42 pm

Bironella wrote:Sziasztok.Én nagyon zöldfülű vagyok még mosható ügyben,annak ellenére,hogy sok oldalt végig böngésztem már ez ügyben.Eléggé sok pelust és sok félét begyűjtöttem már.Használtak és újak is vannak.
Minden percben megszülethet a második gyerekünk és még sok kérdés van megválaszolatlanul ez ügyben.
-Prefoldozni szeretnék első kőrben(Bambino mio).Ezeket használtan kaptam és van olyan,ami foltos egy kicsit.
Nem zavar feltétlenűl a folt,de ha lehet akkor megpróbálnám kiszedni belőlük(sajnos a napocska nem süt most).Van nekem Nátrium-perkarbonátom.Ezt használom még fehér ruhákhoz is és folttisztítóként is,mosódió mellé és nagyon meg vagyok elégedve vele.Ebbe gondoltam beáztatni,majd utána 60 fokon kimosni mosószódával.Ez így jó lenne?
-Az új pelenkákat többszőr ki kell mosni használat előtt,hogy jobban szívjanak?CSak úgy síma vízben,egész programon,vagy csak az öblítésen?
-Hány hetes kortól lehet elkezdeni a moshatózást?Miután leesik a köldök?Illetve gondolom,amikor képesnek érzem magam ezzel is foglalkozni...
-Van még nekem újszülőtt méretű Lollipop kétféle:100%organic cotton és 100%polyester(polárszerű).Az utóbbin 40 fokot ír.Ezt nagyon fontos betartani,lenne valami baja 60 fokon is?Én nyugodtabb lennék,ha 60 fokon moshatnám a pelenkákat.
Előre is köszi a válaszaitokat.

A prefoldos mosási terv jónak tűnik. Smile Az új pelenkákat szerintem egyszer érdemes kimosni, rendesen mosószerrel, s aztán neki kell fogni használni, s majd több mosás után valóban többet fognak szívni. Nem sok értelmét látom csak a nedvszívás növelése érdekében többször kimosni tisztán őket.
Moshatózni lehet akár az első naptól is, de azért az első pár hétben biztos nem fog hiányozni még a moshatózás. Pihend ki magad a szülés után, aztán hajrá!
Nekem is van olyan pelusom, amin negyven fokot ír, de én hatvanon mosom és semmi baja. A 40 fok mindenképpen kímélőbb és meghosszabbítja a pelenka élettartamát.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Sat Feb 12, 2011 2:45 pm

kisboszi wrote:
Lehet az ő bőre érzékenyebb, de ha 3 órát marad rajta, akkor bizony be van kissé pállva (még most is). Nekem stresszes folyton figyelni az órát, hogy nehogy túllépjünk a 2 és fél, 3 órán.
Valószínűleg az is közrejátszik, hogy bambuszos betétek vannak és azok bár jól szívják a nedvességet, folyamatos kontaktusban a baba bőrével okozzák a bepállást.
Én megpróbáltam átfújni azon a PUL anyagon Smile Hát semmi levegő nem jött ott át...
Azért még ki fogom próbálni a Pop-int műszálassal, ha van és valószínűleg a Bumgeniust is. Hátha valamelyik jobban bejön.

A bepálláson mit értesz? Bepirosodik? Szerintem nem várhatjuk el, hogy bármilyen pelenkát is adunk rá, a gyerek bőre úgy szellőzzön, mintha nem is lenne rajta semmi. Mindenesetre a poláros, műszálas belsejű pelusok szárazabban tartják a baba bőrét. Én mostanában azt csinálom, hogy főleg a bambuszos vagy pamutos belsejű pelusokba szárazon tartó betétet teszek (100% poliészter) Így Domi bőre akár egy egész éjszakás bevetés után is száraz, és nem pirosodik ki.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  kisboszi Sat Feb 12, 2011 6:01 pm

Bepálláson azt értem, hogy olyan, mintha el lenne ázva s a hajlatokban igen, bepirosodik. Nyáron, míg kicsi volt, s a pelenka több rétegben jött rá, akkor még rosszabb volt. Most tűrhető. Persze, nem várhatom el, hogy olyan maradjon a bőre, mintha semmibe sem lenne beledunsztolva, de eddig nekem az volt a tapasztalatom, hogy a büdös, csupa kemikália eldobhatós jobban elzárja a nedvességet a bőrtől. Pedig tényleg nem azokat akarom promózni, s szívem szerint inkább kizárólagosan moshatóznák. Ezért is keresem azt a kombinációt, amire válthatnék, anélkül, hogy felvásároljak előre mindenből egy halommal, s kiderüljön, nem jó.
Apropó, hosszú úton hogy oldjátok meg a moshatós pelenkázást? Gondolok most egy olyan minimum 600 km-es útra, télen, mikor kint hideg van, az autó meg kicsi, telepakolva, alig hellyel, gyereken meg tonnaréteg ruha?
Ugyanez a kérdés nyári esettel, mikor külföldre mész, anélkül, hogy tudnád mikor lesz a következő alkalom/hely, ahol moshatsz, passz, hogy mikor és hol szárítod meg őket.
kisboszi
kisboszi

Hozzászólások száma : 33
Join date : 2011-02-08
Age : 47
Tartózkodási hely : Küküllőkeményfalva/Székelyudvarhely

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum