Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

+16
Admin
Borimama
Kinga
májusvan
Izis
kremma
gabirvasz
Bironella
olgi
anettanyu
kisboszi
Iris
csilluk
Memő
Cirmocska
rekubek
20 posters

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 5 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  hevicus Mon Dec 19, 2011 5:21 pm

Nekunk Pop- in pelenkaink vannak es en nagyon meg vagyok veluk elegedve. Most 2-3 haponta mosok, es a beteteket ugy szaritom, hogy rateszem a futotestre. Jo mert hamar megszaradnak, viszont azt tapasztalom, hogy miota itt szaritom sokkal kemenyebbek a pelusok. Volt valaki meg hasonlo helyzetben?
Amit meg nem tudok eldonteni, hogy Luca pisil mostanaban tobbet vagy a pelusok szivnak kevesebbet, de valami nincs rendjen. Arra is gondoltam, hogy a szappan amivel kisurolom (Vanish) eltomiti oket es azert nem szivnak? Lehet igazam? Lattam, hogy egyesek mososzeres vizbe aztatjak a pelusokat, ettol valoban ujra jol szivjak a nedvet?
En eddig nem aztattam a pelusokat, hanem kisuroltam hasznalat utan majd bele a zsakba es mosasig ott voltak...viszont eleg foltosak is..ami neha elegge idegesito..szoval mit kene tegyek igy telen mikor nincs alkalom, hogy nap kiszivja a foltokat?

ha erre jartok legyszi valaszoljatok!

hevicus

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2011-12-15
Age : 39
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 5 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  blueeyes Mon Dec 19, 2011 6:19 pm

Sziasztok,

mi újoncok vagyunk a pelusozásban, azonban azt olvastam, hogy nap hiányában a fagy is szépen kiszedi a foltokat. Én még nem próbáltam, mert nem volt rá szükség, azonban nem tűnik rossz tanácsnak.

Fehéríteni eddig a marha-epe szappannal fehérítettem, most rendeltem egy másfajta szappant is, de még nem próbáltam ki, nem tudnám ajánlani Smile

A nedv-szívással nekem még nem volt gondom, azonban talán "strip"-elni kellene őket? (forró vizes mosás ciklus, mosópor nélkül, ez kimossa az összegyült vegyi anyagokat)...

Nekem ma érkezett meg egy csomag zsebes pelusom, nagyon tetszenek, azonban félek, hogy nem lesznek jók amig Dávid bilire szokik, picit kisebbek mint ami nekünk most van (Wonderoos) Sad Remélem, hogy nincs igazam...
blueeyes
blueeyes

Hozzászólások száma : 50
Join date : 2011-12-16
Tartózkodási hely : Brassó

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 5 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  hevicus Mon Dec 19, 2011 7:06 pm

milyeneket vettel? En nem merek Pop-in-en kivul mas fajtat venni mar...nekunk csak ez jott be eddig...

hevicus

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2011-12-15
Age : 39
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 5 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Mon Dec 19, 2011 7:17 pm

hevicus wrote:Nekunk Pop- in pelenkaink vannak es en nagyon meg vagyok veluk elegedve. Most 2-3 haponta mosok, es a beteteket ugy szaritom, hogy rateszem a futotestre. Jo mert hamar megszaradnak, viszont azt tapasztalom, hogy miota itt szaritom sokkal kemenyebbek a pelusok. Volt valaki meg hasonlo helyzetben?
Amit meg nem tudok eldonteni, hogy Luca pisil mostanaban tobbet vagy a pelusok szivnak kevesebbet, de valami nincs rendjen. Arra is gondoltam, hogy a szappan amivel kisurolom (Vanish) eltomiti oket es azert nem szivnak? Lehet igazam? Lattam, hogy egyesek mososzeres vizbe aztatjak a pelusokat, ettol valoban ujra jol szivjak a nedvet?
En eddig nem aztattam a pelusokat, hanem kisuroltam hasznalat utan majd bele a zsakba es mosasig ott voltak...viszont eleg foltosak is..ami neha elegge idegesito..szoval mit kene tegyek igy telen mikor nincs alkalom, hogy nap kiszivja a foltokat?

ha erre jartok legyszi valaszoljatok!

Vicus, Én is tapasztaltam, hogy amikor a fűtőtesten szárítom a pelenkabetéteket, keményebbek lesznek. Meg szoktam kicsit kézzel dörzsölni száradás után őket, és az még kicsit megpuhítja.
A nedvszívással kapcsolatban- az összes felsorolt dolog okozhat problémát. Próbáld meg először, hogy tegyél bele egy plusz betétet vagy cseréld gyakrabban, lehet hogy többet pisil a kislányod. Nálunk volt ilyen Ágnesnél, hogy ősszel-télen hirtelen mindegyre átáztak a pelusok, és a több betét használata megoldotta a problémát. Ha nagyon gyakori az átázás és nagyon keveset bírnak a pelusok, akkor tényleg lehet, hogy eltömődtek, és akkor meg lehet próbálni több dolgot:
-kimosni többször mosószer nélkül
-áztatni mosogatószeres vízben, majd kimosni
Folt ügyben nem nagyon van tapasztalatom, én főleg zsebeseket használok, és azok nem nagyon foltosodnak. Imse Vimse szappannal szoktam kimosni őket mielőtt beteszem a zsákba. A Pop-in bambusz betétje sajnos hajlamosabb a foltosodásra.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 5 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  blueeyes Mon Dec 19, 2011 8:27 pm

hevicus wrote:milyeneket vettel? En nem merek Pop-in-en kivul mas fajtat venni mar...nekunk csak ez jott be eddig...
Fuzzibunz-ot vettem Smile
blueeyes
blueeyes

Hozzászólások száma : 50
Join date : 2011-12-16
Tartózkodási hely : Brassó

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 5 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  blueeyes Wed Dec 21, 2011 10:49 am

A pelenkakülsőket száríthatom kint? Lesz valami bajuk, ha megfagynak?

De a fütőtesten, vastag törülközőn?
blueeyes
blueeyes

Hozzászólások száma : 50
Join date : 2011-12-16
Tartózkodási hely : Brassó

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 5 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Kinga Wed Dec 21, 2011 12:03 pm

hevicus wrote:
En eddig nem aztattam a pelusokat, hanem kisuroltam hasznalat utan majd bele a zsakba es mosasig ott voltak...viszont eleg foltosak is..ami neha elegge idegesito..szoval mit kene tegyek igy telen mikor nincs alkalom, hogy nap kiszivja a foltokat?

Mostanában ecetsavval kezelem a kakafoltot, teljesen kiszedi. Miután kiöblítettem a "lényeget", kicsavarom, és szórófejes flakonból ráfújok csak a foltra, mosásig vödörben tartom, áztatóvíz nélkül. Szoktam teafaolajat is csepegtetni az ecetbe. Eredetileg a fürdőben felbukkant penészfoltokat irtottam ezzel a kombóval Smile
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 5 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  blueeyes Fri Dec 23, 2011 11:48 am

blueeyes wrote:A pelenkakülsőket száríthatom kint? Lesz valami bajuk, ha megfagynak?

De a fütőtesten, vastag törülközőn?
És még lenne kérdésem:

- milyen gyakran kell forró vízben, mosószer nélkül mosni a pelusokat (strippelni)?
- öblítéshez muszáj ecetet használnom? Miben segít az ecet?

Köszi! Smile
blueeyes
blueeyes

Hozzászólások száma : 50
Join date : 2011-12-16
Tartózkodási hely : Brassó

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 5 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Fri Dec 23, 2011 6:01 pm

Száríthatod kint a külsőket nyugodtan, nem lesz semmi bajuk, de vastag törülközőn is a fűtőtesten. Ha nem nagyon forró a fűtőtest, s főleg ha nem érintkeznek vele közvetlenül a pelenkák, nem hiszem, hogy bajuk esne. A pelusokat akkor kell különlegesebb kezelésnek alávetni, ha azt észleled, hogy nem szívnak, vagy ha mosás után is büdösek. Az ecetes öblítés nem kötelező, nyugodtan elhagyhatod, fő, hogy ne használj rendes öblítőt. Ha használsz ecetet, az segít kioldani a pelenkából a mosószermaradványokat, illetve enyhe fertőtlenítő hatása is van.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 5 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  hevicus Wed Dec 28, 2011 4:31 pm

en egy parszor ratettem a futotestre a kulsoket, de szerencse nem lett bajuk, most mar igyekszem mashogyan szaritani oket! egy idoben nagyon fogytak a kulsok is, de mostanaban valahogy azokkal nem tortenik baleset, csak ritkan, igy mindig van keznel Smile

Viszont megjottek az uj Pop-in-ek Smile es olyan szuperek.(a Pop in uj gneraciojara gondolok) tenyleg nagyon jo a nedvszivasuk, en most alltalaban ejszakara hasznalom es meg nem volt baj. Ami meg nagyon tetszik bennuk, hogy a szurke beteteken nem latszik annyira a kakafolt, es a kulsokbol is nagyon jol jon ki a szennyezodes. szoval en csak ajanlani tudom

hevicus

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2011-12-15
Age : 39
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 5 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  csilluk Wed Dec 28, 2011 6:58 pm

hevicus wrote:

Viszont megjottek az uj Pop-in-ek Smile es olyan szuperek.(a Pop in uj gneraciojara gondolok) tenyleg nagyon jo a nedvszivasuk, en most alltalaban ejszakara hasznalom es meg nem volt baj. Ami meg nagyon tetszik bennuk, hogy a szurke beteteken nem latszik annyira a kakafolt, es a kulsokbol is nagyon jol jon ki a szennyezodes. szoval en csak ajanlani tudom

Majd nyár végén én is kipróbálom Razz
És örülök, hogy itt vagy Vicus! bounce

csilluk

Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011-02-06
Age : 47
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 5 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  blueeyes Wed Dec 28, 2011 8:13 pm

Én is kiváncsi vagyok a Pop-in-re, de kivárom amig akcióban lesznek Very Happy Akkor meg majd televásárlom magam Smile

Én egyelőre a Wonderoos-t kedvelem éjjelre, kábé tíz-tízenegy órát kibirnak szivárgás nélkül, a tízenkettedik órában viszont megadják magukat Razz
blueeyes
blueeyes

Hozzászólások száma : 50
Join date : 2011-12-16
Tartózkodási hely : Brassó

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 5 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  hevicus Thu Dec 29, 2011 9:04 am

blueeyes wrote:Én is kiváncsi vagyok a Pop-in-re, de kivárom amig akcióban lesznek Very Happy Akkor meg majd televásárlom magam Smile

Én egyelőre a Wonderoos-t kedvelem éjjelre, kábé tíz-tízenegy órát kibirnak szivárgás nélkül, a tízenkettedik órában viszont megadják magukat Razz

jó ötlet kivárni a kedvezményt Smile majd én is lesni fogom.. viszont nekem most, hogy átadtam neked a pelusokat sűrgösen be kellett szerezni újakat Smile Viszont ahogy tegnap megírtam a dicshimhuszt, ma reggelre ki is folyt a kaka is és a pisi is.. Rolling Eyes mindent le kellett szedni róla! de legalább nem éjjel 3-kor töltötte meg a pelust, mint előző éjszaka.. No

Örülök, hogy ilyen jó a woonderoos, nem is értem nálunk miért nem váltak be...pedig mindenki dicséri. Azt hiszem Luca popsija még túl kicsi volt hozzá.

hevicus

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2011-12-15
Age : 39
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 5 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  blueeyes Thu Dec 29, 2011 1:45 pm

Lehet, hogy a popsi-méret a különbség, nekünk bevállt Smile De mondjuk, Dávid már hozzátáplált legényke, nem kakil folyékonyat, és ez is sokat számít szerintem.
blueeyes
blueeyes

Hozzászólások száma : 50
Join date : 2011-12-16
Tartózkodási hely : Brassó

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 5 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Kinga Thu Jan 19, 2012 4:18 pm

csilluk wrote:

Majd nyár végén én is kipróbálom Razz

Hoppá, Csilluk, jól értem? Very Happy
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 5 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Cirmocska Thu Jan 19, 2012 4:45 pm

Jól. tongue
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 43
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 5 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Kinga Thu Jan 19, 2012 4:47 pm

Cirmocska wrote:Jól. tongue

JUPPIII! Gratulálok!!! lol!
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 5 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  csilluk Fri Jan 20, 2012 11:22 am

Köszönöm! Július közepére-végére várjuk.

csilluk

Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011-02-06
Age : 47
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 5 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Cirmocska Fri Jan 20, 2012 6:50 pm

csilluk wrote:Köszönöm! Július közepére-végére várjuk.

I love you
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 43
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 5 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Bironella Fri Feb 10, 2012 11:11 am

Sziasztok.
Használt valaki gyapjú külsőt?Nagyon szemezgetek vele.Egyre jobban kezd tetszeni,egyelőre csak a forumokon olvasottak alapján.Bár a napkban egyik hordozós séta után nem volt alkalmam megpisiltetni a legényt és mint utólag kiderült át volt ázva teljesen,de nem éreztem,mert gyapjú nadrág volt rajta.Body,harisnya csuromvizes,de a nadrág csak belűl volt nedves egy kicsit.Szóval nekifognék pulcsiból varrni.Ha van gyapjús tapasztalatok,akkor szívesen olvasnám,illetve ha varrtatok már külsőt,az is érdekelne.

Bironella

Hozzászólások száma : 23
Join date : 2011-02-08
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 5 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  hevicus Sun Mar 25, 2012 8:03 pm

Sziasztok!

reg jartam erre, annyi minden tortent, tortenik mostanaban velunk, hogy alig van idom ide ellatogatni.. Sad Viszont most nagyon a segitsegetekre van szuksegem, mert nem tudom mit kezdjek a pelusokkal. Egyszeruen nem akarnak szivni, vagy csak Luca pisil sokat, nem tudom, de az teny, hogy minden egyes alkalommal kifolyik a pisi es napi 6 szor oltoztetem at Lucat. Annyira durva, hogy a kulso is csupa vizes. Ma probaltam ecetes vizzel magas hofokon kimosni oket, most aztatom mosogatoszeres vizzel, de amiket eddig aztattam, azok is ugyanugy ataznak..mit csinaljak? borzaszto ez a sok oltoztetes, mindketten utaljuk (Luca jobban) Cserelnem tobbszor rajta a pelust, de sokszor bealszik es olyankor nem tudom kicserelni.
Valakinek van valami otlete? Normalis ez hogy nem birjak a pelenkak csak minimum 2 orat??

koszonom elore is ha tudtok segiteni..

hevicus

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2011-12-15
Age : 39
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 5 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Thu Mar 29, 2012 9:05 am

Szia. Én emlékszem, hogy tapasztaltam hasonlót Ágnessel. Azt hiszem akkor elkezdett többet pisilni, mint azelőtt. Az oldotta meg a problémát, hogy több betétet kezdtem használni- pl. a Bumgenius zsebes pelusokba két nagy betétet a nagy és kicsi kombináció helyett, és igyekeztem gyakrabban cserélni. Más anyukáról is tudok, akinél ugyanez volt a gond, akármennyit áztatta a pelenkáit mosogatószerbe, mosta mosószer nélkül stb, csak kifolyt, és azt a következtetést vontuk le, hogy a kisfia nagyon sokat pisilt, nem volt mit tenni.
Nem tudom nálad ez lehet-e a helyzet, vagy tényleg eldugultak a pelusok. Meg kellene próbáld hogy több nedvszívó betétet használj, hátha az segít.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 5 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Anomano Tue Apr 10, 2012 10:22 pm

Próbálta már valaki a Trézi csiki mosható pelust?
Anomano
Anomano

Hozzászólások száma : 15
Join date : 2012-03-02
Tartózkodási hely : Kézdivásárhely

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 5 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  gabirvasz Wed Apr 11, 2012 7:22 pm

Anomano, nem ismerem az általad említett pelust, sőt a neten se találok rá. Mit takar ez a pelusnév? Márkát, készítőt, helyszínt?
gabirvasz
gabirvasz

Hozzászólások száma : 53
Join date : 2011-02-07
Age : 43
Tartózkodási hely : Nagysolymos

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 5 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Anomano Wed Apr 11, 2012 8:21 pm

gabirvasz wrote:Anomano, nem ismerem az általad említett pelust, sőt a neten se találok rá. Mit takar ez a pelusnév? Márkát, készítőt, helyszínt?

egyelőre a facebook-on láttam, meg nekem egy ismerősöm ajánlotta, aki még nem próbálta, mert vadiúj, most dobták be, még oldal nincs, a neve Trazy umlautos a-val, csikban késziti Bányász Dorottya, ára 4o ron, itt vannak a tulajdonságai, amit a gyártó irt nekem:

- 2az1ben típus (nedvszívó és nedvességvisszatartó részek egyben)
- zsebes típus, hogy estére vagy sétához több betétet hasnálhasunk,
könyebben szárad
- állítható méretű, vagyis az egész pelenkás időszakra alkalmas
- teljesen natur 1oo % pamut a belső rész
kívül a nedvesség visszatartó része poliuretán
- 6o fokon mosható

mellékelek egy fotot

a pelenka 4o Ron-ba kerül

5-10-20as kiszerelésben kapható.

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/546/trezi.jpg/

gondoltam, a csikiak közül valaki próbálta már
Anomano
Anomano

Hozzászólások száma : 15
Join date : 2012-03-02
Tartózkodási hely : Kézdivásárhely

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 5 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum