Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Háton hordozás

+15
gabirvasz
Kinga
Apuka
Memő
Iris
olgi
kisboszi
C.Orsolya
májusvan
rekubek
kicsike
p-emi
Cirmocska
vadszelvesz
Admin
19 posters

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Háton hordozás - Page 2 Empty Re: Háton hordozás

Post  Cirmocska Wed Feb 09, 2011 5:16 pm

kisboszi wrote:Sziasztok,

Én, mint kezdő anyuka, még most is félek egyedül hátra kötni hordozókendővel a fiamat, pedig lassan 8 kiló. Most viszont van próbába nálunk egy Mei-tai én azzal úgy tűnik, gyerekjáték.
A kendővel annyi az anyag, hogy ha valahova megyünk és útközben kell felpakolni az úrfit, nagyon kényelmetlen. Plusz az a sok anyag rajtunk, ami felül melegít, de a lába még fázik...
Kérdés, hogy érdemes-e befektetni egy mei-tai-ba, mert mi van, ha elkezd hamarosan járni és már nem fog neki tetszeni a hordozás?

Szia itt is, kisboszi! Smile Nem szeretnél külön topikot nyitni a mei tai-nak az ázsiai hordozósban? Örülök egyébként, hogy mei tai-ban könnyebben megy a hátravétel! És én úgy gondolom, érdemes beruházni rá, ha neked kényelmes hordozni benne, mert onnan, hogy ő elkezd lépegetni, nagyon sok van még addig, amíg járni fog. A hordozós kor végét úgy 4 - 4 és fél éves korra teszik a babahordozós szakemberek... és ezzel most nem megrémíteni akarlak, de lesz addig még néhány olyan helyzet, amikor nagy könnyebbséget jelentene egy jó hordozó.
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 43
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 2 Empty Re: Háton hordozás

Post  Cirmocska Wed Feb 09, 2011 5:19 pm

És nem csak elméletből, gyakorlatból is beszélek: elő-előfordul, hogy a négyéves nagylányom is felkerül valamelyikünk hátára... Ha ölben kéne vinnem, abba beleszakadnék, de a hátamon simán bírom még!
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 43
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 2 Empty Re: Háton hordozás

Post  kicsike Sat Feb 12, 2011 3:47 pm

kicsike wrote:
Cirmocska wrote:Íme. Smile
koszi szepen, kiprobalom es megirom az eredmenyt Wink. Nem tudom, amit, majusvan ir, hogy hosszu a karja, mennyire mervado, mert nekem rovid a melynovesemhez Idea . Lehet ezert nem tudtam hatra kotni?

kiprobaltam, es lam, mukodott cheers. A legenyek elmentek a piacra, a lakas pedig megerett egy takaritasra, de Anna nem ugy gondolta. Na, gondoltam, Te jany, jossz a hatamra! Es lass csodat sikerult! Egy darabig nezelodott, aztan mar aludt is.
Koszi megegyszer.
kicsike
kicsike

Hozzászólások száma : 16
Join date : 2011-02-07
Age : 45
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 2 Empty Re: Háton hordozás

Post  olgi Sat Feb 12, 2011 4:57 pm

Második napja, hogy délben a majdnem 3 éves nagylányomat a hátamon altatom el batyuban!Hihetetlenül élvezzük mindketten, Ezt soha nem lehet megunni!
olgi
olgi

Hozzászólások száma : 24
Join date : 2011-02-05
Age : 49
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 2 Empty Re: Háton hordozás

Post  rekubek Sat Feb 12, 2011 5:13 pm

olgi wrote:Második napja, hogy délben a majdnem 3 éves nagylányomat a hátamon altatom el batyuban!Hihetetlenül élvezzük mindketten, Ezt soha nem lehet megunni!

Milyen jó lehet! Smile Hány kilós Gréta? Nálunk Ágnes rohamos súlygyarapodása sajnos idő előtt véget vetett a hordozásnak, pedig még őt is szívesen hordoznám, és vannak is olyan helyzetek, amikor jól jönne. S ahogy elnézem Domi fiamat sem fogom hároméves korában hordozni...
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 2 Empty Re: Háton hordozás

Post  olgi Sat Feb 12, 2011 5:17 pm

Még mindig csak 12 kg!
olgi
olgi

Hozzászólások száma : 24
Join date : 2011-02-05
Age : 49
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 2 Empty Re: Háton hordozás

Post  rekubek Sun Feb 13, 2011 12:39 pm

Nekem most Domi alszik a hátamon. Ez az első alkalom, hogy hosszabb időt alszik így batyuban. Olyan jó! sunny

S közben még az jutott eszembe, hogy milyen butaság, hogy egyesek azt hirdetik, hogy nem jó hátra tenni csak azokat a gyerekeket, akik már beszélnek, vagy akik betöltötték az egy évet stb. Már a három hónapos gyerek is jelzi, ha valamit szeretne: mozgolódik, ha felébredt és le akar szállni, cuppogtat, ha éhes, és egyértelműen jelzi bármi más baja van. És itt még nem is beszéltem arról. hogy nekem mint hordozónak mennyivel könnyebb. Jobban tudok játszani közben a nagyobb gyerekkel, mint amikor elől van felkötve, tudok mondjuk mosogatni stb.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 2 Empty Re: Háton hordozás

Post  Cirmocska Sun Feb 13, 2011 6:10 pm

(Most nagyon gonosz leszek, de jól esik Twisted Evil): vajon, a színeket nem kéne ismernie, mielőtt a hátunkra kötjük? bounce (Janka ma a piros fogkefét kérte, szóval... Suspect Próbáljam meg, vajon, a hátamra kötni? lol!)
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 43
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 2 Empty Re: Háton hordozás

Post  Iris Sun Feb 13, 2011 6:15 pm

Egy éves kora alatt vagy amig nem jelzi, ha baja van nehogy oda tedd!!! Tornáztasd a csipődet: hol egyikek, hol a másikat...
Twisted Evil Razz
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 2 Empty Re: Háton hordozás

Post  Cirmocska Sun Feb 13, 2011 6:24 pm

Egyébként az, hogy mi elől hordjuk a babáinkat, az oktatóim kifejezésével élve "európai hóbort". Ha körülnéztek kicsit a világban, azok a népek, akik életmódszerűen hordoznak, SOHA nem elől viszik a babáikat, hanem csípőn vagy háton. És jellemzően háton, mert dolgozniuk is kell. Ahhoz pedig nem kell túl sok hordozáselmélet, hogy az ember rájöjjön: ha ez tényleg olyan veszélyes lenne, mint azt egyesek gondolják, akkor ezek a népek rég kihaltak volna... de legalábbis nem így hordoznák a babáikat. Tudnak ők (is) valamit...

(Nyugodtan moderálj ki, Réka, ha nagyon csípős vagyok ma... vagy szóljatok rám, és befogom. silent Csak...)
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 43
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 2 Empty Re: Háton hordozás

Post  Cirmocska Sun Feb 13, 2011 6:25 pm

Iris wrote:Egy éves kora alatt vagy amig nem jelzi, ha baja van nehogy oda tedd!!! Tornáztasd a csipődet: hol egyikek, hol a másikat...
Twisted Evil Razz

És a gátamat? scratch
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 43
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 2 Empty Re: Háton hordozás

Post  Iris Sun Feb 13, 2011 6:28 pm

Ha gátadat akarod tornáztatni,edzeni, akkor kizárólag csak elől, amig le nem érettségizik.
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 2 Empty Re: Háton hordozás

Post  rekubek Sun Feb 13, 2011 6:33 pm

Cirmocska wrote:Egyébként az, hogy mi elől hordjuk a babáinkat, az oktatóim kifejezésével élve "európai hóbort". Ha körülnéztek kicsit a világban, azok a népek, akik életmódszerűen hordoznak, SOHA nem elől viszik a babáikat, hanem csípőn vagy háton. És jellemzően háton, mert dolgozniuk is kell. Ahhoz pedig nem kell túl sok hordozáselmélet, hogy az ember rájöjjön: ha ez tényleg olyan veszélyes lenne, mint azt egyesek gondolják, akkor ezek a népek rég kihaltak volna... de legalábbis nem így hordoznák a babáikat. Tudnak ők (is) valamit...

(Nyugodtan moderálj ki, Réka, ha nagyon csípős vagyok ma... vagy szóljatok rám, és befogom. silent Csak...)

Pontosan, ott ahol a hordozásnak ősi hagyománya van, nem elől hordoznak. Van egy szép fotósorozat is, amin meg lehet figyelni: a babák többsége háton, csípőn van.

(Cirmocska, nem moderállak...a hordozós fórumban amúgy is te vagy a moderátor, moderáld ki magad, ha gondolod geek bounce )
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 2 Empty Re: Háton hordozás

Post  Cirmocska Sun Feb 13, 2011 6:35 pm

Iris wrote:Ha gátadat akarod tornáztatni,edzeni, akkor kizárólag csak elől, amig le nem érettségizik.

lol! lol!
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 43
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 2 Empty Re: Háton hordozás

Post  Iris Sun Feb 13, 2011 6:42 pm

[quote="rekubek"]
Cirmocska wrote:
(Cirmocska, nem moderállak...moderáld ki magad, ha gondolod geek bounce )
lol!
Iris
Iris

Hozzászólások száma : 124
Join date : 2011-02-05
Age : 47
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 2 Empty Re: Háton hordozás

Post  vadszelvesz Mon Feb 14, 2011 12:19 pm

Cirmocska, meg aki meg tudja, leirnatok pontosan mit jelent az h az elolhordozas 7kg folott art a gatnak???Mert azt tudtam eddig is h art, de hogy mit, azt nem.Es ha valakit le akarnek mondjuk beszelni az elolhordozasrol es visszakerdez nem tudnam mit mondjak..... Question
vadszelvesz
vadszelvesz

Hozzászólások száma : 29
Join date : 2011-02-06
Age : 42
Tartózkodási hely : Hegyközszáldobágy/Nagyvárad

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 2 Empty Re: Háton hordozás

Post  p-emi Mon Feb 14, 2011 11:12 pm

Ebben remenykedtem en is, de miota jar,13 ho, egyszeruen nem akar hatra jonni: kapalozik, dobalja magat, sirni is elkezd ha nagyon ra akarom venni. Nagyon rossz, hogy nem jon, rosszul esik, nagyon szeretnem vinni. De mi sok helyre kocsivl jarunk nem gyalog, igy sok hely kilove hordozas teren. Remelem ha jon a tavasz es jarunk tobbet setalni majd megint feljon......
Persze olbe jon illetve csipore, de a 12 kg-val leszakad a vallam 10-15 perc utan (almodok egy Scootababyrol, de az ara Shocked )

Nekem a BWCC kenyelmesen eloszlatja a sulyt, mellkaspanttal foleg, es nem lett semmi baja a cicimnek (pedig az elejen akkorak voltak es teli, h feltem megnyom akendo egy tejcsatornat), mig a batyu uuuuuuuuuugy huzta a vallam.......es kimozogta magat belole....

Cirmocska wrote:A hordozós kor végét úgy 4 - 4 és fél éves korra teszik a babahordozós szakemberek... és ezzel most nem megrémíteni akarlak, de lesz addig még néhány olyan helyzet, amikor nagy könnyebbséget jelentene egy jó hordozó.

p-emi

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Nagyvarad/Artand

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 2 Empty Re: Háton hordozás

Post  Memő Mon Feb 21, 2011 1:27 pm

Sziasztok! Tegnap volt egy érdekes beszélgetésünk a szomszédainkkal (idősebb házaspár). Mondták, hogy pont a kerti munkálatok megkezdésekor fogok szülni és milyen nehéz lesz majd gyerekkel a nagy kertet gondozni. Mondom nekik, hogy én ezért nem aggódom, kötöm magamra a gyereket és együtt gyomlálunk, ültetünk stb. Erre megkérdi a néni, hogy úgy akarom magamra rakni mint azok a messzi bennszülöttek, felelem, hogy igen. Erre felcsattan az öreg, hogy hát arra én nem vagyok rászorulva, hogy úgy tegyem magamra a gyereket, mondom, hogy ez nem rászorultság kérdése, egyszerűen úgy érzem én is jól magam, meg ő is, ha közel vagyunk egymáshoz. Láttátok volna mennyire hitetlenkedve, sőt megbotránkozva csóválták a fejüket Very Happy . Nagy botrány lesz itt a faluban, ha megindulok a gyerekkel magamon, már előre várom.

Memő

Hozzászólások száma : 84
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Nyárádremete/Marosvásárhely/Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 2 Empty Re: Háton hordozás

Post  Apuka Mon Feb 21, 2011 5:11 pm

Memő wrote: Very Happy . Nagy botrány lesz itt a faluban, ha megindulok a gyerekkel magamon, már előre várom.
Hát el tudom képzelni hogy meg fognak bámulni,mi itt városon is szemügyre voltunk véve,sőt egy boltban még felhívta az eladónő feleségem figyelmét hogy nem jó ez így,Discoveryn látta hogy USA ban betiltották. Rolling Eyes
A lépcsőházi szomszédok,meg a negyedbeliek még ennyi idő után is megbámulnak,gondolják nincs pénzünk babakocsira.reménykedek hátha egyszer "megsajnálnak" és gyűjteni kezdenek babakocsira,jól fogna..... Smile Smile Vennénk a MT mellé egy hordozókendőt is belőle Twisted Evil
Apuka
Apuka

Hozzászólások száma : 24
Join date : 2011-02-09
Age : 44
Tartózkodási hely : Marosvasarhely

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 2 Empty Re: Háton hordozás

Post  kisboszi Mon Feb 21, 2011 6:31 pm

Volna egy kérdésem: max. mennyit hordoztátok egy alkalommal a gyereket magatokra kötve (mindegy, hogy háton vagy hason).
kisboszi
kisboszi

Hozzászólások száma : 33
Join date : 2011-02-08
Age : 47
Tartózkodási hely : Küküllőkeményfalva/Székelyudvarhely

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 2 Empty Re: Háton hordozás

Post  rekubek Mon Feb 21, 2011 6:49 pm

kisboszi wrote:Volna egy kérdésem: max. mennyit hordoztátok egy alkalommal a gyereket magatokra kötve (mindegy, hogy háton vagy hason).

Én akár 2-3 órát is szoktam.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 2 Empty Re: Háton hordozás

Post  Kinga Mon Feb 21, 2011 7:05 pm

rekubek wrote:
kisboszi wrote:Volna egy kérdésem: max. mennyit hordoztátok egy alkalommal a gyereket magatokra kötve (mindegy, hogy háton vagy hason).

Én akár 2-3 órát is szoktam.

Én is, ha felkötöm, akkor már ott is hagyom, muhaha! Fél6-kor mosogatás közben elaludt a hátamon, így végre tudok nyugodtan netezni Smile
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 2 Empty Re: Háton hordozás

Post  p-emi Mon Feb 21, 2011 10:15 pm

Memő wrote:Sziasztok! Tegnap volt egy érdekes beszélgetésünk a szomszédainkkal (idősebb házaspár). Mondták, hogy pont a kerti munkálatok megkezdésekor fogok szülni és milyen nehéz lesz majd gyerekkel a nagy kertet gondozni. Mondom nekik, hogy én ezért nem aggódom, kötöm magamra a gyereket és együtt gyomlálunk, ültetünk stb. Erre megkérdi a néni, hogy úgy akarom magamra rakni mint azok a messzi bennszülöttek, felelem, hogy igen. Erre felcsattan az öreg, hogy hát arra én nem vagyok rászorulva, hogy úgy tegyem magamra a gyereket, mondom, hogy ez nem rászorultság kérdése, egyszerűen úgy érzem én is jól magam, meg ő is, ha közel vagyunk egymáshoz. Láttátok volna mennyire hitetlenkedve, sőt megbotránkozva csóválták a fejüket Very Happy . Nagy botrány lesz itt a faluban, ha megindulok a gyerekkel magamon, már előre várom.

Mienk is kis falu, meg is neztek jol, de nem kaptam rossz beszolast, kiveve hogy meddig fogom meg hordani?, en elveztem hogy neznek "peldat mutattam" Laughing lol!

p-emi

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Nagyvarad/Artand

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 2 Empty Re: Háton hordozás

Post  p-emi Mon Feb 21, 2011 10:15 pm

kisboszi wrote:Volna egy kérdésem: max. mennyit hordoztátok egy alkalommal a gyereket magatokra kötve (mindegy, hogy háton vagy hason).

tob orat is, ha nem akart a gyerek kijonni Laughing

p-emi

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Nagyvarad/Artand

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 2 Empty Re: Háton hordozás

Post  rekubek Fri Feb 25, 2011 8:09 am

Domi szeret a hátamon aludni, de a batyu úgy 1,5-2 óra után nagyon kezdi húzni a vállamat. A batyu másnak is húzza a vállát hosszú távon, vagy csak én kötöm rosszul? Ágnessel főleg a háti zsebet (BWCC)-t használtam, annál nem emlékszem ilyesmire (vagy lehet csak megszépültek az emlékeim lol! )
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 2 Empty Re: Háton hordozás

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum