Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Természetes szépségápolás

+12
Izis
májusvan
brigit&z
anettanyu
gabirvasz
Kinga
kisboszi
Cirmocska
olgi
kata
Iris
rekubek
16 posters

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Természetes szépségápolás - Page 2 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  kata Wed Feb 16, 2011 10:20 am

rekubek wrote:
Barbara wrote:Reka, ezt neked irtam, hiszen te emlitetted, hogy tornaszol. Nekem egy evvel a szoptatas abbahagyasa utan ujbol beindult a tejem, eppen akkor kezdtem el kondi terembe jarni es a gyakorlatokat eloiro fizioterapeuta figyelmeztetett, hogy ha szoptatok meg akkor mellozzem a mellizom gyakorlatokat.

Köszi Barbara, és bocs a félreértésért. flower
Igen, lassan elkezdtem tornázni, de akkor a mellizom gyakorlatokat mellőzöm ezután is Smile

Igaza van Barbaranak. Most jutott eszembe,hogy amikor en jartam kondizni, az edzo meg a szoptatas abbahagyasa utan 2 honappal sem engedett mellizom gyakorlatokat vegezni.
kata
kata

Hozzászólások száma : 33
Join date : 2011-02-06
Age : 42
Tartózkodási hely : Szatmarnemeti

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 2 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  rekubek Thu Feb 17, 2011 8:02 am

Kanyarodjunk vissza kicsit a topik eredeti témájához. Kíváncsi lennék, hogy ti milyen termékeket használtok a babaápolás során? (babafürdető, netán testápoló, popsitörlő, stb). Vagy magatoknak milyen termékeket vesztek- tusfürdő, sampon stb...Mennyire tartjátok fontosnak, hogy megnézzétek, hogy ezek mit tartalmaznak? Mi alapján választotok?
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 2 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  Kinga Thu Feb 17, 2011 8:15 am

Nekünk nagyon bejött a fürdetőkrém és a Weleda körömvirágolaja. Egyikben sincs színezék, prfüm és tartosító. De az is igaz, hogy nem vagyok valami nagy szakértője az összetevőknek, még a terhesség alatt vásároltam ilyen-olyan babafürdetőt meg -olajat, elolvastam, hogy miket tartalmaznak, de felét se értettem Suspect, csak ami nagybetűkkel volt ráírva, hogy Ohne Konservierung- und Farbstoffe Laughing, úgyhogy ezek végül ott porosodnak a fürdőszoba polcán. Majd apa elhasználja, ha elfogy a saját tusfürdője lol!
A fürdetőkrémből egy kanálnyit feloldok kevés forró vízben, és hozzáöntöm a fürdővízhez, mert ha előre bekenném vele a gyereket, nagy valószínűséggel kicsúszna a kezemből... A hatásáról azt tudom mondani, hogy amikor együtt fürdünk, olyankor nincs szükségem fürdés után testápolóra, pedig amúgy nagyon száraz a bőröm. Sőt kézkrém gyanánt is elsúrolok néha egy keveset, ha egy-egy maratoni mosogatás után már végképp nem bírom elviselni a bőröm. Nem is értem, nálunk miért nem készítenek ilyet a gyógyszertárak Question
A terhesség alatt a hasamat hidegen sajtolt szőlőolajjal kentem, szép maradt a bőröm, ellenben a hálóingeimet ki kellett utána dobnom, mert avas szaguk lett. Úgyhogy azóta gyanakodva fogadom az olyan javaslatokat, amelyek olíva-, kukorica- vagy egyéb étkezési olajjal váltanák ki a testápoló krémeket. A shea-vajat viszont előbb-utóbb ki fogom próbálni.


Last edited by Kinga on Thu Feb 17, 2011 8:36 am; edited 2 times in total
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 2 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  Kinga Thu Feb 17, 2011 8:20 am

kata wrote:
rekubek wrote:
Barbara wrote:Nekem egy evvel a szoptatas abbahagyasa utan ujbol beindult a tejem, eppen akkor kezdtem el kondi terembe jarni es a gyakorlatokat eloiro fizioterapeuta figyelmeztetett, hogy ha szoptatok meg akkor mellozzem a mellizom gyakorlatokat.
Igaza van Barbaranak. Most jutott eszembe,hogy amikor en jartam kondizni, az edzo meg a szoptatas abbahagyasa utan 2 honappal sem engedett mellizom gyakorlatokat vegezni.

húú, ez nagyon kemény, újraindult a tejtermelés a torna hatására??? Én zumbázni járok, kikapcsolódásnak príma, egyelőre nem vettem észre semmi különöset, igaz, röhögjük a lányokkal, hogy a nagy ugribugrik alatt sokan fogjuk a mellünk Smile). És persze a baba-mama torna, amit még nagyon szeretek, változatosak a gyakorlatok, ezért hol itt, hol ott van izomlázam Smile), most épp a combjaimat érzem úgy, mintha kimásztam volna a Szent Anna tóhoz bounce
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 2 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  Vendég Thu Feb 17, 2011 8:27 am

Kinga, nem a torna hatasara indult el a tej hanem a konditerembe vegzett mellizom gyakorlatok tejapaszto hatasuak lehetnek. Bocs a felreertesert. A tejem Daniel masfel eves koraban indult be ujra, de akkor mar legalabb egy eve nem szoptattam es nem fejtem, de ennek semmi koze nem volt a tornahoz. Erted? Smile

Vendég
Guest


Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 2 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  Kinga Thu Feb 17, 2011 8:34 am

Barbara wrote:Kinga, nem a torna hatasara indult el a tej hanem a konditerembe vegzett mellizom gyakorlatok tejapaszto hatasuak lehetnek. Bocs a felreertesert. A tejem Daniel masfel eves koraban indult be ujra, de akkor mar legalabb egy eve nem szoptattam es nem fejtem, de ennek semmi koze nem volt a tornahoz. Erted? Smile

ja, ééééééééértem lol!

Az kiderült, hogy mitől indult be újra? Bocs, hogy firtatom, csak ilyet még sosem hallottam, kíváncsi vagyok a lehetséges okokra.
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 2 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  rekubek Thu Feb 17, 2011 8:55 am

Egy ideig én is terveztem, hogy kipróbálom azt a híres magyarországi gyógyszertári fürdetőkrémet, aztán ezt olvastam róla a mamamin:
"Többen is írtátok, hogy gyógyszertári fehér krémet használtok. Azt tudtátok, hogy az tiszta kőolaj (fehér vazelin)? A kőolajgyártás mellékterméke egy fekete színű, büdös anyag, amit pakkurának hívnak. Ezt a hulladékot, hogy a kozmetika iparnak eladható legyen durva eljárással fehérítik, szagtalanítják. A kozmetikai cégek nagy része ezt használja alapanyagnak, sajnos. Azért sajnos, mert a kőolaj nem szívódik fel, eltömíti a pólusokat, ezáltal akadályozza a bőrlégzést. A bőr ezen kívül nagyon komoly méregtelenítő munkát végez, legalább annyira komolyat, mint a máj vagy a vese. A kőolaj nagyban gátolja ebben. A kozmetikumokon különböző nevekkel illetik: ásványi olaj, vaseline, petrolatum, paraffinum liquidum, cera microcristallina, microcristallina wax, ozokerit, petrol wax, ceresin, mineral oil"
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 2 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  Kinga Thu Feb 17, 2011 9:04 am

na szuper...
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 2 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  Vendég Thu Feb 17, 2011 9:07 am

rekubek wrote:Egy ideig én is terveztem, hogy kipróbálom azt a híres magyarországi gyógyszertári fürdetőkrémet, aztán ezt olvastam róla a mamamin:
"Többen is írtátok, hogy gyógyszertári fehér krémet használtok. Azt tudtátok, hogy az tiszta kőolaj (fehér vazelin)? A kőolajgyártás mellékterméke egy fekete színű, büdös anyag, amit pakkurának hívnak. Ezt a hulladékot, hogy a kozmetika iparnak eladható legyen durva eljárással fehérítik, szagtalanítják. A kozmetikai cégek nagy része ezt használja alapanyagnak, sajnos. Azért sajnos, mert a kőolaj nem szívódik fel, eltömíti a pólusokat, ezáltal akadályozza a bőrlégzést. A bőr ezen kívül nagyon komoly méregtelenítő munkát végez, legalább annyira komolyat, mint a máj vagy a vese. A kőolaj nagyban gátolja ebben. A kozmetikumokon különböző nevekkel illetik: ásványi olaj, vaseline, petrolatum, paraffinum liquidum, cera microcristallina, microcristallina wax, ozokerit, petrol wax, ceresin, mineral oil"

es akkor mivel kenhetem magam? honnan tudom hogy az az asvanyi anyag valoban az vagy pakura? cyclops

Vendég
Guest


Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 2 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  Vendég Thu Feb 17, 2011 9:10 am

Kinga wrote:
Barbara wrote:Kinga, nem a torna hatasara indult el a tej hanem a konditerembe vegzett mellizom gyakorlatok tejapaszto hatasuak lehetnek. Bocs a felreertesert. A tejem Daniel masfel eves koraban indult be ujra, de akkor mar legalabb egy eve nem szoptattam es nem fejtem, de ennek semmi koze nem volt a tornahoz. Erted? Smile

ja, ééééééééértem lol!
Az kiderült, hogy mitől indult be újra? Bocs, hogy firtatom, csak ilyet még sosem hallottam, kíváncsi vagyok a lehetséges okokra.

Off: Kinga, azutan indult be, hogy a kisfiam bekerult a korhazba a hanyos fosos virussal es azokban a napokban nagyon visszasirtam azt hogy nem szoptatok, nagyon hianyoltam akkor a szoptatast. Es szinten ebben az idoszakban nagyon tombolt bennem a masodik gyerek iranti vagy. Gondolom emiatt, mert amugy hormonalisan minden rendben volt. (lanyok, bocs az offert)

Vendég
Guest


Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 2 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  rekubek Thu Feb 17, 2011 9:14 am

Barbara wrote:
rekubek wrote:Egy ideig én is terveztem, hogy kipróbálom azt a híres magyarországi gyógyszertári fürdetőkrémet, aztán ezt olvastam róla a mamamin:
"Többen is írtátok, hogy gyógyszertári fehér krémet használtok. Azt tudtátok, hogy az tiszta kőolaj (fehér vazelin)? A kőolajgyártás mellékterméke egy fekete színű, büdös anyag, amit pakkurának hívnak. Ezt a hulladékot, hogy a kozmetika iparnak eladható legyen durva eljárással fehérítik, szagtalanítják. A kozmetikai cégek nagy része ezt használja alapanyagnak, sajnos. Azért sajnos, mert a kőolaj nem szívódik fel, eltömíti a pólusokat, ezáltal akadályozza a bőrlégzést. A bőr ezen kívül nagyon komoly méregtelenítő munkát végez, legalább annyira komolyat, mint a máj vagy a vese. A kőolaj nagyban gátolja ebben. A kozmetikumokon különböző nevekkel illetik: ásványi olaj, vaseline, petrolatum, paraffinum liquidum, cera microcristallina, microcristallina wax, ozokerit, petrol wax, ceresin, mineral oil"

es akkor mivel kenhetem magam? honnan tudom hogy az az asvanyi anyag valoban az vagy pakura? cyclops

Hát azt hiszem érdemes kicsit utánaolvasni a témának, és mindig elolvasni a cimkén az összetevők listáját. Persze nem vagyunk vegyészek, de pár egyértelműen problémás vegyület nevét (mint pl. az SLS-sodium lauryl sulfate) érdemes megjegyezni, és az alapján válogatni.
Vagy kenheted magad olyasmivel, amiről tudod, hogy teljesen természetes és nincs benne semmi káros, mint pl. a sheavaj, mangóvaj, kókuszolaj. (ezekből érdemes a finomítatlan bio változatot választani).
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 2 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  rekubek Thu Feb 17, 2011 9:15 am

Barbara wrote:
Kinga wrote:
Barbara wrote:Kinga, nem a torna hatasara indult el a tej hanem a konditerembe vegzett mellizom gyakorlatok tejapaszto hatasuak lehetnek. Bocs a felreertesert. A tejem Daniel masfel eves koraban indult be ujra, de akkor mar legalabb egy eve nem szoptattam es nem fejtem, de ennek semmi koze nem volt a tornahoz. Erted? Smile

ja, ééééééééértem lol!
Az kiderült, hogy mitől indult be újra? Bocs, hogy firtatom, csak ilyet még sosem hallottam, kíváncsi vagyok a lehetséges okokra.

Off: Kinga, azutan indult be, hogy a kisfiam bekerult a korhazba a hanyos fosos virussal es azokban a napokban nagyon visszasirtam azt hogy nem szoptatok, nagyon hianyoltam akkor a szoptatast. Es szinten ebben az idoszakban nagyon tombolt bennem a masodik gyerek iranti vagy. Gondolom emiatt, mert amugy hormonalisan minden rendben volt. (lanyok, bocs az offert)

nagyon érdekes amit írsz....Smile

másik off: Kinga, nyitok egy sportos topikot, hogy mesélj nekem a zumbáról bounce
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 2 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  kata Thu Feb 17, 2011 10:38 am

Rekanak a hordozo napon tortent eloadasa hatasara Wink mi is elkezdtunk meg jobban odafigyelni a kozmetikumok osszetevojire. Elkezdtem bio dolgokat vasarolni megbizhato helyrol. Ezt fontosnak tartom kihangsulyozni, mert sok helyen arulnak bio dolgokat es ha elolvasod az osszetevoket, megremulsz mennyi szemet van benne. Azert megdobbento miket nem tesznek bele a kozmetikumokba. En azon az elven voltam, hogy meg ha dragabb is az a valami, megveszem,ha jo minosegu.Aztan amikor a meregdraga arclemosomnak elolvastam az osszetevoit .... Suspect attertem a bio szappanra.
A sheavajat mar kb 1.5 eve hasznalom, nagyon szeretem. A piros popsira is nagyon jo,es a rovarcsipesekre is. Amit meg nagyon szeretek az az aloe. Van itthon egy kis cserepben, ha gond van, mindig keznel van. Amikor terhes voltam rengetegszer volt herpeszem, egyik a masik utan jott ki. Aloet tettem ra, es nagyon hamar elmulasztotta.
kata
kata

Hozzászólások száma : 33
Join date : 2011-02-06
Age : 42
Tartózkodási hely : Szatmarnemeti

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 2 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  Kinga Thu Feb 17, 2011 11:08 am

kata wrote: Amit meg nagyon szeretek az az aloe. Van itthon egy kis cserepben, ha gond van, mindig keznel van. Amikor terhes voltam rengetegszer volt herpeszem, egyik a masik utan jott ki. Aloet tettem ra, es nagyon hamar elmulasztotta.

Hol lehet szerezni élő növényt, mármint aloét? Még sehol sem láttam, hogy árulnának Sad.
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 2 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  Vendég Thu Feb 17, 2011 2:17 pm

Reka, nem tudsz olvasnivalot linkelni? Megmondom oszinten en ehhez egyaltalan nem ertek, hiaba olvasnam el egy kence fice osszetevoit nem tudnek kiigazodni rajtuk.
Amugy azt vettem eszre, hogy amiota kenem az arcom es testapolot hasznalok sokkal szarazabb a borom, szoval eddig hasznat nem lattam csak karat.

Vendég
Guest


Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 2 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  kata Thu Feb 17, 2011 3:08 pm

Kinga wrote:
kata wrote: Amit meg nagyon szeretek az az aloe. Van itthon egy kis cserepben, ha gond van, mindig keznel van. Amikor terhes voltam rengetegszer volt herpeszem, egyik a masik utan jott ki. Aloet tettem ra, es nagyon hamar elmulasztotta.

Hol lehet szerezni élő növényt, mármint aloét? Még sehol sem láttam, hogy árulnának Sad.


Az enyem mar eleg regota megvan, anyukamtol kaptam. De a tavaly tavasszal lattam egy viraguzletben. Olytan 30 lej korul volt a cserep, ha jol emlekszem. Szerintem meg ha nem is talalsz viraguzletben, ha megkered, hogy rendeljenek neked, biztos hoznak. Probald meg.
kata
kata

Hozzászólások száma : 33
Join date : 2011-02-06
Age : 42
Tartózkodási hely : Szatmarnemeti

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 2 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  rekubek Thu Feb 17, 2011 3:15 pm

Barbara wrote:Reka, nem tudsz olvasnivalot linkelni? Megmondom oszinten en ehhez egyaltalan nem ertek, hiaba olvasnam el egy kence fice osszetevoit nem tudnek kiigazodni rajtuk.
Amugy azt vettem eszre, hogy amiota kenem az arcom es testapolot hasznalok sokkal szarazabb a borom, szoval eddig hasznat nem lattam csak karat.

Az antalvali.com oldalon például sok információ van ezekkel a dolgokkal kapcsolatban. Van egy tanulmány, amit az antalvali oldalról lehet letölteni miután regisztrálsz: http://antalvali.com/10legkockazatosabb-vegyuletcsoport-amit-erdemes-kitiltanod-a-furdoszobadbol.html
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 2 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  kisboszi Thu Feb 17, 2011 4:14 pm

Én itt szoktam leellenőrizni az összetevőket: http://www.cosmeticsdatabase.com/
Én egyszer végigellenőriztem egy babaápolási termék összetevőit. Na, azóta nem veszek semmi olyat. Tele volt bőrszárító, allergizáló és más káros anyagokkal. Úgyhogy maradtunk az olivaolaj és a víz kombinációnál.
Terhesen mandulaolajat használtam, de a dokim kinevetett: azt mondta, hogy bőrfüggő, kenhetek bármit, ha a bőröm nem nyúlik magától, nem elég ruganyos, akkor úgyis csíkjaim lesznek, a legbióbb vagy legdrágább kencével is. Úgyhogy mikor már nagyobb hasam volt, akkor nem is fárasztottam magam kenegetéssel. Esetleg, ha nagyon száraz volt a bőröm. Szerencsés vagyok, szépen nyúlt a bőröm, csak most nem akar szépen visszahúzódni Crying or Very sad Szivacslabda hasam maradt (igaz, úgy tűnik, hogy az egész hasfalam kitágult és úgy is maradt).
A sheavajat én is ki akarom próbálni. Hol lehet natúrba kapni, finomítatlant? Jó áron?
kisboszi
kisboszi

Hozzászólások száma : 33
Join date : 2011-02-08
Age : 47
Tartózkodási hely : Küküllőkeményfalva/Székelyudvarhely

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 2 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  Vendég Thu Feb 17, 2011 4:31 pm

Sheavajat most lattam a Body Shop nevu uzletben, nem tudjatok ez mennyire megbizhato? Vagy itt is az osszetevoket nezzem meg elobb?

Vendég
Guest


Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 2 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  rekubek Thu Feb 17, 2011 4:52 pm

Barbara wrote:Sheavajat most lattam a Body Shop nevu uzletben, nem tudjatok ez mennyire megbizhato? Vagy itt is az osszetevoket nezzem meg elobb?

tegyél egy linket, lássuk Smile
A sheavajban nem kellene legyen semmi összetevő, csak tiszta sheavaj. És az a legjobb, ha nincs finomítva, és lehetőleg bio.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 2 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  Vendég Thu Feb 17, 2011 5:50 pm

rekubek wrote:
Barbara wrote:Sheavajat most lattam a Body Shop nevu uzletben, nem tudjatok ez mennyire megbizhato? Vagy itt is az osszetevoket nezzem meg elobb?

tegyél egy linket, lássuk Smile
A sheavajban nem kellene legyen semmi összetevő, csak tiszta sheavaj. És az a legjobb, ha nincs finomítva, és lehetőleg bio.
ime ezek az osszetevok: http://www.thebodyshop.co.uk/_en/_gb/catalog/product.aspx?ParentCatCode=C_Bestsellers&CatCode=C_Best20sellers&prdcode=34577m#reviewtab - es nem bio

Vendég
Guest


Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 2 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  rekubek Thu Feb 17, 2011 7:27 pm

Barbara wrote:
rekubek wrote:
Barbara wrote:Sheavajat most lattam a Body Shop nevu uzletben, nem tudjatok ez mennyire megbizhato? Vagy itt is az osszetevoket nezzem meg elobb?

tegyél egy linket, lássuk Smile
A sheavajban nem kellene legyen semmi összetevő, csak tiszta sheavaj. És az a legjobb, ha nincs finomítva, és lehetőleg bio.
ime ezek az osszetevok: http://www.thebodyshop.co.uk/_en/_gb/catalog/product.aspx?ParentCatCode=C_Bestsellers&CatCode=C_Best20sellers&prdcode=34577m#reviewtab - es nem bio


Na ezt például nem érdemes megvenni. Van benne sheavaj és kakaóvaj is, ami jó, de van mellette egy csomó minden, ami fölösleges és káros is lehet. A glicerin is elég előkelő helyen van a listán, amiről azt olvastam, hogy tulajdonképpen nem hidratálja a bőrt, hanem a bőrszövet alsóbb rétegeiben levő nedvességet hozza felszínre, tehát szárít. Van még benne több parabén, ami szintén nem jó, és potenciálisan allergizáló illatanyagok. Így első olvasásra és kevés hozzáértéssel ennyit találtam, de ha kielemeznénk részletesen, szerintem más is lenne.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 2 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  Vendég Thu Feb 17, 2011 7:38 pm

koszi Reka,akkor orulok hogy nem kell erte 10 - 15 eurot kiadnom Very Happy. Ti honnan szerzitek be a shea vajat?

Vendég
Guest


Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 2 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  kata Thu Feb 17, 2011 9:45 pm

Barbara wrote:koszi Reka,akkor orulok hogy nem kell erte 10 - 15 eurot kiadnom Very Happy. Ti honnan szerzitek be a shea vajat?

nezd meg ezt: elemental.ro, itt rengeteg jo dolgot talalsz majd
kata
kata

Hozzászólások száma : 33
Join date : 2011-02-06
Age : 42
Tartózkodási hely : Szatmarnemeti

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 2 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  Cirmocska Thu Feb 17, 2011 10:01 pm

Jövök én is beszámolni. Smile Kb. két és fél éve kezdtem vegyszermentesíteni az egész háztartást, azóta alig vásároltam az azelőtt megszokott "bolti" tisztítószerekből, kozmetikumokból. Természetes szappanokat használunk, shea vajat és kókuszolajat (ez utóbbit én mindenre, egyszerűen imádom!), minden terméknek megnézem az össztetételi listáját, mielőtt megveszem, és... igencsak szigorúan válogatok. Férjem dezodorát és hajhabját még nem sikerült lecserélni, nem is stresszelem vele, de a gyerekeknek és magamnak csak "tiszta" termékeket vásárolok. Illetve magam készítek popsikrémet (bár ez már a múlté, rég nem pelenkázok), körömvirágbazsamot, ajakápolót, sőt, napozókrémet is... és nagyon élvezem! Smile
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Természetes szépségápolás - Page 2 Empty Re: Természetes szépségápolás

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum