Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Háton hordozás

+15
gabirvasz
Kinga
Apuka
Memő
Iris
olgi
kisboszi
C.Orsolya
májusvan
rekubek
kicsike
p-emi
Cirmocska
vadszelvesz
Admin
19 posters

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Háton hordozás - Page 4 Empty Re: Háton hordozás

Post  hevicus Fri Jan 20, 2012 4:25 pm

Mi most kezdtuk a hatit es hat meg kell mondjam imadjuk Smile Luca is es en is. ESSS ma lett meg a hordozos kabatom, mindjart indulok utana, ugyhogy tobbet nem kell mar kabatra kotozni, mert az tenyleg halalos lassan...ugy izgulok, hogy vajon milyen lett, de majd beszamolok Smile

hevicus

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2011-12-15
Age : 39
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 4 Empty Re: Háton hordozás

Post  Cirmocska Fri Jan 20, 2012 6:50 pm

hevicus wrote:Mi most kezdtuk a hatit es hat meg kell mondjam imadjuk Smile Luca is es en is. ESSS ma lett meg a hordozos kabatom, mindjart indulok utana, ugyhogy tobbet nem kell mar kabatra kotozni, mert az tenyleg halalos lassan...ugy izgulok, hogy vajon milyen lett, de majd beszamolok Smile

Képet! Képet! bounce
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 4 Empty Re: Háton hordozás

Post  hevicus Fri Jan 27, 2012 10:10 am

kepet meg nem tudok kuldeni, de el kell mondanom, hogy a kabat nagyon szuper lett Smile szinte tokeletesen passzol ram es sokkal konnyebb igy hordozni Lucat mint ezer ruhadarabbal mindkettonkon. En csak ajanlani tudom, hogy csinaltassatok ti is. Joval olcsobb mint ha meg kellene venni ujan.. 4 az 1-ben kabat mert jo elol, haton hordozashoz, plusz pocakoskent es siman normalis kabatkent is hasznalhato. Szoval elegedettek es boldogak vagyunk Smile

hevicus

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2011-12-15
Age : 39
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 4 Empty Re: Háton hordozás

Post  blueeyes Sat Jan 28, 2012 6:38 pm

Nekem még nem sikerül kendőben hátralendíteni Dávidot, leszakad a kezem közben... Sad Esetleg leülve sikerülne, viszont nincs annyi türelmünk, hogy megtanuljuk...
blueeyes
blueeyes

Hozzászólások száma : 50
Join date : 2011-12-16
Tartózkodási hely : Brassó

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 4 Empty Re: Háton hordozás

Post  Cirmocska Sun Jan 29, 2012 6:07 pm

Milyen technikával próbáltad? Lehet úgy is, hogy ne kelljen csuklóból sokat emelned.
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 4 Empty Re: Háton hordozás

Post  blueeyes Thu Feb 16, 2012 1:22 pm

Cirmocska wrote:Milyen technikával próbáltad? Lehet úgy is, hogy ne kelljen csuklóból sokat emelned.
A vállamon próbálom átemelni Smile Semmi esélyem a 11 kilót átlendíteni, azonban...

Kérdésem van: várandósként mivel hordozhatom a babát? (lehetséges, hogy bővűl a család...)
blueeyes
blueeyes

Hozzászólások száma : 50
Join date : 2011-12-16
Tartózkodási hely : Brassó

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 4 Empty Re: Háton hordozás

Post  gabirvasz Thu Sep 27, 2012 2:54 pm

Holnap kitelik a hat hetünk, és kezdődhet a hordozás. Az lenne a kérdésem, hogy újszülött háton hordozására milyen módszert tudtok ajánlani? A batyu a Hoppediz utasítása szerint csak akkortól alkalmazható, ha a baba tartja a fejét, és nincs is benne olyan módszer, ami újszülött kortól alkalmazható. Az első babával sokat batyuztunk, féléves kora után, de akkor nem volt olyan sürgős a háti hordozás, mint most. Ha elöl van a baba, akkor inkább csak sétálni lehet, a házimunkát nem lehet megoldani.
gabirvasz
gabirvasz

Hozzászólások száma : 53
Join date : 2011-02-07
Age : 43
Tartózkodási hely : Nagysolymos

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 4 Empty Re: Háton hordozás

Post  Memő Thu Sep 27, 2012 11:29 pm

Szia! Én legelőször Csegét három hetesen kötöttem a hátamra. Emlékszem, hogy eljött hozzám az egyik ismerősöm a bábájával, akivel nagyjából egy időpontban kellett volna szüljek, és miután hazamentek másnap megszült. Szóval kicsit rendbe szedtem a házat, meg sütöttem valamit és könnyebb volt háton lerendezni az egészet. Akkor hétvégén egy nagyot sétáltam vele a falu határában, ugyancsak a hátamra volt kötve. Ha elől hordoztam nagyon éreztem, hogy fáj a gátsebem, ezért is szerettem meg a háton hordozást, mert akkor kevésbé volt érzékeny a gátterület. A fejét a kendő felső szegésével rögzítettem, a füle felett a halántékán keresztül vezetve. Először kértem segítséget, hogy oldalra fordítsák a fejét a hátamon, hogy tuti levegőt kapjon, de mindig úgy fordította, ahogy neki jól esett, legtöbbször teljesen belefúrta a kis arcát a hátamba. Ilyenkor sokszor megálltam hallgatózni, hogy szuszog-e Very Happy .

Memő

Hozzászólások száma : 84
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Nyárádremete/Marosvásárhely/Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 4 Empty Re: Háton hordozás

Post  Memő Thu Sep 27, 2012 11:39 pm

Az kimaradt, hogy szimpla batyu volt.

Memő

Hozzászólások száma : 84
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Nyárádremete/Marosvásárhely/Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 4 Empty Re: Háton hordozás

Post  Cirmocska Tue Oct 09, 2012 6:28 pm

Gratulálok a kismanóhoz! Smile Hat hetes babát én csomagolva tennék hátra, batyuban. És nem a Hoppediz útmutatója szerint... Ez a videó pl. teljesen jól használható: https://www.youtube.com/watch?v=vw1Q1HWNhcU

gabirvasz wrote:Holnap kitelik a hat hetünk, és kezdődhet a hordozás. Az lenne a kérdésem, hogy újszülött háton hordozására milyen módszert tudtok ajánlani? A batyu a Hoppediz utasítása szerint csak akkortól alkalmazható, ha a baba tartja a fejét, és nincs is benne olyan módszer, ami újszülött kortól alkalmazható. Az első babával sokat batyuztunk, féléves kora után, de akkor nem volt olyan sürgős a háti hordozás, mint most. Ha elöl van a baba, akkor inkább csak sétálni lehet, a házimunkát nem lehet megoldani.
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 4 Empty Re: Háton hordozás

Post  gabirvasz Wed Oct 10, 2012 11:05 am

Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam, hogy mehet a batyu, és hamarosan ki is próbálom.
gabirvasz
gabirvasz

Hozzászólások száma : 53
Join date : 2011-02-07
Age : 43
Tartózkodási hely : Nagysolymos

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 4 Empty Re: Háton hordozás

Post  csilluk Thu Nov 08, 2012 10:24 am

Én 5 naposan tettem hátra először Zsombit batyuban, úgy hogy hajrá! Very Happy

csilluk

Hozzászólások száma : 51
Join date : 2011-02-06
Age : 47
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 4 Empty Re: Háton hordozás

Post  gabirvasz Fri Nov 09, 2012 1:47 pm

Azóta már többször alkalmaztuk Bulcsúval háton a batyut, és persze előre is szoktam kötni, ha nincs dolgom. Kata is visszakérezkedett a hátamra, őt csatosban kötöm föl, az egyszerűbb, és gyorsabban le lehet szerelni, ha hirtelen mennie kell. Jó érzés újra hordozni...mindkettőjüket. Isten éltesse Zsombort!
gabirvasz
gabirvasz

Hozzászólások száma : 53
Join date : 2011-02-07
Age : 43
Tartózkodási hely : Nagysolymos

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 4 Empty Re: Háton hordozás

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum