Zsebibaba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Háton hordozás

+15
gabirvasz
Kinga
Apuka
Memő
Iris
olgi
kisboszi
C.Orsolya
májusvan
rekubek
kicsike
p-emi
Cirmocska
vadszelvesz
Admin
19 posters

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Háton hordozás - Page 3 Empty Re: Háton hordozás

Post  rekubek Mon Mar 07, 2011 11:00 am

Látom mindenkinek kényelmes a batyu...nekem újabb gondom van vele: a szorosra húzott felső szegés vágja a baba nyakát. Ilyesmit tapasztalt valaki?
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 3 Empty Re: Háton hordozás

Post  gabirvasz Mon Mar 07, 2011 11:27 am

Nekem még sose sikerült annyira meghúzni, hogy szorítsa a nyakát...mindig elmocorog, inkább túl laza szokott maradni a nyakánál. A másik érdekes dolog, hogy nem hajlandó letenni a fejét a hátamra, inkább hátrafelé feszíti, néha úgy alszik el, aztán lebukik oldalra, na az vicces. A vállamat nem szokta húzni, de én elöl kötök egy csomót a mellkasomon (a hoppediz használati utasítás szerint), mert úgy stabilabbnak érzem. Persze 2 óra után így is úgy is elfáradok. Mondjuk ha sétálok akkor nem fáradok annyira, mint amikor topogós házimunkát végzek.
gabirvasz
gabirvasz

Hozzászólások száma : 53
Join date : 2011-02-07
Age : 43
Tartózkodási hely : Nagysolymos

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 3 Empty Re: Háton hordozás

Post  rekubek Tue Mar 08, 2011 10:13 am

Köszi a visszajelzést gabirvasz Smile Az elől csomó engem nagyon zavar, fullaszt.
Azt hiszem megtaláltam a jó megoldást: batyu helyett háti duplót kötök. Nagyon stabilan tartja a gyereket, és mintha a súly is jobban eloszlik mint a batyu esetében. Ezt a kötést már Ágnesnél felfedeztem, és akkor is nagyon tetszett. Hosszabb kendő kell hozzá, kb. 5-6-os (4,2-4,6 m).
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 3 Empty Re: Háton hordozás

Post  vadszelvesz Tue Mar 08, 2011 10:19 am

A bwcc-t mar nem hasznalod?Az is jol tart, azt mondtad Agnesnel foleg azt hasznaltad.De a duplo tenyleg jo, en is szerettem, mert Vivi nem mozogta olyan konnyen ki magat belole mint a bwcc-bol.A batyut soha nem tudtam jol megkotni, ahhoz nem szolok hozza, meg az en kendom tul hosszu hozza.
vadszelvesz
vadszelvesz

Hozzászólások száma : 29
Join date : 2011-02-06
Age : 42
Tartózkodási hely : Hegyközszáldobágy/Nagyvárad

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 3 Empty Re: Háton hordozás

Post  rekubek Tue Mar 08, 2011 10:22 am

vadszelvesz wrote:A bwcc-t mar nem hasznalod?Az is jol tart, azt mondtad Agnesnel foleg azt hasznaltad.De a duplo tenyleg jo, en is szerettem, mert Vivi nem mozogta olyan konnyen ki magat belole mint a bwcc-bol.A batyut soha nem tudtam jol megkotni, ahhoz nem szolok hozza, meg az en kendom tul hosszu hozza.

Próbáltam a BWCC-t is most Domival, de mivel abban alacsonyabban volt mint a batyuban, nem tetszett neki. (mármint gondolom, hogy emiatt nem élvezte). A duplóban viszont magasabbra kerül, és úgy látom ez tetszik neki. Ágnesnél a hordozós korszak vége fele fedeztem fel csak a duplót, űgyhogy tényleg főleg bwcc-ben hordoztam, batyut a hosszú kendőim miatt én se kötöttem vele.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 3 Empty Re: Háton hordozás

Post  p-emi Wed Mar 09, 2011 10:39 pm

rekubek wrote:Látom mindenkinek kényelmes a batyu...nekem újabb gondom van vele: a szorosra húzott felső szegés vágja a baba nyakát. Ilyesmit tapasztalt valaki?

En soha nem tudtam kenyelmes batyut kotni, vagott, huzott, feladtam, bwcc-t kotottem, mire tanultam volna mast is jott a mt, aztan a Babbinka szerelem, most meg nem engedi magat hordozni semmiben....

p-emi

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Nagyvarad/Artand

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 3 Empty Re: Háton hordozás

Post  Izis Tue Mar 15, 2011 9:17 pm

Na amire belejövök a háti hordozásba és a kötések is jól kezdenének menni, a gyerek nem akar hordozódni. Jobban mondva képes egy órát is sétálni anélkül, h. felkérezne. Ennek nagyon örvendek, de titkon azért néha szeretném, ha felkérezne. Ez a hordozás végét jelentené? Sad
Izis
Izis

Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011-02-10
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 3 Empty Re: Háton hordozás

Post  rekubek Tue Mar 15, 2011 10:13 pm

Izis wrote:Na amire belejövök a háti hordozásba és a kötések is jól kezdenének menni, a gyerek nem akar hordozódni. Jobban mondva képes egy órát is sétálni anélkül, h. felkérezne. Ennek nagyon örvendek, de titkon azért néha szeretném, ha felkérezne. Ez a hordozás végét jelentené? Sad

Nem hiszem. Szerintem biztos lesz még alkalom arra, hogy hordozd, csak valószínűleg már nem olyan gyakran, vagy nem annyi ideig.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 3 Empty Re: Háton hordozás

Post  Vendég Tue Mar 15, 2011 10:50 pm

Izis, Daniel elmult 2 eves de idonkent meg megul az apa hatan - igaz sose tobbet egy fel oranal de h afaradt es eppen kirandulunk akkor szivesen elvan ott.

Vendég
Guest


Back to top Go down

Háton hordozás - Page 3 Empty Re: Háton hordozás

Post  Cirmocska Tue Mar 15, 2011 10:54 pm

Izis wrote:Na amire belejövök a háti hordozásba és a kötések is jól kezdenének menni, a gyerek nem akar hordozódni. Jobban mondva képes egy órát is sétálni anélkül, h. felkérezne. Ennek nagyon örvendek, de titkon azért néha szeretném, ha felkérezne. Ez a hordozás végét jelentené? Sad

Nem jelenti a végét, ne aggódj, kicsi még ahhoz M. Smile Vannak ilyen időszakok, de Janka pl. még simán hagyja magát hordozni akármennyi ideig. (Át kell még gondoljam a biciklivásárlást! lol! )
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 3 Empty Re: Háton hordozás

Post  p-emi Thu Mar 17, 2011 10:04 pm

Izis wrote:Na amire belejövök a háti hordozásba és a kötések is jól kezdenének menni, a gyerek nem akar hordozódni. Jobban mondva képes egy órát is sétálni anélkül, h. felkérezne. Ennek nagyon örvendek, de titkon azért néha szeretném, ha felkérezne. Ez a hordozás végét jelentené? Sad

Damarisz 13 honapos kora ota magazbiztosan jar, azota nem akar hatra jonni, egyszeruen kapalozik, ha eroltetem sir, ezert hagytam nem eroltettem, nagggyon hianyzik a hordozas, persze olben feszt lenne de hatra nem akar. Neha vannak kiveteles alkalmak mikor fel tudom csalogatni, olyan jo erzes, olyankor velem madarat lehet fogatni. Mint peldaul a mai, csepergett az eso es elmondtam neki h nem tudom a boltba kocsival vinni mert elazik, jojjon a hatamra es lam lam feljott es vasaroltunk, olyan jo volt Laughing

p-emi

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Nagyvarad/Artand

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 3 Empty Re: Háton hordozás

Post  májusvan Fri Mar 18, 2011 9:02 pm

p-emi wrote:Neha vannak kiveteles alkalmak mikor fel tudom csalogatni, olyan jo erzes, olyankor velem madarat lehet fogatni.

Tegnap én is így éreztem magam, a majdnem kétévesemmel, és főleg mert kendővel mentünk flower- azt nagyon bojkottálta már jó ideje, most is meg kellett győzzem, de utána már nagyon élvezte ő is.

májusvan

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2011-02-05
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 3 Empty Re: Háton hordozás

Post  Izis Tue Mar 22, 2011 10:55 pm

Ma rájöttem, h. a batyú hossző távon nem a legjobb választás.
Két óra már sok volt. Eléggé meghúzta a hátam.
Izis
Izis

Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011-02-10
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 3 Empty Re: Háton hordozás

Post  rekubek Wed Mar 23, 2011 9:40 am

Én is így szoktam járni a batyuval. Újabban a double hammock kötést használom amikor sétálni megyünk, és úgy érzem ezzel kényelmesebb hosszú távon is.
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 3 Empty Re: Háton hordozás

Post  májusvan Wed Mar 23, 2011 11:02 am

rekubek wrote:Én is így szoktam járni a batyuval. Újabban a double hammock kötést használom amikor sétálni megyünk, és úgy érzem ezzel kényelmesebb hosszú távon is.

Ki akartam próbálni, de nem sikerült meggyőzni a gyereket hogy a hátamra jőjjön, na majd máskor.
Amúgy a batyuval én is úgy emlékszem, hogy hoszabb távon már húz, de félórára mikor épp csak felkaptam a hátamra nekem nagyon tetszett és most is ideális már ha engedi mert hamar meg tudom kötni, nem gondolja meg addig magát, hogy mégis le akar szállni bounce , de ez tényleg csak ritkán van már.

májusvan

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2011-02-05
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 3 Empty Re: Háton hordozás

Post  Memő Sat Mar 26, 2011 8:30 pm

Sziasztok! Tegnap először magamra kötöttem Csegét, és mindjárt hátra, tegnap lett három hetes. Nem mondom, hogy profi kötés, de a gyerek jól érezte magát, azonnal elaludt és engem a végső elkeseredés vezetett oda, hogy felkössem magamra, mert másképp nem tudtam létezni. Ma már kimerészkedtünk az utcába is, láttatok volna csodálkozást, sápítoztak rendesen.

Memő

Hozzászólások száma : 84
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Nyárádremete/Marosvásárhely/Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 3 Empty Re: Háton hordozás

Post  Vendég Sat Mar 26, 2011 8:43 pm

szia Emo
itt is gratulalok! remelem jol vagytok, meselj magatokrol egy kicsit ha van hozza kedved es kapacitasod.

Vendég
Guest


Back to top Go down

Háton hordozás - Page 3 Empty Re: Háton hordozás

Post  rekubek Sun Mar 27, 2011 7:51 am

Memő wrote:Sziasztok! Tegnap először magamra kötöttem Csegét, és mindjárt hátra, tegnap lett három hetes. Nem mondom, hogy profi kötés, de a gyerek jól érezte magát, azonnal elaludt és engem a végső elkeseredés vezetett oda, hogy felkössem magamra, mert másképp nem tudtam létezni. Ma már kimerészkedtünk az utcába is, láttatok volna csodálkozást, sápítoztak rendesen.

Az igen, Emő. bátor vagy!
Gratulálok én is! Isten éltessen benneteket!
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 3 Empty Re: Háton hordozás

Post  Memő Sun Mar 27, 2011 8:38 pm

A gátam miatt nem akartam előre kötni, de így is hamar éreztem a terhelést odalenn. Barbara, majd mesélek, nagyon nincs időm, most is itt üvölt az ölemben Csege.

Memő

Hozzászólások száma : 84
Join date : 2011-02-07
Tartózkodási hely : Nyárádremete/Marosvásárhely/Gyergyószentmiklós

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 3 Empty Re: Háton hordozás

Post  Vendég Sun Mar 27, 2011 8:49 pm

Memő wrote:A gátam miatt nem akartam előre kötni, de így is hamar éreztem a terhelést odalenn. Barbara, majd mesélek, nagyon nincs időm, most is itt üvölt az ölemben Csege.
Emo, nekem azt ajanlottak, hogy napi egy oranal hosszabban nem hordozzak Crying or Very sad hasonlo problemak miatt. Kitartast, az elso hat het nagyon intenziv tud lenni.

Vendég
Guest


Back to top Go down

Háton hordozás - Page 3 Empty Re: Háton hordozás

Post  Kinga Fri Apr 01, 2011 3:46 pm

Cirmocskának hála, kezdem érteni én is, hogy miről beszéltek ti itt Wink)
Kinga
Kinga

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011-02-06
Tartózkodási hely : Csíkszereda

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 3 Empty Re: Háton hordozás

Post  Cirmocska Thu Jan 19, 2012 4:49 pm

Itt mindenki téli álmot alszik? rendeer Gyertek, meséljetek, ki kendőzik még, s ha nem, miért nem? Hahóó!!! bounce
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 3 Empty Re: Háton hordozás

Post  rekubek Fri Jan 20, 2012 8:32 am

Én sajnos csak arról számolhatok be, hogy bár hordozom még majd 15 kilós fiamat, de nem kendőben egy jó ideje. Nem bírom kendőben, nagyon húz, vág, de majd ha lesz következő, akkor ismét előveszem a kendőket Smile
rekubek
rekubek

Hozzászólások száma : 371
Join date : 2011-02-06
Age : 43
Tartózkodási hely : Szatmárnémeti

http://www.hordozoanyu.blogspot.com

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 3 Empty Re: Háton hordozás

Post  májusvan Fri Jan 20, 2012 8:49 am

rekubek wrote:Én sajnos csak arról számolhatok be, hogy bár hordozom még majd 15 kilós fiamat, de nem kendőben egy jó ideje. Nem bírom kendőben, nagyon húz, vág, de majd ha lesz következő, akkor ismét előveszem a kendőket Smile

Hajrá harmadik Réka Very Happy

Hordozni én sem hordozok már nagyon, Apa hátán utazik néha Dani, de nem kendőben. Két napja hóhullásban baktattam haza munkából és éppen azon nosztalgiáztam, hogy milyen szép és jó volt amikor Dania hátamon, egy kabátban mentünk és hullt ránk a hó, ááá Sad.

májusvan

Hozzászólások száma : 69
Join date : 2011-02-05
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 3 Empty Re: Háton hordozás

Post  Cirmocska Fri Jan 20, 2012 9:05 am

Régi szép idők... Janka is nagy már. Mi kendőzünk még itthon néha nyűgösebb napokon, odakint nem kendőben hordom mostanában. Egyszer próbáltam felöltöztetve kabát fölé kötni, de majd' beledöglöttem hazáig, szóval... télen, külön öltözve soha többet.
Cirmocska
Cirmocska

Hozzászólások száma : 250
Join date : 2011-02-05
Age : 42
Tartózkodási hely : Marosvásárhely

http://www.babyport.ro

Back to top Go down

Háton hordozás - Page 3 Empty Re: Háton hordozás

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum