Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Háton hordozás

+15
gabirvasz
Kinga
Apuka
Memő
Iris
olgi
kisboszi
C.Orsolya
májusvan
rekubek
kicsike
p-emi
Cirmocska
vadszelvesz
Admin
19 posters

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Háton hordozás Empty Háton hordozás

Post  Admin Mon Feb 07, 2011 9:02 am

Úgy látom megérett a helyzet, hogy majdnem három hónapos kisfiamat elkezdjem a kendőben háton hordozni. Már nyolc kiló körül van, és ha elég magasra kötöm, lassan alig látok ki a feje mögül. Eddig batyuba tettem fel párszor, és nagyon élvezte, el is aludt a hátamon elég hamar. Gondoltam beszélhetnénk arról, hogy ki mikortól kezdte háton hordozni a kisbabáját, és milyen kötési módok váltak be leginkább. Azt hiszem sok anyuka idegenkedik a kisbabák háton hordozástól (sőt egyesek egészen odáig elmennek, hogy csak egyéves kortól ajánlják), ezért jó lenne beszélni erről, hátha segítséget jelentene egyeseknek, hogy felbátorodjanak, és kipróbálják a háton hordozást. Smile

Admin
Admin

Hozzászólások száma : 33
Join date : 2011-02-05

https://zsebibaba.forumgratuit.ro

Back to top Go down

Háton hordozás Empty Re: Háton hordozás

Post  vadszelvesz Mon Feb 07, 2011 10:37 am

Admin wrote:Úgy látom megérett a helyzet, hogy majdnem három hónapos kisfiamat elkezdjem a kendőben háton hordozni. Már nyolc kiló körül van, és ha elég magasra kötöm, lassan alig látok ki a feje mögül. Eddig batyuba tettem fel párszor, és nagyon élvezte, el is aludt a hátamon elég hamar. Gondoltam beszélhetnénk arról, hogy ki mikortól kezdte háton hordozni a kisbabáját, és milyen kötési módok váltak be leginkább. Azt hiszem sok anyuka idegenkedik a kisbabák háton hordozástól (sőt egyesek egészen odáig elmennek, hogy csak egyéves kortól ajánlják), ezért jó lenne beszélni erről, hátha segítséget jelentene egyeseknek, hogy felbátorodjanak, és kipróbálják a háton hordozást. Smile

Nagyon nagy lépés hatra tenni a kisbabát, meg annak is aki nem idegenkedik ettől.Bátorság kell hozza, és magabiztosság, és jó infók h tudjuk jó ott neki is és nekünk is.Es nem art ha van valaki aki segít és aki mar tud hatul hordozni, hogy megmutassa élőben hogyan is kell egyáltalán hozzáfogni, meg mire figyeljünk.Es hatul egy kisit nehezebb jól megkötni a kendőt, egy jó nagy tükör és sok gyakorlás is kell hozza, a babák pedig nem mindig együttműködőek míg anya bénázik a kendővel, dehat mindent szokni kell és gyakorlat teszi a mestert ugyebár.

Olyan jó h a mai modern világban az internetről jó segítséget is lehet találni, sok jó videó van a hordozásról és kötési módokról, amik segítségével egyedül is meg lehet tanulni kötözni, és a különböző fórumokon gyakorlott anyukák adnak jó tanácsokat.Érdemes körülnézni, mert kiderülhet h nem mi vagyunk az egyetlen ilyen csodabogarak a varosunkban, akik kendőben hordozzak a gyermeküket. Idea
vadszelvesz
vadszelvesz

Hozzászólások száma : 29
Join date : 2011-02-06
Age : 42
Tartózkodási hely : Hegyközszáldobágy/Nagyvárad

Back to top Go down

Háton hordozás Empty Re: Háton hordozás

Post  Cirmocska Mon Feb 07, 2011 11:53 am

Hát igen, 8 kilós babát már inkább háton ajánlott hordozni, a gátad és a gerinced védelmében. Tényleg nagy lépés - mondjuk téged, Réka, nem féltelek tongue - de meg kell érnie az anyukának arra, hogy hátra engedje a gyerekét. Sok minden változik, háton már nem látjuk a babát, nem tudunk puszit adni a buksijára, illetve igazítani is nehezebb rajta, ha mondjuk elcsúszik a sapkája... Viszont hamar hozzá lehet szokni az új érzésekhez, és utána már szuper háton hordozni. Smile

Én egyébként mindenkinek ajánlom egy háti tanfolyam elvégzését, ha egy mód van rá. Magam is tanfolyamon tanultam, lassan két éve... (De rég volt!) Jankát három hetes korában kötöttem először a hátamra. Nem volt egyszerű, még Szabó Vera segítségével sem, én is izzadtam, remegtem az első néhány alkalommal. De megérte, nagyon. Very Happy

Háton hordozás DSCF6625

Szóval hajrá mindenkinek! És szívesen segítek, ha kérdésetek van! Smile
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 43
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Háton hordozás Empty Re: Háton hordozás

Post  p-emi Mon Feb 07, 2011 1:40 pm

En azt hiszem 5 kg utan probaltam hatra tenni Damariszt, nagyon neheznek talaltam elol mar es nem fertem tole. Az egyik legjobb dolog a vilagon hordozni es hatul en nagyon elveztem, szabad volt a ket kezem a babam meg velem. Miota jar, 13 honapos kora ota nem akar hordozodni, ami nekem rosszul esik mert en nagyon szerettem vinni ot, persze olben szeret lenni es keri is h vegyem fel, csipon is megul, kendoben is, de hatra nem akar jonni. Probaltam tenni, de kapalozik, visit. Mas is jart mar igy? Remelem tavasztol ha megyunk ide-oda csak fel tudom meg rakni, olyan konnyu ugy az elet.
Nekem a legjobban a BWCC jott be haton, nyaron is azt kotottem, nem volt melegunk, szerintem a legjobban tartja a babat minden oldalrol, biztos, jol meg lehet huzni. Batyut probaltam kotni de huzta a vallam, nekem nem jott be. Ja a BWCC is mellkaspanttal kotom, ugy jobban oszlassa a sulyt nekem, nem birja csak a vallam. A Babbinkaban is bekotottem a mellkascsattot mert ugy nem huzza a vallam.

p-emi

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Nagyvarad/Artand

Back to top Go down

Háton hordozás Empty Re: Háton hordozás

Post  kicsike Mon Feb 07, 2011 11:11 pm

Az en kislanyom harom es fel hos, 6300g, tehetem hatra? A fiamat csak mei-taiban hordoztam haton, ugyanis a kendot sehogy sem tudtam megkotni Embarassed. Mondjuk Gergo sem egy turelmes gyerkoc, de hatha Anna Rolling Eyes. Melyik kotesi modot ajalnatok?
kicsike
kicsike

Hozzászólások száma : 16
Join date : 2011-02-07
Age : 45
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Back to top Go down

Háton hordozás Empty Re: Háton hordozás

Post  Cirmocska Tue Feb 08, 2011 8:27 am

Teheted hatra, persze! A hati batyu a legegyszerubb, en a helyedben azzal kezdenem. Linkelek hozza egy jo videot neked hamarosan!
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 43
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Háton hordozás Empty Re: Háton hordozás

Post  Cirmocska Tue Feb 08, 2011 9:32 am

Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 43
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Háton hordozás Empty Re: Háton hordozás

Post  rekubek Tue Feb 08, 2011 10:02 am

Szuper ez a videó! Szeretem a Zsuzsa kötési útmutatóit. Smile Ma én is megpróbálom így Domival. Ágnessel a BWCC volt a kedvencem, amiatt is, hogy csak hosszú kendőim voltak, és zavart a sok maradék ha batyut kötöttem.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Háton hordozás Empty Re: Háton hordozás

Post  Cirmocska Tue Feb 08, 2011 10:03 am

És hogy kötötted a BWCC-t?
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 43
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Háton hordozás Empty Re: Háton hordozás

Post  rekubek Tue Feb 08, 2011 10:09 am

Mindig vállpánttal. Próbáltam mellkaspánttal is, de engem nagyon zavart.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Háton hordozás Empty Re: Háton hordozás

Post  Cirmocska Tue Feb 08, 2011 10:10 am

Egyébként - és ez nekem is új info és új felfedezés egyben - alig kell hosszabb kendő a BWCC-hez, mint a batyuhoz! Nekem pl. 4-es kendővel a legkényelmesebb a batyu, de simán kijön belőle a BWCC is, még Rékussal is! Very Happy
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 43
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Háton hordozás Empty Re: Háton hordozás

Post  Vendég Tue Feb 08, 2011 10:14 am

En kendobe nem mertem hatra kotni Danielt, igazn nem is igazan volt senki a kornyeken aki segithetett volna, igy maradt az ergo es a mei tai a hati koteshez. Viszont arra figyelmeztetett a fizioterapeutam, hogy 7 kg folott elol hordozni nagyon artalmas a gatnak, ugyhogy ha lesz masodik babam valami tanfolyamot el kene vegezzek ...

Vendég
Guest


Back to top Go down

Háton hordozás Empty Re: Háton hordozás

Post  rekubek Tue Feb 08, 2011 10:15 am

Cirmocska wrote:Egyébként - és ez nekem is új info és új felfedezés egyben - alig kell hosszabb kendő a BWCC-hez, mint a batyuhoz! Nekem pl. 4-es kendővel a legkényelmesebb a batyu, de simán kijön belőle a BWCC is, még Rékussal is! Very Happy

Mert te csini vagy! Very Happy
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Háton hordozás Empty Re: Háton hordozás

Post  Cirmocska Tue Feb 08, 2011 10:21 am

Nem, próbáld csak ki! Mondjuk, lehet, függ attól is, hogyan kötöd a BWCC-t. Én batyupánttal, mert a mellkescsomót nem szeretem, és... egyáltalán, féltem a mellemet, na. Embarassed Laughing
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 43
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Háton hordozás Empty Re: Háton hordozás

Post  rekubek Tue Feb 08, 2011 10:28 am

Majd kipróbálom a 4-es kendőmmel, de kételyeim vannak...Smile
Amúgy én szeretem úgy kötni a batyut, hogy a végén előrehozom a kendővégeket és elől kötöm meg, a BWCC-nél pedig még hátraviszem és ott kötöm, mert úgy érzem, hogy ez segít még jobban elosztani a súlyt. Ágnesnél ez fontos szempont volt, lévén, hogy ő jó nehéz gyerek volt már elég korán.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Háton hordozás Empty Re: Háton hordozás

Post  májusvan Tue Feb 08, 2011 10:30 am

Barbara wrote:7 kg folott elol hordozni nagyon artalmas a gatnak ...

Igen, szerintem erről elég kevés szó esik, jó lenne határozottabban és konkrétabban hangsúlyozni ezt szerintem a tanácsadók részéről is és mindenhol, nem csak annyit, hogy ajánlott hátra tenni, nem kekeckedésből mondom, ne értsétek félre.

kb 7,5 kilónál tettem én is hátra a gyerkőt, videók alapján, elején sokat bizonytalankodtam és inkább mert nem mertem alig szánta rám magam, de aztán mikor muszáj volt elég hamar belejöttünk, mondjuk a BWCC nekem nem igazán ment, vagyis nem szerettem annyira és nyár is volt jóóó meleg, a batyut viszont nagyon megszerettem és könnyűnek találtam. Mondjuk nekem naaagyon hosszú a karom Embarassed, nem tudom ez mennyire szempont.
A fiam viszont most már alig hajlandó hátra jönni. Ha még lesz kisbabám egyszer, végre valaha akkor hamarabb fogom hátra tenni az biztos.

májusvan

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2011-02-05
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Back to top Go down

Háton hordozás Empty Re: Háton hordozás

Post  Cirmocska Tue Feb 08, 2011 10:37 am

Batyut csak így kötök én is, BWCC-nél viszont elől kötöm a csomót.
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 43
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Háton hordozás Empty Re: Háton hordozás

Post  májusvan Tue Feb 08, 2011 10:47 am

Most hosszas kérlelés után hajlandó volt a hátamra jönni, de nekem nem volt elég rendes BWCChez a rövid kendő, de lehet valamit rosszul csináltam mert siettem le ne ugorjon és biztos alkatfüggő is nem? Aztán 5 perc után le akart szállni és szólt, hogy tegyem el a kendőt Sad

májusvan

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2011-02-05
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Back to top Go down

Háton hordozás Empty Re: Háton hordozás

Post  kicsike Tue Feb 08, 2011 1:39 pm

Cirmocska wrote:Íme. Smile
koszi szepen, kiprobalom es megirom az eredmenyt Wink. Nem tudom, amit, majusvan ir, hogy hosszu a karja, mennyire mervado, mert nekem rovid a melynovesemhez Idea . Lehet ezert nem tudtam hatra kotni?
kicsike
kicsike

Hozzászólások száma : 16
Join date : 2011-02-07
Age : 45
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Back to top Go down

Háton hordozás Empty Re: Háton hordozás

Post  Cirmocska Tue Feb 08, 2011 1:51 pm

Nem sokat számít, szerintem. Nekem is hosszú egyébként, de minden kötés, amit tanultam, és amit tanítok, úgy van kitalálva, hogy mindenféle karhosszúsággal köthető legyen. Smile
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 43
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Háton hordozás Empty Re: Háton hordozás

Post  C.Orsolya Tue Feb 08, 2011 11:04 pm

Én is nagyon fétlem (túlzás nélkül) a háton hordozástól. Minden szörnyűség eszembe jutott amit elronthatok, na és persze zavart hogy nem látom őt. Aztán 7 hónaposan először a férjem hátára tettem fel ( https://picasaweb.google.com/orsolyacamerzan/HolidaySummer2010AostaChamonix#5506113318380995570 ) és rájöttem, hogy élvezi a kilátást. Úgy hogy a kedves Váradi nálam sokkal tapasztaltabb anyukák Very Happy segítségével felkötöttem BWCC mellpántal, és rájöttem nem is olyan nagy ördöngősség csak gyakorloni kell és jobban bízni magamban. Azóta már a batyut használom gyakrabban, és a BWCC-t váll pántal mert engem is nagyon zavar elöl és nyomja a mellem.

Földi Zsuzsi videóit nagyon szeretem. Smile

C.Orsolya

Hozzászólások száma : 28
Join date : 2011-02-05
Age : 41
Tartózkodási hely : Nagyvárad

https://picasaweb.google.com/orsolyacamerzan

Back to top Go down

Háton hordozás Empty Re: Háton hordozás

Post  rekubek Wed Feb 09, 2011 8:46 am

Bár a topik indításakor eldicsekedtem vele, hogy Domi hű de élvezi a hátamon, most azt kell mondjam, hogy úgy tűnik még sincs annyira oda érte. Tegnap felkötöttem batyuba is, BWCC-be is (a BWCC-t sokkal kényelmesebbnek találtam ismét), de neki egyik se tetszett. Ahogy átkötöttem előre, egyből elaludt. Remélem lassan csak megszokja háton is, mert elől már tényleg nem sokáig bírom.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Háton hordozás Empty Hátonhordozás

Post  kisboszi Wed Feb 09, 2011 2:06 pm

Sziasztok,

Én, mint kezdő anyuka, még most is félek egyedül hátra kötni hordozókendővel a fiamat, pedig lassan 8 kiló. Most viszont van próbába nálunk egy Mei-tai én azzal úgy tűnik, gyerekjáték.
A kendővel annyi az anyag, hogy ha valahova megyünk és útközben kell felpakolni az úrfit, nagyon kényelmetlen. Plusz az a sok anyag rajtunk, ami felül melegít, de a lába még fázik...
Kérdés, hogy érdemes-e befektetni egy mei-tai-ba, mert mi van, ha elkezd hamarosan járni és már nem fog neki tetszeni a hordozás?
kisboszi
kisboszi

Hozzászólások száma : 33
Join date : 2011-02-08
Age : 47
Tartózkodási hely : Küküllőkeményfalva/Székelyudvarhely

Back to top Go down

Háton hordozás Empty Re: Háton hordozás

Post  kicsike Wed Feb 09, 2011 2:16 pm

hat nalunk olyan nem volt, h nem szerette a hordozast, meg a mai napig sem tiltakozik,(2 eves) ha mei-tai-al visszuk az erdore. Mert ha elfaradna, a nyakban nehezebb. Hogy ne fazzon meg, vegyel labvedott, melegitot, nekunk sosem volt bajunk, meg a kendo vagy a MT is elfer egy hatizsakba.
kicsike
kicsike

Hozzászólások száma : 16
Join date : 2011-02-07
Age : 45
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Back to top Go down

Háton hordozás Empty Re: Háton hordozás

Post  rekubek Wed Feb 09, 2011 2:39 pm

kisboszi wrote:Sziasztok,

Én, mint kezdő anyuka, még most is félek egyedül hátra kötni hordozókendővel a fiamat, pedig lassan 8 kiló. Most viszont van próbába nálunk egy Mei-tai én azzal úgy tűnik, gyerekjáték.
A kendővel annyi az anyag, hogy ha valahova megyünk és útközben kell felpakolni az úrfit, nagyon kényelmetlen. Plusz az a sok anyag rajtunk, ami felül melegít, de a lába még fázik...
Kérdés, hogy érdemes-e befektetni egy mei-tai-ba, mert mi van, ha elkezd hamarosan járni és már nem fog neki tetszeni a hordozás?

Szia Kisboszi. Mi is jó sokáig használtuk a mei tai-t. Ahogy nő a gyerek és egyre többet akar menni, persze egyre kevesebbet használja az ember a hordozót, de attól kezdve, hogy megtanul járni, addig amíg már nem kell soha hordozni elég sok van. Smile Az egy-másfél éves gyermek még nem sokat bír gyalogolni, legalábbis Ágnes nem bírt, úgyhogy hosszabb sétákra mindig felkötöttem. Tavaly tavasszal (2 éves kb 4 hónapos korában) jutottunk el oda, hogy sétálni futóbiciklivel vagy gyalog mentünk.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Háton hordozás Empty Re: Háton hordozás

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum