Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

+16
Admin
Borimama
Kinga
májusvan
Izis
kremma
gabirvasz
Bironella
olgi
anettanyu
kisboszi
Iris
csilluk
Memő
Cirmocska
rekubek
20 posters

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 2 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Sat Feb 12, 2011 6:15 pm

kisboszi wrote:Bepálláson azt értem, hogy olyan, mintha el lenne ázva s a hajlatokban igen, bepirosodik. Nyáron, míg kicsi volt, s a pelenka több rétegben jött rá, akkor még rosszabb volt. Most tűrhető. Persze, nem várhatom el, hogy olyan maradjon a bőre, mintha semmibe sem lenne beledunsztolva, de eddig nekem az volt a tapasztalatom, hogy a büdös, csupa kemikália eldobhatós jobban elzárja a nedvességet a bőrtől. Pedig tényleg nem azokat akarom promózni, s szívem szerint inkább kizárólagosan moshatóznák. Ezért is keresem azt a kombinációt, amire válthatnék, anélkül, hogy felvásároljak előre mindenből egy halommal, s kiderüljön, nem jó.
Apropó, hosszú úton hogy oldjátok meg a moshatós pelenkázást? Gondolok most egy olyan minimum 600 km-es útra, télen, mikor kint hideg van, az autó meg kicsi, telepakolva, alig hellyel, gyereken meg tonnaréteg ruha?
Ugyanez a kérdés nyári esettel, mikor külföldre mész, anélkül, hogy tudnád mikor lesz a következő alkalom/hely, ahol moshatsz, passz, hogy mikor és hol szárítod meg őket.

Mielőtt bármilyen pelenkát vennél, javaslom, hogy próbálj ki egy szárazon tartó betétet. Hátha az segít kicsit.
A hosszú utazásokhoz én eldobhatót használok (kivéve ha olyan helyre megyek, ahol tudom, hogy nem gond a mosás). Azt hiszem pont erre volt kitalálva Smile
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 2 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Cirmocska Sat Feb 12, 2011 6:18 pm

kisboszi wrote:Apropó, hosszú úton hogy oldjátok meg a moshatós pelenkázást? Gondolok most egy olyan minimum 600 km-es útra, télen, mikor kint hideg van, az autó meg kicsi, telepakolva, alig hellyel, gyereken meg tonnaréteg ruha?
Ugyanez a kérdés nyári esettel, mikor külföldre mész, anélkül, hogy tudnád mikor lesz a következő alkalom/hely, ahol moshatsz, passz, hogy mikor és hol szárítod meg őket.

Eldobhatós ökopelussal. lol!
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 2 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Bironella Sat Feb 12, 2011 6:48 pm

"A prefoldos mosási terv jónak tűnik. Smile Az új pelenkákat szerintem egyszer érdemes kimosni, rendesen mosószerrel, s aztán neki kell fogni használni, s majd több mosás után valóban többet fognak szívni. Nem sok értelmét látom csak a nedvszívás növelése érdekében többször kimosni tisztán őket."

Mit értesz rendes mosószeren?Pl.Ariel vagy valami egyébb kimondottan spéci pelenka mosószer?
Még egy kérdés,szabad e fűtőtesten szárítani a pelusokat?


Bironella

Hozzászólások száma : 23
Join date : 2011-02-08
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 2 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Sat Feb 12, 2011 8:33 pm

Bironella wrote:"A prefoldos mosási terv jónak tűnik. Smile Az új pelenkákat szerintem egyszer érdemes kimosni, rendesen mosószerrel, s aztán neki kell fogni használni, s majd több mosás után valóban többet fognak szívni. Nem sok értelmét látom csak a nedvszívás növelése érdekében többször kimosni tisztán őket."

Mit értesz rendes mosószeren?Pl.Ariel vagy valami egyébb kimondottan spéci pelenka mosószer?
Még egy kérdés,szabad e fűtőtesten szárítani a pelusokat?


Nem azt írtam, hogy rendes mosószerrel, hanem hogy rendesen mosószerrel, azaz mosd ki amivel mosni szoktál Smile Lehet az mosószóda vagy mosódió is. Smile A betéteket általában lehet fűtőtesten szárítani, de a külsőket nem ajánlott.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 2 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  olgi Sat Feb 12, 2011 9:26 pm

Én is kellett mindkét gyereknél használjak szárazontartó betétet, főleg az éjszakai kombinációknál, ha nem, egykettő bepirosodott a fenekük. És akkor is bepirult, ha 4-5 órát rajtuk felejtődött a pelus.
olgi
olgi

Hozzászólások száma : 24
Join date : 2011-02-05
Age : 49
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 2 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  kisboszi Sun Feb 13, 2011 4:45 pm

Milyen az a szárazontartó betét, hol lehet kapni és mennyiért?
kisboszi
kisboszi

Hozzászólások száma : 33
Join date : 2011-02-08
Age : 47
Tartózkodási hely : Küküllőkeményfalva/Székelyudvarhely

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 2 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Sun Feb 13, 2011 5:10 pm

kisboszi wrote:Milyen az a szárazontartó betét, hol lehet kapni és mennyiért?

A szárazontartó betét egy kb 35*20 centis, általában műszálas anyag, általában poliészter és mosható. Az a rendeltetése, hogy a nedvességet a pelenka belsejébe vezesse, és így szárazon tartsa a baba popsiját. Házilag is elkészíthető, ha van otthon erre alkalmas anyag (pl. vékony polár). Ahol mosható pelenkát árulnak, ott általában ezt is lehet vásárolni. Smile
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 2 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  kisboszi Sun Feb 13, 2011 8:24 pm

S ezt a betétet Pop-in-ba hova csatolom be? Vagy csak úgy rá, a legbelsejébe?
kisboszi
kisboszi

Hozzászólások száma : 33
Join date : 2011-02-08
Age : 47
Tartózkodási hely : Küküllőkeményfalva/Székelyudvarhely

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 2 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Sun Feb 13, 2011 9:07 pm

Ezt csak rá kell tenni a popin betétre, és úgy adni a babára. Az a lényeg, hogy ez érintkezzen a baba bőrével.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 2 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  anettanyu Mon Feb 14, 2011 10:17 am

rekubek wrote:Anett, megpróbálhatod mosogatószeres vízbe áztatni, és utána kimosni az eldugult pelusokat. Van, akinek ez segít (a mamamin olvastam).
Ha kipróbáltad, majd számolj be Smile


Kipróbáltam és működik.
Jól átdörzsöltem mosogatószerrel a pelusokat, áztattam kb 6 órán keresztül (kicsit hosszan, de aznap olyan volt a program Smile ), aztán kimostam őket kézzel, sima vizben párszor, megszáritottam és kész. Most használhatóak. Smile
Köszönöm Réka és Csilla. Smile
anettanyu
anettanyu

Hozzászólások száma : 66
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 2 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Fri Feb 18, 2011 9:44 pm

anettanyu wrote:
rekubek wrote:Anett, megpróbálhatod mosogatószeres vízbe áztatni, és utána kimosni az eldugult pelusokat. Van, akinek ez segít (a mamamin olvastam).
Ha kipróbáltad, majd számolj be Smile


Kipróbáltam és működik.
Jól átdörzsöltem mosogatószerrel a pelusokat, áztattam kb 6 órán keresztül (kicsit hosszan, de aznap olyan volt a program Smile ), aztán kimostam őket kézzel, sima vizben párszor, megszáritottam és kész. Most használhatóak. Smile
Köszönöm Réka és Csilla. Smile

Szuper!
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 2 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  anettanyu Mon Feb 21, 2011 10:34 am

rekubek wrote:
anettanyu wrote:
rekubek wrote:Anett, megpróbálhatod mosogatószeres vízbe áztatni, és utána kimosni az eldugult pelusokat. Van, akinek ez segít (a mamamin olvastam).
Ha kipróbáltad, majd számolj be Smile


Kipróbáltam és működik.
Jól átdörzsöltem mosogatószerrel a pelusokat, áztattam kb 6 órán keresztül (kicsit hosszan, de aznap olyan volt a program Smile ), aztán kimostam őket kézzel, sima vizben párszor, megszáritottam és kész. Most használhatóak. Smile
Köszönöm Réka és Csilla. Smile

Szuper!

Tegnap megint csupa pisi lett az egész gyerek. Megint kifolyt a gyorsan száradóból. Evil or Very Mad
Meg kell próbáljam újra áztatni, meg kimosni, hátha segít...
anettanyu
anettanyu

Hozzászólások száma : 66
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 2 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Fri Feb 25, 2011 8:10 am

anettanyu wrote:

Tegnap megint csupa pisi lett az egész gyerek. Megint kifolyt a gyorsan száradóból. Evil or Very Mad
Meg kell próbáljam újra áztatni, meg kimosni, hátha segít...

Újramostad? Használt valamit?
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 2 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Memő Fri Feb 25, 2011 12:15 pm

Réka, megkaptam a pelenkakülsőket. Nem tudtam, hogy a virágos különbözik a karikástól másban is mint a minta. Nyugtass meg kérlek, hogy a virágos nem áteresztő, mert nem érzékeltem a belső felén azt a műanyagos hatást mint a karikásnál.

Memő

Hozzászólások száma : 84
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Nyárádremete/Marosvásárhely/Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 2 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Fri Feb 25, 2011 12:24 pm

Memő wrote:Réka, megkaptam a pelenkakülsőket. Nem tudtam, hogy a virágos különbözik a karikástól másban is mint a minta. Nyugtass meg kérlek, hogy a virágos nem áteresztő, mert nem érzékeltem a belső felén azt a műanyagos hatást mint a karikásnál.

Megnyugtatlak, nem áteresztő egyáltalán! Csak beborították a vízhatlan réteget még egy réteg anyaggal, így nem olyan műanyagos a tapintása, Very Happy
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 2 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Memő Fri Feb 25, 2011 12:26 pm

Köszi, akkor megnyugodtam, amúgy nagyon szépek. Alig várom már, hogy kipróbálhassam őket.

Memő

Hozzászólások száma : 84
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Nyárádremete/Marosvásárhely/Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 2 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  anettanyu Mon Feb 28, 2011 9:38 am

rekubek wrote:
anettanyu wrote:

Tegnap megint csupa pisi lett az egész gyerek. Megint kifolyt a gyorsan száradóból. Evil or Very Mad
Meg kell próbáljam újra áztatni, meg kimosni, hátha segít...

Újramostad? Használt valamit?

Mielőtt betettem a mosógépbe, a többi pelussal együtt, a rendes mosáshoz, jól átdörzsöltem mosogatószerrel, de nem használt. Sad
Még próbálkozom és beszámolok.
anettanyu
anettanyu

Hozzászólások száma : 66
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 2 Empty bemutatkozas

Post  kremma Tue Mar 01, 2011 10:01 pm

Sziasztok, Reka vagyok , Kolozsvaron elek. Van egy majdnem 2 eves fiam akit moshato pelusba bujtatok akarhanyszor az alkalom megengedi, ha szabad igy fogalmaznom. Embarassed Elegge mozgalmas eletet elunk ezert sokszor az eldobhatos kerul ki a fiokbol...vagy a BumGenius Smile Meg nem tudtam ravenni magam, hogy teljesen atalljak a moshatos pelusokra. Azzal biztatom magamat, hogy hebe hoba egy egy eldobhatos meg elmegy (BG tul kevesem van) Embarassed A masik nagy problemam, az az, hogy a legtobb nadragpelusom bambuszos Little Lamb, ami talan a fazonja miatt, kicsit kenyelmetlen lett Aronnak, raadasul a tepozaras resze bekemenyedett es nyomja a hasat. Tobb mint valoszinu, hogy a mosogepem vagy a mososzer a gond, de altalaban elegge kemeny tappintasu pelusokat szedek ki a mosogepbol. Almawin bio folyekony mososzert hasznalok es 60 fokon mosom a pelusokat. Egyszer probalkoztam Ariellel (tippet katptam ) Rolling Eyes DE attol a nedvessegszivo tulajdonsaguk nagyon romlott. Ha van valami pel;uspuhito tippetek akkor szivesen fogadom tanacsotokat.

kremma

Hozzászólások száma : 3
Join date : 2011-03-01

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 2 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  gabirvasz Thu Mar 10, 2011 9:11 pm

Nekem még csak pár hónaposak a Little Lamb pelusaim, de ezek is egyre keményebbek. Pedig nagyon megszerettük őket. Ecetet még nem próbáltam az öblítésnél, vajon az segítene? A másik dolog, hogy amikor pisisek, akkor elég büdösek lesznek, pedig eleinte nem voltak azok. Vagy ez a bambusz alaptulajdonsága, és szokjam meg ezt a szagot?
gabirvasz
gabirvasz

Hozzászólások száma : 53
Join date : 2011-02-07
Age : 43
Tartózkodási hely : Nagysolymos

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 2 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Vendég Thu Mar 10, 2011 10:26 pm

Gabi, a napokban olvastam hasonlo panaszokat a Little Lamb pelusokkal kapcsolatosan de mar nem emlekszem pontosan hol (talan a mamamin?) es arra sem, hogy mit tanacsoltak vegul. De talan erdemes a mamamis moshato pelusos topikba is bekukkintani ha itt nem kapsz valaszt.
Szerintetek erdemes most atternem a moshato pelusozasra - a kisfiam 2 eves elmult, lenyegeben most annak remenyeben tebbem, hogy felgyorsitom a biliztetest. Ennek lenne ertelme szerintetek?

Vendég
Guest


Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 2 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Fri Mar 11, 2011 7:31 am

Utánanéztem a Little Lamb pelusokkal kapcsolatok kérdéseknek. A gyártó honlapján azt írja, hogy a pelusok keményedését a kemény víz vagy mosószer lerakódás okozhatja. Megoldási javaslatok: ecetet tenni az öblítéshez, lerakódás esetén többször öblíteni, teregetéskor kicsit megrázogatni a pelusokat.
Különben a gyártó 30 fokos mosást ajánl a Little Lamb pelusok esetében, 60-at csak alkalmanként, szerintük ez meghosszabbítja a pelusok élettartamát.Én amúgy szintén 60 fokon mosom, és nem kemények és nem is büdösek.

Gabirvasz, hogy érted azt, hogy amikor pisisek, akkor elég büdösek lesznek? Hogy amint belepisil a leányzó elkezdenek bűzleni? Ez a lerakódást szokta jelezni.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 2 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Fri Mar 11, 2011 7:34 am

Barbara wrote:Szerintetek erdemes most atternem a moshato pelusozasra - a kisfiam 2 eves elmult, lenyegeben most annak remenyeben tebbem, hogy felgyorsitom a biliztetest. Ennek lenne ertelme szerintetek?

Nem tudom, hogy egy kétéves kisgyerek elfogadná-e a váltást. A mosható pelusok nagyobb csomagot képeznek a popsin, és mivel nincs hozzászokva, lehet zavarná. Ha elkezd érdeklődni a bili iránt, esetleg kipróbálhatnád a leszoktató pelusokat, ezek bugyifazonúak és vékonyabbak a rendes mosható pelusoknál.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 2 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  gabirvasz Fri Mar 11, 2011 9:34 am

Gabirvasz, hogy érted azt, hogy amikor pisisek, akkor elég büdösek lesznek? Hogy amint belepisil a leányzó elkezdenek bűzleni? Ez a lerakódást szokta jelezni.


Hát nem mindig vagyok résen, amikor bepisilt, de szaglással szoktam ellenőrizni, hogy kakás-e, ha pisis, akkor érzek egy jellegzetes szagot, amit nem tudok szavakba önteni. What a Face Az túlzás, hogy elkezdenek bűzleni, nem érződik messzire a szag, csak, ha odaszagolok.
A lerakódás ellen mi a megoldás?
gabirvasz
gabirvasz

Hozzászólások száma : 53
Join date : 2011-02-07
Age : 43
Tartózkodási hely : Nagysolymos

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 2 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Vendég Fri Mar 11, 2011 9:59 am

rekubek wrote:Nem tudom, hogy egy kétéves kisgyerek elfogadná-e a váltást. A mosható pelusok nagyobb csomagot képeznek a popsin, és mivel nincs hozzászokva, lehet zavarná. Ha elkezd érdeklődni a bili iránt, esetleg kipróbálhatnád a leszoktató pelusokat, ezek bugyifazonúak és vékonyabbak a rendes mosható pelusoknál.
Koszi Reka. Nezegettem a leszoktato pelusokat, de ezek mennyire tartjak a pisit, kakit? Vagyis nem folyik ki beloluk ha eppen nem vagyok resen? Amugy igen, mar erdeklodik a bili utan, de azt hiszem most atmegyek a szobatisztasag topikba Smile

Vendég
Guest


Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 2 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  rekubek Fri Mar 11, 2011 10:25 am

Barbara wrote:
Koszi Reka. Nezegettem a leszoktato pelusokat, de ezek mennyire tartjak a pisit, kakit? Vagyis nem folyik ki beloluk ha eppen nem vagyok resen? Amugy igen, mar erdeklodik a bili utan, de azt hiszem most atmegyek a szobatisztasag topikba Smile

De, kifolyik. Ezek a leszoktató pelusok kb. 1 pisit bírnak ki, abból sem túl nagyot Smile
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól - Page 2 Empty Re: Kérdések kezdő mosható pelenkázóktól

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum